Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Dehşete düşüren kaza anı. Kazaya karışan otomobil olay yerinden kaçtı.

Motovento
    REKLAM ALANI
    admin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Isparta'da bir otomobilin çarptığı motosiklet sürücüsü 18 yaşındaki Faruk Balaban, yaşamını yitirdi. Kaza anı dehşete düşürdü.

Kaza önceki gün saat 22.00 sıralarında, İskender Mahallesi 121'inci Cadde'de meydana geldi. Seyir halindeki bir otomobil sola dönmek isterken aynı yönden seyir halinde olan 18 yaşındaki Faruk Balaban'ın kullandığı motosikletle çarpıştı. Çarpışmanın etkisiyle motosikletten fırlayan Balaban, kaskı olmasına rağmen ağır yaralandı. Kaza sonrası otomobil sürücüsü ise hızla uzaklaştı.

Olay yerine gelen 112 Acil Servis ekipleri tarafından hastaneye götürülen Faruk Balaban, müdahaleye rağmen kurtarılamadı. Balaban'ın cenazesi, dün Mimar Sinan Camii'nde kılınan öğle namazının ardından toprağa verildi.

Polis, bölgedeki güvenlik kamerası görüntülerinden tespit ettiği aracın sürücüsünü gözaltına aldı. Şüphelinin kimliği açıklanmadı.

Kaynak : DHA

mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Pekbipicadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600 Hornet ( Geçmiş : Piaggio X9 250 ,)
    allah rağmet eğlesin keşke biraz daha yavaş gitseymiş. Araç sürücüsüne ne desem boş umarım acıdan kıvranarak ölür.
    cluuberzone, duygusen ve anaconda84 bunu beğendiler.
    Ben,keyfim ve kahya, her gün birimiz kullanıyoruz.

28. saniyeden sonra dikkatli izleyin motosikletli çok hızlı geliyor.
    anaconda84 ve cluuberzone bunu beğendiler.

oyunageldim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Wave 110i
    Kaza yerinden kaçanları müebbetle yargılayacaksın,bak bakalım ondan sonra kaza yerinden ayrılan oluyormu
    Birde motorlu şehir içi olmasına rağmen çok hızlı
    anaconda84 ve cluuberzone bunu beğendiler.

TAYFUNBORA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm 690 Sm
    Çok kötü,ve üzücü....
    Yanlış mı gördüm bilmiyorum aracın sağından o hız da mı geçiyor?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Ben burada araçta kusur göremiyorum, benim görmediğim, olan bir şey varsa söylermisiniz.

sarıdev - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    Alıntı tanertc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben burada araçta kusur göremiyorum, benim görmediğim, olan bir şey varsa söylermisiniz.
    Aracın sinyal vermemesi.Çarptıktan sonra kaçması.Belki de araç sürücüsü alkollüydü o yüzden kaçtı.Tamam rahmetli belki hızlıydı ama araç sürücüsü de sütten çıkmış ak kaşık değil hani.
    Akilzsizlar hirsizlarin en zararlilaridir: Zamaninizi ve nesenizi çalarlar.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı sarıdev adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aracın sinyal vermemesi.Çarptıktan sonra kaçması.Belki de araç sürücüsü alkollüydü o yüzden kaçtı.Tamam rahmetli belki hızlıydı ama araç sürücüsü de sütten çıkmış ak kaşık değil hani.
    Sizce bu kazada hatalı motor sürücüsü mü araç sürücüsü mü?
    search16 bunu beğendi.

kemboo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr>wolf>mt-07>xmax>inazuma>tenere660
    kimin hatalı olduğunu bilemiyoruz motorsiklet sürücüsünün hızlı olduğu bir gerçek fakat araba sinyal vermiyor ve arkadaşın dediği gibi belki alkollüydü. Herşeyi geçtim bütün kusur motorsiklette olsa dönüp gitmezdi zaten. Sırf bu yüzden aynı şey başına gelir inşallah biri döner gider. Allah rahmet eylesin hız her durumda tehlikelidir arkadaşlar.
    anaconda84 bunu beğendi.

sarıdev - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    Araç sürücüsü hatalıdır.Farkettiyseniz araç motosiklete vuruyor motosiklet araca değil.Motosikletin çok hızlı olması yüzde yüz hatalı olması anlamına gelmez.Kısacası hem birisinin ölmesine sebep olmak hemde olay yerinden kaçmak cezasız kalmamalı.Siz burda tüm suçu ölen kişiye verirseniz bu yanlış olur.
    anaconda84 bunu beğendi.

flush royale - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Yzf R125 Anodized Red
    Şahsi fikrim: otomobil en sol şeritte, motosikletin sollaması için açık bir şerit daha olmalı ama yok. Ayrıca hızlı görünüyor videoda.
    Her şey bir yana, eğer otomobil sürücüsü sinyal verseydi(ki zorunlu) dönemece gelmeden 50 mt önce motor sürücüsü bunu görüp belki solundan geçmeye kalkmayacaktı ve olay hiç yaşanmayacaktı.
    Trafik kuralları bir kişi için değil hepimiz için geçerli.
    Allah rahmet eylesin gencecik bir arkadaş.
    anaconda84 bunu beğendi.

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Aşırı hız ve kavşak yakınında araç sollama hatasını merhum kardeşimiz, sinyalsiz dönüş yapıp sürücü olmanın sorumluluğunu hiçe sayarak olay yerinden hızla uzaklaşan sürücü ile kazaya karışmış. Motosikletin hataları diğer araçtan daha fazla ancak hatalarının fazla olması trafik adabını bilmeyip sinyal kullanmayarak, hepimizin onun ne düşündüğünü bildiğimiz varsayımıyla hareket eden bir öküzü haklı çıkarmaz.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Bakın araç sürücüsü sinyal verse o motor ona yine çarpacaktı, kaçması ayrı bir husus. Bu kazanın olma sebebinin ilk önemli unsuru bence motorun aşırı hızlı olması. O yolda hızlı değil bence aşırı hızlı. Araç arkadan gelip kazaya sebep olmuyor arkadan gelip kaza yapan motor sürücüsü, bence kendi kendini öldürmüş.

Motosikleti
    Arora Beatrix 150
    Ölen genç arkadaşa Allah Rahmet etsin.

Aslında hepimizinde özellikle sıkışık trafikte yaptığı bir olay araçları sağdan geçmek, bazen mecburiyetten bazen keyfi. Bu kazada da görülüyor araçları sağlamanın ne kadar tehlikeli olduğu. Araç sürücüsüne hiçbirşey demiyorum vicdani bir olay vicdanı olsaydı iner koşa koşa giderdi gencin yanına.
    Motorsikletçi kardeşlerime özellikle genç arkadaşlara sesleniyorum, motorsiklet kullanmayan hiçbir otomobil sürücüsü sizi fark etmeyecektir,bende motorsiklet kulanana kadar fark edemiyordum çünkü öyle bir kültürüm yoktu. Ama şimdi otmobil kullanırken yanımdan geçecek motorlu arkadaşlar için bulunduğum şeridin en dış kısmına gidiyorum tabiki trafiği aksatmadan, sırf sağımda da olsa solumda da olsa motorsikletli arkadaş rahatça vede güvenli geçsin diye. Lütfen canımızı diğer otomobil sürücülerinin insafına terk etmeyelim.

Sağlıcakla kalın.
    Evrenalpar bunu beğendi.

bence motorun hızı çok değil...oto çok yavaş olduğu için kameradan birazda öyle görünüyor...(galiba)...bir tahmini olan varmı...
    bana çok olsa 50-60 gibi geldi...

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    türkiyede kim sinyal veriyor allah aşkına siz arabanın sinyal vermesine veya vermemesine güvenerek motor sürmemelisiniz.yani hayatınızı diğer magandalara güvenerek onların ellerine teslim etmeden ; her an kaza olucakmış gibi düşünüp öyle tetikte olmak gerekiyor eğer şehir içinde yaşıyor iseniz. daha geçen ay aynı kazaya benzer bir kaza gözlerimin önünde oldu. şerefsiz bir tane doblo ile yanında seyreden mobliyetli çocuğa yandan sağa dönmek için aniden sinyal vermeden dönmeye çalışırken moblyeti altına aldı. bende hemen arkalarında ilerlerken oldu. hemen gittim .adamlar 4 kişi ben tek hepsi bir bana saldırdı. araç surucusu babası kardeşi ve diğer yakını bana saldırdı. bana saldırmalarına sebep ise niye sinyal kullanmıyorsunuz demek olduydu.allah hepsinin cezasını versin.

C.Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift - 2015
    Öncelikle Allah rahmet eylesin.

1-) Otomobil sürücüsü sinyal vermediği için benim gözümde 8'de 2 suçlu.
    2-) Motosiklet sürücüsü hızlı geldiği ve ters şerittten seyir ettiği için 8'de 6 suçlu benim gözümde + Aracın çok yakınından geçmeye çalışıyor orası'da ayrı bir konu.

İşin aslı 18 yaşında'ki bir çocuğun 600 - 1000 cc bir motora binmesine izin veren ana - baba - sistem 8'de 8 suçlu.

Otomobil sürücüsü kaçmasa idi hiç bir şekilde ceza vs. almazdı şimdi mahkeme mahkeme uğraşacak. ( ki büyük ihtimal sigorta yada muayene eksik olduğu için kaçmıştır. )

Dobra dobra konuşayım şehir içinde o kadar hız yapılmaz, otomobil sürücüsünün başını yaktı - kendini'de mezara soktu.

Daha'da konuşmayacağım tekrar'dan Allah rahmet eylesin.
    erenaltun, tanertc, cluuberzone ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    Arabanın motora temas ettiğini sanmıyorum. Saniye 29-30.
    Motosikletli genç aşırı hızlı olduğu için kaza olmuş. Allah rahmet eylesin.
    tanertc bunu beğendi.

okan4037 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    bu başlığın altındaki yorumları görünce hakkaten çıldırıyorum cahil cahil yorum yapılıyor yok motosiklet sürücüsü suçluymuşta filan.

arkadaşlar bir insanın hızlı gitmesi demek onun öldürülmesi anlamına gelmiyor. sen şöförsen eğer hızlı giden araca yol vereceksin dikkat edeceksin.
    zaten boş konuşmaya gerek yok sinyalsiz dönmek asli kusurdur, limitlerin üstünde hızlı kulllanmak kusurdur. yani asli kusurla kusurun arasındaki farkı anlatmama gerek yok sonuç olarak kanuni olarak %100 araç sürücüsü suçludur.

sinyal vermeden dönmek motosikletli olsun araba sürücüsü olsun bence alçaklıktır. ben boş alanda bile dönmeden metrelerce sinyalimi yakarım.

lütfen sinyal vermeyi artık bu kadar hafifmiş gibi görmeyin bu sinyal olayını toplum olarak hiç ciddiye almıyoruz

+ olarak kanuni olarak tutanaklarda haklı olan taraf motor sürücüsü ama malesef hayatını kaybedende motor sürücüsü. haklıyız diye araba kullanır gibi kullanmamalıyız çünkü olan bize oluyor
    duygusen, sahin08, anaconda84 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Alıntı oyunageldim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaza yerinden kaçanları müebbetle yargılayacaksın,bak bakalım ondan sonra kaza yerinden ayrılan oluyormu
    Birde motorlu şehir içi olmasına rağmen çok hızlı
    Linç edilmekten korktuğu için kaçmış olabilir

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)