Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Benzin ve Motorine ZAM (5 ARALIK 2016 GECEYARISI)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Alıntı mrt20 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    helal olsun. mekanı cennet olsun.
    GP500-1st ve mrt20 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    rebirth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İnsanların yönetimi eleştirebildiği günlerdi. Şimdi malum kişiyi ve zihniyeti eleştirmenin sonuçlarını biliyoruz, çok şükür elhamdülillah.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Arkadaş söyledi. Çalıştığı hastanenin yoğun bakımında personel Erdoğan aleyhinde konuştuğu için Fetöcü diye Sabim'e şikayet edilmiş. Artık eleştiri de yok.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Halkın hakkını savunan, bu rezillikleri hicveden adamlar yerin dibine batırıldı bu ülkede, yazıklar olsun
    mrt20 bunu beğendi.

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    ne desem boş kriz bizi teget geccek diyolardi goruyoruzki bize girmis

Motosikleti
    speederbike
    Kriz bizi teğet geçti ve yörüngeye oturdu. Kolay kolay o yörüngeden çıkmaz.

rebirth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaş söyledi. Çalıştığı hastanenin yoğun bakımında personel Erdoğan aleyhinde konuştuğu için Fetöcü diye Sabim'e şikayet edilmiş. Artık eleştiri de yok.
    İnanırım. Hatta o kadar inanıyorum ki, cevaben yazdıklarımı(küçük bir kaç eleştiriyi) başıma bir şey gelebileceği korkusuyla sildim.

Herşey çok iyi, çok güzel gidiyor, reisimiz çok iyi, ülkenin ne kadar müthiş iyi güzel bir halde olduğunu görmeyen ahmaktır !!!

Motosikleti
    speederbike
    Düşünce özgürlüğü var. CeHaPe, MeHaPe ve FETÖ'ye istediğiniz kadar giydirebilirsiniz.

CT.ATC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 Mr Vulture(30k) > X-Treme Max 150
    Hükümet kendi bacağına sıkmaya başladı, şarjör şarjör boşaltıyor bu ekonomi politikaları ve artan ultra sokuş vergiler ile. Vergi kutsaldır tamam ama bu düpedüz kutsal damacanaya oturtmak olmadı mı artık. Neyse ki bizleri çok ilgilendirmiyor zaten biz hep 20 liralık...

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    telefondan %50 vergi al Teiaş ı Şeker Fabrikalarını Milli piyangoyu sat yetmedi herşeye vergi koy ne ka güzel

Motosikleti
    speederbike
    Hükümet kendi bacağına sıkmaz. Tabanı sürekli anketlerle yokluyorlar. Zam konusunda da yoklamışlardır. Halk memnun olduğu için de...
    hasmet bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Eflatun fi tarihinde Devlet'te yazmış. Demokrasinin işlemesi için halkın eğitimli, muhakeme edebilir olması gerekir demiş. Eğitimsiz olan toplumlarda demokrasi ağzı iyi laf yapanın yığınları peşinden sürüklediği sistem olur demiş. Bunu adam milattan önce demiş.
    Dogru ama imalari yanlis. Ne olsun peki? Ordu mu yonetsin? O ulkelerin durumu ortada...

Populizm'le halk bir kanar, iki kanar. 2 anahtar'a inanan yok artik. Umarim yasananlar ve yasanacak olanlar, bunlarin tekrar yasanmasina musaade etmez.

Sonucta demokrasiyi, hak ve hukuku hic bir millet bele$'e elde etmemis. Uzlasi olmadan once bi kan cikmis illa ki.

Ben o yuzden sucun illa A sahsi'na veya B grubuna atilmasina sahsen karsiyim. Az cok herkesin bir payi var icinde bulundugumuz durumda, kendim dahil. Bence bir cozum olacaksa bunu anladiktan sonra olacak. Yoksa aynisini tekrar tekrar yasariz millet olarak, arada birileri ulkeyi ayagimizin altindan cekip almazlarsa tabi.
    killingroad, jimi_hendrix ve mhmtesk bunu beğendiler.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    napsak çıkıp biraz sıksak da depolar bitse 12 olmadan alsak mı? =)

Motosikleti
    speederbike
    Ordu yönetmeyi o metinden nasıl çıkardınız anlamadım. Metine göre halkın eğitimli olması lazım ki demokrasi düzgün işlesin.

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    Allah tepelerinden baksın. aldıkları akaryakıt vergileri kefen parası olsun.

Zam değildir o güncellemedir.

MazhaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    (Adet bozulmasın)

Valla ben hep 20 liralık alıyorum.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Ordu yönetmeyi o metinden nasıl çıkardınız anlamadım. Metine göre halkın eğitimli olması lazım ki demokrasi düzgün işlesin.
    Diyelim ki egitimsiz bir millet var. Bu soz de diyor ki demokrasi iyi olmaz onlar icin. Peki alterantif nedir?

O yuzden sozun dogrulugunu kabul ettim, ancak cozum uretmiyor... Eli mahkum yine demokrasiye yelken acacaksiniz. En azindan bu zamanda oyle.

Halk "2 anahtar"a prim verdi, sonucunu gordu, bir daha prim vermedi. Siyasi islama ve populizme prim verdi, sonucunu yavas yavas gormeye basliyor. ABD'nin 1900'lerde populizm'e karsi verdigi sinavi ulke olarak simdi veriyoruz. O zaman da Amerikan halki birden basarili olan populizm'in aci sonuclarini gordukten sonra bir daha prim vermedi. Ogrenme sureci bu.

Demokrasiye karsi gordugum tek alternatif bir tur baski rejimi. Basinda ordu olmaz baska bir sey olur. Ama kendini ustun goren ve gucu elinde bulunduranlarin baskisi soz konusu. Bu hic cozum degil, cunku o da eninde sonunda yine boyle bir patlamaya sebebiyet verecek, o zamana kadar da geri kalmislikla, egitimsizlikle ve hukuksuzlukla mucadele soz konusu.

Motosikleti
    speederbike
    Alternatif halkı eğitmek.

carsvegas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yenisi bekleniyor
    Arkadaş yazmayayım yazmayayı diyorum ama insan dayanamıyor isyan ediyor.Platoun Devlet'te bahsettiği nokta demokrasilerin adeta can damarı.Bir hakkı kullanabilmek için onun bilmek lazım iktisadi tabirle söylemek gerekirse "pisaya tam bilgide" olmalı yani alan ne aldığını bilmeli satan ne sattığını.Yıllar önce sarışın aptal diye dalga geçilen aysun kayacı benim oyumla "çoban"ın oyu bir mi derken aslında hakkın kullanımında bilgi sahibi olmaya dikkat çekmek istemiş fakat dönemin ve şimdinin "koyun"ları vay efendim çoanı aşağılıyor popülizmi yapmayı tercih etmişlerdi tabi.

Bedel ödenmeden alınan hiçbirşeyin değeri bilinmiyor maalefes.lotodan gelen para mesela haydan gelmiş huya gider mantığı ile çarçur ederiz değil mi.ülkemiz için demokrasi de tam böyle onun için bedel ödemedik tepeden inme geldi rahmetli Atatürk olmasa bu milletin demokrasi gibi ir ihtiyacı mı olacaktı sanmıyorum.Ama vatan öyle değil onun için bedel ödedik kurtuluş savaşı,muharabeler,açlık sefalet içinde bir sürü çaba zor elde ettiğimiz için kıymetini de biliriz hepimizin kırmızı çizgisidir.Ekonomimiz batsa da cebimizde be kuruş olmasa da vatandan taviz vermeyiz ve genelde iktidarlar özelde de akp iktidarı bu "yumuşak karnımızı" çok iyi kullanıyor.Demokratik parlemter sistem elden gidiyor diyorsun millet için hiçbir anlam ifade etmiyor çünkü bedel ödemedi ki onun için demokrasi=lotodan gelen para...

Kardeşim açım diyorsun işsizim diyorsun adamdan cevap:vatanımızı böldürtmeyiz.ulan bunun onla ne alakası var.yolsuzluk diyorsun 17-25 diyorsun o diyor vatanı bölmek isteyenlerin yaptığı kumpaslar.kardeşim hırsızın hiç suçu yok mu ?
    Ayakkabı kutularını da vatan hainleri mi getirip koydu evlerinize?

Halk aç,asgari ücret açlık sınırının altında,adam diyor ki dövizini boz.tıpkı kraliçenin ekmek bulamıyorlarsa pasta yesinler demesi gibi bunlarda bu kadar uzaklar topluma.

Peki nasıl oluyor da halktan bu kadar oy alıyorlar?Bu sorunun bendeki cevabı "algı operasyonu" akp çok kolay şekilde kamuoyunda algı oluşturuyor ve toplumu yönlendiriyor. bunda geçmişte yaptığı olumlu işlerin de payı var mesela adamlar iktidarlarının ilk yıllarında yol yaptılar hala söyleyip duruyorlar.Anketlere göre ülke yönetiyorlar:dün çözüm süreci için "gerekirse iktidarı kaybetmeyi göze alırım" diyen erdoğan oyların eridiğini görünce en sert çözüm süreci karşıtı olup çıkabiliyor birden.kimse de demiyor ki kardeş sen hayırdır?

Kıssadan hisse:

Bir gün Hz. Ali'nin taraftarlarının yoğun olduğu Küfe'den, bir Arap, devesiyle Şam'a gelmiş. Şam sokaklarında dolaşırken biri ona yanaşmış:
    - Ver o dişi deveyi bana! demiş. Tartışma büyümüş, Küfe'den gelen adam, "Bu deve benimdir, üstelik dişi değil, erkektir" diye itiraz etmişse de anlaşamamışlar. Konu Muaviye'ye yansımış.
    Halk meydanda toplanmış... Muaviye, Küfe'den gelenle Şam'da deveye sahip çıkan yerliyi dinledikten sonra, kararını açıklamış:
    - Bu dişi deve Şamlınındır!
    Sonra toplananlara dönmüş ve sormuş:
    - Ey cemaat, bu dişi deve kimindir?
    Cemaat hep birlikte bağırmış:
    - Şamlınındır!
    Küfeli şaşkın bir vaziyette devesinin ardından bakakalırken, Muaviye onu yanına çağırmış:
    - Ey Küfeli, dinle! Sen de ben de biliyoruz ki, bu deve senindir ve dişi değil, erkektir. Ama sen Küfe'ye dönünce gördüklerini Ali'ye anlat ve de ki: "Ey Ali, Muaviye'nin, dişi deveyi erkekten ayırt edemeyen, o ne derse evet diyen 10 bin adamı var! Ayağını denk al!"

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)