Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Trafikte Tartıştığı Motosikletlinin Üzerinden Geçti..

Motovento
    REKLAM ALANI
    hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500

Manisa’da trafikte tartışmaya başlayan motosiklet ve otomobil sürücüsünün kavgası bir vatandaş tarafından kaydedildi. Kavgayı ayırmaya çalışan vatandaşlara rağmen otomobil sürücüsü aracını motosikletin üzerine sürerek parçaladı.

Manisa’da trafiğin en yoğun olduğu caddelerden birinde bir motosiklet sürücüsü ile otomobil sürücüsünün tartışması sonrası adeta trafik terörü esti. Araya giren vatandaşlara rağmen kavga sonunda otomobil sürücüsü aracını motosikletin üzerine sürdü. Motosiklet sürücüsünün canını zor kurtardığı olayda motosiklet parçalanırken, o anlar bir vatandaş tarafından saniye saniye kaydedildi.

Manisa’da meydana gelen olayda adeta trafik terörü esti. Olay, Manisa’nın Yunusemre ilçesi Kenzi Caddesi üzerindeki Molla Şaban Cami yakınlarında meydana geldi.

Edinilen bilgiye göre, trafiğin yoğun olduğu saatte araçların arasından geçmeye çalışan motosiklet sürücüsü ile bir otomobil sürücüsü tartışmaya başladı. Aracından inen otomobil sürücüsü ile motosiklet sürücüsü tartışmaya el ve kollarını kullanarak devam ederken çevredeki vatandaşlar da kavgayı ayırmaya çalıştı. Otomobiline binen sürücü aracını motosikletin üzerine sürerek bir süre sürükleyip ezdi. O anda motosikletinden atlayan motosiklet sürücüsü ise canını zor kurtardı. Tartışma dolayısıyla caddedeki trafik kilitlenirken yaşanan olay bir vatandaş tarafından cep telefonuyla saniye saniye kaydedildi.

Yaşanan tartışma sonrası her iki sürücü de sorgulanmak üzere emniyet müdürlüğüne götürüldü.

Kaynak : Hürriyet

sedat karaca bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sercan_07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 250r--13
    Ceza sistemi yok.Büyük ihtimalle serbest kalır.Yargila bak cinayete teşebbüs ile 2 gün sonra motorlara 1 m yaklaşan arabacı göremezsin.

Motosikleti
    Piaggio Beverly 300
    Bu gibi durumları önleyici, caydırıcı bir takım cezalar gelirse böyle şeyler büyük oranda azalır diye düşünüyorum. Ama işte kırmızı kar yağarsa belki.

.....................

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    bunları sarı binaya göndersinler. araç şöförüne ayrıca sabaha kadar temiz sopa.
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Hea geçenlerde bit pazarından jop almıştım bayağı sağlam bişi.. Son çare iş görür..
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    saldırı hatta cinayete teşebbüsten hesap soracak savcı aranıyor. kaldıysa...
    espresso ve leyli bunu beğendiler.

nat675 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar NS 200
    Neden tartıştıkları falan belli değil.
    Elde olan tek bilgi motosiklet sürücüsünün araçların arasından geçmeye çalıştığıyla alakalı. Başka bilgi yok.
    Adamın arabasına mı sürttü, arayı aç diye adamı taciz yada rahatsız mı etti hiçbir şey belli değil.
    Yada tam tersi araç şöföründen kaynaklı bir tartışma da yaşamış olabilirler.
    O yüzden bu konuyla alakalı bir yorum yapmaktan çekinmek lazım diye düşünüyorum.

Bildiğim kadarıyla motorun araçların arasından geçmesinin hiçbir yasal dayanağı yok ve kural ihlali. Varsa da ben bilmiyorum. Bilgilendirirseniz sevinirim.

Konuyla alakalı olarak, biz de motosiklet kullanıyoruz. Biz de araçların arasına giriyoruz. Giremediğim yerde arabanın arkasına durup sessizce bekliyorum. Genelde aynadan gördüklerinde yol vermeye çalışıyorlar zaten.
    Yol vermeyene de kesinlikle en ufak bir korna yada tepki vermedim şimdiye kadar.
    Çünkü oradan gitmemem gerektiğini biliyorum ve buna rağmen gidiyorum. Bu yaptığım kural ihlali yetmiyormuş gibi bir de insanlara rahatsızlık vermenin manası yok diye düşünüyorum. Araç ta kullanan birisi olduğum için arkadan aralardan gelen bir motosiklet gördüğüm zaman tedirgin oluyorum. Arabaya sürtecek mi aynaya takacak mı diye.

Gerçekten yasal ve insan hakları yönünden haklı olmadığınız bir durumda kimseyle tartışmayın trafikte.
    Kimseye musallat olmayın. Uslu uslu gidin yolunuza.
    İki dakika daha erken gitmek için kural ihlali yaparak kendinizi bir tartışmanın yada kazanın ortasında bulduğunuz zaman keşke demenin bir faydası olmuyor o zaman. İki dakika değil iki gün geç gitseydim diyorsunuz o zaman.

Neyse konu derin. Allah hepimize kazasız belasız ve vukuatsiz sürüşler nasip etsin inşlallah.

natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb
    arkadaşlar motosiklet kullanıcıları da masum değil ancak araba, minibüs kullanıcılarının yaptıkları bu tarz hareketler resmen adam öldürmeye yönelik hareketler... geçen de bi taksici aynasını kıran motorcuyu devirdi... tamam motorcu da suçlu ancak motorcu taksi şoförünün hayatına kastetmiyor, bu tür hareketler için bi kanun çıkartılıp adam öldürmeye teşebbüsten yargılanmalı taksi sürücüleri... bu şeye benziyor bi adama kızıyorsun karnından tabancayla vuruyorsun sonra da ben sinirlendim diyorsun... böyle şey olmaz...
    espresso bunu beğendi.

Cana kasıt dünya tazminat öder. Bakmayın siz bir şey olmaz dediklerine ciddi cezaları var bir de basına düşmüş olay motorcu şikayetçi olmasın diye yüksek ödemeler yapacağını düşünüyorum.

rumelian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    emreyavas bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Buna verilecek en güzel karşılık, aracın camından içeri yarım litre benzini boşaltıp kibriti çakmak olmalı. Sonra sürücüyü ağlarken keyifle izlersin.

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4
    Şu yapılana neyin sebep olduğunu anlamak zor değil aslında. Bu sıcakta trafikte tartışmaksa hic akıl karı iş değil. Muhtemelen yol istedi, adamda gidecek yeri olmadığı icin yada çekilmek istemediği icin tartışma çıktı. Yer manisa , motor cup, kullananda muhtemelen genc bir kullanıcı.

İddia ediyorum. Araba sürücüsünün memleketinin Manisa olma ihtimali yok. Bu kadar öküz değiliz diye düşünüyorum.

Geçen gün bisikletle giderken, bir araba bilerek de olabilir bilmeyerek de olabilir, beni sıkıştırdı ve ben de huyum olmamasına rağmen burada izlediklerimi denemeye karar verip basıp yakaladım ışıklarda adamı. Dedim ne yaptınız öyle az önce. Adam da ne oldu dedi, sonrasında görmediğini söyledi. Ben de küçük bir temasın bile beni düşürebileceğini anlattım ve adam özür diledi ben de teşekkür ettim ve devam ettim. Videolardaki gibi olmadı sanırım daha agresif olmalıydım.

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Beyninin pekmezi akmamış, devam...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)