Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Suzuki Türkiye temsilciliği Doğan Grubu’na geçiyor

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2015 Yamaha MT-07

Haco Şirketler Grubu’nun 30 yılı aşkın sürdürdüğü Suzuki Türkiye temsilciliği Doğan Grubu’na geçiyor. Doğan Grubu Suzuki otomobil, motosiklet ve marine grubunun temsilciliğini alarak önümüzdeki aylarda Türkiye genelinde faaliyete geçecek. Türkiye geneli bayilik çalışmalarını değerlendiren Doğan Grubu’nun 2016’da Suzuki marka araçların satışına başlaması bekleniyor.

1961 yılında otomotiv alanında ilk şirketini faaliyete geçiren Doğan Şirketler Grubu halen bunun ardından medya , enerji ve perakende sektörleri başta olmak üzere sanayi, gayrimenkul pazarlama, turizm ve finansal hizmetler alanlarında faaliyet göstermeye başladı. Otomotiv faaliyetlerine bir süre önce ara veren grup Suzuki markasıyla sektöre yeniden güçlü bir giriş yapmayı hedefliyor.

1984 yılında dönemin Başbakanı Turgut Özal'ın özel izniyle ithalatına başlanan Suzuki marka otomobillerin Türkiye distribütörlüğü için Haco Grubu geçtiğimiz aylarda BD Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Osman Boyner ile prensip anlaşması yapılmıştı. Bayilik ve altyapı çalışmalarına girişen BD Otomotiv Doğan Grubu ile birlikte hareket ederek 2016’da harekete geçme kararı aldı.

2015 Frankfurt Motor Show’da yeni modellerini tanıtan Suzuki, Avrupa için yenilediği HB aracının perdesini açtı. Yeni Baleno 5 kapılı hatchback 2016 ilkbaharında Avrupa’da satışa çıkacak. 1.2 lt benzinli dualjet motora sahip olacak araçta 1 lt boosterjet motorun da yer alması bekleniyor. Fuarda 1.4 lt Vitara S’i de tanıtan marka bu aracın da satışına önümüzdeki aylarda başlayacak. 138 beygir gücündeki Vitara S turboşarjlı benzinli motora sahip.

İki yeni aracın da 2016’ta Türkiye’ye ithalatı planlanıyor.

Kaynak: Radikal Gazetesi
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Doğuş değil Doğan grubu distributorluğu devralmış..Suzuki otomobilleri ve motosikletleri için ve ülkemiz için hayırlı olru umarım. Suzuki her zaman kaliteli ürünler üretmiştir. Ancak eski distributorun anlamsız pahalı satmaya çalışması markayı Türkiye de neredeyse durma noktasına getirmişti.. Yedek parça fiyatlarıda uçuktu aynı zamanda..

Ancak çok heveslenmeyelim Suzuki gibi bir markanın iyi bir seviyeye gelmesi için ülkemizde distributorun çok çalışması lazım ancak Doğan grubu bu işi ne kadar iyi götürür oda soru işareti..

Motosikleti
    2015 Yamaha MT-07
    Doğan grubu olacaktı evet yanlış yazmışım kusura bakmayın. Ümit Karaaslan sektörde oldukça deneyimli biridir. 12 sene Honda'da Genel Müdür olarak çalışmış çok tecrübeli biridir ve Suzuki'yi ayağa kaldıracağına şüphem yok. Esas planlamaları aslında 2017 yılı üzerine yapılsa da 2016 yılını da Suzuki'nin tekrar ayağa kalkması açısından oldukça önemsiyorlar. Özellikle Bayi ve servis ağını genişletmek ilk planda. Sadece Suzuki motorlarının satıldığı Showroom tarzı bayilik vermeyi planlıyorlar.

Boyleyse çok iyi haber gerçekten..Suzukinin japonlar arasında know how olarak 1.600 cc ye kadar motor üretiminde en iyisi olduğunu düşünüyorum. Motosiklettede bariz öndeler bana göre. Ancak ülkemizde Suzuki markasının yeniden hatırlatılması ve Doğuş grubunun 1997 de yaptığı gibi özellikle B segmenti ( Polo ) ( Swift ) araçları 2 yıl kadar kar amacı gütmeden tüketiciyle buluşturması gerekir diye düşünüyorum.

Şahsen suzuki fanıyım ancak şimdiye kadar yedek parça ve servis muamması nedeniyle satın almadım.

Bir dip not: Hondayı ülkemizde başarısız buluyorum. Anadolu grubu bu işi hiçbir zaman layıkıyla beceremedi.

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    2016 da alırım bi gxr 600, şu markayı biraz düzeltsinler

Machair - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800X 2018
    Bende benzer bir paylaşım yapmayı planlıyordum. Servis müdürü geçen hafta Boyner grup aldı demişti yanlış hatırlamıyorsam. Doğan grup ile aynı mı bilmiyorum? Bir arkadaş demişti motorlar bitti yeni motorlar 2016 da gelecek ondan fiyatlar belli değil diye. Öyle değilmiş. Elimizde yığılı motor var ama yeni distribütörün fiyat politikası belli değil dedi. Ve 2016 da yeni modeller eklenecek dedi. İşte böyleyken böyle.
    CRF 250L 11000 Km, GW 250 12000 Km, XT 660Z 39000 Km, VFR 800X 6000 km

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    darısı Kawa'nın başına

Motosikleti
    2015 Yamaha MT-07
    Motor bitti diyen bendim 2015 model motosikletlerin ellerinde olmadığını kendileri söylediler. Ellerinde yığılı ne motor varmış çok merak ettim. Belki 2014 model motosiklet olabilir depolarında ama bildiğim kadarıyla 2015 model stoklarında kalmamıştı.

Alıntı TIGERSHARK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    darısı Kawa'nın başına
    KAwasaki adam olmaz..Çoktan müdehale etmeleri gerekiyordu Türkiye pazarına..Satışları berbat..En dipteler Japonlar arasında..Servisleri Lamborghini servisi sanıyor kendilerini..

Machair - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800X 2018
    Bende bugün sattım Inazuma'yı. Şimdi ne yapacağım arada kaldım. XT660ZA almayı planlıyordum ama... 2 ay için MTV vermeyeyim diyorum. Yılbaşından sonra motor kalır mı bayide onu kestiremiyorum. Fiyat artar mı yoksa elde kalanlar kampanyaya girer mi? Suzuki davasına fuarı bekleyelim desek yeni fiyatlardan acayip kösecekler zaten. Ne yapsam bilemedim?
    CRF 250L 11000 Km, GW 250 12000 Km, XT 660Z 39000 Km, VFR 800X 6000 km

A.Volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Bu suzukinin 250 lik cbr tarzı bir makinası var mı?
    Euzü billahi mine'ş-Şeytani'r-racîm Bismillahirrahmanirrahim

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hayırlısı olsun bakalım.

kim gelirse gelsin eski distribütöründen daha iyi götüreceği kesin, önceki firmada gerek bayi gerek satış mdürüleri oyuncak etmişlerdi firmayı.

19 sene boyunca 89-2008 yetkili bayiliği ve servisliğini yapmıştık, öyle bir raddeye getirdilerki motosiklet ithalat etmeyi öğrendim 25 yaşımda
    A.Türker ve RAMİREZ bunu beğendiler.

Pangea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha WR 125 X
    Bir an doğuş diye ağlamaklı oldum
    computeus, copycat, braveguy ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

mrt20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Pangea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir an doğuş diye ağlamaklı oldum
    Doğuş olaydı bu fiyatları 2 ile çarpmak gerekirdi.
    Burnundan kıl aldırmazdı servisleri.
    Umarım hayırlı olur bizim açımızdan da daha uygun fiyata suzuki binebiliriz.
    Palakadir bunu beğendi.

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Bana göre;

Suzuki grenaj, plastik, eklem, kısaca malzeme kalitesi olarak honda ve yamaha yı 2 kere gömer.
    Kawasaki ile aynı denilebilir.
    Kullanmanıza gerek yok görün dokunun yeter.
    Ama honda & yamaha malesef o kadar kaliteli parçaları yok.
    Iron&Road ve stevejones bunu beğendiler.
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    drz400sm gelecek mi acaba

Motosikleti
    BMW F650GS 2007
    Alıntı A.Volkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu suzukinin 250 lik cbr tarzı bir makinası var mı?
    http://www.globalsuzuki.com/motorcycle/products.html

zileliorhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayırlısı ile piyasaya bir giriş yapsalardı. Her hafta "Suzuki bu hafta da fiyat listesi sayfasını güncellemedi" demekten gına geldi.

http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/152074-japon-motosikletleri-model-fiyat-karsilastirilmasi-tablolu.html
    ve
    http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/153347-suzuki-motor-2-haftadir-fiyat-guncellemesi-yapmadi-nedenini-bilen-var-mi.html
    A bove ante, ab asino retro, a stulto undique caveto - Latince Atasözü
    (Öküzün önünde, eşeğin arkasında, aptalın hiç bir tarafında durma)

Motosikleti
    2015 Yamaha MT-07
    Piyasaya girmelerine biraz daha zaman var. Bayi ve servis ağını komple yeniliyorlar. Zaten Suzuki'nin sayfasında Bayi talep formu açılmış durumda. Yeni bayilikler Showroom mantığında olacak ve sadece Suzuki motorları satılacak. Ama yeni modelleri fuara kadar yetiştirmeyi planlıyorlarmış.

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Alıntı motokeyfo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Piyasaya girmelerine biraz daha zaman var. Bayi ve servis ağını komple yeniliyorlar. Zaten Suzuki'nin sayfasında Bayi talep formu açılmış durumda. Yeni bayilikler Showroom mantığında olacak ve sadece Suzuki motorları satılacak. Ama yeni modelleri fuara kadar yetiştirmeyi planlıyorlarmış.
    Kimse sadece Suzuki satmak için bayilik almaz maalesef alıyorsa sıkıntı vardır. İsterse motoru,yatı ve arabayı beraber versinler gene kurtarmaz. Belki ekipman, servis ve satış ile ekmek yenir oda öyle kalkındırmaz adamı. Çok büyük atılımlar yapıp fiyatlarda inanılmaz rekabet yaratıp birde cazip ödeme koşulları sunarsa belki ama kısa vadede çok zor bu iş bana göre.
    computeus bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)