Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Pet şişesinden benzin deposu yaptı

Motovento
    REKLAM ALANI
    htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150

Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerinin yapmış olduğu denetimler sırasında bir motosiklet sürücüsünün pet şişeden benzin deposu yapması herkesi şaşkına çevirdi. Oturma koltuğu dahi olmayan 2012 model motosiklete pet şişeden benzin deposu yapan Z.T. trafik denetimina takıldı.

Paşaköy Mahallesi'ne işletmecilik yaptığı belirlenen Z.T. inanılması zor olan bir olaya imza attı. Benzin deposu arıza yapan motosiklet sahibi kimsenin aklına gelmeyecek bir icatta bulunarak, önce oturma koltuğunu kaldırıp, yerine sünger koyarak bir iple bağladı. Ardından eline geçirdiği bir pet su şişesinin kapağına serum hortumu bağlayarak benzinin depoya gitmesini sağladı ve pet şişeden oluşan benzin deposunu da motorun aksamına bağladı.

Bu ilginç olan dün Paşaköy Mahallesi Onurlu Yapı üzerinde ortaya çıktı. Bolu Trafik Tescil ve Deneteme Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekipler uygulama yaparken bir motosikletin uygulamadan kaçtığını fark ettiler ve hemen peşine ekipler takılarak, kaçan motosiklet sürücüsü Z.T.'yi yakalayarak durdurdular. Yapılan kontrollerde trafik ekipleri gördükleri manzara karşısında şok oldular. Bu güne kadar böyle bir olaya şahit olmayan trafik ekipleri, motosiklet sahibine kask kullanmamak, yetersiz ehliyet taşımak, eksik evrak bulundurmak ve motor üzerinde teknik değişiklik maddelerinden sürücü Z.T.'ye toplam 3 bin 31 TL para cezası keserek, tarihe geçecek Bolulu mucidin motorunu trafikten men ederek otoparka çektirdiler.

Kaynak: Bolugundem - Kasım ŞAHİN

Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cihangir151 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax
    belli ki ya yarışa gidiyordu ya da yarıştan dönüyordu neyse ki canına kıymadan el koymuşlar.
    serdar37100 ve duygusen bunu beğendiler.

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    bu yeni birşey degil forumda daha evel yolda kalıp benzin deposu delinip pet şişeyi benzin deposu yapan birini hatırlıyorum.

çok fazla şaşırmadım duruma fakat motora el koydukları iyi olmuş. bari aynanı tak arkadaş.

bunu yapan arkadaşda çıkıp demesin motoru hafifletmek için yaptım koltugu söktüm sünger koydum depoyu söktüm şişe koydum

saffet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    ben pazargünü konyada TMF Tarafından düzenlenen konya Drak yarışlarında murat 124 dün Hitrolik yag tankını 125 cc motorun benzin tankı yapmışlar.

dockerengin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 > CBF150 > CRF250L > XZ250R 4V > ?
    İyi olmuş şimdi ödesin 3 bin lira cezayı kuş beyinli.
    Tolme bunu beğendi.

Tolme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400ABS, Motoran Vento 100
    çok iyi olmuş,böyle apaçileri yakalayan polislerimizle gurur duyuyorum
    regal ve hotorange bunu beğendiler.

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Polis full ekipmanlı motorculara ceza yazmaya çalışmaktansa , böyleleri yakalamalı işte .
    regal, Sinan Aksu ve duygusen bunu beğendiler.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Güzel haber. Apaçilere müstehak. 3000 lira az bile, o motor ve sürücüsünde arasan daha ne kusurlar çıkardı.
    duygusen bunu beğendi.

Murat 48/30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    500 ml şaşala da de nos yapsaymış
    Uway bunu beğendi.
    CB 125E(6000 km), Salcano Wolf 11(Gümüş Atmaca)
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Nasıl yakalamışlar hayret.Bizim burda aynı yol güzargahında 1-2-km lik mesafede 2 defa durdurulduk 3.sünün başı kalabalıktı Allahtan o durduramadı.Polis kardeşimize az önce sorgu yapıldı dedik dinletemedik.2 sorgu yarım saat sürdü yaw.Gören geri dönüyo kimsenin bişey yaptığı yok.İster istemez sinir oluyon.Çok kazalar oluyo diyeymiş uygulama.Tamamda kazaya sebebiyet verenlerin %90 ı ehliyetsiz 15-17 yaş arası veletler.Burası küçük bi yer ve motorla şehiriçinde gezmek zevk vermiyor artık.Trafik çok yoğun.Hükümetin başarısızlığı burda sökmüyo herkesin altında araba var arkadaşPark yeri yok,manitalara hava atmak için arabalarla gezen bir sürü fakir çocuğu varBizim burda benzin 5 tl değil sanki
    cool113 bunu beğendi.

raven71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda xl 200
    beter olsun sefil apaçi. cezayı az bile kesmişler. bunun gibi durumlarda ve trafikte ki her tür ihlal de sadece para cezası değil paraya çevrilemeyen ve ertelenmeyen hapis cezaları uygulanmalı.

RruDeBoyY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha r6
    mucit diyor adam, gerizekalı hafif olsun diye koltuk sökmüş , depo sökmüş

valvole - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçen yıl kuzenimle bende yapmıştık mecburiyetten. Depo anahtarı ayrı kontak ayrıydı depoyu unutmuş kuzenim. benzinin bittiği yer akaryakıt istasyonuna 1 km civarındaydı 1.5 lt pet şişeyi doldurup taktık. iyice bantladık koruma demirine de sabitledik. eve kadar geldik. sık sık stop etti ama gideceğimiz yere vardık. ancak çok tehlikeli ufak bi sızıntıda alev alabilir patlayabilir. kesinlikle güvenilir değil. fakat o günü kurtarmıştık bu yöntemle

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Buna bide mucit yazmışlar rezil adam resmen

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    100MFH
    herkesin sizin gibi bol parası yok... bindigi motor 2000lira 3000lirayı nerden ödeyecek adam zaten 3000lirası olsaydı bunu yapmazdı
    IsmetCan86 ve ömerözdemir bunu beğendiler.

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Birde şu Antalyadaki ''Şaka Makinesi'' denilen kıro grubuna bi çözüm bulsalardi iyiydi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    türk polisi yakalarr...

rumelian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    O acik egzoza verecegi parayla hem sele hem depo uydururdu, polisin gozune batmazdi.
    duygusen bunu beğendi.

flame - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt-09,Derbi Gpr 125 Nude
    Alıntı rumelian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O acik egzoza verecegi parayla hem sele hem depo uydururdu, polisin gozune batmazdi.

Yarış için " modifiye " edilmiş motosiklet o Hafifletme amaçlı herşeyi sökmüş.
    Yamaha Mt09 dıştan modifiyeli içten şimdilik stock :p --------Derbi Gpr 125 Nude,Gianelli Perfomance Exhaust,Athena Air Filter-------- 0(rh)+ (Italian)

blt_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motorsuz :(
    ilk baktım resme ,yazık la dedim heralde kaza felan yaptı gariban hale bak inceleyince yarış için hazırlandıgı aleni ortada,zerre kadar acımam bunlara,kendilerini zaten geçtim,yaptıkları abuk subuk hareketlerle herkezi tehlikeye atıyolar..

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)