Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Motosiklet lastiklerine ilave gümrük vergisi geldi

Motovento
    REKLAM ALANI
    astrofizik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio beverly 350
    Artık çok daha fazla kaza haberleri alıcaz maalesef,
    Lastik araçlar için çok önemli bir parça,
    Özellikle motosiklet için,
    Kesinlikle yanlış karar.
    braveguy bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı hattoi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamam şikayet falan haklıyız da, Amerika'ya gidince vergiden kaçamayacaksın. Yazdıklarından orada vergi derdi yokmuş gibi anlaşılıyor. Fakat bildiğim kadarıyla, dünyada en ağır vergileri olan ülkelerden birisi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:17 ----------

İşin acı tarafı bizde de kimya prof. leri, doktorları, kimya, fizik, endüstri mühendisleri var, artık şişme tavuk fabrikaları kuracaklarına kaliteli bir lastik firması kursalar. Hem bilim insanlarına ar-ge, hem istihdam, hem de bu kadar çok araç olan bir pazar olan ülkemiz. Win-Win... Hatta iyi yapılırsa uluslar arası olma şansı da var.
    Valla orasını bilemem de her bir haltın bizden daha ucuza satılması diye bir gerçek de var. Üstüne üstlük bizim gelir düzeyimizin onların çok altında olmasına rağmen.

Lastik fabrikası olarak da Anlas var . Ben yeni lastiklerimi Anlas aldım, memnun kalırsam bundan sonrakileri de alırım.

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    bu haberi duydu hemen gitti michelin pilot road 2 aldım 1000 tl ye

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı hattoi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamam şikayet falan haklıyız da, Amerika'ya gidince vergiden kaçamayacaksın. Yazdıklarından orada vergi derdi yokmuş gibi anlaşılıyor. Fakat bildiğim kadarıyla, dünyada en ağır vergileri olan ülkelerden birisi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:17 ----------

İşin acı tarafı bizde de kimya prof. leri, doktorları, kimya, fizik, endüstri mühendisleri var, artık şişme tavuk fabrikaları kuracaklarına kaliteli bir lastik firması kursalar. Hem bilim insanlarına ar-ge, hem istihdam, hem de bu kadar çok araç olan bir pazar olan ülkemiz. Win-Win... Hatta iyi yapılırsa uluslar arası olma şansı da var.
    Tum gelismis ulkelerde vergi coktur. Ancak vergi dengeli toplanir, cok kazanandan cok vergi alinir. Turkiye'de zenginler vergi vermiyor. Kucuk sehirlerin vergi biricileri hep eczaneci cikiyor, cunku kacirabilen herkes vergi kaciriyor. Asil verginin buyuk cogunlugunu vermesi gereken, milyarlarca liralik ihaleler alan zenginlerin vergi borclari da silinip duruyor. Gerci onlar da hakli, cunku iki yere vergi verilmez

Velhasil vergi bir yerlerden cikacak. O yuzden sade vatandastan cikiyor. Bakin burada benzinin galonu (4 litre) $2.20, az once aldim. Yeni arabada vergi %7. Baska vergi yok. Ikinci elde vergi yok. Alis satis plaka masrafi hersey dagil $35 tutuyor. Daha ne diyeyim?

Gucu yeten kimse Turkiye'de uretim yatirimi yapmaz, insaat daha cok kazandirdigi muddetce. Siz de zengin olsansiz, siz de yapmazsiniz. Yatirimin nereye olacagini devlet politikalari belirler.
    hattoi, fatih.met ve sheriff87 bunu beğendiler.

berkay3212 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 RR 2015
    rosso corsa 1300 tl zaten battık

rebirth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Terör,şehit,fetö gibi kavramlarla halkı çok güzel uyutmanın, kendine bağlamanın yolunu buldular nasıl olsa. E bütün mualif fikirler hapse atıldığına göre... Durmak yok, halkı soymaya devam.Nasıl olsa tepki yok.
    zabuzaretta, Akhelmet ve Erkan344 bunu beğendiler.

karayel90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Gemicik almak,kolay mı?
    Yol yapmak,kolay mı?
    Türbe taşımak kolay mı?
    Sigorta fiyatlarına % 400 zam yapmak,kolay mı?
    Asgari ücret 1300 yapmak kolay mı?
    Suriyeyi mültecilere tokiden ev almak,kolay mı?
    Zamsız bir hayat düşünülemez
    !!!!FAKİRE ŞÜKRETMEYİ ÖĞRETECEKSİN Kİ!!!!!ZENGİNİN DÜZENİNİ BOZMASIN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    zabuzaretta, rebirth, senolas ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Honda PCX150 >>> PULSAR NS200
    Her zaman halinden memnun bir halkız... Bu nedenle ben de siyasetçi olsam koyardım (vergi). Bence hakkeden bir toplumuz. Ama işin en kötüsü sen farklı düşünsen ve kitlemelerin farkında da olsan, kurunun yanında yaşın yanması durumunu kabullenmek oluyor.

Brüt maaşımın %40'ı vergiye gidiyor zaten. Üstüne lastik aldım KDV, ÖTV, Gümrük... Markete gittim %18 KDV, motor aldım KDV-ÖTV... bunları hesaplarsam heralde bana %20 falan kalıyor gelirimden... Ama ne yapıyoruz? Moralimizi bozmuyoruz... Halimizden memnun davranıyoruz. Kalın ve uzun köprülerimizle zevkten zevke koşuyoruz...

Varmı sizde böyle genişi ve uzunu.. yoksa eziksiniz o zaman ey ABD'de ki arkadaşlar... Neyse köprü aklıma geldi de keyfim yerine geldi yine
    zabuzaretta, rebirth ve oxus bunu beğendiler.

cıbırlover1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Hadi alın bakalım artik buna istinaden sıfir motosiklet fiyatlarida artar ne de olsa onun üstünde de lastik var

hattoi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Osmanlı'da duraklama döneminden itibaren alınan vergilere özendiler herhalde ama o yüksek vergilerin ne isyanlar çıkarttığını okumamışlar herhalde.
    Yüksek vergiler,
    Müsadere sistemi,
    Padişah'ın sözünün son karar olması,
    Şeri ve örfi hukuk ikiliği gibi ikiye ayrılmış hukuk çalışanları,
    Hukukun en nihayetinde padişaha bağlanması.

Osmanlı'da yaşamak nasıldı diye merak edenler, merakını gidermiştir herhalde.
    zabuzaretta, rebirth ve senolas bunu beğendiler.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Daha geçen hafta takmistim bana 2 yil daha geciremezler

Eski lastiklerle idare ederiz bizde. Frene basarız tutmaz. Toslarız. Ölürüz. Ne olmuş yani. Köprü yapılınca gidip öz çekim yapıyoruz ya hani parasını da özene özene öderiz. Dert ettiğimiz şeylere bak. Lastik vergisinden gelen parayla mezarlık yapsınlar bari de ortalıkta kalmayalım en azından.

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Lan en sonunda petrolde bastığımız havadan da vergi alacaklar ondan korkuyorum. Bukadar dolaylı verginin olduğu başka ülke varmıdır arkadaş ?

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    http://www.ntv.com.tr/ekonomi/akarya...e0CwkCQRd2vV0Q

Benzin, motorin, ev kullanımı hariç LPG ile madeni yağlar ve solventlerde özel tüketim vergisi (ÖTV) oranları artırıldı.

Resmi Gazete'de yer alan kararname ile benzin, motorin ve ev kullanımı hariç LPG'de 20 kuruşluk artışa gidildi.
    TV zammı sonrasında İstanbul'da 4,43 lira olan kurşunsuz benzinin litresi 4,63 liraya yükselecek. 50 litrelik bir depo benzini doldurma maliyeti 221 liradan 231 liraya çıkacak.

bu da bonus olsun.

köprü ne güzel sen de gelsene ...

Mehmet cengizin dediği yapılıyor
    büyük adam vesselam
    vesselamın aleyküm
    ve aleyküm selam

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yanlış anlamadıysam eğer, aşağıda ki ülkeler istisna diyor haberde .
    Zaten kaliteli lastik alıyorsak,Avrupa bölgesinden geliyor ise çok etkilemez diye düşünüyorum. Ne dersiniz ?

Alıntı admin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bazı ülkeler istisna tutularak araç, sanayi, tarım ve orman, motosiklet ve bisiklet dış lastiği ithalatına ilave gümrük vergisi uygulanacak.

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yer alan ithalat rejimi kararı ek karar uyarınca, AB ve EFTA üyesi ülkeler, İsrail, Makedonya, Bosna Hersek, Fas, Batı Şeria ve Gazze Şeridi, Mısır, Gürcistan, Arnavutluk, Ürdün, Şili, Sırbistan, Karadağ, Kosova, Morityus, Güney Kore ve Malezya menşeli olanlar hariç olmak üzere diğer ülkelerden yapılacak araç dış lastiği ithalatına yüzde 21.8 ilave gümrük vergisi uygulanacak.

Kaynak : AA
    güzel bakan , güzel görür.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı fedos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlış anlamadıysam eğer, aşağıda ki ülkeler istisna diyor haberde .
    Zaten kaliteli lastik alıyorsak,Avrupa bölgesinden geliyor ise çok etkilemez diye düşünüyorum. Ne dersiniz ?
    Ayarlanmıştır onlar hiç merak etmeyin. Ciddi gelir gelecek olmasa yapmazlar zaten. Büyük lastik firmaları artık dünyanın her yerinde üretim yapıyor. Hindistan, Uzak doğu ülkeleri, ve tabii ki Japonya hep vergili gelecek. Metzeler bile Çin'de üretim yapıyor,

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    125 cc piyasası kaynar

Çin lastiklerine vergi geliyor arkadaşlar ne Rosso'su, AB ülkeleri ve yukarıda yazan ülkeler, vergiden muaf. Dandik lastiklere millet para verip alıyor, almasın daha iyi.
    oxus bunu beğendi.

Blindfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Benzinede 24 krş zam geldi, şimdi de motosiklet lastikleri, sanki birileri bizimle dalga geçiyor olmaz o kadar ya

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)