Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

2017 ÖTV zammı belli oldu! İşte ÖTV oranları

Motovento
    REKLAM ALANI
    fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Üretmeye ne gerek var,devlet araba üreticilerinden çok daha iyi kazanıyor
    bankimuun ve ichiroo bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    neyzen38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kavalım eriktendir
    Gemicik çeliktendir
    Bakın çok enteresan!!
    Yolsuzluk adettendir.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben hep 1978 renault 12 tsw'ye bindiğim için sıkıntı yok.

Arkadaşlar anlamadığım bir nokta var. Bu yeni zamlar c segmentini vuruyor. Yani parası olan adam, biraz daha fazla ödeyecek. İyi de biz fakirler neden burada birbirimizi yiyoruz. Zaten biz, araba 200.000 lira olsada alamayacağız, 600.000 lira olmuş, yine alamayacağız. İsterse 1.600.000 tl. olsun, banane yahu. Onu alacak adam düşünsün. Ben kırık dökük arabama seve seve binmek zorundayım, beni alâkadar etmiyor.
    Saygılar.
    E simdi siz aracinizi satacak olsaniz, sifir otomobillere zam geldigi icin, ikinci el piyasasinda da en az 3-5 bin fiyatlar artacagindan, ayni fiyattan mi satarsiniz?
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kardeş ne demek istediğini anlayamadım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:47 ----------

Yalnız şöyle bir mevzu var, ben, beni alâkadar etmez dedim ama, esnaf gidip zamlı fiyattan araba alinca bu bize de zam olarak geri dönecek mi? Bunu kaçırmışım bak.

bankimuun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R Repsol

Arkadaşlar anlamadığım bir nokta var. Bu yeni zamlar c segmentini vuruyor. Yani parası olan adam, biraz daha fazla ödeyecek. İyi de biz fakirler neden burada birbirimizi yiyoruz. Zaten biz, araba 200.000 lira olsada alamayacağız, 600.000 lira olmuş, yine alamayacağız. İsterse 1.600.000 tl. olsun, banane yahu. Onu alacak adam düşünsün. Ben kırık dökük arabama seve seve binmek zorundayım, beni alâkadar etmiyor.
    Saygılar.
    Korkunç bi bakış açısı. Saygısızlık olarak algılamayın lütfen ama eleştiriyorum sizi. Bu kadar gaddar kararların ve uygulamalarını meşru hale getiriyorsunuz bu düşüncelerle. Bu sistem bundan güç alıyor. Lütfen size dokunmayan yılan da bin yaşamasın.
    Mengu16 ve eserist bunu beğendiler.

Bankimuun haklisin, esnaf ve işadamı pahalı araba alınca bunu direkt olarak müşterisine yansitacak. Sonuçta işin ucu yine nihai tüketiciye dokunuyor.
    bankimuun bunu beğendi.

tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    Bugün malum siteye arabanın ilanını koymuştum.
    Hemen kaldırayım bari
    Ülkenin hali içler acısı ,
    2011 yılında 34,500 tl'ye sıfır olarak aldığım araç şuan 157 bin km de ve en az 35,000 tl ediyor.

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Çoh eyi de oldu çohta güzel oldu taam mı, Haa aralarında bir fark kaldı, o farkınan çohta gözel oldu. Mesela herkesin ötv sine kimse karışamaz, ha nasil karışamaz? Ben %45 veririm, bu %65 verir, şu % 168 verir. Hiçkimsenin kimseye karisma hakki yok, özgürlüğü bidir.

Ha, ötv kurban olduğum yarasulallahtan gelebilir ama lakin ki öyle de değildir. Eyyorlamam bu kadar hadi hayirli işler.

Umarim hunilerin kdv si artmaz, yakinda hepimiz birer huni alıp kafaya koyup gezicez çünkü.
    eserist ve Yiğit_ bunu beğendiler.

Motosikletlerde bir artış yok ama, en azından yeni motor alacaklar için sevindirici.

Saygılar.
    Anlamadığın noktayı ben anlatayım dostum sana 1.6 cc bir araba lüks sayılmaz buna ragmen sıfır bir 1.6 arac alayım desen yaklasık 100-120 bin TL ÖTV + KDV hatta ÖTV'nin KDV'si yani verginin vergisini ödüyorsun . işte o yüzden Reno 12 ye biniyor olabilirsin sende.... Sözde bizim yarımız kadar gelişmemiş bulgaristan gibi bir ülkede eger aracını TR satsan parasıyla muhtemelen 93 94 model bir BMW sahibi rahatlıkla olabilirsin . İşte bu kafa yüzünden bize layık görülen bu. Ama senin gibi banane arkadaş beni etkilemiyor nasılsa zihniyeti bizi %120 ÖTV lere getirdi nasısa ses eden halk yok geçirsinler bakalım.

Saygılar.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    vay ananızı
    böyle vergi mi olur lan

nsayar, valla haklisiniz, yapacak birşey yok. Gecen seneye kadar 2008 model aracımı bayi ile takas edip sıfır kilometre bir araç almak niyetinde idim ancak bu niyetim şu günden itibaren bir hülya olmaktan öteye gidemiyor. Artık 2008 model araç ile uzun yıllar idare edeceğiz ne yapalım. Bizim burada bir ingiliz vardı, beyaz sahin'e biniyordu, bize " siz koca bir çılgınsınız, kredi çekip lüks araç alıyorsunuz, yıllarca krediyi geri ödemek için uğraşıyorsunuz" "bakın benim param yok, sahine biniyorum" demişti. Adam haklı ama. Simdi ben gidip kredi cekip sıfır km. Arac alacaktim, yillarca kredi borcu odemek için ugrasacaktim. Şimdi kafam rahat, alamiyorum zaten arabayı

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Başlık çok manidar. ))

Araçlar zamlandıkça zaten vergi miktarıda artıyor.

Vergi oranının artması vatandaşın arsızlığından olabilirmi. Bu yetmez daha çok vergi vermek ister gibi bir halimiz var.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Bu olaganustu zamlari protesto etmek icin $24,000 + %7 vergi + $100 plaka masrafi verip 3.7 litre V6 motorlu sifir Ford Mustang almaktan vazgeciyorum. Gecenlerde beni empati yapmamakla itham eden arkadasa soruyorum, daha ne yapayim? Belki 1978 Reno 12 TSW edinebilirim, ama Renault yok burda... Onunla ayni seviyede eski Camaro'lar burada $500'a, ama onlar da V8...

Motosikleti
    honda pcx
    Az bile yapmislar, görürsünüz bak 2 gün sonra yine uyum sağlar milletimiz. Bu güzel yolların ve köprülerin bi bedeli olmalı değil mi ?

keremkrmn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    05 Ninja 636 - 15 Xmax
    Yani şu haberi okuduktan sonra 2 SS kuralına tamamen inanıyorum. Seven s..lir, s..en sevilirmiş.. (boşlukları canınız istediği gibi doldurun)

Sevilmeyi seven bir toplum olduğumuzdan buna da hiç zaman geçmeden alışırız tabiki..

Adam bas bas bağırıyor çare başkanlık diye hala bunu göremiyorsanız söylenecek söz yok size.
    ¡Por la sonrisa de mis padres que vale un millón!

AurorAbeam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kalmadı :(
    Devlet diyorki; "açım! açlıktan her tarafım kokuyor!"

O değilde destekçiler nerede? Ne diyorlar acaba bu konu hakkında? Hangi ucundan tutupta haklı bulacaklar çok merak ediyorum.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Memleket iyiye gidiyor. Körü körüne desteğe devam...

typhoonn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Falcon Freedom 250
    Aslinda cogu gelismis ulkede luks tuketim vergidi diye bisey var ama o gelismis ulkeler uretim yaptigi icin kendi mallarini korumak vatandaslari yerli mala yoneltmek uretimi sureklilestirmek icin yaptiklari sey bizim gibi gelismemis ulkelerde de hem uretmiyoruz hemde vergileri agirlastiriyoruz vergiyle gecinen ulke olduk devlet insanlarin sirtindan para kazaniyo resmen sosyal devlet olmaktan ciktik noluyoruz nereye gidiyoruz bilen eden varsa aydinlatsin bizi!

Zengine koymaz da, fakirin sırtına az miktarda olsa zam olarak yansıyacak. İsadami, esnaf arabayı pahalı alacak, araba parasını verdiği hizmete dahil edecek.

Yani ben Renault 12 tsw'ye binsem de, işin ucu yine bana dokunuyor.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)