Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Motosiklet Sektörünü Öldürecek ÖTV Artış Kararı Onaylandı..

Motovento
    REKLAM ALANI
    ccbbdd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    5Yamaha3Virago5
    iş sezere patladı bakıyorum,islami cihad yine harekete geçmiş...Cumhurbaşkanın kararı veto etmemesi ayır bir tartışma konusu asıl bu kararı çıkartanlara sormak lazım hesabı....Sezer zaten yeterince dertlidir bana sorarsanız şurda kalmış sayılı günleri,asıl siz sezer gidince görün curcunayı tayyip hem çalacak hem oynayacak..
    [B]"Akıllı olanlar sebepler konusunda tartışırlar,ama nihai kararı sonuçta sürekli aptallar verir...!"[/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    KIRO-S - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ASYA 150-T1 GRİ
    GEÇMİŞ OLSUN DEYİP GEÇECEKMİYİZ....
    Yapabileceğimiz birşey yokmu...
    bi hafta sonu protesto edelim...

infrared - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor 250cc Su Soğutmalı [34 GS 0912]-1350km
    Honda farkı alıcılarına yansıtmayacakmış.
    Kendi karı ve bayi karından dusureceklermiş.
    Diğerleri de bu konuyu tartışıyor.
    Not:Kawasaki yansıtmış.
    Chopper/Cruiser'ların Karşılaştırılması (http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=11014) --- anket>>>>>>http://www.motosiklet.net/forum/show...557#post210557
    -----ANKET Regal Raptor (250cc)'unuz Kaç km'de (http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=17733 )

Ice - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FYM 250
    Maalesef arkadaşım Honda ' da fiyatlarını değiştirdi. İnternet sitesinden bakabilirsin

Motosikleti
    Kawasaki ER-6F inş
    Hükümetin aldığı cahilce kararlardan biri işte. Bunlara oy verenler zaten alamasın o motorları inşallah. Ayrıca Cumhurbaşkanımız ile ilgili saçma görüşler bildiren arkadaşlarıda şiddetle kınıyorum...
    ...Laan-Tisss... R-KilleR

Forumdan Uzaklaştırıldı albts - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şimdilik yok
    uğur mondialde yansımımamış görünüyo ana sitede

lodos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sattım...
    11 adet oyumuz war kesinlikle onlara değil arkadaşlar(hiç olmadı ) sizede bi görew düşüyodur
    Bu vatan, çocuklarımız ve torunlarımız için cennet yapılmaya layıktır.
    Bu memleket tarihte [B]Türk[/B]'tü, bugün de [B]Türk[/B]'tür ve ebediyen [B]Türk [/B]olarak yaşayacaktır.[B]M.K.ATATÜRK[/B]

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    ne o? yemedimi yoksa?
    yememiş anlaşılan...
    bazılarının, iki yüzlülüklerini çarparlar işte böyle suratına...
    aval aval bakar, saçmalarsınız, patinaj çekersiniz ondan sonra...
    herkese geçmiş olsun.
    tanıyın adamınızı...
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

numaniko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ 600 Diversion F, PCX 125
    hala aynı şekilde siyaset yapıyorsunuz. onu bunu kınayacağınıza bence elle tutulur mantıklı şeyler söyleyin. c.başkanını savunuyorsanız bari gerekçelerinide söyleyin biz bilelim. biz burda a partisini b partisini , a kişisini b kişisini tartışmıyoruz. yapılanı tartışıyoruz. yine söylüyorum. bir yerde haksızlık yapılıyorsa bu engellenmeli. ve mecliste çıkan kararlarıda birtek c.başkanı engeller. bunu niye engellemedi ? ama siz bunu polemik haline dönüştürdüğünüz için sanki bunu c.başkanını tenkit etmek istediğimiz için söylediğimizi zannediyorsunuz. bişeyler yazmadan önce okuyun bakalım nedemek istemişiz. ayrıca yukarda " islami cihad " tabiri kullanılmış. kimsenin kimseyi din dil ırk gözeterek aşağılaması ve hakaret etmesi kabullenilemez. böyle islam ın adını kullanarak aşağılar gibi söylemek çok ÇİRKİN. bu forum kurallarından önce ahlaki değerlere aykırı. konuşurken biraz daha dikkatli olalım birbirimizi kırmayalım. sonuçta hiçbirimiz o kararın çıkmasını istemiyordu
    Hayat, hâyâl..

Duffy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MAJESTY 400
    O zaman tanıdık bayii den alıp Faturayı düşük kestirmek gerekiyor. Ben araba almayı düşündüğüm sırada böyle bir uygulamanın otomotivcilerde olduğunu gördüm.Faturayı düşük kesip KDV+ÖTV yi daha az ödüyorsun. Satıcı için bunun bir zararı yok gayri resmi olan bişeyde yok satıcı bayi kardeşim belki bana bedava verecek kim karışır.
    2004 Gümüş BurgmAN400 - O artık yok
    2006 GSX600F Çirkin Kral - O da artık yok
    2007 MAJESTY 400

Real Paşa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman AN 400
    hükümetin açıklarını bu yıl patlama yapacak olan motosiklet tutkunlarından cıkarması çok acı bişey.. bu kadar da arttılrılmazki oranlar...bu direk olarak motosiklet satışlarına etkiliycektir. hükümetin tarfik ve park sorununu çözecek en ekonomik ve eğlenceli motorlu ulaşım aracını destekliyeceğine, çağdışı bi şekilde ötv oranlarını arttırarak satışlarının düşmesine sebep olması akılalmaz bi uygulamadır...
    Gerçek motorcu herkesle dost...

Kadim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şimdi ilk başlarda bir kaç şey yazmıştım.Arkadaş konteynır başı ücret o kadar tutmaz falan demişti.Konteynır başı uzakdoğudan 40HQ 3500-4000 dolar, yurt içinde ise istanbuldan ankaraya ya da izmire gümrüğün mafyalarının arabasını kullanırsan 3 milyar, kendi arabanı kullanırsan benzin masrafı tutar ama her firmanın kendi tırları yok motor taşımak için.Belki de hiç birinin yoktur bilemiyorum ama eğer kendi arabanız yoksa gümrük mafyasının arabasını kullanıyorsunuz.Ya da geçici bir arabayı şirket hesabına geçririp mallarınızı alıyorsunuz.Konteynır masrafı böyle.Arkadaş zarar ederler demiş ama hayır zarar falan ettikleri yok henüz ama bu şekilde giderse rekabet ortamının getirdiği sonuç olarak zararı da göze alıp elinden malları çıkarmaya çalışacaklardır satış olmadığında.Çünkü malların stok maliyeti gittikçe artacaktır.(Malların eskimesi, rakip firmalarca yeni modellerin gelmesi v.s)

İkinci değinmek istediğim konu ise bu olayın aynısını Türkiye uydu alıcıları sektöründe fazlası ile yaşadı.Aşırı rekabet ortamı ve firmalar 85 e mal olan cihazlarını 65 e kadar düük fiyatlar ile sattılar.Öyleki bu 85 in için şirket masrafları ve firmanın hayatını idame ettirecek kadar kar payı alınması yoktu.Çıplak maliyetlerdi.Bu şekilde piyasadaki bir çok firma kapandı.Kapananların tamamı da ithalatçı firma idi her nedense.

Şimdi gelmek istediğim yer şurası.Ekonominin makro dengeleri açısından hükümetin strateji ve politikalarını şu şekilde görüyorum ben.İthalat/ihracat arasındaki açık korkutucu öyle ise biz ithalatın önünü kesmeli insanları imalata ve ihracata yönlendirmeliyiz.Fakat bunu yaparken ülkeye giren sıcak paranın farkında olmayan hükümet yangına körükle giriyor.Ülkeye sıcak para girerken ithalata balta vurmak anlamsız ve çok saçma kendi şahsi görüşümce.Ancak hükümetin arka planda yürüttüğü stratejileri bilemiyorum işin erbabı olanlar onlar.Belki de böylesi daha hayırlıdır.Bunu ancak Allah bilir.He uydu sektörü açısından haksız rekabet giderildi mi bu politikalarla hayır neden zaten uydu piyasası öldü.Bakan bir açıklama yaptı DVB-T yayınları geliyor uydu cihazına gerek yok dedi ve ortalık karıştı millet şimdi uydu alıcısı almıyormuş.Aynı şekilde bakanlardan motorsiklet piyasası ile de ilgili böyle saçma sapan spekülatif açıklamalar gelirse hiç şaşırmayın.Bu bize saçma gelecektir ama esasen bu onların arka planda nabzını tuttukları Türkiye Ekonomisi Makro dengeleri ile ilgilidir.

Saygılar...

ccbbdd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    5Yamaha3Virago5
    Alıntı ccbbdd adlı üyeden alıntı
    iş sezere patladı bakıyorum,islami cihad yine harekete geçmiş
    Alıntı numaniko adlı üyeden alıntı
    hala aynı şekilde siyaset yapıyorsunuz. onu bunu kınayacağınıza bence elle tutulur mantıklı şeyler söyleyin. c.başkanını savunuyorsanız bari gerekçelerinide söyleyin biz bilelim. biz burda a partisini b partisini , a kişisini b kişisini tartışmıyoruz. yapılanı tartışıyoruz. yine söylüyorum. bir yerde haksızlık yapılıyorsa bu engellenmeli. ve mecliste çıkan kararlarıda birtek c.başkanı engeller. bunu niye engellemedi ? ama siz bunu polemik haline dönüştürdüğünüz için sanki bunu c.başkanını tenkit etmek istediğimiz için söylediğimizi zannediyorsunuz. bişeyler yazmadan önce okuyun bakalım nedemek istemişiz. ayrıca yukarda " islami cihad " tabiri kullanılmış. kimsenin kimseyi din dil ırk gözeterek aşağılaması ve hakaret etmesi kabullenilemez. böyle islam ın adını kullanarak aşağılar gibi söylemek çok ÇİRKİN. bu forum kurallarından önce ahlaki değerlere aykırı. konuşurken biraz daha dikkatli olalım birbirimizi kırmayalım. sonuçta hiçbirimiz o kararın çıkmasını istemiyordu
    yukarıdaki sözde kimseyi aşağılamak yok kardeşim ne alaka din dil ırk gözeterek aşağılamak nerden çıktı.. Ama burda Cumhurbaşkanının çirkin bir siyasetle kötülenmesine karşıyım,Ahmet Necdet Sezer adam gibi adamdır,Çiftçisine al ananı s..tir git diyenleri eleştirin bence Cumhurbaşkanını değil..Kararı onaylamasına gelince dedim ya burda kararı asıl çıkartanlar suçludur benim gözümde sonuçta belli bir mali analiz ile bu karar çıkıyor siyasi yada toplumsal herhangi bir etkisi olacak bir karar olmadığından Cumhurbaşkanı bu tip kararları herzaman imzalar,zaten cumhurbaşkanlığı siyasi bir makam değil bu makamı bu işin içine sürüklemek çok saçma....Ama en tehlikeli insan tipidir hem cahil hem ukala,bilgi sahibi olmadan fikirler sahibi olan....
    [B]"Akıllı olanlar sebepler konusunda tartışırlar,ama nihai kararı sonuçta sürekli aptallar verir...!"[/B]

camadan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XTZ 1200 Süper Tenere
    topraklarımızı karış karış filistin gibi satıyorlar da ses çıkarmıyoruz ötv zammına ses çıkarıyoruz çok ayıp bence.

ha bu arada biz ötv zammınıda yanlış anlamışızdır.
    KocaAdam(Süper Teneke) & Camadan & ChomChok & G.ECE

neptun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar hükümeti yanlış anladık galiba aslında bizim iyiliğimizi istiyorlar.Onlar
    kendilerine göre motorcuları teŞvik ettiklerini düşünüyor olmalılar.Acaba ÖTV aslında gaza basın sesinizi duyurun motorlarınızı ÖtTüVerin demek olmasın.

Shamyl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800S
    Arkadaşlar, ötv konusu nerelere kadar gelmiş, şaşırıyorum size Cumhurbaşkanımız bu konuyla ilgili suçlanacak kişiler arasındadır elbet, fakat en son suçlanacak kişilerdendir. Konuya bir de başından bakmayı deneyin, kararnameyi Cumhurbaşkanı mı hazırladı? Ekonomiyi veya Maliyeyi Cumhurbaşkanımız mı yönetiyor? Cumhurbaşkanımız zaten kararları veto etmekten yürütme durma aşamasına gelmiştir, insaf yani . Konuyla ilgili baş sorumlu bizim oylarımızla bizi yönetmeye hak kazanan Hükümetimiz'dir. Unutmayalım ki herkes hak ettiği biçimde yönetilir, şu anki yönetimi beğenmiyorsanız bir dahaki dönemde başkalarını tercih edersiniz. Önceden de söylediğim gibi, maksatlı olarak bazı mercilere saldıranlar harici arkadaşlarım at gözlüklerini çıkartıp, konuya öyle bakarlarsa daha doğru saptamalarda bulunma olasılıkları artar
    BİR GÜN HERKES [B]ABS[/B]'Lİ OLACAK!!! [B]ABS[/B] SEN BİZİM HERŞEYİMİZSİN:)

maviş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki bandit 1200 s (2004)
    valla bunlar işin mokunu çıkardı..yazık bize

Motosikleti
    Alıntı ccbbdd adlı üyeden alıntı
    yukarıdaki sözde kimseyi aşağılamak yok kardeşim ne alaka din dil ırk gözeterek aşağılamak nerden çıktı.. Ama burda Cumhurbaşkanının çirkin bir siyasetle kötülenmesine karşıyım,Ahmet Necdet Sezer adam gibi adamdır,Çiftçisine al ananı s..tir git diyenleri eleştirin bence Cumhurbaşkanını değil..Kararı onaylamasına gelince dedim ya burda kararı asıl çıkartanlar suçludur benim gözümde sonuçta belli bir mali analiz ile bu karar çıkıyor siyasi yada toplumsal herhangi bir etkisi olacak bir karar olmadığından Cumhurbaşkanı bu tip kararları herzaman imzalar,zaten cumhurbaşkanlığı siyasi bir makam değil bu makamı bu işin içine sürüklemek çok saçma....""""Ama en tehlikeli insan tipidir hem cahil hem ukala,bilgi sahibi olmadan fikirler sahibi olan""""....
    Demişsinki siyasi merci değil. bence biraz düşün araştır.. gine anlamak istediğin gibi anlamışsın. hala kişileri kurumları tartışıyosun. ortada bir hata var ve engelleyecek kişi belli. Adam gibi adam dediğiniz c.başkanı engellememiştr. olay bitmiştir.artık bu konu hakkında konuşmak yersiz . işi farklı noktalara çekmenin anlamı yok. birbirimizi anlamıyorsak ne diye yazıyoruz bunları ? yukarda dediğiniz gibi en tehlikeli insan bilmeden sadece kendi düşüncelerini yansıtarak konuşan insandır....
    Hayat, hâyâl..

pazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Numaniko amma uzattın olayı.Bir şey dedin,karşıdan da biri birşey dedi,tamam.Uzatıp,başlığı gereksiz dallara budaklara ayırma.

Motosikleti
    yok ben anladım anliyacağımı zaten bu yüzden de sustum artık pazer ama sen dedin diye değil
    Hayat, hâyâl..

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler