Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yağmurluk ve İçlik Tavsiyesi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha Tracer 7
    Merhabalar sevgili iki tekere aşık ailem,

Kışın yaklaşması ile soğuklar ve yağmurlu havalar kendini göstermeye başladı. Bu konu altına önerdiğiniz ve kullandığınız yağmurluk, içlikleri yazarsanız hepimiz faydalanırız, bu soğuklarla nasıl mücadele ediyorsunuz?

İçlik: Özellikle uzun turlarda kaliteli içlik arayışındayım ve aklıma takılanlar var, "Puhu" marka içlikler var ama fiyatları biraz çok fazla diğer içliklerden nasıl bir farkı var ? aranızda deneyime sahip olan var mı? onun dışında başka önerilerinniz varsa ( külotlu çorap, tech90 içlik vs.) açığım. Amacım dayanıklı ve işlevli bir şey.

Yağmurluk: Etrafta bir çok yağmurluk çeşidi var, sizin öneriniz nedir?. Kaliteli ve kullanışlı bir şey arıyorum, decathlondaki 20TL'lik yağmurluklar pek işlevli değil amacım uzun turlarda beni üzmeyecek bir şey.

Not: Önerileriniz arasına ayakkabı için yağmurluk, eldivenler için yağmurluk da eklerseniz tadından yenmez .
    Not: Amacım ucuz yollu idareten bir şey değil mümkünse fiyat/performans yüksek ürünler.

Şimdiden önerileriniz için teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    uthec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700 Youtube: /yolavcisi
    decathlondaki 20TL'lik değilde sanırım 90 lira civarı olanı var onu tavsiye ederim. yoğun sağanak yağmurda 200km kadar kullandım su geçirmedi. alt ve üst ayrı 90ar lira.
    espresso bunu beğendi.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Samimi olarak söylüyorum.

Yaz mevsiminin tam ortasındayken, kışın yaklaşıp havaların soğuduğundan bahsediyorsanız fiziksel bir sağlık probleminiz olup olmadığı konusunda doktora danışmanızı öneririm...
    geziniyorum bunu beğendi.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    gidiyorsun iş monttan yağmurluk alıyorsun içinde bol bol kalın pijama giyiyorsun oldu bitti :D Yazın yağmurluk, kalın içlik vs fiyatları ucuz olur :D

Motosikleti
    Yamaha Tracer 7
    Şuan Polonya'dayım ve önümüzdeki ay Balkanlar'da olma ihtimalim var bu yüzden ön hazırlık diyelim, yoksa duyduklarıma göre şuan Türkiye yanıyormuş (Normalde Antalya'da yaşıyorum). Konuyu açarken çok açık yazmamışım kusura bakma, benim hatam.

Motosikleti
    2018 Yamaha nmax 125
    Ağustos ayından bildiriyorum ankara Çankaya da sabah totom donuyor

Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Alıntı magicbass adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ağustos ayından bildiriyorum ankara Çankaya da sabah totom donuyor
    Etimeskut'ta acemi birliğindeydim. Sabah 5'te donuyorduk, saat 10'da sıcaktan bayılan oluyordu.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    İstanbul kışında ayağımda difi uzun botlar ve riderdenim bora modeli korumalı pantalon ile en soğuk istanbul günlerinde (yerlerde kar varken çıkmıyordum tabi) işe gidip gelirken üşümüyordum ama benim motor scooter olduğu için bacaklarım rüzgar almıyor. revit safari modeli mont da kışın normal havalarda yetiyordu, hafif yağmurda da idare ediyordu. Yağmur çoksa hemen bir benzin istasyonuna girip bagajdan yağmurluğu çıkarıp giyiyordum, çok aşırı yağmur yoksa zaten yağmurluğun altını giymeye uğraşmıyordum bile. Yağmurluk olarak 4riders marka bir takım almıştım, Hasanpaşa'daki dükkanlardan bulduğum en ucuz markaydı.
    Çok aşırı soğuklarda montun içine giymek için de neopren yeleklerin uzun kollu olanlarından almıştım, onu giyince terliyordum bile, ancak çok soğuk günlerde rahat edebildim.

Ekrem_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Kışlık kombinim üstten başlayarak;
    -Atlet üzerine/Decathlon uzun kollu üst içlik/Yün içlik/Tshirt ya da kazak
    -Boyunda mutlaka kalın buff kafada balaklava
    -Bellik
    -Motosiklet Montu Kışlık (powerbankli yeleklerde var ama hiç kullanmadım)
    -Kışlık deri eldiven ve mutlaka gidona eldivenlik
    -Decathlon siyah içliklerden üzerine motosiklet kotu üzerine kar/yağmur yağışı varsa 80-90₺ bandında olan yağmurluğu var. (Yeşilini bulursan hemen al)
    -Ayaklarda yine Decathlon kalın çorap snowboard için olan dize kadar
    -Bot YDS diablo2 3 yıldır kullanıyorum. Karlı hava dahil kullandım. Halen taş gibi maşallah
    -Çok kar/yağmur varsa hava -10'un altındaysa ayaklara poşet geçirilip kullanılabilir. Dedelerin kullandığı mestlerden kullananlarda var.

Bu yazdıklarım ağır kışlık kombinim. 12-13 saat paket atarken kullandığım malzemeler

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler