Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Avrupa'yı motoruyla gezen Türk! Kemal Tuğrul Sümer

Motovento
    REKLAM ALANI
    admin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Daha önce sitemizde "Harley Davidson ile Avrupa gezisi: 'Kahretsin ben gidiyorum'" adlı konu başlığında gezi videoları yayınlanan Kemal Tuğrul Sümer'in milliyet gazetesinde yayınlana röportajını aşağıda okuyabilirsiniz.

Birkaç gezi videosunun yer aldığı konu başlığı: Kahretsin ben gidiyorum

Kemal Tuğrul Sümer'in tüm videolarının yer aldığı Youtube Kanalı

Avrupa'yı motoruyla gezen Türk!

Kemal Tuğrul Sümer, ‘Avrupa’yı motoruyla gezen Türk’ video serisi ile sosyal medyada adından söz ettirmeyi başardı. Tek başına bir ayda gezdiği 10 ülkeyi ve yolda yaşadıklarını anlatan Sümer, 1999 yılında bir günlüğüne Başbakanlık koltuğuna oturmuş renkli bir isim…

Youtube’da ‘Kahretsin ben gidiyorum’ video kanalı altında kendisine has tarzı ile kısa sürede beğeni kazanan Kemal Tuğrul Sümer, bir ay süren tek kişilik Avrupa seyahatini anlattı. ‘Avrupa’yı motoruyla gezen Türk’ olarak anılmaya başlayan Sümer, birçok kişi için ‘çılgınlık’ olarak görülen yolculuğunda anbean kendisini kaydetti. Sümer, uzun yolculuğu için bakın neler söyledi…

-Öncelikle kendini tanıtır mısın? Kimdir Kemal Tuğrul Sümer?

-Ben 1988 Ankara doğumluyum. bilkent Üniversitesi İletişim ve Tasarım bölümü 8. sınıf öğrencisiyim ama ilginçtir ki bursluyum. Yani 8 senedir parayı basmıyorum. Çimlerde bedava yatıyorum. Ata binmeyi , golfü ve lacrosse’u severim. Boş zamanlarımda at ve golfü birleştirip polo oynarım. 8 senedir Amerikan futbolu oynuyorum. Bazen de spora başlar bırakırım. Motora biniyorum bir de…

- İnternette biraz dolaştığımda, 23 Nisan'da Bülent Ecevit'in koltuğuna oturan bir Tuğrul Kemal Sümer'den bahsediyor... O çocuk sen misin?

- Evet 23 Nisan 1999’da Başbakan olan Kemal Tuğrul Sümer benim. O zamanlar adam olacak çocukmuşum sanırım. Sonradan ne olduysa...

-Video paylaşım sitelerinde oldukça olumlu yorumlar aldığını görüyorum. Geziye başlamadan önce “Ben Avrupa gezisine çıkıyorum” dediğinde ailen nasıl bir tepki verdi?

-Normal karşıladılar aslında. ‘Görüşürüz’ dediler. ‘Tek parça dön’ dediler.

-Ne kadar süredir motosiklet kullanıyorsun? Bir bölümde virajları dönemediğinden bahsetmiştin...

-2013 Mayıs ayından beri motor sürüyorum, yani baya yeniyim. Toplasan 30 bin kilometre anca gitmişimdir. Motoru yeni almıştım ve alışma sürecindeydim. Haliyle virajı alamadım ki hala iyi viraj alamıyorum.

- Geziyi ne zaman yapmaya başladın? Hangi ülkelere gittin? Gezi toplam kaç gün sürdü?

Geziye ağustos ayında başladım ve tam 1 ay sonra tekrar Ankarada’ydım. Yunanistan, İtalya, Fransa, Almanya, Hollanda, Çek Cumhuriyeti, Avusturya, Slovenya, Hırvatistan, Sırbistan ve Bulgaristan’a gittim. Ancak Doğu Avrupa kısmını direk geçim. 9 bin kilometreye yakın yol yaptım.

-Gördüğümüz kadarıyla gittiğin ülkelerde çoğu zaman çadırda yattın. Roma'da Katoliklerin bir misafirhanesinde kaldığında ya da çadırda kaldığında hiç çekinmedin mi? "Başıma bir şey gelir" diye yanında herhangi bir alet taşıdın mı?

- Roma’daki otel çok fenaydı. Katolik bir tarikatın misafirhanesiydi. Baya gerildim ki videolar da var ne için gerildiğim. Çadır ise motorun güvenliği açısından çok daha iyi bir seçimdi. Motosikleti çadırın önüne bağlıyordum, kafam rahat oluyordu. Olası olaylara karşı da yanımda taşıdığım bir alet vardı.

-Gezi sırasında ne kadar benzin harcadığını hesapladın mı? Gezi maliyeti kaç TL oldu?

- Gezi toplam 6 bin TL’ye patladı ama benzine 3 bin TL civarı para verdim. Yakıt çok pahalı. Birçok şeyden eksik kaldım ama sadece yol yaptım. Yoksa ‘Ben her yerin tadını çıkarayım, orada geziyim, burada şımarayım’ derseniz bu gezi 6 bin’e hayatta çıkmaz. Ve bu rotaya 1 ay gibi bir zaman kesinlikle yetmez.

- Türkiye ile gezdiğin ülkelerin karşılaştırmasını yaparsan…

-Açıkçası bu karşılaştırmayı yapmak bana düşmez. Bu kadar çok gezmiş, görmüş, okumuş insan varken. Ancak kendi naçizane fikrim şudur ki, en büyük fark insanların birbirine saygısı. Gezi boyunca başka hiçbir şoför beni bunaltmadı. Hiç kaza tehlikesi atlatmadım. En ilginci buydu. Trafikte motora saygı vardı. Ve bu saygıyla gelen bir sürü olumlu şey. Gülümsemek mesela… Sabır mesela... Ha ama şu da var: İtalyan gişelerinde motoru devirdim bir Allah’ın kulu ‘Dur gardaş, bir el atak’ diye yardıma gelmedi. Tekniğini de bilmiyordum. Şişman gücü bir şekilde… Yüklü 450 kilogramlık makineyi ıkına sıkına, hemoroidi fırlatmadan kaldırdım. Bizde olsa herkes bir el atar, yardım eder…

- Gezilere devam edecek misin? Aynı geziyi Türkiye'nin çeşitli şehirlerinde yapmayı düşünür müsün?

- Tabi ki de düşünürüm. Zaten Avrupa’yı bu kadar iğnelememin sebebi, bizde de gezilip görülecek çok fazla yerin olması ve Avrupa’nın da abartılmaya gerek olmamasıydı. Tabi dünya mirasıdır gidilip görünmesi gerekir ama önce Türkiye bir bitsin derim gezmek isteyene. Benim sıradaki planım dünyanın etrafında tam bir tur atmak. Bunun dışında imkan verilirse gerektiğinde 2 3 yılda gezerim. Bu işten keyif alıyorum. Eziyet, yağmur, çamur, sıkıntı güzel oluyor yolda.

Kaynak: Milliyet
    cagdas3819 ve fedos bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

avrupa'yı hatta dünya'yı motoruyla gezen yüzlerce türk varken,bu adamın bu kadar çok haber yapılmasına anlam veremedim

sebebi neydi ki ?
    ergün1968 ve Ertugyigit bunu beğendiler.

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Alıntı zapalka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    avrupa'yı hatta dünya'yı motoruyla gezen yüzlerce türk varken,bu adamın bu kadar çok haber yapılmasına anlam veremedim

sebebi neydi ki ?
    Araya bir iki küfür serpiştiren bir zengin çocuğu olması. Başka hiç birşeyi yok. Sanırsın latin amerikayı turlamış.
    20

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı zapalka adlı üyeden alıntı Mesajı göster

sebebi neydi ki ?
    o adamlar genelde biz gibi ya da ben gibi diyim, amatör ya da ucuz motoru olanları küçümser tavır içerisinde oluyorlar. bu tavır içinde olmayanları da yine normal insan gibi değil, profesyonel gibi gezisini anlatıyor ve bu daha az kitleyi kendine çekiyor.

oysa bu adam bizden biri, amatör. sokaktaki rastgele bir insanın kafasına esip yapacağı geziyi yapmış. onun yerine kendimizi çok rahat koyabiliyoruz. ben bmw motoruyla dünyayı dolaşan adamın hikayesini okurken bu adamın hikayesi kadar kendimi içinde hissedemedim. yarın bu "herif"i yolda görsem, "naber la keranacı" deyip ensesine vurabilecekken, diğer prof. sürücümüzle muhabbet etmek durumunda olsam, "merhaba beyefendi" tribinde, lafı hareketine dikkat et, saçma sapan kasılmalar falan. öylesini sevende var, ama ben bu adamınki gibi muhabbeti seviyorum. samimi, bürokrasisiz, eğlenceli

gezmek, eğlenmek için yapılır. kasım kasım kasılıp, yine bu gezi yazısını yazarken 1 karış suratla anlatılan, yapılan şeyin başından sonuna kadar içinde gösteriş vardır bence.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:31 ----------

Alıntı sey_47 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Araya bir iki küfür serpiştiren bir zengin çocuğu olması. Başka hiç birşeyi yok. Sanırsın latin amerikayı turlamış.
    latin amerikayı turlasa farklı şekilde davranma hakkına mı sahip olacağıdı? işte millette bu görüş var. adamda latin amerikayı dolanıp, "ulan artık ben che oldum" kafasıyla giriyor kasılmalara. hay kasıntınıza kıramp girsin
    aranel, kittyhawk ve mterayes26 bunu beğendiler.
    motogünlüğüm: youtube.com/c/Bereñârı

aranel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 ABS - Burgman UH 200
    Alıntı sey_47 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    emin ol ybr125 ile gezse yine aynı şekilde izlenirdi, adam samimi bir dille anlatıyor. Ben serinin bittiğine üzüldüm.
    mterayes26 bunu beğendi.

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    23 nisanda 1999 yılında ecevitin koltuğuna 1 gün boyunca oturdu.
    dünya turu yapan ve başbakanlık koltuğuna 1 gün oturan birisini daha gösterin, açıklayayım.
    dockerengin bunu beğendi.

biri bir şey yapsada biz bok atsak ltd. şti. mesai başı yapmış

hayatında bir kere görmediğin insana nasıl bu kadar yok zengin çocuğu bilmem ne diye yorum yapabiliyorsunuz anlamıyorum?

sanki latin amerikayı turlamış diyen vatandaş, sen ne yaptın?

bırakın artık şu iş yapan insanlara bok atmayı. en azından tanımadan etmeden. hayatınız boyunca sizden bir şey olmayacak ve tanımadığınız bilmediğiniz insanları kıskanarak, karalamaya çalışarak anca kendinizi tatmin edeceksiniz.

Tuğrul dostum, keyifle seyrettim videolarını. Bravo. Bu arada en son seni bu fotoğrafın çekildiği zaman belki 10 sene önce görmüştüm, baya kilo almışsın

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı nikelenjelo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    biri bir şey yapsada biz bok atsak ltd. şti. mesai başı yapmış

hayatında bir kere görmediğin insana nasıl bu kadar yok zengin çocuğu bilmem ne diye yorum yapabiliyorsunuz anlamıyorum?

sanki latin amerikayı turlamış diyen vatandaş, sen ne yaptın?

bırakın artık şu iş yapan insanlara bok atmayı. en azından tanımadan etmeden. hayatınız boyunca sizden bir şey olmayacak ve tanımadığınız bilmediğiniz insanları kıskanarak, karalamaya çalışarak anca kendinizi tatmin edeceksiniz.

Tuğrul dostum, keyifle seyrettim videolarını. Bravo. Bu arada en son seni bu fotoğrafın çekildiği zaman belki 10 sene önce görmüştüm, baya kilo almışsın
    Şakşak adikomandit ltd sti de buradaymis

Senin yorumunu okuyan adam unescoya 1 milyar dolar bagislamis sanir. Alti ustu parasi var arkasi saglam cikmis tura sacma sapan sadece kufur etmek icin videolar cekmis. Gezmeyi hepimiz biliyoruz. Sirf bu herif ne komik ne de adabi olmayan uslubuyla 10 tane video paylastigi icin gundem olmasini yanlis bulmak tuhaf degil.

Benim gozumde sadece goprolu sigirin tekidir, bizden biri falan da degil. Baska kimin ne dusundugu de umrumda degil. Neyse screw you guys ben polo oynamaya gidiyorum bye.

fthaltan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bws 100, cb125e, pulsar 200ns, daelim S3
    Alıntı Sj's adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Senin yorumunu okuyan adam unescoya 1 milyar dolar bagislamis sanir. Alti ustu parasi var arkasi saglam cikmis tura sacma sapan sadece kufur etmek icin videolar cekmis. Gezmeyi hepimiz biliyoruz. Sirf bu herif ne komik ne de adabi olmayan uslubuyla 10 tane video paylastigi icin gundem olmasini yanlis bulmak tuhaf degil.

Benim gozumde sadece goprolu sigirin tekidir, bizden biri falan da degil. Baska kimin ne dusundugu de umrumda degil. Neyse screw you guys ben polo oynamaya gidiyorum bye.
    Oyle deme cocuk 30bin yapmis, viraj almayi yeni ogreniyor ayrica ata biniyor ve polo oynuyor. Yani icimizden hatta ta derinimizden biri... ben de biraz ata sporumuz golf yapim see u
    Ertugyigit bunu beğendi.

DamienRice - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha TDM 900 A
    Neyi tartışıyorsunuz seven izler sevmeyen izlemez

Motosikleti
    SUPERDUKER

eleştiri yapın hakaret etmeyin bari
    kıskançlıktan katil olcanız
    mterayes26 bunu beğendi.

Motosikleti
    R125 >> MT25
    Ben beğendim videoları , çeken arkadaşta baya rahat ve özgün anlatmış. Sonuçta anısını paylaşmış hoş olmuş. Umarım böyle videolar çoğalır bizde izleriz.

Benim eksik bulduğum tek kısım var oda yol alırken etrafı çok az göstermiş. Biraz daha sürüş kısımlarından bişeyler eklese çok daha hoş olabilirmiş.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşın çekimkeri, montajı ve müzikleri güzel. Aslında samimiyetide güzel ve izlettiren de bu.

Çünkü çoğu yerde gereksiz küfür savuruyor, işin tadınıda kaçırıyor ve izlenilebilitesini stratejisini küfür üzerine kurmuş.

Eleştiren arkadaşlar ilk msj da haklı

gazeteler güzel şeyleri, örnek şeyleri, faydalı şeyleri yayınlamayıp(birsürü) böyle faydasız şeyleri iyice popülerleştirip abartıp üzrerinden reyting yapmayı severler.

Yani sen herkeze 25 yaşında harleyi ver, finansmanı sağla,karnı tok tasasız bir şekilde avrupaya gönder, geziye çıksın. böyle çakır keyif etrafa küfürler savurarak en az bunun kadar avrupayı gezer.

Arkadaşın abartı eleştirielcek bir yönü olmadığı gibi, abartı övülecek, motosiklet gezgini denebilecek tarafıda yok.

Sizden bir bok olmaz dicek kadar
    zapalka bunu beğendi.

Motosikleti
    honda nc750 x
    Alıntı Sj's adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Aynen katılıyorum; şöyle ara ara bakarak 5 dakika izledim ve kapattım. Vardığım sonuç: adam sığırın teki! Ben doktorum; samimi olmak için, içimizden biri gibi göstermek için harley davidson'a binerek buna tezat oluşturacak şekilde adice küfür ederek bunu izlettirmek sığırlıktan başka bir şey değildir kimse kusura bakmasın...

SilentScream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Yamaha MT-09 Tracer
    Tuğrul ile tanıştım, kendisi oldukça matrak ve samimi bir adam. Ben videoları izlerken oldukça eğlendim, beğenmeyen kişiler yorum yaparken daha dikkatli olsun sonuçta tanımadığınız biri için klavye başında hakaret etmek hoş değil.

berkerk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj ns 200/bmw r nine T
    ilk videosunu kardeşimle birlikte izliyorduk, o hemen uyuz oldu nitekim çok küfür ediyor. ben de üslubu öyledir çok takmamak lazım dedim. sonra devam videolarını izledim. hakikaten gereksiz küfür ediyor ve gittiği bazı ülkelerde ''bi sikim yok ya burada'' demesi resmen sığlık göstergesi. neler neler var o ülkelerde- gitmesem yiyeeceğim söylediklerini. türkiye'de de var güzel; görülmesi gereken yerler. ama o ülkeleri gezip ardından, örneğin ishak paşa sarayını gördükten sonra insan ''lan adamların restorasyon şekline bak bir de bizimkilere bak'' diyorsun. ya da tarsus da adını hatırlayamadığım bir şey geçidi var idi etrafı çöplük resmen. yani gidip küfür ede ede anlattığı yerlerden sonra bu tür yerlere gelse kim bilir nasıl anlatır.

takıldığım nokta, bizim okulda 7 senede burs kesilirken eleman 8 senedir burslu okulda imiş. hakikaten ilginç.
    Ertugyigit bunu beğendi.

ÖZALTIN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Rx-115, Yamaha Passol 2

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Zengin çocuğu olunca ne oluyor bende onu anlamıyorum kötü birimi oluyor gidin babanıza kızın
    mterayes26 bunu beğendi.

Motosikleti
    honda nc750 x
    Alıntı Karalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zengin çocuğu olunca ne oluyor bende onu anlamıyorum kötü birimi oluyor gidin babanıza kızın
    Kardeşim sen olayı anlamadım sanırım, kimsenin takıldığı konu zenginliği değil, Allah daha daha fazla versin. ama buraya takılan kesimde bayan da var, küçük yaşta çocuk da. kusura bakmasın belki iyi birisidir ama üslubu tam bir apaçi, kro ve motorsiklet kullanan insanları kötü gösterecek daha ne kadar sıfat varsa o şekilde maalesef. Biz küfür etmiyoruz da demiyorum, o kadar elit-entellektüel bir insan da değilim ama küfürü günlük konuşma üslubuna, günlük kelime lugatına bu kadar sokarsan ben de kaba bulurum, eleştiririm...
    Ertugyigit bunu beğendi.

ÖZALTIN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Rx-115, Yamaha Passol 2
    Alıntı akupunktur01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim sen olayı anlamadım sanırım, kimsenin takıldığı konu zenginliği değil, Allah daha daha fazla versin. ama buraya takılan kesimde bayan da var, küçük yaşta çocuk da. kusura bakmasın belki iyi birisidir ama üslubu tam bir apaçi, kro ve motorsiklet kullanan insanları kötü gösterecek daha ne kadar sıfat varsa o şekilde maalesef. Biz küfür etmiyoruz da demiyorum, o kadar elit-entellektüel bir insan da değilim ama küfürü günlük konuşma üslubuna, günlük kelime lugatına bu kadar sokarsan ben de kaba bulurum, eleştiririm...
    Her videonun başına ayrı ayrı koymuş küfür içerdiğiyle ilgili uyarıyı.İstemezsen izlemezsin. Anlaman için daha ne yapsın?
    Find what you love and let it kill you.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)