Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Londra'da çalınan Ducati Litvanya'da bulundu.

Motovento
    REKLAM ALANI
    admin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Hırsızlık tarihinin en ilginç olaylarından birisi geçtiğimiz hafta İngiltere ile Litvanya arasında yaşanırken, yaşanan hırsızlık, macera filmlerine taş çıkartacak müthiş bir kovalamacaya sahne oldu.

Londra’nın güneyinde çalınan Ducati 899 Panigale model bir motosiklet, yaklaşık 1600 km. uzaklıktaki Litvanya’nın Vilnius kentinde bulunarak, sahibine teslim edildi.

Çalınan motorun bulunması için devreye given Interpol’un katkılarıyla bulunan motosikletin bulunmasında en önemli katkıyı ise İngiltere’de motosiklet takip hizmeti veren Bike Trac sağladı.

Motosklete takılı cihazın Güvenlik Operasyon Merkezi ile iletişim kurması ve sürekli sinyal göndermesi üzerine kolaylıkla izi sürülebilen motosikletin GPS sayesinde geçtiği tüm ülkelerdeki hareketleri kayıt altına alındı.

Bike Trac’ten Bill Taylor’un açıklamalarına göre toplam 6 farklı ülkeden sinyal gönderen motosikletin Polonya’da ele geçirilmesi için operasyon hazırlığı yapıldığı, ancak son anda güzergah değiştirince takibe devam etmek zorunda kaldıklarını belirtti. Son olarak Vilnius’da durduğunu tespit ettikleri motosikleti ele geçirmek için Interpol’den yardım istediklerini belirten Taylor, vakit kaybetmeden düzenlenen operasyonla sorunsuz bir şekilde motosiklete ulaştıklarını bildirdi.

Bu olay ülkemizde de faaliyet gösteren çok sayıda mobil araç takip hizmeti veren markaların gerektiği zaman ne kadar önemli bir rol oynadığını da ortaya koyuyor.

Kaynak: Haberler.com
    deep_far ve AFAROZ bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kefeeee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Speed Triple 955i / Yamaha BWS 100
    Sonra "kefe baban mı satıyo neden herkese takip sistemi taktırın diyosun..."
    dockerengin, Aykut009 ve umurcan bunu beğendiler.

dockerengin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 > CBF150 > CRF250L > XZ250R 4V > ?
    Alıntı kefeeee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sonra "kefe baban mı satıyo neden herkese takip sistemi taktırın diyosun..."
    Boşver abi onlar desinler.

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bike Trac reklamı
    cenkito ve kefeeee bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı solmyr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bike Trac reklamı
    Firma türkiyede yok yalnız haberin olsun...
    Bilgi Üniversitesi Motosiklet Kulübü Kurucu üyesi.
    Lütfen cevap yazdığınız yorumumu beğenin. Yazdıktan sonra bakmayı unutabiliyorum.

Firma türkiyede yok yalnız haberin olsun...
    neden gelmesin? gps şirketinin türkiyeye gelmesine ne gerek var ayrıca, sipariş edersin parça gelir takarsın tamam. türkiyede olmayan bir şirket türkiyede haber oluyorsa, yurtdışında çok daha güzel haberi olmuştur. hem reklam yapılmasın demiyorum, reklam yani
    yurt dışında baban mı satıyor?
    motogünlüğüm: youtube.com/c/Bereñârı

ShowDown - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    Türkiye'de olsa,

Abi benim motor çalındı ama üstünde bayk trak vardı

-Nayk tırak?

Bayk tırak abi takip ediyosun internetten

-Ha kardeş onun için bakanlığa gitmen lazım, şu formu al bi dolduruver, bişey çıkmaz umutlanma ama bayk tırak filan kurtarmaz her şeyi biliyor bu hırsızlar namussuz herifler

Abi internetten görebiliyosun ama

-Tamam canım kardeşim şu formu doldur hele...
    mgokhan57, ferhatkars, kemboo ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

vejihi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ninja 250r, Honda CBR 600FA, Yamaha MT-07
    Bizde calip karakolun arka sokagina parketseler polis tenezzül edip bulmaz.

Takip sistemi taktirsan, polis senle gelmez yalniz gider bir de hirsizdan sopa yer donersin.

Onelmi calindiktan sonra bulmaya degil çalınmamasi yonunde almak lazim. Mumkunse kapali garaja koymak, degilse sirta alip eve cikarmak gerek.

Yoksa bu ulkede katiller ellerini kollarini sallayarak dolasiyor, hatta bizzat polis oluyor, calinan motosiklet kimsenin umurunda olmaz.
    kamsea bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı solmyr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    neden gelmesin? gps şirketinin türkiyeye gelmesine ne gerek var ayrıca, sipariş edersin parça gelir takarsın tamam. türkiyede olmayan bir şirket türkiyede haber oluyorsa, yurtdışında çok daha güzel haberi olmuştur. hem reklam yapılmasın demiyorum, reklam yani
    yurt dışında baban mı satıyor?
    Firma sağlayıcı, cihaz değil. Telefon firması gibi yani, cihaz değil hizmet satıcısı.

