Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Mondial RX3i Evo Hakkında Bilgiler

Motovento
    REKLAM ALANI
    almpoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB650F
    belkide 120 den sonra titreşim başlıyor olabilir orda bir çakallık yapmış olabilirler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bazen25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x evo 400
    Bu lastik ölcülerini bulan zekayı kutluyorum 15" arka lastik cruiser ölcüsü, amerikalılar uyanmıs
    ucanteneke5 bunu beğendi.

Mardin İl Temsilcisi CompanERROR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X TREME MAX 2014 - Pulsar 200NS 2014
    6-7k olursa iyi satar. Şahsen ben bile alabilirim.

bazen25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x evo 400
    jant ölçüleri emsal modellerinin ölçülerine gelsin,(bu ölçülerde, bu tip motor için lastik yok, nylonla binmek istemem) üstündeki evrak çantaları çıkarılsın, ben alırım çantayı, mondial masraf etmesin (en azından bir kask sığsın fiyatı düşer) o zaman bir daha bakayım.

thb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda wave 110i
    Alıntı papazkemal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bu makinenin bir çok videosunu izledim, hiç birinde 120 km'nin üstüne çıktıklarını görmedim.

Gören varsa link paylaşsın arkadaşlar..

Videonun sonlarına doğru 130km yaptığını gösteriyor.
    maktama bunu beğendi.
    thb
    bizi eskiler tanır, yeniler örnek alır, görenler anlatır

rebel_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pejo.Jawa.Titan.Ybr.Cbr.Vstrom.Drift.Pulsar.Gs800
    Alıntı thb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.youtube.com/watch?v=0I21kZjwj40

Videonun sonlarına doğru 130km yaptığını gösteriyor.

130 u gördüm daha da giderdi hacı...
    Motosiklet ruhlu araba - QQ - kullanıcısı.

Motosikleti
    TVS Apache 150 Hyper Edge 2014
    Arkadaşlar eğer olurda param yeterse bunu alcam ama param yetmezse Derbi ETX-150 VEYA TVS alcam.Fakat kafamdaki soru işareti şöyle;
    Bu motora boyum yeter mi? Birde şunu sormak istiyorum kalite ve işçilik olarak Derbi mi? Yoksa Mondial midir? Bu arada boyum 1.70
    APALA bunu beğendi.

Motosikleti
    150 MR VULTURE-MH DRİFT- 150 zone
    Alıntı Erem Orhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar eğer olurda param yeterse bunu alcam ama param yetmezse Derbi ETX-150 VEYA TVS alcam.Fakat kafamdaki soru işareti şöyle;
    Bu motora boyum yeter mi? Birde şunu sormak istiyorum kalite ve işçilik olarak Derbi mi? Yoksa Mondial midir? Bu arada boyum 1.70
    DERRBİ etx ve stx modellerini alaacaksinda o sanki italyan mı etx ve stx çinde şüan da mondialin getirmiş olduğu z-one modelleri ile aynı fabrika ürünleri inanmazsan etx ve stx modelinde boyunda şasi numara plakasına bir kontrol et istersen piaggıo zongshen manufacture yazacaktır RX 3 MODELİDE zongshenin bir ürünü olup üzerinde geliştirilmiş zs 177 motor bloğu bulunmakta bu megelli modellerinde kullanılan motor bloğudur. istersen bir düşün.

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    görüntü çok güzel kalitede varsa iyi satar benim hoşuma gitti
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

ozgranl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf SB250
    Konuyu sürekli takip ediyorum.

Bana kalırsa bu motosiklet için Mondial yetkililerinin bir şeyler yapması gerektiği aşikar. Benim kafamda oluşan soru işaretleri genel olarak firma ile alakalı. Bu motosikleti ne tür bir servise götüreceğiz(çoğu bisikletçiden hallice),serviste nasıl bir muamele ile karşılaşacağız, yedek parça temini sağlanacak mı ? Her şey muamma..

Bu motosiklet için Mondial test sürüşü günleri düzenlenmezse,motosiklet uzun yola çıkartılıp artı-eksi yönleri tüketiciye somut bir şekilde aktarılmazsa bu motosikleti büyük bir çoğunluk satın almaktan vazgeçer. Özellikle de fiyat için 9 bin bandı denilmiş. Türkiye pazarında marka değeri on planda olduğu için insanlar bu fiyat aralığında bu motosikleti tercih eder mi bilemiyorum.

Fotoğraflardan,videolardan her şey çok güzel görünüyor,fakat Mondial elini taşın altına koymaz ve kendini bir nebze donanımlı hale getirip kafamızda ki soruların cevabını veremezse bayilerin yanından gelip geçerken vitrinde bolca görmemiz mümkün.

Daha önce de Mondial kullandım fakat ben 9000 lira para veriyorsam arkamda durabilecek,bana ilgi gösterecek bir firma olmasını tercih ederim. Umarım burada yazılanları okurlarda bir şeyler yapmaya çalışırlar.
    APALA ve gt170 bunu beğendiler.
    XV

Motosikleti
    TVS Apache 150 Hyper Edge 2014
    10.000 lira bütçem var 8 bin lira fln olursa 2 bin liraya biraz zor giyinirim o da var :(

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı ozgranl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konuyu sürekli takip ediyorum.

Bana kalırsa bu motosiklet için Mondial yetkililerinin bir şeyler yapması gerektiği aşikar. Benim kafamda oluşan soru işaretleri genel olarak firma ile alakalı. Bu motosikleti ne tür bir servise götüreceğiz(çoğu bisikletçiden hallice),serviste nasıl bir muamele ile karşılaşacağız, yedek parça temini sağlanacak mı ? Her şey muamma..

Bu motosiklet için Mondial test sürüşü günleri düzenlenmezse,motosiklet uzun yola çıkartılıp artı-eksi yönleri tüketiciye somut bir şekilde aktarılmazsa bu motosikleti büyük bir çoğunluk satın almaktan vazgeçer. Özellikle de fiyat için 9 bin bandı denilmiş. Türkiye pazarında marka değeri on planda olduğu için insanlar bu fiyat aralığında bu motosikleti tercih eder mi bilemiyorum.

Fotoğraflardan,videolardan her şey çok güzel görünüyor,fakat Mondial elini taşın altına koymaz ve kendini bir nebze donanımlı hale getirip kafamızda ki soruların cevabını veremezse bayilerin yanından gelip geçerken vitrinde bolca görmemiz mümkün.

Daha önce de Mondial kullandım fakat ben 9000 lira para veriyorsam arkamda durabilecek,bana ilgi gösterecek bir firma olmasını tercih ederim. Umarım burada yazılanları okurlarda bir şeyler yapmaya çalışırlar.
    Cevap veriyorum, mesela diyelim ki Ankara'da ikamet ediyorsunuz. Aldınız bu motoru (kendi durumum bu olcak sanırım) Servise götürceksiniz. Moto center sanırım ismi, pitbull logolu bir bodrum kat tamirhanesi. Karbüratörlü 150 cc kara düzen vulturenin arıza tespitini yapamayıp sibop ayarı bozukluğuna ya siboplar eğri ya krank eğri demişti. 750 tl masrafı çıkar demişti. 20 tlye sibop ayarı yaptılar, düzeldi. Servisin önünden mondiali arayıp durumu şikayet ettiğimde muhattap bulamamıştım. Bu motor enjeksiyonlu falan. Bozulunca alıp tanıdık bildik, güvenilir, düzgün bir ustaya götürüp tamirini orada yaptırcaz. Bakım konusunda ise, servise götürüp bakım yaptırmak, o bakımdan çıkınca kendi ustamıza bakım yaptırmak haricinde bir çare bulamıyorum. Servis garanti kağıdını kaşeleyecek, anlamadığı için sadece yağ ve filtre değiştirip göndercek, kendi ustanız yapacak ne yapılacaksa. 2 kez bakım masrafı yapacaksınız.

Bunları bilip hala neden bu motoru almayı planlıyorsun diye düşünenler için, 250 ccde başka yol endurosu varda ben mi almadım?

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Milletin çinden bu kadar ağzı yanmasa bu motora ilgi R25 in üç misli.

Japonlar 250cc de bu segmente girmiyor çünkü üst sınıf makinaları var ve onları satamama korkusu.

diğer yandan Yamaha dünya için R25 ve 320cc lik R3'ü boşuna çıkarmadı deli gibi satmak istiyor. orda da korkusu R25 e o kadar arge yapıp kar edememesi veya maliyeti elinde patlaması.

Türkiyede iyi fiyatlandırma ile yılda 500-1000 satması mümkün Yamahanın. Bu ülke 250cc için iyi bir pazar aslında

Bide RX3 japon olsa

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Yurtdışında bu motosiklet 8000 10000 bandındaysa siz türkiyede 7 8 bine o motosikleti unutun bence .

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Motorun elektronik aksamlarının bol olması avantaj da olabilir dezavantaj da... Eğer servisin gerekli donanımı varsa, motoru bilgisayarına bağlayıp sorunu anında tespit edebilir. Cihaz falan yoksa, o durumda ustanın kafasına göre orasını burasını kurcalamasına izin vermemek lazım. Hele ki forumda paranoya haline gelen sübap ayarını falan hiç elletmemek gerekir. Servis olayının aslında Megelli'den çok da farkı olmayacak. Camgöz bu işi yapabiliyorsa Mondial de herhalde yapar. Sadece servislerin biraz eski alışkanlıklarını değiştirip, artık mekanik arızalar dışında elektronik arızalarında, tamir etmeden parçaları garanti kapsamında değiştirme alışkanlığını kazanmaları gerekiyor. Zaten testlerden görüldüğü kadarıyla pek sorun çıkaracak bir motor değil.

tekoklava - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    200ns
    yani güzel motor sağlam gibide
    hayırlısı

Motor_Derili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nmax 155 / Fazer8 / NC750X2018
    11 bin TL nin altinda ciksin bu motor lastiklerimi keserim Bekleyene husran olacak gibi.

nickname05 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2 teker (ne bulursam)
    Arkadaş ne kadar çabuk değişiyoruz. Daha dün Mondial Vulture kullanırken ve şikayetlerimiz de yokken bir anda motosiklet değişikliği ile global markalara geçip sınıf atlıyor ve daha önce tercih etmiş olduğumuz bu markanın yeni ürününe çamur atıyoruz. Bu kadar çamur atacak ne yaptı adamlar, bu motoru sunarak? Global markaların tüm ürünleri sorunsuz ve hep hak ettiğimiz ucuz fiyattan ürün sunuyorlar bize öyle mi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:41 ----------

Alıntı Motor_Derili adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    11 bin TL nin altinda ciksin bu motor lastiklerimi keserim Bekleyene husran olacak gibi.

Alıntı Erem Orhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Drbi hakkında neredeyse hiç bilgi yok ortada. Bi motoron dergisi denemiş o kadar.

Bu motor fiyat bandında şu an için radarımdan çıktı. Ben de etx bakıyorum.

APALA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ARMadillo
    derbi markasına ilişmemeniz gerektiğini düşünüyorum.
    Nedeni, derbini kötü, ya da şu, bu olduğundan değil.
    Parça sıkıntısı, servis sıkıntısı yüzünden.
    Kime götüreceksin, ne yapacaksın? Tam bir muamma.

Mondıale gelince, kaliteli ya da kalitesiz oluşu hiç umrumda değil.
    Aklıma takılan tek şey, servis.

Yani şöyle söyleyeyim, bu model kalitesiz bir şey olsa ve kawa getirse,
    birde çok kaliteli olsa, ve mondıal getirse.
    Seç birini deseler maalesef üzülerek söylüyorum ki, ilk maddeyi tercih ederim.

Çünkü motor kalitesiz olur, problem çıkarır ve bizde servise-firmaya koşarız.
    Ama motor kaliteliyse, servisin yolunu unuturuz diye bir şey yok.
    Her halükarda, illaki servise gideceğiz.

Ama alınır mı, alınmaz mı, ne yapılır bilmiyorum.
    Ama çok fena duruyor.
    Zamanında, m1nsk modelini, az incelememiş, bilgisayarıma az duvar kağıdı yapmamıştım.

belki dikkat çeker.
    Ayrıca, yukarıda bir arkadaş boy sorunundan bahsetmiş.
    REsimdeki bayan, 160cm miş.
    http://www.advpulse.com/adv-bikes/cl...-cyclone-rx-3/

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)