Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 SonuncuSonuncu

Köprü ücretlerinde motosiklet ücretlerine iptal

Motovento
    REKLAM ALANI
    erhanvural - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SATILIK jinlun 125c
    slope arkadaşıma katılıorm
    bu iptal kararının da iptali çıkabilir böyle bir durumda
    henüz netlik yok

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    vedat kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 600 RR
    yaa okadar OGS aldık ne olcek..
    [B][COLOR="Red"]insanlar gelecek için hayal kurar..kaderde buna gülermiş...[/COLOR][/B]

Alıntı vedat kaya adlı üyeden alıntı
    yaa okadar OGS aldık ne olcek..
    Kardeşim inşallah yasa yürürlüğe gelinceye karad bitirirsin

100 Oktan Moderatör (Komtan) Gürkan Anbarlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer
    Alıntı sahinhakan04 adlı üyeden alıntı
    Arkadaşlar bilen var bilmeyen var ben gazeteciyim ve dün akşama doğru elime bir haber ulaştı. Yargıta motorların üçret ödemesin karşı çıkıp motorların köprüden üçretsiz geçmesi (bedelsiz geçiş) hakkında karar almış. Bu haber doğru ama süreç hakkında bir bilgim yok. Yani çok yakında köprüler vergilere yansılıtılacak çok ufak bir ücret karşılığıhda üçretsizzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz z

Tüm MT kardeşlerime duyrulur. Bu arada müjdemden dolayı herkes bana baklava ısmarlasınnnnnn
    Konu bir kaç başlığa dağılmasın diye buraya birleştirdim, eline geçen haberin kaynağını verirsen seviniriz, resmi gazetede ne zaman yayınlanır dava açıldığı zaman mevcut olmayan ancak şu an mevcut olan 6. sınıf KGS lerin durumu ile ilgili haber geçerse eline paylaşırsan seviniriz.

ben karar ile ilgili şahsi görüşümü açıklayayım, motosikletlerle, ağırlığı 3 tonu bulan otomobil, minibüs ve kamyonetlere aynı ücreti öngören işleminin iptali istemiyle dava açılmış dava görülmüş ve sonuca bağlanmış, sonuç: Ankara 9. İdare Mahkemesi, Karayolları Genel Müdürlüğünün, motosikletlerin, ücret toplama sisteminde uygulanan beş araç sınıfında 1. sınıfa dahil edilerek belirlenen ücret tarifesine ilişkin işlemini iptal etti. Bu arada ne oldu? motosiklet için 6. sınıf açıldı, yani artık motosiklet dava konusunda ki gibi ağırlığı 3 tonu bulan araçlarla aynı ücreti ödemiyor, sonuç ne diyor? 5 sınıftan 1. sınıfa dahil edilemez diyor, e karar çıkmadan 6. sınıf hali hazırda açıldı zaten, bedava diye gişelerden kaçak geçmeyin derim ben

Alıntı komtan adlı üyeden alıntı
    Konu bir kaç başlığa dağılmasın diye buraya birleştirdim, eline geçen haberin kaynağını verirsen seviniriz, resmi gazetede ne zaman yayınlanır dava açıldığı zaman mevcut olmayan ancak şu an mevcut olan 6. sınıf KGS lerin durumu ile ilgili haber geçerse eline paylaşırsan seviniriz.
    Elime geçen haber kaynağı Bakanlık muhabirimiz.

jasmine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CG 125 / 2006
    Bence hemen sevinmek doğru değil kesinlikle yürürlüğe girmeden gazeteye göre hareket etmek yanlış gazete ve televizyon 1 yıldır ilkokullarında ehliyet alacağını söylüyor ve dönem dönem insanları ayaklandırıyor umutlandırıyor önemli olan yürürlüğe girmesi bakalım bu köprü olayı kaç sene sonra yürürlüğe girecek artık hiçbirşeye inanamıyorum ben.devlet kolay kolay bi kuruşundan vazgeçmez.kaç gün daha fazla para alsa kar.
    [B][I][COLOR="DarkRed"]Ya dilediğin gibi yaşa ya da terket dünyayı [/COLOR][/I][/B]

Alıntı jasmine adlı üyeden alıntı
    Bence hemen sevinmek doğru değil kesinlikle yürürlüğe girmeden gazeteye göre hareket etmek yanlış gazete ve televizyon 1 yıldır ilkokullarında ehliyet alacağını söylüyor ve dönem dönem insanları ayaklandırıyor umutlandırıyor önemli olan yürürlüğe girmesi bakalım bu köprü olayı kaç sene sonra yürürlüğe girecek artık hiçbirşeye inanamıyorum ben.devlet kolay kolay bi kuruşundan vazgeçmez.kaç gün daha fazla para alsa kar.
    Yaseminciğim gördüğüm karadıyla siyasetten pek anlamıyorsun devletin köprüleri üçretsiz yapması türkiye genelindeki motorcuların oylarının yarısından fazlasını alması demek 3-5 kuruş köprüden para kaybedecek diye 10.000'lerce oyu kaybetmez. Artı olarak bu olay ehliyet olayına benzemez. Seçimlere fazla bir zaman kalmadı yani bu iş senelerce sürmez emin ol

trenox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var işte...
    Yaseminciğim gördüğüm karadıyla siyasetten pek anlamıyorsun devletin köprüleri üçretsiz yapması türkiye genelindeki motorcuların oylarının yarısından fazlasını alması demek 3-5 kuruş köprüden para kaybedecek diye 10.000'lerce oyu kaybetmez. Artı olarak bu olay ehliyet olayına benzemez. Seçimlere fazla bir zaman kalmadı yani bu iş senelerce sürmez emin ol
    siyasetle ne alakası var bunun anlayamdım ben.
    3 kurusa oy veren kişiden ne hayır glır bu memlekete.sen o rakama 10.000 lerce -1 de
    insan deger yargıları ıcın yapar mı boyle seyler. yok ya bu kadr basit olmamalı.
    neyse bu konu burda konusulacak konu değil.
    Sözkonusu vatan ise gerisi teferruattır.

Alıntı trenox adlı üyeden alıntı
    siyasetle ne alakası var bunun anlayamdım ben.
    3 kurusa oy veren kişiden ne hayır glır bu memlekete.sen o rakama 10.000 lerce -1 de
    insan deger yargıları ıcın yapar mı boyle seyler. yok ya bu kadr basit olmamalı.
    neyse bu konu burda konusulacak konu değil.
    Kardeşim bu benim fikrim veya düşüncem değil. Yanımıza devamlı gelip giden siyasetci danışmanlarının anlattıkları ayrıca uzun zaman bende siyasetle uğraştım. Köprüden gelecek olan bahsettiğiniz para adamların kendi paraları değil 10.000 lerce olmasa bile üçyüz beş yüz oy için bile yinede üçretsiz geçiş yaparlar. Geçmişine dön bir bak kimler ne yasasını niçin çıkartmış.
    Artı bizim için önemli olan köprülerin üçrektsiz olması. Ve yine artı benim elime bir bilgi geldi ve sizlerle paylaştım. Ben tam 8 senelik gazeteciyim ve sizlere diyorumki. Köprüler çok kısa zamanda ücretsiz olacak. Benim adım Hakan Şahin eğre olmazsa beni bulun kardeşim. hepinizin gözü önünde o köprüden motorumla denize atlıyacam.

hvarol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL 650 V-Strom K6
    Yaseminciğim gördüğüm karadıyla siyasetten pek anlamıyorsun devletin köprüleri üçretsiz yapması türkiye genelindeki motorcuların oylarının yarısından fazlasını alması demek 3-5 kuruş köprüden para kaybedecek diye 10.000'lerce oyu kaybetmez.
    Aslında siyaset konuşmanın yeri burası değil ama; bırakın köprü ve otoyolu bedava yapmalarını, benzini 1 YTL'ye indirseler bile bu hükümete oy vermem.

Haydar Varol
    YBR'06 GRİ

Alıntı hvarol adlı üyeden alıntı
    Aslında siyaset konuşmanın yeri burası değil ama; bırakın köprü ve otoyolu bedava yapmalarını, benzini 1 YTL'ye indirseler bile bu hükümete oy vermem.

Haydar Varol
    YBR'06 GRİ
    Agzına sağlık kardeşim Ben siyaset yapmıyorum mesleğimden dolayı elime bir bilgi geçti ve sizlerle paylaşmak istedim

Valla Gençler Ben Artik Devlet Işlerine Karişmiyorum.....köprüdende Haftada Bir Veya 2 Kez Geçmeme Rağmen Kimse Para Ver Demiyor.....sadece Ben Geçtikten Sonra Arkamdan Birileri Siren çaliyor Gibi Geliyor......zaten 110 Km Suratida Geçmiyor Bumeret......kafaniza Takmayin ....buda Geçeeeeeer.....

007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman AN 650 Executive
    Agzına sağlık kardeşim Ben siyaset yapmıyorum mesleğimden dolayı elime bir bilgi geçti ve sizlerle paylaşmak istedim

Hadi hayırlısı Hakan, karar çıktı ama çabuk yürürlüğe girer insallah...
    Cüneyt Eralp

jasmine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CG 125 / 2006
    Hakan benim sadece sisteme güvenim yok her konuda bu milletin ağzına bi bal sürüp uzun süre yetinip umutlanmasını seyrederler.oy konusuda zaten menfaat yani menfaatsizce bunu sadece kolaylık ve teşvik olsun diye babalarının hayrına yapmazlar zaten bu bi mahkeme kararı ise siyasiler bunu kendilerine mal etmemeliler .
    [B][I][COLOR="DarkRed"]Ya dilediğin gibi yaşa ya da terket dünyayı [/COLOR][/I][/B]

