Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Benzinli motosikletine piknik tüpü takarak çalıştırıdı. LPG'li motosiklet

Motovento
    REKLAM ALANI
    satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    nası ya?

benim motor 40 tl ile 300km yol yapıyor

arkadaşın cub 40 tl ile 400km yapıyormuş

nasıl cub o?
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    ben lpgciyim ama bu motordaki lpg sistemişne karşıyım. eline piknik tüpü alıp 400 km gezmek nedir yahu??

adam gibi lpg tankı olmadan, bilmemkaç milim bakır boru kullanmadan, darbe anında gaz kesen butonlardan 4 tane koymadan lpg takmam.
    yamyamaha ve search16 bunu beğendiler.

10SuzAsLa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar-200NS
    cup ne yakıyo zaten tüp takmış yazık günah ya ben arkadaşın kafasından istiyorum
    Şu Motorsikletine atlayıp da, keyifle çıkıp arada bir tırstığın uzun yol var ya, işte o “hayatın ta kendisi”, yollarda karşılaştıkların da onun içinden geçirdiğin “insanlar” aslında. Hayat bildiğin yol, sonu da varman gereken yere varıyor aslında...

585858 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1955 r25 Mz 1990 251 Honda cb 125 e
    Bence lpg firmaları bu konu üzerinde çalışma yapıp arabalar gibi tüpünde motorsiklete monte edilenini çıkarırlarsa çok çok iyi birşeyler yapmış olurlar.
    ZEMHERİ!

braingulp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Su an yok, en son gsx600f (katana)idi
    cok karamsarsin, heralde bisey yakmasi gerekiyor yoksa A dan B ye nasil gidecek? fizik kurallarina aykiri degilmi?

Alıntı kursattekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    TG: tupgaz
    MG: motorun gazi
    Adam once TG aciyor, sonra MG aciyor, cok hizli bir hareketle bacakarasindaki TGyi kapatip gaz akisini kesiyor, o ilk gazin verdigi gazla gidiyor, bitince ayni islemi tekrar ediyor. Sonuc ekonomik olmadan da ote. MG arttikca TG azaliyor ama MG carpi TG sabit. O da 1 e esit. Yani ne yaparsan yap 1ey olarak 1sey yapamazsin, devamli 1inin eli senin cebinde olacak.

serdar1547 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE
    bu kişinin değilde,sitedeki search16 nickli arkadaşımızın kuba fastwind200r a taktığı lpg sisteminin tanıtımı yapılsa daha iyi olur,onunki daha profesyonel
    search16, yamyamaha ve maxi97 bunu beğendiler.
    UNUTMAYIN MOTOSİKLET TEHLİKELİ DEĞİLDİR ONU TEHLİKELİ KILAN ÜZERİNDEKİ SÜRÜCÜDÜR HATTA MOTOSİKLET O KADAR MASUMDUR Kİ SİZ OLMADAN AYAKTA BİLE DURAMAZ.

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    piknik tüpünün sacının kalınlıgı neredeyse milimetriktir..
    en ufak bir darbede yamulma basınc artar
    patlaması kaçırması kaçınılmaz olur..
    allah akıl versin ne diyim..
    bu arada evdeki dask gibi yangın sigortası evde piknik tüpünden cıkan yangının neden oldugu masrafı ödemiyor
    maxi97 bunu beğendi.

search16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GTS Evo 250 - Hero Hunk 150
    Alıntı serdar1547 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu kişinin değilde,sitedeki search16 nickli arkadaşımızın kuba fastwind200r a taktığı lpg sisteminin tanıtımı yapılsa daha iyi olur,onunki daha profesyonel
    Emin olasın serdar onada binbir türlü kulp takarlar, ki taktılarda. İnsan, mantığının ters düştüşü şeylere herzaman olumsuz bakar. Tersini idda edip üzerine düşşe imkansızı başaran olur ama ondada eleştirilerin merkezi olmaktan kurtulamaz. Çünkü geride yaptığını inandırması gerekenler var. Dilimizde tüy bitti profesyönel eller yaparsa olur bu iş diye. Malesef, LPG yi halen güvensiz yakıt olarak görenler olduğu için bunun motosiklette olabilirliliğini tartışmaya gerek bile yok aslında. Aramızda öyle arkadaşlar varki adam sanki makina mühendisliğini dereceyle bitirmiş. Aslında eli anahtar bile tutmamıştır. Meydan boş olunca sallanıyor yalanlar. Nası olsa kimse kimseyi tanımıyor.
    Konu mankeni olan arkadaşta 100luk cup motorada bunun olabileceğini ispatlamak için yaptı sanırım. Böyle olmuyacağınıda....
    serdar1547 bunu beğendi.
    Önemli olan beygir değil, beygirin nekar yediği.

yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    yapılmış yapılmıştır. hiç yoktan iyidir.
    2000- 2001 yıllarında bizde yolun başındeyken böyleidik. o zaman tank falan yoktu Türkiye'de. ama artık bulunabiliyor. işe uygun LPG tankı alsaymış daha hoş olurdu.
    sonuçta insan oğlu bir değişimin içinde herzaman. bu arkadaşta evrimini tamamlayıp daha güzel uygulamalarla aramıza katılacak işallah.
    search arkadaşın motoru bunun gibi değil. emek harcanmış. özenilip yapılmış ve olması gereken malzemeler bullunup yerli yerinde kullanılmış. onunki çok farklı kaliteli bir uygulama. search16 arkadaşı buradan kaliteli ve örnek gösterilecek uygulaması için tebrik ediyorum.
    serdar1547 ve search16 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda Click 125i 2012
    ne karamsarligi resmen yalan haber, neresi ekonomik? tupgazin icindeki gaz ile, gaz tanki icine dolduran gazin maliyeti bir mi? tupgaz benzinden pahaliya gelir, beyin bedava, bu arada a dan b ye giderken illa bisey yakmasi sart degil, ornek a noktasi b noktasindan yuksekte ise yakmaz illa muhalefet olsun diye yaziyorsun, ben diyorum tupgaz kazik, pahali, 2kg tupgaz 14tl mi olur, bunu motora takip ekonomi mi olur? sen yakacak diyorsun, o zaman glikoz yaktirmak lazim bunyeye

Alıntı braingulp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cok karamsarsin, heralde bisey yakmasi gerekiyor yoksa A dan B ye nasil gidecek? fizik kurallarina aykiri degilmi?

tosbaaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yaa bi ara LPG li ninja vardı sahibindende beyaz bi makınaydı hatırlayan varmı oda baya uğraşmış topcase de tank falan vardı
    Forumda da varmış ama ilan uçmuş

Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    çin malı olduktan sonra, tüp ile, hatta su ile çalışsa, 10 liraya 10 000 km. gitse ne değişir. eşek ile altın semer ilişkisi çıkar ortaya. fakat bu vatandaş kişisel çabası ile yapmış, bu önemli.

1 hayabusa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    actıv 110
    iki zamanlıya olabilirmi bu :D gaza nasıl yağ karıştırcaz :D :D

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Bu haber de hem güldüm hem kızdım.
    Çocuk bir şeyler ispatladım derdindeydi, Spikerde yerden yere vuruyordu. üzücü.
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

chocolateman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 660X
    Söz konusu olan bir ÖĞRENCİ, elindeki imkanlarla 50 tl ile bunu başarmış, neden piknik tüpüne takıldınız ki, depo sistemi her şekilde yapılır. Önemli olan o LPG nin su ısıtması olmayan motorda gaz haline çevirilmesi. Çocuk kafayı çalıştırmış birşeyler yapmış. Elinde imkan olsa motosikletini kesip biçip racing bile yapardı heralde.

Yapabilen var mı başka? Yok. Ama laf salatası çok.
    search16 bunu beğendi.
    Free Motorcycle Team

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Bana pek mantıklı gelmedi 14 lira ile 400 km,üstelik piknik tüpü ile?çünkü tüpgazın litresi arabalarımıza koyduklarımızdan pahalı diye biliyorum yanlışım varsa düzeltin?
    Karadeniz - Giresun.

haojin2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 2006/Lada Samara 1500i 2001
    Alıntı 1 hayabusa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iki zamanlıya olabilirmi bu :D gaza nasıl yağ karıştırcaz :D :D
    Eğer MZ deki gibi ayrı yağ deposu ve yağ pompası varsa yapılabilir.
    http://www.scooturk.net/showthread.php?t=13286
    Bir insanın gerçek zenginliği, onun bu dünyada yaptığı iyilikleridir. (Hz. Muhammed(s.a.v))Bizim dinimiz, akla en uygun ve en doğal bir dindir. Ve ancak bu nedenledir ki son din olmuştur.(M.K.Atatürk)

yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    iki zamanlıda sorun yok oda motor ile çalışıyor. hava sogutmalıda da sorun yok. mühim olan uygun sistem secimi ve uygulama esnasında kaliteli bir iş çıkartmak. mz dışındaki iki zamanlı motorlara da LPG takıla bilir. burada önemli olan yağlamayı yapacak yağ enjektorunu iyi seçmek, ve yağlama yağı için ilave yağ deposunun yerini belirlemek. yakışması lazım, iş bittiğinde son kullanıcının en ufak bir motor bilgisi olmadan o motorla sorunsuz geze bilmeli.
    search16 bunu beğendi.

serdar1547 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE
    Alıntı Serk21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bana pek mantıklı gelmedi 14 lira ile 400 km,üstelik piknik tüpü ile?çünkü tüpgazın litresi arabalarımıza koyduklarımızdan pahalı diye biliyorum yanlışım varsa düzeltin?
    bizim arkadaş buna şu şekilde bir çözüm bulmuştu;arabasına normal lpg almaya gider gibi gidiyordu petrole...adam arabaya gaz bastığını sanıyordu ama gaz arabanın bagajında bulunan mutfak tüpüne gidiyordu...çok basit bir sistemdi aslında yaptığı...
    UNUTMAYIN MOTOSİKLET TEHLİKELİ DEĞİLDİR ONU TEHLİKELİ KILAN ÜZERİNDEKİ SÜRÜCÜDÜR HATTA MOTOSİKLET O KADAR MASUMDUR Kİ SİZ OLMADAN AYAKTA BİLE DURAMAZ.

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Alıntı serdar1547 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bizim arkadaş buna şu şekilde bir çözüm bulmuştu;arabasına normal lpg almaya gider gibi gidiyordu petrole...adam arabaya gaz bastığını sanıyordu ama gaz arabanın bagajında bulunan mutfak tüpüne gidiyordu...çok basit bir sistemdi aslında yaptığı...
    o olayı burda gece saat 10 dan sonra bazı petrol istasyonları yapıyor fakat başka bir uç kullanıyorlar,birde mufak tüpüne bayinin koyduğu gazın neredeyse 2 katını mı ne basıyorlar =) yani hem litre bazında ucuza gaz almış oluyorsunuz hemde bitmek bilmiyor tüp =)
    Karadeniz - Giresun.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler