Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Yeni Ehliyetler Hakkında Merak Edilenler. M-A1-A2-A ile Hangi Motorlar Kullanabilecek

Motovento
    REKLAM ALANI

Konuyu hortlatiyorum arkadaslar ama heryerde farkli farkli seyler yazmislar ve bu yuzden kafamda soru isaretleri artti ben 23 yasindayim ve A2 ehliyetimi mayıs ayında aldim bu yeni yasa ile ehliyetim A2 olarak mi kalacak yani mayis dogumluyum 4 ay yuzunden dusundugum motoru almak icin tekrar mi ehliyete basvurucam boyleyse gercekten cok sinir bozucu ve benimle ayni durumda olan insanlar icin para tuzagindan baska degil

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    oakley - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    Selamlar;

24 yaşınız itibari ile A sınıfı ehliyete geçiş yapacaksınız. Sınav vs gibi durumlar yok. Sadece kart değişimi olacaktır. Bunun da ne maliyeti olacak bilemiyorum. Ehliyet yenileme ile aynı olur sanırım.

Saygılar

Öncelikle cevap icin teşekkür ederim ancak doğum günüm mayıs ayı yani mayısta 24 içinde olucam ama eğer ocak ayından itibaren 24 sayılacaksam dediğiniz gibi olacak

oakley - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    Şöyle de bir durum var; kazanılan haklar geri alınamaz diye. Böyle bir durumda direk A sınıfı da olabilir ehliyetiniz. Hala net bir bilgi yok. 1 ocaktan itibaren hep birlikte göreceğiz

Anladım eğer 4 ay yüzünden A2 de kalırsa bu gerçekten ben ve benim gibi aynı durumda olacaklar icin iyi bir haber değil umarım korktuğum şey başıma gelmez

Merhaba, 17 yaşındayım 2016 da ki stajerlik sistemine kalmak istemiyorum. Anladığım kadarıyla şu an yaşım A1 ehliyeti için uygun bunun A2 den büyük bir farkı var mı? Bu sene A1 alıp seneye 18 yaşıma bastığımda A2 ye yükseltmen daha mı iyi olur? Yardımcı olursanız sevinirim.

ben anlamadım şimdi a2-b ehliyeti olan ben 600 lük sürebilicek miyim süremicek miyim bana bir etkisi olucak mı

Alıntı Uğur Ak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elbette ciddi farklar var. A1'in üst sınırı 125 cc'ye kadar 15 hp'lik motosikletler.

A2 ile 46 beygire kadar geniş bir skala var.
    Bu sene A1 alıp seneye yaşım dolduğunda yeni kanundan etkilenmeden A2 ye yükseltebilir miyim? 125cc kaç km hız yapabiliyor. Bu sene A1 almamı önerir misiniz?

Alıntı Uğur Ak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    M-A1-A2-A diye kademe kademe ilerleyen sistem 01.01.2016'dan itibaren uygulanacak.

Yani 2015'te kursa yazılıp,sınavları başarıyla geçip,dosyanızı elinize aldıysanız şu an verilen A2 ehliyeti alıp,dilediğiniz motosikleti kanunen kullanma hakkına sahip olabiliyorsunuz.

125 cc bir motosiklet başlangıç için son derece idealdir. A1 alıp kademe kademe,tecrübe kazandıkça cc yükseltemeniz yararınıza olacaktır.
    Çok çok affedersiniz fazla başınızı şişiriyorum kusuruma bakmayın bu konuda nerdeyse hiç bilgim yok. Yeni yeni ehliyet almayı düşünüyorum. Son olarak; Bu sene içinde 17 yaşında (28.07.1998 doğumluyum) olmama rağmen A2 ehliyet alabilir miyim? Ayrıca yardımlarınızdan ötürü teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)