Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Artık cep telefonu olan herkes trafik casusluğu yapabilecek

Motovento
    REKLAM ALANI
    admin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Karayolları Trafik Kanununda değişiklik öngören tasarıya, gönüllü vatandaşların fahri trafik müfettişi olmasına imkan verecek bir madde eklendi. Eklenen maddeye göre, vatandaş, kaldırıma park, aşırı hız, şerit ihlali, hatalı sollama ve araçtan çöp atma gibi birçok hatayı fotoğraflayı belgeleyebilecek. İhlal belgesi olarak kullanılacak fotoğraflarda araç plakasının tam olarak gözükmesi şartı aranacak.

Vatandaş, tespit ettiği kural ihlalini Emniyet Genel Müdürlüğü web sitresinde oluşturulan online ihbar sayfasına yükleyebilecek veya ilk gördüğü trafik ekibine teslim edebilecek.

Kural ihlali belgede açık şekilde kayda alınan sürücülere Trafik Kanununun ilgili maddelerine göre idari para cezası yazacak. Bu uygulamanın Avrupa ülkelerinde kullanıldığı, Avrupa’da cezaların yüzde 60’nın halk tarafından yapılan ihbarlar neticesinde kesildiği öğrenildi.

Kaynak: Milliyet - İHA
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    APALA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ARMadillo
    İyiymis fakat, yine de bir şeylerin önüne geçeceğini maalesef zannetmiyorum.
    mehmetenis ve duygusen bunu beğendiler.

mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Vatandaş duyarlı olduktan sonra sistem çok güzel işler,
    yeterki bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın mantığını yenelim.
    telike ve duygusen bunu beğendiler.

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Daha iyi yaşam için araç içi kamera şart oldu.

mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Vatandaş duyarlı olduktan sonra sistem çok güzel işler,
    yeterki bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın mantığını yenelim.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    iyimi desem kötümü desem bilemedim... motorla e 5 de neredeyse full emniyet şeridini kullanıyorum... tabiki daha güvenli geliyor... tabi devamlı gözüm ayna da olarak.. geçmesi gereken araçlara yol vererek..
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

celikat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa
    arkadaşın başına gelen hadiseyi aktarayım.

fahri trafik müfettişliğinin ilk çıktığı zamanlar arabasının plakasına sürekli ceza geliyor. hatta adamın şehir dışında olduğu tarih aralığında bile ceza geliyor. en sonunda tepesi atıyor ve bu cezaları kimin yazdığını araya hatırlı kişiler bulup öğreniyor. sonra o herifi bulup bir güzel ağzıyla burnunun yerlerini değiştiriyor. meğerse adam arkadaşa kıl olduğu için cezaları yollarmış. arabası güzel, parası olan, yanında her gün başka kızla gezen bir arkadaş kendisi çünkü.

ben bunun gibi örneklerin çokça yaşandığına adım gibi eminim. bu sistemde de buna benzer hadiseler yaşanacaktır.

o yüzden plaka kuyruk altında durmakta benim makinada. itle, kopukla, ezikle uğraşamam şahsen.

C.Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift - 2015
    Hayır bu ülkede trafik polisleri ne halt işe yarıyor'da fahri müfettiş veya böyle aptal salak uygulamalar koyuyorlar ?
    Bu ne gerizekalı sistemdir ? Madem kaldırın trafik polislerini döşeyin her kilometre başına kamerayı yazsın göndersin cezayı.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Güzel de Ramazanın dediği gibi emniyet şeridinden giderken bizi çekerlerse kötü olur. Hıncal'ın her gün 50 moturun trafik ihlalini fotoğraflayıp emniyete göndereceği kesin

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Şimdi bu yasa trafikteki sorunları çözmek maksatlı mı yoksa, nasıl etsem de cepteki paradan biraz daha yolsam diye mi yapılıyor acaba.
    kazım kazım bunu beğendi.

harung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    bu kanun sadece kesilen cezaları artırıp kasaya üç beş lira daha sokmak için çıkartılmış, trafik sorunu sadece eğitimle çözülür, ceza falan hikaye..

Bu ülkede 2400 lira olan k2 belgesine 2800 TL ceza kesiliyor..
    Ne için millet k2 alsın diye mi ??!!
    kazım kazım bunu beğendi.
    "Bildiğini sandığın bir şeyi asla öğrenemezsin."
    Epiktetos

otherworld - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xt660z
    bugün kaldırıma park etmiş minübüsün fotosunu çekip 155 ihbar sayfasına gönderdim. gelen cevap;

"2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu’ nda yer alan fiilleri ihlal eden sürücülere ve araçların tescil plakasına göre idari para cezası karar tutanağının hangi kurum yetkililerince ve hangi durumlarda düzenlenebileceği aynı Kanunun 5, 6, 114, 116 ve Ek-6’ ncı maddelerinde hüküm altına alınmıştır.

Bu sebeple bu tür ihbar veya şikayet konusu trafik kural ihlali yada ihlallerinin somut olarak görevlilerimizce tespiti halinde, uymayanlara kanuni işlem uygulanmakta olup, mail yada dilekçe yolu ile yapılan ihbarlarda ihlal yapan araçlara herhangi bir cezai işlem uygulanamamaktadır."

HELLAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VSTROM BEYAZ
    Guzel bir gelisme..
    ben severim boyle seyleri he he he he

arabalar yedi

ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Alıntı otherworld adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugün kaldırıma park etmiş minübüsün fotosunu çekip 155 ihbar sayfasına gönderdim. gelen cevap;

"2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu’ nda yer alan fiilleri ihlal eden sürücülere ve araçların tescil plakasına göre idari para cezası karar tutanağının hangi kurum yetkililerince ve hangi durumlarda düzenlenebileceği aynı Kanunun 5, 6, 114, 116 ve Ek-6’ ncı maddelerinde hüküm altına alınmıştır.
    Bu sebeple bu tür ihbar veya şikayet konusu trafik kural ihlali yada ihlallerinin somut olarak görevlilerimizce tespiti halinde, uymayanlara kanuni işlem uygulanmakta olup, mail yada dilekçe yolu ile yapılan ihbarlarda ihlal yapan araçlara herhangi bir cezai işlem uygulanamamaktadır."

buna göre polisten başkasının çektiği fotoğrafa ceza yazılmaz deyyor..
    Kargadan başka kuş tanımam.. yani.. enteresaann..

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    millet arabayla seyir halinde fotoğraf çekeceğim diye, öndeki araca-motora-karşıya geçen insana çarpacak...

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel de Ramazanın dediği gibi emniyet şeridinden giderken bizi çekerlerse kötü olur. Hıncal'ın her gün 50 moturun trafik ihlalini fotoğraflayıp emniyete göndereceği kesin
    her şey ortada...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

eraksoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Henüz yok.
    Memleketimin polisi kaza gördüğü halde durmayacak neyin var diye sormayacak, oturduğu masa başından ruhsat ehliyet satacak, şahsi arabasına bile çakar takıp bana dıt dıt yapacak, caddede bi ton araba varken ara sokaklardan araba çekecek, sonra ben onun yapacağı işi yapacağım, yokyaaa derler adama

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı C.Kaan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayır bu ülkede trafik polisleri ne halt işe yarıyor'da fahri müfettiş veya böyle aptal salak uygulamalar koyuyorlar ?
    Bu ne gerizekalı sistemdir ? Madem kaldırın trafik polislerini döşeyin her kilometre başına kamerayı yazsın göndersin cezayı.
    kktc de böyle gayet de güzel bi uygulama. tam hız yapılabilecek yerlerde eşşek kadar radar var uyarıları var. hiç acımıyor 7/24 çalışıyor. ayrıca kktc de motosikletlerin önünde sticker şeklinde de olsa plaka bulunmak zorunda. tabi onlar bizim gibi emniyetten almıyor. emniyetten numarayı alıoyr ve standart fontlarda reklamcılara plaka bastırıyorlar.
    Toprağı hatmeden asfalta hükmeder
    Twitter/instagram @ywitcan
    Yiğit Can

Motosikleti
    mondial mg125, mondial 150 mc
    Millete gambazcılığımı öğretiyorlar ondan sonra insanlar birbirinin kıçında gezip fotoğraf çekme yarışına girecek haklı haksız cezalar yaaaapıştırrr uğraş da dur.
    koy 10 tane radar ; makina yapsın işi neee .
    Dünya kadar polis var altında araba var dolaşsın işi nee. Sistem ceza yazmaya yönelik değil sürücüleri kontrol altına almaya yönelik uyarlanmalı . Ondan sonra insanlar barut gibi olur o mu yazdı bu mu yazdı birde anlaşılırsa fotoğraf felan adamın üstünde makinada(silah vs) varsa sen izle ondan sonra teksasın şifresini....
    ferhatkars bunu beğendi.

Motosikleti
    ybr125
    Arkadaşlar bu minibüsler beni mahfetti onlarinda sikistirmasiyla kaza bile yaptım. Sağ seridi tapulamış kekolar durak haricinde heryerde duruyorlar. Bunlari kaydetsem şikayet etsem sonuca ulasabilirmiyim. Maksat durakta dursunlar.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)