Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

YAMAHA'DAN BİR ZAM DAHA ! 01.08.2017 Fiyat Listesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Bi Yamaha'nın beygirleri hoşuma gidiyordu artık onun da 2. eline kaldık.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ibo8316 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb 125e
    Yamaha kendi topuğuna sıktı..
    Vergi öncesi zam yaptı herkes duydu..
    Vergi ay sonu veya Eylül de devreye girerse en az 20% desek 10.000 TL lik moto+2000 vergi =12.000 TL olacak/15.000 TL lik motor 3000 TL vergi eklenecek kimse almasın tepki olarak fırsatçı p....ler
    twisten ve erenedip bunu beğendiler.

BAIIHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB1000R
    Geçen sene motoru alırken ilk ve son sıfır motorum olacak en iyi ihtimalle diye almıştım. Bu günlerin gelişi zaten çok belliydi. Yamaha'ya çakanları da anlamıyorum. Senin devletin enerjiden %70, motordan %50 çakıyor tüm kaynakları inşaatçı bir kaç oligarka dağıtıyor. Elin Japonu az bile yapıyor bence.

1 yılda 8500 tl zam.

Almayı geçtim 2. elde satması da imkansız hale gelmeye başlayacak motoruma aşığım ama 4700tl'yi hak edecek birşeyi de yok.

Ekipman ve aksesuarsız ortalama üzeri bir motosiklet şu an aşağı yukarı her markada 45-50000 tlden açılıyor. Hepsini kredi ile çözeceğim desen 36 ayda 1900tl'ye ek sigorta, mtv, bakım, kasko, benzin desen ayda 2750tl bulacak. Egzost taksan 3000'i geçiyor.

Haftasonu şehirden kaçıp haftaiçi iki gün işe gideceğin motorun minimum maliyeti bu. Gümrük vergisi de eklenecek daha.

2 asgari ücretli, japonun gemi yükü ile ürettiği uyduruk bir motoru, yemeden içmeden alıp işletemiyor. Ama o asgari ücretliler öyle güçlü bir ülkede yaşıyor ki...

dünya kıskanıyor.

RnineT'ye geçmek istiyordum bundan sonra. Elimdekinin yenisi hayalini kurduğum zamanki fiyatına geldi diğeri aldı başını gitti.

İnşaattan, kamyondan, trafikten, benzinden, eli yüzü düzgün yağın, aksesuarın parçasından tadımız kalmamıştı zaten. Olmayıversin ve Allah belasını versin şöyle ülkede doğdum o günün.

erenedip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial znu 125
    Alıntı rebirth adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tam da 'ulan gerizekalı mısınız hala Yamaha'ya yükleniyorsunuz' yazacaktım ki; sizin yazınızı gördüm.
    Yazdıklarınıza katılıyorum, ama malesef koyun sürüsüne laf anlatmak mümkün değil.
    yamaha çalışanı mısın? doğru konuş önce. Burada herkes asıl kaynağı biliyor ancak, asıl kaynağın dışında bundan ekstra ekstra yarar sağlayan kan emici marka yamahaya da hakkını veriyor. zoruna gitmesin...

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:43 ----------

Alıntı BAIIHAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen sene motoru alırken ilk ve son sıfır motorum olacak en iyi ihtimalle diye almıştım. Bu günlerin gelişi zaten çok belliydi. Yamaha'ya çakanları da anlamıyorum. Senin devletin enerjiden %70, motordan %50 çakıyor tüm kaynakları inşaatçı bir kaç oligarka dağıtıyor. Elin Japonu az bile yapıyor bence.

1 yılda 8500 tl zam.

Almayı geçtim 2. elde satması da imkansız hale gelmeye başlayacak motoruma aşığım ama 4700tl'yi hak edecek birşeyi de yok.

Ekipman ve aksesuarsız ortalama üzeri bir motosiklet şu an aşağı yukarı her markada 45-50000 tlden açılıyor. Hepsini kredi ile çözeceğim desen 36 ayda 1900tl'ye ek sigorta, mtv, bakım, kasko, benzin desen ayda 2750tl bulacak. Egzost taksan 3000'i geçiyor.

Haftasonu şehirden kaçıp haftaiçi iki gün işe gideceğin motorun minimum maliyeti bu. Gümrük vergisi de eklenecek daha.

2 asgari ücretli, japonun gemi yükü ile ürettiği uyduruk bir motoru, yemeden içmeden alıp işletemiyor. Ama o asgari ücretliler öyle güçlü bir ülkede yaşıyor ki...

dünya kıskanıyor.

RnineT'ye geçmek istiyordum bundan sonra. Elimdekinin yenisi hayalini kurduğum zamanki fiyatına geldi diğeri aldı başını gitti.

İnşaattan, kamyondan, trafikten, benzinden, eli yüzü düzgün yağın, aksesuarın parçasından tadımız kalmamıştı zaten. Olmayıversin ve Allah belasını versin şöyle ülkede doğdum o günün.
    yav sizin anlamak istemediğiniz şu. Bir devlet düşünün tam vampir. Bu devlet kan emiyor diye, sülüklere de he mi diyelim? niye kızmayayım? adam ekstra yarar sağlıyor. Senin halkını salak yerine koyanlar var, bunlar bir de ekstra ekstra salak yerine koyuyor. tepkiyi devlete yaparsan yarar sağlamazsın. Zincirlemedir. Önce yamaha dan hiçbirşey almayacaksın! yamaha sıkıntıya girip devlete baskı yapacak. hepsi zincirleme olur. yoksa devlet bizi okşuyor diye herkes okşasın oh ne güzel.
    twisten ve Seko bunu beğendiler.

Denizli İl Temsilcisi BLACK_ICE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha YZF r125 2014
    2014 de aldığım Yzf r 125 e 10000 verip şimdi tek fark abs iken plaka sigorta falan dahil 21000 vermek gerçekten aptallık . Hayır bide fiyat arttı diye sevinenler var ya arkadaş senin diğer alcağın motor da arttı
    jimi_hendrix bunu beğendi.

KumanBayram - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Fizy 125 --> Pulsar 200 NS
    Her zamdan sonra böyle fiyat olmaz diyoruz haklı olarak ama yine de satılıyor bu motosikletler bakalım bu okkalı zamdan sonra ne olacak

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    çok az zam yapmışlar biraz daha lazım ki yamahayı listeden silelim.

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4
    Neye kızıyorum biliyormusunuz.. Çatır çatır satmaya devam edecek, ve hic bir motoru bayi elinde kalmayacak. Parasının hesabını bilmeyen o kadar bilincsiz insan varki.
    sheriff87 bunu beğendi.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Iste bu borrrrrrr boooorrr 202333
    hahaha :D doğruya nasıl unuttuk, yer altı yasak 20223 yılında o bitince öpecez bu avrupalıları işte.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Hadi X-Max 300: Otuz ! Otuz ! Otuz !

Parayı denkleştirince alacağım bir tane Regal Raptor DD250-B, mis...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    - Yamaha zam yapmis yine
    - Hain kaka pis kotu Yamaha
    - KTM de yapmis zam
    - Biz maliz. Almasak eli mahkum duser fiyatlar
    - Uc ay sonra fiyatlar duser mi?
    - 2023'te bor cikinca hersey cok gusel olcek
    - Honda'nin yeni fiyatlari aciklandi
    - Artik Honda almayacagim
    - Yeni uye oldum, simdi mi alayim, yoksa bekleyeyim mi?
    - Kawasaki'den yeni zamlar
    - Ikinci el alin millet
    - Sahibinden de fiyatlar niye bu kadar yuksek?
    - Benzin'e yine zam
    - Birlik olsak aslinda istedigimizi yaptiririz
    - Bu seneki hayaller de coktu
    - Bajaj yeni fiyatlari acikladi
    - Bajaj'a kim o kadar para verir?

simdi basa geri donup okumaya devam edin.

Tebrikler, forumun son 3 yilinin yuzde doksanini gectigimiz 3 dakika'da okuyup bitirdiniz. Hatta en az 2019'da kadar da boyle devam edecegi icin onumuzdeki yil da okumaniza gerek yok.

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Oo en trend topic konu yok ?

- motora yeni başlıyorum,600cc ss olur mu ?
    - ben 1000cc ss le başladım, sıkıntı yok

ibo8316 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb 125e
    iPhone 2000 TL iken Evkur 3000 TL taksitle sattı bir kalabalık o biçim zeka sıfır!!
    Adam gider 15.000 TL kredi çeker 36 ay vade ayda 500 TL taksitle alırlar..

Borc bitmeden motor hurdaya çıkar

Aslında çok ucuz motorlar. Siz devlete çalışıyorsunuz arkadaş. Ötv var, vergi var,ötv'nin vergisi var,gümrük vergisi var aklıma bunlar geldi daha vardır muhakkak! Sonuç: 9000 liralık motorsiklet fiyatı bize ödetilen 22000 tl. Gidip ağzını burnunu kırasım geliyor bu çorabı başımıza örenin. 😠

Erky Perky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mekgineer's Chopper
    Çare 50 CC

kan emici yamaha inşallah bir gün battı haberlerini okuruz

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    linkedin de önüme denk geldi başvurduydum öylesine... Sonuç olarak bei yamaha nın çin fabrikasına mülakata çağırıyorlar, destekleyin beni, size fiyatları kökten düşürttüreyim.
    MazhaRR bunu beğendi.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Daha evvel baska yerde de yazmistim. Yamaha Turkiye kar amacli ticari bir sirkettir, motosiklet severlere urun satarak, sevdikleri isi yaparak para kazanmak isteyen bir olusum degil, onlar bayiler. Ayni durum Honda Turkiye icin de gecerli, Bajaj icin de, Korlas icin de.

Eger sirketin satislari dusuyorsa, bunun sebebine bakar. Eger bir model yuzunden satis dusmusse o modeli artik getirmez. Eger kari dusuyorsa, onu korumak icin gerekli fiyat ayarlamalarini yapar. Sonucunda birileri o ayarlamadan sonra hala motor alir almaz diye pek bakmaz, almis mi almamis mi diye bakar (aradaki farki anlayin). Onlar sizi falan dinlemez, dinlemesi de sacma olur zaten. Yillik analizlere gore ulkeye motosiklet getirir, satis ongoruleri yapar, cari durumlarina gore de fiyat belirlerler modeller icin, zam yapilmasi gerekiyorsa da yaparlar.

Oyle gomuyorsunuz ki, sanki euroyu ziplatan da ek vergiyi getiren de Yamaha.

Yamaha Turkiye yalnizca ayakta kalmaya calisan ticari bir varlik. Ayakta kalmaya calisiyor diye suclamak sacma. Ulkede motosiklet satislari son 4 yildir artik duzenli olarak dusuyorsa, bunlar firmalarin satislar dusmesine ragmen hala zam yapacak kadar gerizekali olduklarindan degil, ayni siz bu ne yaa diyenler gibi oha simdi ne yapicaz aga diyip bir yere tutunmaya calismalarindandir.

Anlayin artik bunu, firmalari dimdirek gommek yerine neden su an bu durumda oldugumuzun asil nedenini dusunun.

O yamahayi gomenler 3 sene once leblebi fiyatina mt-07 verirken de yine Yamaha'ya opucuk ve ask dolu sozler dagitiyordu, o ne olacak?
    killingroad bunu beğendi.

Halit_79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 Mash
    İşte bu güçlü Türkiye' nin ayak sesleri, daha fazla zam, daha fazla vergi, ek gümrük zammı, ötv nin kdv si, ohhh missss...bizi kıskanıyorlar, yerli uçak, yerli otomobil, kim tutar Türkiye'yi.. bekle bizi 2023...!!!

Antiemetik ilaçlar bile engelleyemiyor istifra etmemi bu rezilliklerden dolayı, dünyayı durdursan da bu ülkenin saçma gidişatı durmaz, şansımıza tüküreyim 😉

enlighteray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero Karizma R (2016)
    ybr alacaklara az daha eksilt hintli-çinli al diyecem bundan sonra

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)