Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ankara İçin Mont Seçimi ve Sırtlık Sorunu?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    NC750X
    Merhaba, bir süredir mont bakıyorum fakat bir türlü karar veremedim.
    Ankara'da yaşıyorum. Kışın motora binmem, en fazla son baharda biner hava çok soğuyunca garaja çekerim. Bu şartlar için mont arıyorum:

1. Ankara'nın uzun süren aşırı sıcak yazları olmadığından içliği çıkarılabilir 4 mevsim montları uygun olur mu? Sonbaharda üşütmesin istiyorum, soğuk sevmem Montlardaki havalardırma fermuarları sayesinde oluşacak esintinin yeterli olacağını düşünüyorum.
    Alpinestars Gunner
    4Riders Herman
    Venom Dakar
    4Riders Gama

2. Gönül Alpinestars'dan yana fakat bir çok montta olduğu gibi sırt ve göğüs koruması yok, dolayısıyla sonradan ekleyeceğim. Fakat orjinal ürünleri çok pahalı. Bunun yerine Sastech veya Impactech sırt koruma alsam uyar mı?

Teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Revit safari mont almıştım İstanbul'da kullanıyorum. Kışın 5-10 derece soğuklarda içime ekstradan neopren giyince üşütmüyor, 10-15 derece havalarda ona da gerek yok. içliğini çıkarında yazın da kullanıyorum, hala yazlık monta bütçe ayıramadım. 4 mevsim diye almıştım ama yazın sırt koruma cebine denk gelen yer ne yapsam terletiyor. Ekstradan sırt koruma parçası alıp koymuştum oraya. Yazlık mont da alsam sırt koruma cebine koruma takınca yine terletecek diye yazlık monta bütçe ayırmaya öncelik veremedim bir türlü, terlesem de idare ediyorum dedim. İstanbul'un nemli sıcağına göre Ankara sıcağı belki daha az terletir.

4 yıl önce almıştım, şimdi fiyatlar uçmuş.

Motosikleti
    NC750X
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Revit safari mont almıştım İstanbul'da kullanıyorum. Kışın 5-10 derece soğuklarda içime ekstradan neopren giyince üşütmüyor, 10-15 derece havalarda ona da gerek yok. içliğini çıkarında yazın da kullanıyorum, hala yazlık monta bütçe ayıramadım. 4 mevsim diye almıştım ama yazın sırt koruma cebine denk gelen yer ne yapsam terletiyor. Ekstradan sırt koruma parçası alıp koymuştum oraya. Yazlık mont da alsam sırt koruma cebine koruma takınca yine terletecek diye yazlık monta bütçe ayırmaya öncelik veremedim bir türlü, terlesem de idare ediyorum dedim. İstanbul'un nemli sıcağına göre Ankara sıcağı belki daha az terletir.

4 yıl önce almıştım, şimdi fiyatlar uçmuş.
    Sizin mont touring tarzı uzun montlardan. Benim seçtiklerime göre de daha kalın duruyor. Açılabilecek havalandırma fermuarları da yok sanırım. Bu durumda terletmesi normal.

Yazları Ankara daha serin oluyor. Bu durumu düşünürsek kullanılabilir belki. Fakat alternatif olarak da bir tane Alpine yazlık, bir de 4Riders 4 mevsim mi almalıyım acaba?

Motosikleti
    Cf Moto 250 nk
    Ben Ankara'da yaz kış motor kullanıyorum. Bende revir GTR yazlık mont ve andes kışlık mont var. Bunların yanına birde venom dynamic var. Venom dynamic kış hariç 3 mevsim işini görür.

Motosikleti
    Daelim daystar 250
    Hocam ben ankaradayım yaz havasında bile sabajhları ankara ayazını bildiğim için aynı arayış bende de vardı.
    Revit Torque işimi gördü.
    İçinde hava ve yağmur geçirmez astar var. Astarı çıkarırsan tamamen fileli yazlık monta dönüyor. Korumalı yumuşak ama çok kaliteli.Çok memnun kaldım tavsiye ederim.

Motosikleti
    NC750X
    Alıntı akgokhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben Ankara'da yaz kış motor kullanıyorum. Bende revir GTR yazlık mont ve andes kışlık mont var. Bunların yanına birde venom dynamic var. Venom dynamic kış hariç 3 mevsim işini görür.
    Venom Dynamic modeline baktım ama tasarımı hoşuma gitmemişti. Ayrıca Venom koca koca yazı koyuyor. Fakat yaz için çok rahatsız ederse eğer takip ettiğim montlar, Vexo Cayman da güzel bir alternatif olabilir sıcak günler için.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:42 ----------

Alıntı One1r adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam ben ankaradayım yaz havasında bile sabajhları ankara ayazını bildiğim için aynı arayış bende de vardı.
    Revit Torque işimi gördü.
    İçinde hava ve yağmur geçirmez astar var. Astarı çıkarırsan tamamen fileli yazlık monta dönüyor. Korumalı yumuşak ama çok kaliteli.Çok memnun kaldım tavsiye ederim.
    Revit Torque modeli benim de çok hoşuma gidiyor. Gayet sadece ve spor mont. Fakat file yapısı nedeniyle Mart ve Ekim aylarındaki havalarda nasıl olur bilemediğimden alternatiflerin arasında sokmaya cesaret edememiştim. Ayrıca bunun içliğinde termal özellik yok galiba, sadece yağmur ve rüzgar geçirmemesi için polyester bir yapı var değil mi? 5-10 derece arası havalarda performansı nasıl?

Motosikleti
    Cf Moto 250 nk
    https://www.hepsiburada.com/venom-dy...-HBV000006TQIS. Benim kullandığım bu koca koca yazılar yok. Şimdi baktım yeni çıkan modelde saçma bir tasarım yapmışlar.

Motosikleti
    NC750X
    Alıntı akgokhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.hepsiburada.com/venom-dy...-HBV000006TQIS. Benim kullandığım bu koca koca yazılar yok. Şimdi baktım yeni çıkan modelde saçma bir tasarım yapmışlar.
    evet bu iyiymiş.

BUGR4H4N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2021 Cf Moto 250 Nk
    https://www.n11.com/arama?q=forte+gt+inferno

https://www.youtube.com/watch?v=t-XANJRJbpU&t=24s

bunlara bak videoyu izle senin isteğe çok iyi uyuyor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)