Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

İşte yeni sürücü belgesi! 24 milyon ehliyet bu yaz değişiyor!

Motovento
    REKLAM ALANI
    LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    motoru iki araç arasına park edersek, sabaha bulamayız abi
    Shrieker ve sadi81 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Levent68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ehliyetler Avrupa standartlarında. Almanya da ehliyet 10 senelik ve değişmesi göz ve doktor muayenesi ile 100 Euro ta geliyor yaklaşık olarak. Stajyer ehliyet konusu da ileriye dönük çok faydalı bir işlem.
    MerhabaDunya bunu beğendi.

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı MotorKafa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lan sanki herkes yurt aracıyla dışına çıkıyo. Adam şehir dışına çıkamıyor işinden gücünden vakit bulup

Ödenen onca vergiye karşılık, devlet senin kimliğini ücretsiz vermek zorundadır. Olması gereken budur. Kaldı ki, bu elimizdeki götü boklu kartları alırken bi ton harç ödedik zaten zamanında.
    Ama ne yazık ki bu ödediğimiz vergiler bize değil, hükumete; milyon dolarlık mercedesler, saraylar ve nicesi olarak dönüyor
    Olsun olm bence faydalı, hatta faideli. :D 400 lira kardayım
    MotorKafa bunu beğendi.
    www.motorumla.net

Motosikleti
    Henüz yok
    Alıntı inzell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olsun olm bence faydalı, hatta faideli. :D 400 lira kardayım
    Abi sen kardasin da biz zarardayiz. hayallerimle oynadilar, ehliyet alicaktim yatti o is. motosiklet kullanmami engellediler simdi, ayrica ehliyeti alacagim zaman da parayi kitlerler simdi bunlar. ) nedense bayilicam birazdan..

Ben burada da açık açık söyleyeyim ben senelerdir 17 yaşıma gelip motosiklet almayı bekliyorum şimdi bu stajyer ehliyet 50cc falan gibi saçmalıklar çıkarsa şahsen ehliyet falan umrumda olmaz. Kimsede kusura bakmasın ama ehliyetsiz mehliyetsiz alır motorumu kullanırız. Yabancılar 16 yaşında motosiklet alıyorken bizde 17 yaş+ stajyer ehliyet falan. İşim olmaz ben motorumu eylülde alırım. Ehliyette böyle saçmalıklar olsa bile!

Motosikleti
    Henüz yok
    Alıntı pofidik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben burada da açık açık söyleyeyim ben senelerdir 17 yaşıma gelip motosiklet almayı bekliyorum şimdi bu stajyer ehliyet 50cc falan gibi saçmalıklar çıkarsa şahsen ehliyet falan umrumda olmaz. Kimsede kusura bakmasın ama ehliyetsiz mehliyetsiz alır motorumu kullanırız. Yabancılar 16 yaşında motosiklet alıyorken bizde 17 yaş+ stajyer ehliyet falan. İşim olmaz ben motorumu eylülde alırım. Ehliyette böyle saçmalıklar olsa bile!
    ayni dusuncedeyim kardes. o kadar bekledim, hatta bu stajyerlik mevzusu senelerdir suruyormus. simdi gelip bizi mi buldu bu yahu.? dediginiz gibi bu cikarsa bende karismam ehliyet falan. sonra cikip da birisi sen niye ehliyetsiz kullaniyosun demesinler. ..
    pofidik bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    Stajer ehliyet B sınıfında. A da sınıflar değişecek sadece, yeni alanlar direkt A2 alamayabilir, ayrıca A2 sahiplerinin kullanabileceği beygir gücüne limit geliyor.

manners - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    benden aldiklari vergiyle o saraya konulan bardaklar ellerinde kirilsin, tetenoz olsunlar.

Motosikleti
    Henüz yok
    [QUOTE=yeknet;3538998]Stajer ehliyet B sınıfında. A da sınıflar değişecek sadece, yeni alanlar direkt A2 alamayabilir, ayrıca A2 sahiplerinin kullanabileceği beygir gücüne limit geliyor.[/QUOT

nasil yani a2 almadan once baska bi ehliyet daha mi alicaz. hem ona. hem de ona para vericez. hakikaten para tuzagi, cikarsa ciksin karismam kardesim boyle is mi olur. vergiler yetmedi halki nasil soyariz pesindeler...

gün gelicek. aldığım 1000 rr two brothers takıp aksarayın önünde aragazı yapıcam protesto için :D:D:D:D 2 tanesorun var 1. cisi 1000rr alamıyorum. 2. ciside onu yaparsam büyük bi ihtimalsiviller beni indirirler aşağı biber gazıyla :D

Motosikleti
    Henüz yok
    Protesto etseniz ne olacak, devlet bulmuş yolunu. Halkı soyup 2 milyon liralık saray yapsınlar. yetmedi vergiler uçsun, benzin fiyatları tavan yapsın. O da yetmezmiş gibi başımıza stajyer ehliyet çıksın. Her 5-10 senede bir ehliyet değişecek. Kitlesinler millete parayı, sonra niye trafik magandaları çoğaldı...

Motosikleti
    YBR125/CBR125/DL650/Suzuki C800/GV250 Şimdi:DL650
    Alıntı MotorKafa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lan sanki herkes yurt aracıyla dışına çıkıyo. Adam şehir dışına çıkamıyor işinden gücünden vakit bulup

Ödenen onca vergiye karşılık, devlet senin kimliğini ücretsiz vermek zorundadır. Olması gereken budur. Kaldı ki, bu elimizdeki götü boklu kartları alırken bi ton harç ödedik zaten zamanında.
    Ama ne yazık ki bu ödediğimiz vergiler bize değil, hükumete; milyon dolarlık mercedesler, saraylar ve nicesi olarak dönüyor

Katılıyorum.

Geçen okumuştum Ankara'da asvalt vergisi istemiş mülk sahiplerinden belediye hem de 1000 tl civarı rakamlar.

Ulan,bu iş devletin vergisinin dönüşü değil midir sorumluluğu değil midir?

Çöp topla çöp vergisi al,nüfus ver basım parası al,yol yap asvalt vergisi al,sağlık hizmeti ver işsize 235 tl aylık fatura kes ; biz sosyal bir devlet olamayız,hani şu sürekli laf çakılan sosyalizm bilmemne derler ya al sana sen misin laf çakan der gibi saçmalık vergileri.

Rant vergisinden bahsetmiş miydim
    nokiaxxx bunu beğendi.

Motosikleti
    Hornet 650
    Bende denetim artıcak sanıyor ve seviniyordum. Sağlık ocağından raporu kör bile alır.
    Denetime bak çay demle. Resmen 15 tl gasp edicekler bence.
    Trafikteki o insan kılığındaki hayvanları, öküzleri ayırıcak bir şekilde bi şeyler yapsalar 50 tl de veririz sorun o değil. Madem yapıcaksınız adam gibi denetlensin.
    ilkerabi ve ERTOBİ bunu beğendiler.

Motosikleti
    Sym gts 250i evo
    Teknik olarak olmasi gereken bu zaten. Ancak konu turkiye olunca uygulamada bu işin icine edecekmisiz gibi geliyor.

fedora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS APACHE / 2014
    nedense avrupanın hep ödeme yaptıran sistemlerini örnek alıyoruz , vatandaşa ödeme vs getiren sistemlerini neden örnek almıyoruz merak ediyorum??

her sey yolunda, ne gerekiyosa yapariz
    MerhabaDunya bunu beğendi.

zbilici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda MSX 125
    Arkadaş ne kadar saçma sapan yorumlar yapılmış. Yok böyle olursa ehliyetsiz sürerim de beni ilgilendirmez de... Sürersin ehliyetsiz ya kafayı gömersin bir betona ya yakalanmamak için kaçarken bir çevirmeden girersin bir arabanın altına ya da yok kaçmaz 1200 TL ehliyetsiz araç kullanmaktan ödersin cezanı motoru da bağlatır o almadığın ehliyeti de hayırla yad edersin. Ayrıca 15 TL nin muhabbetini yapmak da bir enteresan. Şu kadar milyonla çarpınca bu kadar ediyormuş da... Muhalefet edeyim de ne olur olsun deyip neye muhalefet edeceğinizi bilmediğiniz için muhalefet ettiğiniz hiç bir şey de haketse de yerini bulmuyor...
    yeknet ve Levent68 bunu beğendiler.

o ehliyetsiz motor sürecek olanlar ilk seneler sizin gibi düşünenlerden dolayı cayır cayır çevirme olacak bilin.

Morphin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR650F
    24*15 = 360 milyon TL! Bu devirde devlet kurmak çok karlı iş beyler. Motoristan cumhuriyeti kuralım. 10 liradan verelim

O bu değil şimdi emniyete ödenen 200 tl cik parayı ödemeyeceksek çok iyi. Benim sertifika hazır a2'yi almadım duruyor ne yapsam acaba? Beklesemmi?

Mardin İl Temsilcisi CompanERROR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X TREME MAX 2014 - Pulsar 200NS 2014
    Alıntı Morphin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    24*15 = 360 milyon TL! Bu devirde devlet kurmak çok karlı iş beyler. Motoristan cumhuriyeti kuralım. 10 liradan verelim

O bu değil şimdi emniyete ödenen 200 tl cik parayı ödemeyeceksek çok iyi. Benim sertifika hazır a2'yi almadım duruyor ne yapsam acaba? Beklesemmi?
    Bende sınavı geçtim ama daha almadım. İptal olmayacaksa beklerim
    Adalet yok,eşitlik yalan. Hepimiz insanız ulan!! |Ne kadar yükselsende hayat 180' & Saygım kadar kinim de var

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)