Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Sevdiklerinizi Motosiklete Bindirmeyin - Bengüç Özerdem Fotospor

Motovento
    REKLAM ALANI
    roadcarver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600

Motosikletçiler Dikkat!

Anneler, babalar ve eşler sizi uyarıyorum; sevdiklerinizi motosiklete bindirmeyin. Evet dostlar, yaz-kış demeden motosikletle yaşayan bir insan olarak söylüyorum bunu. Bu ülkede motosiklete binilmez. Yollar, motosikletçiler için tuzaklarla dolu. Ölüm virajlarına, çukurlar ve mıcırlı yollar da eklenince, daha önce yazdığım gibi teker, teker ölüyoruz.

Motosikletimden vazgeçemem. Ama bana ne zaman sıra gelecek diye bekliyorum. İyi bir sürücü olmama rağmen artık bu yolları gördükçe korkuyorum. Ve tüm yolların bizden ayırdığı dostlar adına, hakkımızı helal etmiyorum! Neden mi? Bu ülkede binlerce motosiklet sürücüsü var. Ama kimse motosikletlileri düşünmüyor. Yollarımız şantiye halinde, evet, gelişiyoruz ama bu vurdumduymazlık, umursamazlık bir bir, teker teker dostlarımızı aramızdan alıyor.

Yol inşaatında çalışanlar, arabaya göre önlem alıyorlar. Otomobil geçiyorsa, tamam… Bu yollarda motosiklet kullananlar olduğunu düşünmüyorlar. Arabaların geçebildiği çukurların, mıcırlı yolların motosikletçilere ölüm getirdiğinin farkında değiller. Yollarda ki bariyerleri bir gören yok mu? Motorcu kardeşlerimizin kolları bacakları, kafaları kopuyor. Kimse bariyerleri değiştirmekten söz etmiyor. Önümüzde seçim var. Bizler de binlerceyiz. Bizleri anlayan, bizlerin hayatını önemseyen belediye başkanlarına oy verin.

Motosiklet dernekleri, ne duruyorsunuz? Sizler niye kuruldunuz? Sırtlarınızda armalarla hava atmak için mi? Bir sözünüz yok mu? Motosiklet fuarında üye toplamak için yırtınıyordunuz. Sorunları çözmek adına ne yapıyorsunuz? Binlerceyiz ama sorunlarımızı meclise taşıyacak bir başkanımız yok…

Motosiklet kullanan onlarca ünlümüz var. Onlarca iş adamımız, gazetecimiz var. Ama kaç kez açık oturum yapabildik? Kaç kez sorunlarımızı yetkililere, meclise duyurabildik?

Evet, teker teker ölüyoruz.

Hem de kollarımız bacaklarımız kopa kopa... Sebep, minicik çukurlar, mıcırı temizlenmemiş asfaltlar... Kısaca boşu boşuna biten hayatlar…
    Ülkemizin yolları şantiye gibi. Yeniden yapılanıyoruz. Kazılmayan yol kalmadı… En basit örneği; metrobüs için yapılan yollar. Gelin gezdireyim. Tamam, trafik rahatladı. Ama geride kalan yollar, bizler için ölüm tuzaklarıyla doldu. Otomobillerin farkına bile varmadan geçip gittiği asfaltlar, motosikletçiler için tuzaklar dolu.

Evet, söylüyorum; teker teker ölüyoruz!

Bu yüzden, bu ülkede motosiklet kullanılmaz.

Motosiklet satan markalara da birkaç sözüm var. Satmak adına, elinizden geleni yapıyorsunuz. Motosikletin güzel yanlarını vurgulayan reklamlar yaparak albenisini ön plana çıkarıyorsunuz. Motor satılsın da ne olursa olsun!

Olmuyor beyler olmuyor!

Kaynak: Bengüç Özerdem / Fotospor

Çok güzel bir yazı, 20 senedir motor kullanan biri olarak, güzel bir özet olduğunu söyleyebilirim.

20 senedir Bu Sektörde olup da Motosiklet Kullanan Biri Olarak Distribütör’ lerin yaptığını özetleyeyim.

İlk zamanlar G.Antep’ de bir kaç sokağa girmek yasaktı ve ÖTV olayı çıkmıştı. G.Antep deki Trafik Şube Müdürüne soruldu niye yasakladınız diye düzensizmişler, o yüzdenmiş.  Sizin işiniz bunları düzene sokmak o zaman arabayı da yasaklayın size de ihtiyaç kalmasın Güle Güle dendi. Siz niçin burada olduğunuzu bilmiyorsanız daha ne diyelim. 

Motosiklet satıcı ve üreticileri toplandı nasıl sorunları çözeriz. Dernek kurmak gerekiyormuş. Dernek kuruldu dernek kurmak da zormuş her hafta bir sivil polis denetler filan sanki ne yapılıyorsa. ? Devlet de siz satıcısınız çıkarlarınıza ters düştüğü için savaşıyorsunuz yaklaşımı gösterince, bu iş böyle de olmayacak anlaşıldı. Devletin ancak kendi içinde bu sorun çözülebilirdi. Federasyon kurulursa kendi içindeki bir güç ancak motosikletin haklarını koruyabilirdi. Federasyon için çalışıldı kulisler yapıldı ve federasyon kuruldu.

Şimdi federasyon ne yapıyor, devleti karşısına alacak hiçbir şey yapmıyor, Görevi mi ne ? Yarış düzenlemek ve motosikleti sevdirecek organizasyonlar yapmak. Kim mi koruyacak  Sanırım bizler yukarıda yazılanlar gibi binlerceyiz. Ama çalışsak da sanırım yine birileri nemalanır. Şu an federasyondakiler gibi nerden ve niçin geldiğini bilmeyen bir kurum daha oluşacak belki.

Neyse acılarımız gerçekten büyük artık işe giderken eşim motora binmek istemiyor korkuyor. Sanırım araba alacağız, ama hala şansımızı zorluyoruz.

Tek parça kalmamız umuduyla, sağlıcakla kalın.
    rüzgarınla sarıl bana hayallerim üşümeden

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Moderatör Ergin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Doğru söze denecek bişey yok.Yazıdada dendiği gibi teker teker yok pahasına boş yere yitip gidiyoruz.Bunca insan bu yollarda heba oldu gitti sesimizi duyan varmı? yok! o kadar yazıldı çizildi yetkililere soruldu.Bir çözüm bulundumu? yok!
    Basın açıklamaları,mitingler,gazete,tv haberleri yapıldı kaale alan varmı? nerdeeee? o yüzden binmeyelim şu canına yandığım memleketinde şu merete dicem ama benim gibi deli gönüle söz dinlete bilen varmı? yok!.
    YÜRÜYEN BİR APTAL OTURAN İKİ AKILLIDAN DAHA ÇOK YOL ALIR

OGLUMVE BEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi yeşil fıstık
    hergün eve gazate alan birisi olarak son günlerde almıyorum evdekiler motor haberi okumasın diye ama nereye kadar
    cerrahi sana teşekkür ederim bana hayatımın süprizini yaptın:

aargh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono 660 Factory Dark
    Bariyer = Giyotin!

Daha kaç kişinin uzuvları kopacak ya da canına mal olacak?!?
    = = = Be Aprilia racer! = = =

airman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 1200X C/T
    dogru söze ne denir.
    tamamen katılıyorum
    THICKHEADED MAN DOESN'T WEAR HELMET

oğuz-antalya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150 satıldı & cbr 125
    Çok da güzel demiş bravo
    Manavgat şimdilik . . .
    oğuz-antalya & ChİpSEt07 ( erdal)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    söz doğruda, bu işten para kazanan kuryelik yapan ailesini geçindiren insanlar var hadi bunlara binmeyin diyelim, bunlarda hayatın gerçekleri.

Motosikleti
    Fz6 satıldı
    sevdiği insanları motosiklete bindirmemeyi herkes hemen kabul etmiş nasıl bir yılgınlık çöktü nasıl bir ölü toprağı serildi bu ülkenin insanlarına yaw

yeniden kurtuluş savaşı yapılması gerekse herhalde herkes bir dernek, oda, klüp, vs bilmemne başkanı bekliyecek herhalde

İlker&Burçin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı roadcarver adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Olmuyor beyler olmuyor!
    .............

Motosikleti
    xx 12999,9rr cadı süpürgesi :P
    güzel demiş güzel anlatmış da, bizden başka okuyan varmı acaba?

her söylediğimiz, her yaptıgımız, her yitip giden canımız fark edilmeden bi kenara itildi. bengüç özerdemin de yazısı ne kadar dogru olsada bi köşede kalıcak. bitek yetkili okumuycak belkide, okusada umursamıycak ... bizler bu itilmişliğin arasında teker teker ölmeye devam edicez malesef
    [B]durmak yok... yola devam.....
    [/B]
    [COLOR="Red"][B][I]selam dünyalı ben dostum......::sapka::::151::[/I][/B][/COLOR]

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Çevremize anlattık ama çevremizden olmayan milyonlarca insan var, sağlam etkili ve medyanın günlerce haber yapacağı bir eylem lazım, başka yolu yok....

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Hele ki tüm ehliyet alanların haraç ödediği TÖŞÖF ne iş yapar?
    Bilhassa büyük şehirler gergin agresif insanlar oluşturdu.
    Gizli,açık katiller,yamyamlar doldu trafik.
    Toplumsal patlama denilen şey illaki isyancı topluluklar değil ki.
    Bilgisayar oyunu Carmagedon gibi yaşıyor hayatı kalabalık şehirler.

STeReO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Başımız boş geziyoruz. 2 gündür bekliyorum topik açıldı eylem diye ama hala ciddi bi girişim yok, nerede bu federasyon??????
    İnanın Çocuklar! Güzel Günler Göreceğiz, Güneşli Günler, Motorları maviliklere süreceğiz.

enginer6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    er6
    konuşsam sövecem, sussam gönül razı değil...
    Herşeye alıştığımız gibi; bu bozuk yollarla ve motorluları sıkıştıran şerefsiz haysiyetsiz otomobil sürücüleriyle yaşamaya A L I Ş A C A Ğ I Z... Başka caremiz yok.

artiiist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    her zaman hakkını savunan ve bunun için ne gerekiyorsa yapan biri olarak bu konuyla ilgili yapılacak pek bişey olmadıgını düşünüyorum..biz buna mahkum bırakılıyoruz..ışıklarda,şehir içlerinde,şehirler arası yollarda her zaman arka planlarda oldugumuz bir gerçek..eylemlerin ya da farklı yollardan sesimizi duyurmanın ne kadar işe yarayacagı bilinmez ama en azından uzunca bir süre daha bununla yaşamımıza devam etmek zorunda oldugumuz kesin...

halilihsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ünlü iş adamının oğlu Motosiklet ile kaza yapar ondan sonra belki % bilmem kac bir ihtimal çözüm aranmaya çalışılır oda para kuvvetiyle(İmkansız)

Motosikleti
    xx 12999,9rr cadı süpürgesi :P
    Alıntı STeReO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başımız boş geziyoruz. 2 gündür bekliyorum topik açıldı eylem diye ama hala ciddi bi girişim yok, nerede bu federasyon??????
    her yaşanan kaza her yitirdiğimiz arkadaşımızdan sonra bu konular hep konuşuldu herkez yapalım edelim dedi. ama malesef kimse ilk adımı atıp elini taşın altına koymadı. herşey yazılanlarda kaldı. bahsettiğin topiği takip ediyorum güzel fikirlerde çıkıyo ancak korkarımki o topiğin sonuda diğerleri gibi olucak. tüm yazılanlar havada kalıcak ve gene hiç birşey yapmıycaz
    [B]durmak yok... yola devam.....
    [/B]
    [COLOR="Red"][B][I]selam dünyalı ben dostum......::sapka::::151::[/I][/B][/COLOR]

Motosikleti
    Fz6 satıldı
    Arkadaşlar Türkler için yapılmş uluslararası bilimsel araştırma var;

Toplumsal hafızamızın bir konuyu hatırlama süresi max:22 gün

Her olayda da bu araşatımayı doğrulayan sonuçları vermeye devam ediyoruz.

Devam.........

TORAMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Scarabeo 200 ie
    Bu kadar kaza ve ölüm haberlerinden sonra şimdi eşime
    Benimle gezmeye devam edermisin nereye olursa olsun gelirmisin? Dedim
    "Evet gelirim yeter ki havalar biraz ısınsın" şeklinde cevap aldım.
    Çünkü korkunun ecele faydası yok dostlar. Arabayla gezenler kaza yapıp ölmüyormu? O zaman bırakalım motosikletleri oturalım evimizde öyle mi?
    Burada görüyorum ki sürekli bariyer ve yolların kazaya sebebiyet verdiği söyleniyor tamam onlarda önemli unsurlar peki biraz da özeleştiri yapmanın zamanı gelmedi mi sizce?
    Evet aşırı hız felakettir arkadaşlar. Bizlere kanun sürat limitleri belirlemiş. Mümkün olduğunca bu limitlere uymaya çalışalım altımızdaki motosikletlere güvenerek çok süratli gitmeyelim. Ben saatte 140-160 km. hız yapıyorum diyen arkadaşları uyaralım alt tarafı iki teker üzerinde gidiyoruz en ufak hata dünyamızı karartabiliyor.

Ozcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PEUGEOT SATELIS 250
    Sevdiklerinizi Motosiklete Bindirmeyin / Bengüç Özerdem - ( YAZISINA CEVABIM )
    Çok güzel bir yazı, 20 senedir motor kullanan biri olarak, güzel bir özet olduğunu söyleyebilirim.

20 senedir Bu Sektörde olup da Motosiklet Kullanan Biri Olarak Distribütör’ lerin yaptığını özetleyeyim.

İlk zamanlar G.Antep’ de bir kaç sokağa girmek yasaktı ve ÖTV olayı çıkmıştı. G.Antep deki Trafik Şube Müdürüne soruldu niye yasakladınız diye düzensizmişler, o yüzdenmiş.  Sizin işiniz bunları düzene sokmak o zaman arabayı da yasaklayın size de ihtiyaç kalmasın Güle Güle dendi. Siz niçin burada olduğunuzu bilmiyorsanız daha ne diyelim. 

Motosiklet satıcı ve üreticileri toplandı nasıl sorunları çözeriz. Dernek kurmak gerekiyormuş. Dernek kuruldu dernek kurmak da zormuş her hafta bir sivil polis denetler filan sanki ne yapılıyorsa. ? Devlet de siz satıcısınız çıkarlarınıza ters düştüğü için savaşıyorsunuz yaklaşımı gösterince, bu iş böyle de olmayacak anlaşıldı. Devletin ancak kendi içinde bu sorun çözülebilirdi. Federasyon kurulursa kendi içindeki bir güç ancak motosikletin haklarını koruyabilirdi. Federasyon için çalışıldı kulisler yapıldı ve federasyon kuruldu.

Şimdi federasyon ne yapıyor, devleti karşısına alacak hiçbir şey yapmıyor, Görevi mi ne ? Yarış düzenlemek ve motosikleti sevdirecek organizasyonlar yapmak. Kim mi koruyacak  Sanırım bizler yukarıda yazılanlar gibi binlerceyiz. Ama çalışsak da sanırım yine birileri nemalanır. Şu an federasyondakiler gibi nerden ve niçin geldiğini bilmeyen bir kurum daha oluşacak belki.

Neyse acılarımız gerçekten büyük artık işe giderken eşim motora binmek istemiyor korkuyor. Sanırım araba alacağız, ama hala şansımızı zorluyoruz.

Tek parça kalmamız umuduyla, sağlıcakla kalın.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler