Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Motosiklet kullanmak tehlikelidir. Yolda yürümek kadar.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kuba CR1
    adamlar bi motosiklete 10 15 milyar para vermektense araba alıp daha güvenli bir yolu seçiyor gayette normal bence motosiklete binenler azalsın ama iyi motosiklete binsinler.Bu birazda trafikteki büyük araçlardan kaynaklanıyor motosiklet sanki o yolda gitmiyor o motosiklet bi can taşımıyormuş gibi davranılıyor ayrıca vergiler çok yüksek rusyadan arkadaşlarım var bizim cup aldığımız parayla 600 lük motora biniyorlar daha neler neler...

İyi motosiklete binsinler yanlış anlaşılmasın yani kaliteli motosiklete binsinler anlamında dandik dündük çinliler olmasın artık...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    tvs apache
    O parayı arabaya veririm diyosunuz ya o arabayla motorla gittiğiniz gibi ömrü hayatınızda gidemezsiniz

Merhaba.

Ben geçen ay peşin 8600 liraya SYM Joyride 200i EVO aldım. Fiyata bakıyorum.
    Bir araba parası. Üstelik bazı arabalara bakıyoruz, motorsikletlerden az yakıyor.
    Mesela az yakan bir tüplü araba 20 kuruş yakıyorken, normal scooterlar aynı yakıyor.
    Üstelik koca araba, rüzgardan etkilenmeden, üşümeden gidiyorsun.
    Hadi motor, alırken pahalı olsa ama çok çok daha az yaksa, telafi eder der alırsın.
    Bu yüzden satışların düşmüş olabileceğini düşünüyorum...

Motosikleti
    DERBI ETX
    Herkes yanlış dusunuyor :D
    Sayı 2013 te yuksek iken 2014 te dusmus nedemek ki insanlar birşeylerden korkmus? neden ler sadece fiyat mı ? bence değil.
    2014 te çözülmemiş bir topcase mevzuatı...
    Son bir kaç yıldır a2 ye vitesli motor ile giriliyor olması
    Kredilerin yukselmesi
    Kredi kartlarında eskiden 36 ay iken şimdi 9 taksitle ödeme zorlugu
    Yaşanan motosiklet kazalarında sosyal medyanın felaket tellallıgı yapması hergun trafik kazalarında binlerce insan ölürken motor kazasının abartılarak anlatılması ve şöförlerin bilinclendirilmemesi
    gibi sayabileceğimiz bir cok sebep var bence
    mehmetenis bunu beğendi.

bazen25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x evo 400
    aklıma gelen ilk konu, ben hala 4 tekerlekli araçlarla aynı otoban ücretini ödüyorum ne satış artışı bekliyorsun.
    mehmetenis bunu beğendi.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Kırılması gereken tek önyargı tehlikesi değil.
    Çinli scooter kullanıyorsan apaçi,
    Chopper kullanıyorsan Amerikan özentisi,
    Commuter kullanıyorsan kurye,
    Japon alman enduro kullanıyorsan züppe,
    SS kullanıyorsan hem züppe hem serserisindir.
    mehmetenis bunu beğendi.

waffenSS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM duke 390
    tamam ön yargı var fakat motosiklet kullanmamasında ınsanların %50 si fiyatından dolayı kaynaklanmaktadır örnek;
    motorum 2009 model 15 bin tl ye aldım ( şu an en az 18 bin tl ) 0 km si allah bilir kaç para???
    yıllık vergisi 360 tl
    ön arka lastık 1300 tl
    yedek parçaları maşşalah KOL gibi ucuz
    hava filtresi yag filtesi yag değişimi en az 200 tl oda sen yaparsan ( servislerin ne kadar insan sevdğini herkez biliyor )
    kask dizlik eldiven vs vs en az 1000 tl ( adam gibi ekipmanlar )
    yakıta hiç girmiyorum.

kısacası istanbulda trafık olmasa araba alırdım...
    fiyatlar kazık satamamanız çok normal illede motosıklet isteniyorsa yollarda biraz fark yaratılması gerekiyor saygılar...
    mehmetenis ve nayken81 bunu beğendiler.

bence de doğru tespit. Hem araba hem 2 teker sever birisi olarak, 600cc hayalim. Ancak benim gözümde adam gibi bir 600cc ye binmek cebimden çıkacak para 20binden aşaa değil. E bu fiyata çok keyifli spor araçlar alıp proje arabası da yapabilirim mesela. Örneğin Bir 200sx alıp drift için hazırlaybilirm. Çuff sesi yeter.

Eğer motor satışı yapmak isteniyorsa beni bu düşüncemden vazgeçirmek için fiyatın en azından bir 10-15 in aralığına düşmesi lazım.

ama öte yandan adamlar zaten satış hedefini ypksek cc den değil, daha çok düşün cc ve scooter tarzından vurdukları için olayı pek önemsemiyorlar. Çünkü o paralara alan gene alıyor.
    mehmetenis bunu beğendi.

Biz yeri geldiğinde büyük arabalara bile sığamayan türk insanlarıyız ben de motorsikletten yanayım fakat orta halli bir adamın çoluğu çocuğu akrabaları da varsa o adama araba farzdır fakat her ikisi olursa daha makul olur.
    mehmetenis bunu beğendi.

Motorsiklet kullanmayı neden istemiyorum
    1- Kızla öpüşemiyon sürüş halinde ^^ (en önemli etken bu bence) :D
    2- 10 saniye içinde bi kamyonetin arkasına bindirilip götürülebiliniyor.. 120 130 kilocuk bişey normal bir bodybuildingci gelse tek koluyla kaldırır götürür..
    3- Giysiler acayip terletiyor.. kilolu olduğumuz için kolay kokabiliyoruz.
    4- 4 tekerlekli araçlar motorcunun şeritte ne işi var emniyet şeridi varken diyip üstünüze kırıyorlar..
    5- Araba birçok hatayı telafi edebiliyor ama motorsiklet en ufak bir hatayı telafi etmiyor maalesef..
    mehmetenis, nayken81 ve Pherus bunu beğendiler.

hsk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DAELİM S2 250 SUZUKİ AN 125 HK MONDİAL MASH
    Bak geçen şunun çocuğu motorla kaza yapmış aman uzak dur evladım !!!

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:31 ----------

Araba alımları için uygulanan 0 faiz kampanyaları oldukça fazla peki ya motor için böyle kampanya varmı yok.Araba alabilmek bu kadar basit iken vatandaş niye motor alsın ki .
    mehmetenis bunu beğendi.

aynen
    motor fiyatları yüksek ucuz olupda alma teşviği yok birde buna araba kullanan öküzler sayısı çokluğu konulunca ister istmez satışlar düşer

Motosikleti
    2002 Aprilia Atlantic 500
    Alıntı to1ga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorsiklet kullanmayı neden istemiyorum
    1- Kızla öpüşemiyon sürüş halinde ^^ (en önemli etken bu bence) :D
    2- 10 saniye içinde bi kamyonetin arkasına bindirilip götürülebiliniyor.. 120 130 kilocuk bişey normal bir bodybuildingci gelse tek koluyla kaldırır götürür..
    3- Giysiler acayip terletiyor.. kilolu olduğumuz için kolay kokabiliyoruz.
    4- 4 tekerlekli araçlar motorcunun şeritte ne işi var emniyet şeridi varken diyip üstünüze kırıyorlar..
    5- Araba birçok hatayı telafi edebiliyor ama motorsiklet en ufak bir hatayı telafi etmiyor maalesef..
    Ben de ilave yapıyım:Bu güne kadar irili ufaklı 14 motor değiştirdim.Türkiyenin yarısından çoğunu dolaştım.1)motosiklet ucuz değil.2)parçası,bakımı,yakıtı zaten ucuz değil.3)Ekipmanlarına döktüğüm parayla bir sıfır motor daha rahat alırdım.4)Hayatımın,sağlığımın,geleceğimin,hayalle rimin diğer araç sürücülerinin küçük bir dikkatsizliği ile son bulabilecek olması korkunç rahatsız edici.5)Hava durumunu takip etmekten bıkıyorsun.yağmur bir dert,rüzgar ayrı dert,çok sıcak ayrı dert.Büyüklerin dediği gibi bu motosiklet işi akıl işi değil.Ama biz yine de biniyoruz.Yoksa biz ...?

alijian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf250l
    algı değil vergi. fiyatlar yüksek.

Motosikleti
    Xciting25Ori - SYM WOLF - Xmax400 - NC750D integra
    Motosiklet fiyatları bence de çok pahalı. Yani bu işin maliyeti ne kadar olabilir ki? Alt tarafı iki tekerlekli, hiç bir kaporta masrafı olmayan, sadece ABS, hadi en çok ESR olan, bir iki modelinde iki hoparlörün olduğu araçlar bunlar. Allah'ın Fiat Albea'sında bile en iyi motorun 10 katı aksesuar, güvenlik ekipmanı vs var. Bu nedenle hep aklıma takılıyor bu motor piyasası bizi yolunacak kaz olarak mı görüyor? Yoksa bu tamamen ülkemizin vergi sisteminden kaynaklanan bir durum mudur??
    motorcu48 ve waffenSS bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)