Olay kendi başına bir reklam, insanları takip sistemi takmaya yönlendiriyor. Yada bilinçlendirme amaçlı bir yazıda olabilir, çalınan motosikletin bulunmasını kolaylaştırdığını anlatan.

İki ihtimallede negatif olduğunu düşünmüyorum.
    Sorun yok yani, sadece bir firmanın reklamı değil diye söylemek istedim.

Alıntı ShowDown adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türkiye'de olsa,
    -Tamam canım kardeşim şu formu doldur hele...
    Alıntı vejihi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizde calip karakolun arka sokagina parketseler polis tenezzül edip bulmaz.
    Ayrıca iki arkadaşımın motosikleti bu şekilde geri geldi.

Direk ekip arabası ile sinyal alınan yere gidiyosun. O kadarda saçma değil.

vejihi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ninja 250r, Honda CBR 600FA, Yamaha MT-07
    Direk ekip arabası ile sinyal alınan yere gidiyosun. O kadarda saçma değil.
    Bu ne ki cok daha sacmalarini gordum, duydum...

o cihazda bir hizmet. sonuçta motosiklete bir gps cihazı takılacak ve takip edilecek. bunu kişi kendisi de yapabilir de, bu şirket belki daha ayrıntılı, iyi bir hizmet sunar aynı paraya.

yani cihazı takacam, motor çalınınca bir telefon yada bir mail, adamlarda motor aha burada diyecek, şu yollardan geçmiş diyecek. bunu maille yada telefonla yada emniyete bildirmesi için şube açmasına gerek yok bence, dil desteği sağlayabilir. bencede kötü birşey değil, olmalı ama hangi hırsız çaldığı motorla 1600km gidebilir yakalanmadan? yemişim böyle gps sistemini. 1600km (iron butt değilse) gidene kadar yakalanmadıysa bu sistemin getirisi pek yok. ducati çalacaksın, adam aynı saat içinde garajda parçalar onu, o sırada da gps cihazını görür. üzerine binip ülkeler arası seyahat etmez. ama motosikletin hangi garajda parçalandığını bulmak açısından yararlı bir sistem

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    2007 de cep telefonum calindi,calani gordum,is yerimin oldugu yerde guvenlik kameralari da vardi ve polise gittim. Ozamanlar cok fazla dokunmatik telefon olmadigindan ve arka kapagi cok zor acildigindan olsa gerek hirsiz 40 dakikaya yakin telefonu kapatamadi ve aradigimda caliyordu. Hemen motosikletimle karakola gittim ve konusmayi dahi bilmeyen bu isle ugrasan polis memuruna durumu anlattigimda bana faturani getir dedi yahu evim uzakta gidene kadar kapatirlar telefonu dedim ama "kapamasa ne olcak?bulamiyoz ki" diye cevap verdi..

ne kadar anlattiysam da anlayamadi öküzcan.. yani diyecegim o ki, bu cihaz guzel ama basiniza is geldiginde polisten hayir beklemeyin. Zira bir çogu tuvalet kagidinin ne oldugunu bilmeyecek kadar super zeki ve egitimliler.
    kamsea bunu beğendi.

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Kefe, TR'de faaliyet gösteren bir firma var mı ?

Yada kısacası mesela biz ne takalım ? Nasıl yapalım? Daha önce senin tavsiyene hiç denk gelmedim bu arada

Motosikleti
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kefe, TR'de faaliyet gösteren bir firma var mı ?

Yada kısacası mesela biz ne takalım ? Nasıl yapalım? Daha önce senin tavsiyene hiç denk gelmedim bu arada
    Motocat var, Yılmaz Aydemir. Google'da yazınca çıkıyo sanırım.
    Bilgi Üniversitesi Motosiklet Kulübü Kurucu üyesi.
    Lütfen cevap yazdığınız yorumumu beğenin. Yazdıktan sonra bakmayı unutabiliyorum.

Motosikleti
    Honda CBR 600 RR
    Türkiyede olsa zaten bole bi olay ustune bi bardak su içersin motorun hasteneye gıttıgınde doktorlar muane etmeden ilaç verip gonderiosa polislelerin umrundamı çaldırmasaydın der geçer enayii..

suato21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS/ZX10R
    Herşeyi anladık tamam da,herkes neden Kefee'ye yükleniyor onu anlamadım.

kurufasulye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200ns
    Burada polis interpole kadar haber verecek he ? yo dostum yoo
    kamsea bunu beğendi.

Eagle7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT
    bilirsiniz iphonelardada takip sistemi var. arkadaşımın çalınan iphonesinin yerini belirledik polise diyoruz bak burdalar işte. o öyle olmuyor diyor eve gidemeyiz savcılık izni lazım. eee git al işte hemen ben sana an ve an nerde söyleyebiliyorum diyorum öyle kolay değil diyo sonrası malum hiç bir şey yapmadılar

bY_aLp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX250 ABS
    bizim hırsızlar bırak ülkeyi daha mahalle değiştirmeden parçalanıp satılıyor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)