Motosikleti
    Suzuki DL 650 V-Strom
    Alıntı komtan adlı üyeden alıntı
    Bu arada ne oldu? motosiklet için 6. sınıf açıldı, yani artık motosiklet dava konusunda ki gibi ağırlığı 3 tonu bulan araçlarla aynı ücreti ödemiyor, sonuç ne diyor? 5 sınıftan 1. sınıfa dahil edilemez diyor, e karar çıkmadan 6. sınıf hali hazırda açıldı zaten, bedava diye gişelerden kaçak geçmeyin derim ben
    tamamen katılıyorum. Sonuçta aynı parayı ödemesi yönündeki karar iptal edilirse para ödemeyecek anlamına da gelmez ki. Az veya fazla ödesinler şeklinde bir karar çıkabilir Fazla ödesinler demezler umarım

mostwanted_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS
    Motosiklete Köprüler ve otoyollar ücretsiz

Köprü ve otoyollarda motosikletlerden artık ücret alınmayacak.

21 Haziran 2006 10:24 Ankara 9. İdare Mahkemesi, Karayolları Genel Müdürlüğünün, köprü ve otoyol geçişlerinde uygulanan motosiklet ücret tarifelerine ilişkin işlemini iptal etti. Mustafa Reşit Arnık adlı vatandaş, Karayolları Genel Müdürlüğünün 1 Temmuz 2004 tarihli köprü ve otoyol gişelerinde, motosikletlerle, ağırlığı 3 tonu bulan otomobil, minibüs ve kamyonetlere aynı ücreti öngören işleminin iptali istemiyle dava açmıştı. Ankara 9. İdare Mahkemesi, Karayolları Genel Müdürlüğünün, motosikletlerin, ücret toplama sisteminde uygulanan beş araç sınıfında 1. sınıfa dahil edilerek belirlenen ücret tarifesine ilişkin işlemini iptal etti. İdare Mahkemesi, motosikletlerin kapladığı alan ve boyut ile kullanış şekli itibariyle otomobil, minibüs, kamyonet ve kamyon sınıflandırmasına dahil edilmesinin mümkün olmadığına işaret etti.

polygram - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    eğer böyle bi karar çıkmışsa verilen haklar geri alınmaz die bi kanun vardır bu uygulanır. eğer bu hak kanunu kalkarsa bilemem tabi
    ama görünüşe bakılırsa uzuuuuunca bi süre motorlara köprü beleş gözüküyor

Can. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 F6
    Arkadaşlar 1 nci sınıfa dahil etmiyorlarki.17 Nisan 2006 tarihinden beri motorlar için 6 ncı sınıf %30 indirimli (2,10 YTL) geçiş yapılıyor. Ben hergün köprüden geçiyorum. Bu karara güvenip gişelerden ödeme yapmadan geçenler motorlarını satacakları zaman kötü bir süprizle karşılaşmasınlar dikkat.
    Araç muayeneleri için de benzer bir durum var. Kanun motorlar için ilk 3 sene ve takibinde 2 senede 1 derken ruhsatlarımızda 1 yıl yazıyor ve muayene istasyonları da 1 sene yazıyor.
    Burası Türkiye kötü süprizlere karşı uyarmak istedim. Ben hergün 6 ncı sınıf KGS ile geçmeye devam edeceğim. Zaten bu kartın çıkış nedeni de bu dava ile ilgili bence. Devlet altın yumurtlayan tavuğu kesermi hiç sorarım sizlere?

Sanlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki EN500A
    Bencede beleş olmaz olmayacaktırda daha ucuza gecicez anlaşılan ama olsun adaletli olsun
    Yollarda Motorcunun Motorcudan başka Dostu Yok!

mostwanted_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS
    beleş yaa beleş

Alıntı mostwanted_57 adlı üyeden alıntı
    Motosiklete Köprüler ve otoyollar ücretsiz

Köprü ve otoyollarda motosikletlerden artık ücret alınmayacak.

21 Haziran 2006 10:24 Ankara 9. İdare Mahkemesi, Karayolları Genel Müdürlüğünün, köprü ve otoyol geçişlerinde uygulanan motosiklet ücret tarifelerine ilişkin işlemini iptal etti. Mustafa Reşit Arnık adlı vatandaş, Karayolları Genel Müdürlüğünün 1 Temmuz 2004 tarihli köprü ve otoyol gişelerinde, motosikletlerle, ağırlığı 3 tonu bulan otomobil, minibüs ve kamyonetlere aynı ücreti öngören işleminin iptali istemiyle dava açmıştı. Ankara 9. İdare Mahkemesi, Karayolları Genel Müdürlüğünün, motosikletlerin, ücret toplama sisteminde uygulanan beş araç sınıfında 1. sınıfa dahil edilerek belirlenen ücret tarifesine ilişkin işlemini iptal etti. İdare Mahkemesi, motosikletlerin kapladığı alan ve boyut ile kullanış şekli itibariyle otomobil, minibüs, kamyonet ve kamyon sınıflandırmasına dahil edilmesinin mümkün olmadığına işaret etti.

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler