Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Motosiklet Tutkunları Edirnekapı Şehitliği'ni Ziyaret Etti

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    pcx 125 / 2018
    bu sene güzergah değişikti ki bence onca motorun çevre yolundan şehitliğe gitmesi abesle iştigal oldu! geçen yıl fatih üzerinden gidilmişti ki bu daha iyi bir güzergahtı.acaba fatih sakinleri çok mu rahatsız oldular, bi engellememi söz konusu?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sansar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sevgili moderatör kardeşim seneye sen yanlız yap hatta sadece sen ol olumsuzlukları eleştir ,ama öneride getir. Sen sadece kortej kötü HERKEZ APACİ biz degilize getirmişsin.
    Karşıdan suadiyeden yola cıkan kortej dolmabahceye gelene kadar hiç bir olumsuzluk olmadı Kurye arkadaşlar düzeni gayet iyi korudu yolları kesti
    Dolmabahceden itibaren sacmaladı kortej.Bunun nedenini diger kulüp Başkanlarıyla bulup düzeni ve birligi saglamak ve etkinligin amacına uygun davranmak
    gerekirken pravakatör gibi davranmak niye Dolma bahceden sonra kortej 4 keredurdu niye ? Umarım daha sag duyulu olur ayrılıkcılık yapmak yerine diger etkinliklerde düzeni
    nasıl saglarız burada eksikliklerimiz nedir BİZDEDE BİR EKSİKLİK VARMI diye öz eleştiri yaparsınNOT:Seneye bizbize yapalım diye bir şey yazmışsın TEK CABUK KIRILIR COK KUVVETTİR BİRLİKT
    EN KUVVET DOGAR. SAYGILAR
    ucanteneke5 bunu beğendi.

Motosikleti
    HONDA TRANSALP
    Arkadaşlar, Ben Suadiye'den katıldım, çok kalabalıktı evet ve bu tür bir organizasyonda ferdi katılımcılar da olunca bazı ufak aksaklıkların olması kadar doğal bir şey olamaz. Ne zaman ki Dolmabahçe önüne geldik orada bütün düzen bozuldu. En öne geçen biri grubu yolda 4 kez durdurdu arkadaki yüzlerce kişi isyan etti. Arada bazı kendini bilmezler, gazcılar olması doğal herkesi kontol edemezsiniz. Ben görev alan 20 kurye arkadaşa teşekkür ederim. Ellerinden geleni yaptılar. Ben gururla katıldım, her sene yine katılacağım. tabiki bir kulübün düzenleyeceği sadece kendi içinde yapacağına değil, kulüplerin birleşerek yaptığı çoşkulu olanlara. Eleştiri yorumları olabilir ancak dozunda olanlar dışındakileri hoş bulmadım. Tek başımıza düzenleriz diyorsanız grupta kaç kişi bu korteje motosiklet.net olarak geldi ona da bir bakın.
    Selamlar.
    cbr1100 xx ve ucanteneke5 bunu beğendiler.
    [B]MOTOSİKLETE BİNMEDİYSEN YAŞADIM DİYEMEZSİN.[/B]

sansar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motorustası TEŞEKKÜREDERİM evet birlik ve sagduyu, saygı kazandırır.ZAMAN BİRLİK VE BİR BİRİMİZE SAYGI ZAMANIDIR
    cbr1100 xx bunu beğendi.

OGUZHANKY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VT 750 C Shadow
    korteje katılamadım ancak detayları okudum. Öncelikle söyleyeyimki ayrı kutlama olmaz. Orada toplanılmasının amacı zaten birlik ve beraberlik gösterisi yapmaktır. He bazı tipler artistlik yapmak için gelmiş olabilir, ayrı mesele. O tipleri sayı azaltarak engelleyemezsiniz. Her grupta vardırlar çünkü. Ancak sıkı denetimle zapt altına atabilirsiniz. Organizasyona gelince. Sanırım bazı düzensizlik ve kopukluklar olmuş. Bunun engellenmesi için yapılacak en güzel icraat, forum, grup, dernek vb. Yöneticilerinin önceden bir araya gelip adam akıllı toplantı yapması ve etkinlik günü sürekli olarak iletişim halinde olmalarıdır (mümkünse telsizle). Şahsi fikirlerimdir, saygılar.

cenkşenver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    301 mz kawasaki en 500 gitti honda 600f geldi
    o tiplerin arasında senin ne işin varsa reşit benimde aynı kimse kimseyi solamayacak gecmiyecek diye bi kayde yok adamlar arayı acıyolarsa araları dolduran bulunur benimde önüme bir sürü makine geçti sikinti yok bunları karın ağrısı yapmanın geregi yok
    cbr1100 xx bunu beğendi.

Çok güzel yazmışsın , iyi niyetinede ayrıca teşekkürler inancalio...

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:03 ----------

Alıntı Alper_tim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    büyük bir kalabalık ve sürüş öncesi açıklamalarımıza rağmen yine yaşanan olumsuz sürüşler
    sanırım bu kortej olayını seneye sadece bizim sitemize özgü yapmak en mantıklısı aşırı fazla kalabalık olmadan düzgün bir şekilde sürüp şehitlerimize dualarımızı edip döneriz kazasız belasız
    katılan ve yüreği bizle olan tüm MOTORCU kardeşlerimize teşekkürler
    Sevgili Alper kardeşim,. Ben Nizamettin Kelo, bu etkinliği beraberce yapma adına birçok kulüp ve grup temsilcileri yada başkanlarıyla toplantılar yaptık, detaylar hakkında yapılacaklar hakkında , olması ve olmaması gerekenler hakkında herkesle uzun uzun konuştuk, seninlede Altıyolda buluşup Avrupa yakası için Motosiklet.net adına konuşma yaptık , Kurye kardeşlerimizin aldığı görevi yerine getirdiklerini ve çokta başarılı olduklarını konuştuk, onlar yanımızdan hızla geçip ilerden sürekli yol kesecekler, arkada kalan tekrar yol kesmek için hızlıca yanımızdan geçecekler dedik, şimdi sen bunları nasıl dinledi isen,. Avrupa yakasından katılacak arkadaşlarına anlatmamışsın Türkiyenin en büyük organizasyonu aleyhinde ve Kurye kardeşlerimiz aleyhinde hoş olmayan sözler sarf edilmiş KINIYORUM, Motive edici konuşmalar olması gerekirken diğer üyelerinde Görev yapan Kurye kardeşlerimize APAÇİ demesini eleştirmemişsin, hem sen ayrı kortejden bahsediyorsun, içine kapanmanda bence mahsur yok ancak senin görevin ve bulunduğun konumun gereği insanları yanıltmaman gerekiyor, Biz seninle detayları konuştuğumuz halde tek başına bu işi hazırlamışsın gibi davranmışsın, bizim seninle toplantıda konuştuğumuz konuların hepsini uçurmuşsun,. yazık oldu keşke senin yerine başka bir arkadaşımız gelse idi senin aktaramadıklarını aktarır ve BAŞKA olmak yerine BÜTÜN olma yoluna gidilirdi,. Saygı değer İstanbullu Motosikletliler, Bu etkinlik kimsenin öne çıkarılacağı bir etkinlik olamaz , bende ancak yanlışları düzeltme adına bazı insanlarımızı sahiplenebilirim, burada Türkiyenin En Kalabalık Motosiklet Sürüşü yapılmıştır. bu tür olumsuz yaklaşımlar ise bundan sonrakileri etkilemsin diye endişemden yazma ihtiyacı hissettim. Bizlerin arkasından gelecek Motorculara ve Motorcu adaylarına yapabileceğimiz yegane iş Birlik olmuş bir Motorcu kitlesi bırakmaktır, bu uğurda yapılacak herşey Ülkemizde Motorcu kültürüne katkıda bulunacaktır, Şimdi ayrı olalım, Ayrı 29 ekim kutlayalım olayı hoş olmadığı gibi sizlerdende kimsenin haberi olmaması demek anlamına gelir. Düşünün, herkes şimdiye kadar zaten böyleydi, önemli olan Birlik olmaktır. Bunun destekçisi olmanızı bekler KURYE kardeşlerimizin onurunuda incitmemenizi tavsiye ederim, Bilakis onları yanımızda görmeli ve herzaman iletişim halinde olmalıyızki sıkıntılarımızı , huzurumuzu ve adımızı bozan konuları tartışıp çözüm üretebilelim,. Onlar Trafikte var olmalılar ve disiplinli olmalılarki bizlerde onlar sayesinde unutulmayıp yolda 4 tekerlilerden başka 2 tekerlilerde var, bilinelim. Organizasyon çok güzeldi herkesin göğsünü kabarttık, Ağlayanlar ve bizi Atlı süvarilerin yerine koyanlar, Bize MOTOSİKLETLİ MİLİS KUVVETLER diyen yaşlı teyzeler bile vardı. Şehit Aileleri <siz gelene kadar çok yalnızdık kendimizi AZINLIK gibi hissediyorduk, iyiki geldiniz. Nekadarda çoksunuz , Allah sizi korusun evlatlarım> Cümlelerini duymak bile benim için yeterliydi,: Alper birde kortejin 40 la gidebildiğini konuşmuştuk, sen öbür yazılarında 80 ve 60 lardan bahsetmişsin ??? olmamış !!!. Sevgili Arkadaşlar KUTSAL İTTİFAK ADINA yapılacak MİLLİ SÜRÜŞLERDE görüşmek umudu ile Hoşçakalınız.. Saygı ve sevgilerimle....
    hellboys, ucanteneke5 ve inancalio bunu beğendiler.

Super Moderator Alper_tim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık araba var
    Alıntı sansar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili moderatör kardeşim seneye sen yanlız yap hatta sadece sen ol olumsuzlukları eleştir ,ama öneride getir. Sen sadece kortej kötü HERKEZ APACİ biz degilize getirmişsin.
    Karşıdan suadiyeden yola cıkan kortej dolmabahceye gelene kadar hiç bir olumsuzluk olmadı Kurye arkadaşlar düzeni gayet iyi korudu yolları kesti
    Dolmabahceden itibaren sacmaladı kortej.Bunun nedenini diger kulüp Başkanlarıyla bulup düzeni ve birligi saglamak ve etkinligin amacına uygun davranmak
    gerekirken pravakatör gibi davranmak niye Dolma bahceden sonra kortej 4 keredurdu niye ? Umarım daha sag duyulu olur ayrılıkcılık yapmak yerine diger etkinliklerde düzeni
    nasıl saglarız burada eksikliklerimiz nedir BİZDEDE BİR EKSİKLİK VARMI diye öz eleştiri yaparsınNOT:Seneye bizbize yapalım diye bir şey yazmışsın TEK CABUK KIRILIR COK KUVVETTİR BİRLİKT
    EN KUVVET DOGAR. SAYGILAR
    ben kortej kötü demedim yaşanan olumsuz sürüşler dedim biz süperiz diğerleri apaçi anlamı nasıl çıktı bundan anlamadım
    dolmabahçeden sonra sadece taksimde kısa süreli bir duruşumuz oldu ki yaklaşık 1-2 dk durmayı planlıyordum kurye arkadaşlar durma iznimiz yok dedi ve devam etmek zorunda kaldım
    sonra önde gelen ATV çok yavaş gittiği için arkada yığılmalar olduğunu tahmin ettim ve çağlayan tarafında ATV nin yanına gidip hızlanmasını istedim bana söylediği kurye bi arkadaş yavaş gitmesini istemiş arka bölüm dağılmasın diye
    sonra ATV biraz hızlanır gibi oldu sonrada tekrar yavaşladı ve o hızda devam ederken haliç köprüsünü geçtik ve başka bi kurye arkadaş gurubu durdurdu 1 dk kadar sonra gene devam ettik ve şehitliğe girene kadarda durmadık zaten
    Alıntı MOTORUSTASI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, Ben Suadiye'den katıldım, çok kalabalıktı evet ve bu tür bir organizasyonda ferdi katılımcılar da olunca bazı ufak aksaklıkların olması kadar doğal bir şey olamaz. Ne zaman ki Dolmabahçe önüne geldik orada bütün düzen bozuldu. En öne geçen biri grubu yolda 4 kez durdurdu arkadaki yüzlerce kişi isyan etti. Arada bazı kendini bilmezler, gazcılar olması doğal herkesi kontol edemezsiniz. Ben görev alan 20 kurye arkadaşa teşekkür ederim. Ellerinden geleni yaptılar. Ben gururla katıldım, her sene yine katılacağım. tabiki bir kulübün düzenleyeceği sadece kendi içinde yapacağına değil, kulüplerin birleşerek yaptığı çoşkulu olanlara. Eleştiri yorumları olabilir ancak dozunda olanlar dışındakileri hoş bulmadım. Tek başımıza düzenleriz diyorsanız grupta kaç kişi bu korteje motosiklet.net olarak geldi ona da bir bakın.
    Selamlar.
    Alıntı hürgeneral adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:03 ----------

Sevgili Alper kardeşim,. Ben Nizamettin Kelo, bu etkinliği beraberce yapma adına birçok kulüp ve grup temsilcileri yada başkanlarıyla toplantılar yaptık, detaylar hakkında yapılacaklar hakkında , olması ve olmaması gerekenler hakkında herkesle uzun uzun konuştuk, seninlede Altıyolda buluşup Avrupa yakası için Motosiklet.net adına konuşma yaptık , Kurye kardeşlerimizin aldığı görevi yerine getirdiklerini ve çokta başarılı olduklarını konuştuk, onlar yanımızdan hızla geçip ilerden sürekli yol kesecekler, arkada kalan tekrar yol kesmek için hızlıca yanımızdan geçecekler dedik, şimdi sen bunları nasıl dinledi isen,. Avrupa yakasından katılacak arkadaşlarına anlatmamışsın Türkiyenin en büyük organizasyonu aleyhinde ve Kurye kardeşlerimiz aleyhinde hoş olmayan sözler sarf edilmiş KINIYORUM, Motive edici konuşmalar olması gerekirken diğer üyelerinde Görev yapan Kurye kardeşlerimize APAÇİ demesini eleştirmemişsin, hem sen ayrı kortejden bahsediyorsun, içine kapanmanda bence mahsur yok ancak senin görevin ve bulunduğun konumun gereği insanları yanıltmaman gerekiyor, Biz seninle detayları konuştuğumuz halde tek başına bu işi hazırlamışsın gibi davranmışsın, bizim seninle toplantıda konuştuğumuz konuların hepsini uçurmuşsun,. yazık oldu keşke senin yerine başka bir arkadaşımız gelse idi senin aktaramadıklarını aktarır ve BAŞKA olmak yerine BÜTÜN olma yoluna gidilirdi,. Saygı değer İstanbullu Motosikletliler, Bu etkinlik kimsenin öne çıkarılacağı bir etkinlik olamaz , bende ancak yanlışları düzeltme adına bazı insanlarımızı sahiplenebilirim, burada Türkiyenin En Kalabalık Motosiklet Sürüşü yapılmıştır. bu tür olumsuz yaklaşımlar ise bundan sonrakileri etkilemsin diye endişemden yazma ihtiyacı hissettim. Bizlerin arkasından gelecek Motorculara ve Motorcu adaylarına yapabileceğimiz yegane iş Birlik olmuş bir Motorcu kitlesi bırakmaktır, bu uğurda yapılacak herşey Ülkemizde Motorcu kültürüne katkıda bulunacaktır, Şimdi ayrı olalım, Ayrı 29 ekim kutlayalım olayı hoş olmadığı gibi sizlerdende kimsenin haberi olmaması demek anlamına gelir. Düşünün, herkes şimdiye kadar zaten böyleydi, önemli olan Birlik olmaktır. Bunun destekçisi olmanızı bekler KURYE kardeşlerimizin onurunuda incitmemenizi tavsiye ederim, Bilakis onları yanımızda görmeli ve herzaman iletişim halinde olmalıyızki sıkıntılarımızı , huzurumuzu ve adımızı bozan konuları tartışıp çözüm üretebilelim,. Onlar Trafikte var olmalılar ve disiplinli olmalılarki bizlerde onlar sayesinde unutulmayıp yolda 4 tekerlilerden başka 2 tekerlilerde var, bilinelim. Organizasyon çok güzeldi herkesin göğsünü kabarttık, Ağlayanlar ve bizi Atlı süvarilerin yerine koyanlar, Bize MOTOSİKLETLİ MİLİS KUVVETLER diyen yaşlı teyzeler bile vardı. Şehit Aileleri <siz gelene kadar çok yalnızdık kendimizi AZINLIK gibi hissediyorduk, iyiki geldiniz. Nekadarda çoksunuz , Allah sizi korusun evlatlarım> Cümlelerini duymak bile benim için yeterliydi,: Alper birde kortejin 40 la gidebildiğini konuşmuştuk, sen öbür yazılarında 80 ve 60 lardan bahsetmişsin ??? olmamış !!!. Sevgili Arkadaşlar KUTSAL İTTİFAK ADINA yapılacak MİLLİ SÜRÜŞLERDE görüşmek umudu ile Hoşçakalınız.. Saygı ve sevgilerimle....
    gündüz işlerim dolayısıyla siteye giremedim ve hemen cevap veremedim yazdıklarınıza kusura bakmayın öncelikle
    gelelim benim yazdığım yazıya
    ben kurye arkadaşların yaptıkları yardımlara kötü bir şey demedim yaşanan olumsuzluklar dedim ki onları(kurye arkadaşları) kastetmediğimi beni tanıyanlar bilir
    duyduğum ve okuduğum yorumlarda gene birbirini geçenler ve gaz çekip teker yapanlar felan olmuş malesef ben onları kastetmiştim
    yoksa kurye arkadaşların yardımları iyi sayılırdı sağolsunlar
    ben avrupa yakası gurubuna ufak bir konuşma yaparak bi kaç açıklama yapmıştım en önem verdiğim şeyde birbirini geçmemekdi ama yazılanlara bakılırsa bi çok kişi birbirini geçmiş kurye arkadaşları kastetmiyorlarsa eğer

nizamettin abi o akşam konuşmamızda e-5 e çıkınca 60km olabilir belki demiştik (80 km yazdığım yazıyı gösterirsen sevinirim nerde yazdım merak ettimde)gurubun hızı çünkü trafiği çok engellemeyiz diye düşünmüştük ama en son 60km (e-5 e çıkınca) iyidir demiştik yalnış hatırlamıyorsam
    ayrıca seneye olucak etkinliği mt olarak yapabiliriz dememin amacı burda herkes düzgün demek değildir az olursak kontrol daha iyi sağlanır belki diye düşünmemdendir
    ayrıca bu organizasyonu ben tek başıma yaptım yada herşeyi ben yaptım diye bir söz kullandığımı hatırlamıyorum
    seneye yapılacak organizasyonda isterseniz benim yerime başka bi arkadaşımız gelebilir belki onunla daha iyi anlaşırsınız benim vermiş olduğum rahatsızlık giderilmiş olur
    ama nickimin altında olan imza bölümünde yazan yazı herşeyi özetler sanırım

hatalarım olduysa tüm camiadan özür dilerim
    bana yazılacak yazılara cevap vermeye çalışacağım saygılar
    motosiklet kullanmak şeytanla kumar oynamaya benzer ,hep sen kazanırsın ama o kazandığında oyun biter

sarıdev - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    Dediğimiz gibi binin üzerinde motosiklet vardı,kitle büyük olunca kontrol etmek tabi ki de çok zor hele hele organizasyonu yapanlarda bir megafon dahi olmayınca her kafadan bir ses çıktı.Burda birçok arkadaş kortejde ki sürüşün zaman zaman çok tehlikeli olduğunu yazmış.Baktınız ki rahat bir sürüş yapamıyorsunuz benim gibi sağa çekip kortejin en sonunda gayet rahat bir sürüş yapabilirdiniz.Böyle büyük bir organizasyonda ayrıca görevli yaptıpınız kişilerede birer görevli yeleği yaptırırsınız insanlar kimle muhattap olacağını bilirler.
    otopsici ve cbr1100 xx bunu beğendiler.
    Akilzsizlar hirsizlarin en zararlilaridir: Zamaninizi ve nesenizi çalarlar.

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı sarıdev adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dediğimiz gibi binin üzerinde motosiklet vardı,kitle büyük olunca kontrol etmek tabi ki de çok zor hele hele organizasyonu yapanlarda bir megafon dahi olmayınca her kafadan bir ses çıktı.Burda birçok arkadaş kortejde ki sürüşün zaman zaman çok tehlikeli olduğunu yazmış.Baktınız ki rahat bir sürüş yapamıyorsunuz benim gibi sağa çekip kortejin en sonunda gayet rahat bir sürüş yapabilirdiniz.Böyle büyük bir organizasyonda ayrıca görevli yaptıpınız kişilerede birer görevli yeleği yaptırırsınız insanlar kimle muhattap olacağını bilirler.
    yelek olayında sana katılmakla birlikte kurye arkadaşların çok çabaladığını kendi gözümle gördüm
    adamların elinden gelen buydu gerçekten
    bi ara Metehan'ı yol gösterirken gördüm şehitliğe girişte sağolsun varolsun
    onun dışında gariban kuryeler zengin apaçilerle başedemedi arkadaşlar adamlar hayabusa veya 1000 rr ile gelmiş
    gariban kurye arkadaşda cbf 150 var herife sağdan git diyor adam (adam değillerdi ya neyse) buna s..... git diyor
    zaten ilk buluşma alanında suadiye otelinin önünde görmüşsünüzdür iki hırbo gaz sesi yarıştıracam diye
    debriyajı kaçırdı allahtan guruptan uzak tarafa fırladı motor yoksa bi kaç kişiyi pert edecekti
    yine aynı zırtapozlar hem şehitliğe korna çalmayın arkadaşlar dedikleri dönüşte yaptılar aynı çakallığı utanmadan
    birkaç kez eziliyorduk bir kaç kez bmw r 1150 gs li bir hıyar bizi biçiyordu
    ama herşeye rağmen bu kadar az sorunla atlatmak çok güzel oldu
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

sllnbs.okn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xmax 2014
    Organizasyonda eksikler vardı gene de bayramımızı kutlamamıza engel çok büyük şeyler olmadı
    bence biraz da abartılı şeyler yazılıyor.ben geçen sene olan kutlamayada geldim o tabiki daha iyiydi fakat buda okadar kötülenecek cinsten değildi.
    saygılar,
    cbr1100 xx bunu beğendi.
    you can go fast but ı can go anywhere.(onroad-offroad-everywhere!)

emrello - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TA '07 (Anya)
    Birkaç öneri:

1) Görevli motorcular olsun.
    2) Görevlilerin özel yelekleri olsun (turuncu renkli mesela).
    3) Sağ şeritte kortej ilerlerken görevliler orta şeritte bulunsun (örneğin 50 metrede bir görevli).
    4) Kural ihlali (apaçilik) yapan motorcuların plakaları ve motorları tüm katılımcı sitelerde afişe edilsin (kimse ülke çapında rezil olmak istemeyecektir).
    5) Kortejin başında ve sonunda birer otomobil olsun. Böylece trafiğin hızında ilerlenebilir.
    6) Motorlar arasında sabit bir takip mesafesi belirlensin (örneğin seyir halinde minimum 5 metre, dururken minimum 2 metre)

Şimdilik aklıma gelenler bunlar.

Her sene aynı muhabbet dönüyor, bence artık daha organize ve kurallı olmanın vakti geldi geçiyor.
    otopsici, Cgty ve hellboys bunu beğendiler.
    Ağır metal insanı...

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı emrello adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birkaç öneri:

1) Görevli motorcular olsun.
    2) Görevlilerin özel yelekleri olsun (turuncu renkli mesela).
    3) Sağ şeritte kortej ilerlerken görevliler orta şeritte bulunsun (örneğin 50 metrede bir görevli).
    4) Kural ihlali (apaçilik) yapan motorcuların plakaları ve motorları tüm katılımcı sitelerde afişe edilsin (kimse ülke çapında rezil olmak istemeyecektir).
    5) Kortejin başında ve sonunda birer otomobil olsun. Böylece trafiğin hızında ilerlenebilir.
    6) Motorlar arasında sabit bir takip mesafesi belirlensin (örneğin seyir halinde minimum 5 metre, dururken minimum 2 metre)

Şimdilik aklıma gelenler bunlar.

Her sene aynı muhabbet dönüyor, bence artık daha organize ve kurallı olmanın vakti geldi geçiyor.
    olay budur
    Cgty bunu beğendi.
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

cbr1100 xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ HAYABUSA 2021 BLACK EDİTİON
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdiye kadar yapılan en rezil kortej organizasyonuydu. Suadiye grubu gelmeden Dolmabahçe'den çıktık, düzensiz bir şekilde arabalarla iç içe sürdük, böyle kalabalık bir kortejle E-5'e çıktık.
    Bir dahakine akıllı olur gelmezsin)))))) Kurduğun cümlelere dikkat et .....Orda insanlar ulusal bir dava için bir araya gelmişler rezil sensin bence...Bu ne küstahlık yav....

---------- Post added at 14:18 ---------- Previous post was at 14:11 ----------

Kortejde sıkıntı illaki olmuştur hatta ufak bir kazada oldu..ama bazı şeylerin önüne geçmek bence mümkün değil...Biz anıtın önünde toplandık 20 dakika bağırdık anca insanların 3/4 toplandı bize eşlik etti...Kötülemek başka bir şey eleştirmek başka bir şey..Bu kadar sıkıntılı günlerde yapılan bu organizasyon ne kadar kötü bile olsa rezil diyemezsiniz diyorsan bir daha motorcuların arasında bulunma....Kendi organizasyonun yap gelen gelir....bakalım kim geliyor....
    hellboys bunu beğendi.
    Büyük aşklar yolculuklarla başlar ama önce güvenlik....

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    Bu senekı korteje katılamadım kısısel bazı sebeoler ve ıs nedenı ıle

Bır cok sorundan bahsedılmıs burada guzel onerı yapan bı kac kısıde olmus ama alperın hakkını yemeyın derım
    Alper senelerdır ırılı ufaklı bu tarz organızasyonlar yapıyor kı her surus oncesınde de konusmasını yapan bırıdır grubu toplayıp veya bagırarak

Oncelıkle alpersı savunmak ıcın degıl ama su yakınan arkadaslara sunu soylemek ıstıyorum kımse mukemmel degıldır ve camıamızda ne yazıkkı acık yazıyorum sıgır suruculerımız varkı kendılerı bır otomobıl surucusunden daha rısklıler trafıkte cogu zaman
    Boyle buyuk bır organızasyonda boyle sıgırlarıda toplu halde goruyoruz hal boyle olunca kaldıkı ınsanların hep onde gıtme ısteme egoları motorum hararet yapıyo nazıkcılerı bol
    Senede 1 gun hemde yaz sıcagında olmayan bır gezı ıcın makınası olmez kımsenın
    20 kısılık bır organızasyonda yapsanız bu kısılerden en az 1ını bulursunuz grup ıcınde rahat sadece gosterıs ıcın bıle o motosıklet kullanan o kadar fazla bılıncsız surucumuz var kı hele bazılarını sopayla olduresıye dovsenız kaza yapıp olumden kılpayı donseler akılları basına gelmez
    Bunların hepsı bır gercek ve bu gerceklerı goz onune alarak bırbırınıze yuklenırsenız bence daha dogru olacaktır kendı kanaatım

Emrellonun yazdıgı gıbı sıkı kontrol ısteyen bır ıs ama o kadar cok gorevlıyı bulmak ( kaldıko gonullu olma ısı bu ) ve bu kadar buyuk ve gercekten uzun olacak konvoyda trafık ısıkları donusler saga sola gırmek cıknak ısteyen bır suru arac olacak ve kolay bır ıs degıl bazı kopmalarda olacaktır yer yer

Isın kısası bunca bılıncsız surucumuz varken halen daha bırbırınızı kırmayın bır dahakıne nasıl daha ıyı hale getırebılırız buna bakmak gerekır boyle ozel ve onemlı bır konunun ıcınde kırıcı tartısmalar olmasın ama

Hepınızın tekerı duz bassın kazasız belasız surusler dılerım
    Ilkay ys.

Dıp not telefondan ya5ıgım ıcın ımla hatarım yazım hatalarım bulunabılır affola
    cbr1100 xx ve Alper_tim bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı < iLk@yy > adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu senekı korteje katılamadım kısısel bazı sebeoler ve ıs nedenı ıle

Bır cok sorundan bahsedılmıs burada guzel onerı yapan bı kac kısıde olmus ama alperın hakkını yemeyın derım
    Alper senelerdır ırılı ufaklı bu tarz organızasyonlar yapıyor kı her surus oncesınde de konusmasını yapan bırıdır grubu toplayıp veya bagırarak

Oncelıkle alpersı savunmak ıcın degıl ama su yakınan arkadaslara sunu soylemek ıstıyorum kımse mukemmel degıldır ve camıamızda ne yazıkkı acık yazıyorum sıgır suruculerımız varkı kendılerı bır otomobıl surucusunden daha rısklıler trafıkte cogu zaman
    Boyle buyuk bır organızasyonda boyle sıgırlarıda toplu halde goruyoruz hal boyle olunca kaldıkı ınsanların hep onde gıtme ısteme egoları motorum hararet yapıyo nazıkcılerı bol
    Senede 1 gun hemde yaz sıcagında olmayan bır gezı ıcın makınası olmez kımsenın
    20 kısılık bır organızasyonda yapsanız bu kısılerden en az 1ını bulursunuz grup ıcınde rahat sadece gosterıs ıcın bıle o motosıklet kullanan o kadar fazla bılıncsız surucumuz var kı hele bazılarını sopayla olduresıye dovsenız kaza yapıp olumden kılpayı donseler akılları basına gelmez
    Bunların hepsı bır gercek ve bu gerceklerı goz onune alarak bırbırınıze yuklenırsenız bence daha dogru olacaktır kendı kanaatım

Emrellonun yazdıgı gıbı sıkı kontrol ısteyen bır ıs ama o kadar cok gorevlıyı bulmak ( kaldıko gonullu olma ısı bu ) ve bu kadar buyuk ve gercekten uzun olacak konvoyda trafık ısıkları donusler saga sola gırmek cıknak ısteyen bır suru arac olacak ve kolay bır ıs degıl bazı kopmalarda olacaktır yer yer

Isın kısası bunca bılıncsız surucumuz varken halen daha bırbırınızı kırmayın bır dahakıne nasıl daha ıyı hale getırebılırız buna bakmak gerekır boyle ozel ve onemlı bır konunun ıcınde kırıcı tartısmalar olmasın ama

Hepınızın tekerı duz bassın kazasız belasız surusler dılerım
    Ilkay ys.

Dıp not telefondan ya5ıgım ıcın ımla hatarım yazım hatalarım bulunabılır affola
    aynen katılıyorum....

cenkşenver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    301 mz kawasaki en 500 gitti honda 600f geldi
    arkadaşlar çoğu kişinin bayrağı yere düştü köprüde o hızlan durup yerden kaldırmak mümkün deyildi bayraımıza sahip çıkalım
    ÜmitDURA ve farcob bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı Alper_tim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben kortej kötü demedim yaşanan olumsuz sürüşler dedim biz süperiz diğerleri apaçi anlamı nasıl çıktı bundan anlamadım
    dolmabahçeden sonra sadece taksimde kısa süreli bir duruşumuz oldu ki yaklaşık 1-2 dk durmayı planlıyordum kurye arkadaşlar durma iznimiz yok dedi ve devam etmek zorunda kaldım
    sonra önde gelen ATV çok yavaş gittiği için arkada yığılmalar olduğunu tahmin ettim ve çağlayan tarafında ATV nin yanına gidip hızlanmasını istedim bana söylediği kurye bi arkadaş yavaş gitmesini istemiş arka bölüm dağılmasın diye
    sonra ATV biraz hızlanır gibi oldu sonrada tekrar yavaşladı ve o hızda devam ederken haliç köprüsünü geçtik ve başka bi kurye arkadaş gurubu durdurdu 1 dk kadar sonra gene devam ettik ve şehitliğe girene kadarda durmadık zaten

gündüz işlerim dolayısıyla siteye giremedim ve hemen cevap veremedim yazdıklarınıza kusura bakmayın öncelikle
    gelelim benim yazdığım yazıya
    ben kurye arkadaşların yaptıkları yardımlara kötü bir şey demedim yaşanan olumsuzluklar dedim ki onları(kurye arkadaşları) kastetmediğimi beni tanıyanlar bilir
    duyduğum ve okuduğum yorumlarda gene birbirini geçenler ve gaz çekip teker yapanlar felan olmuş malesef ben onları kastetmiştim
    yoksa kurye arkadaşların yardımları iyi sayılırdı sağolsunlar
    ben avrupa yakası gurubuna ufak bir konuşma yaparak bi kaç açıklama yapmıştım en önem verdiğim şeyde birbirini geçmemekdi ama yazılanlara bakılırsa bi çok kişi birbirini geçmiş kurye arkadaşları kastetmiyorlarsa eğer

nizamettin abi o akşam konuşmamızda e-5 e çıkınca 60km olabilir belki demiştik (80 km yazdığım yazıyı gösterirsen sevinirim nerde yazdım merak ettimde)gurubun hızı çünkü trafiği çok engellemeyiz diye düşünmüştük ama en son 60km (e-5 e çıkınca) iyidir demiştik yalnış hatırlamıyorsam
    ayrıca seneye olucak etkinliği mt olarak yapabiliriz dememin amacı burda herkes düzgün demek değildir az olursak kontrol daha iyi sağlanır belki diye düşünmemdendir
    ayrıca bu organizasyonu ben tek başıma yaptım yada herşeyi ben yaptım diye bir söz kullandığımı hatırlamıyorum
    seneye yapılacak organizasyonda isterseniz benim yerime başka bi arkadaşımız gelebilir belki onunla daha iyi anlaşırsınız benim vermiş olduğum rahatsızlık giderilmiş olur
    ama nickimin altında olan imza bölümünde yazan yazı herşeyi özetler sanırım

hatalarım olduysa tüm camiadan özür dilerim
    bana yazılacak yazılara cevap vermeye çalışacağım saygılar

Allah kabul etsin güzel bir kortejdi...Alayına gider yaptık )))))))

farcob - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    güzeldi güzel. bu kadar çok motoru organize etmek kolaymı? kurye arkadaşlar ellerinden geleni yaptı. bir iki tane hıyarın çıkması gölgelemesin organizasyonu. bi kaç tane megafon olabilseydi iyi olurdu sanki. suıadiyede megafonla bilgi verilseydi, mesela ben taksimde istiklal marşı okunacak sanıyordum. taksim meydanını geçtik tarlabaşı bulvarını indik, nereye gidiyoruz oldum, istiklal marşı okuyacağız ya taksim de? geri döndüm. baktım millet gidiyor, tekrar geri tarlabaşına u dönüş yaptım.
    motoseyyah bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı hürgeneral adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Üstad ben en öndeydim 20 ile gidiyordum sadece bir ara gaz açtım hararet tavan yapmıştı çünkü)))) şişhaneye kadar 20 ile gittik sonra
    haliç köprüsünde bir ara yine gaz açmak zorunda kaldım ama kortej 20 ,ile yoluna devam etti zaten.Yav birde alperi suçlamak falan bunlar hoş şeyler değil o zaman alperi ne yapalım asalım mı keselim mi ..kortejde her tip insan vardı birazda insanlar kendilerine suç bulsunlar ..orda farkına varmadan bir trafik polisi ile tartıştım yunus du kimseye hissettirmedim ve memuru ikna ettim....bazı şeyler yüzyüze konuşulur topikte yazarak öne çıkmaya çalışmanın anlamı yok...bu arada bazı saptamalarında doğru birlik ve beraberlik en önemli görev ve ödev...hatamızda olduysa hepimizin hatası doğrusu olduysa hepimizin doğrusu olarak kabullenmekte fayda var derim...orada yazıyı okuyanda bizden şiiri okuyanda istiklal marşını okuyanda saygı duruşunda bulunan da....hepimiz biriz bu paylaşımlarda....
    hellboys ve sarıdev bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler