Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Alpinestar ve Venom eldiven hk.

Motovento
    REKLAM ALANI
    iskampavya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS TWİN
    merhaba arkadaşlar, öncelikle bu bir karşılaştırma, ürün övme veya yerme değildir. kullanıcı olarak diğer arkadaşlara bilgi verme amaçlıdır.
    Geçen kış başında Alpinestar Highlands Gloves(taba/siyah) eldiven almıştım, 4mevsim kullanım amaçlı ağırlıklı olarak deri,bilek, avuç içi yumruk kısmında ve parmaklarda koruma mevcuttu, sadece üst parmak ucu kısımlarında sık file şeklinde hava alma amaçlı bir kısmı vardı.. 2-3 derecelere kadar soğuk zamanlar dahil olmak üzere her gün kullandım ellerim üşümedi desem yeridir. Ama yağmurda deri ve parmak uç üst kısmı tekstili itibariyle kısa sürede ellerim sırılsıklam oluyordu.. ilk aldığımda deri kısımlarında yumuşaması ve el şeklini kolay alması için vazelin sürüp bir gece beklemiştim bu sayede yumuşamış ve konforlu olmuştu tak çıkar kullanımı. Halen tipini kullanımını çok beğensemde benim için tek kusuru yumruk üstü kısmındaki koruyucu kabuğun üstü çok ince zar gibi bir vinlex tarzı bir madde ile kaplı ve o zarın çok kolay deforme olması idi ve ilk deformede o zarı her iki eldivenden de soymustum, Ama yine hem seviyor hemde beğeniyorum.
    şimdi gelelim Venom'a..
    Geçen hafta tamamı deri ve siyah renk bir eldiven edinmek istemem sebebiyle çok da fazla arayışa girmeden yaşadığım bölgede ekipman satan bir mağazaya uğradım ve Venom markasını gördüm. Ve vn8012 modelini görür görmez beğendim tamamı deri, bilekte, yumrukta, parmak üstlerinde ve avuç icinde korumalar vardı ayrıca parmak araları ve üstlerinde hava deliklerini görünce yazın çok terletmez diyerek çok da düşünmeden aldım. farklara gelirsek;
    öncelikle deri çok sert (benimle aynı anda mağazada bir arkadaş vardı, bu ne derisi diye sordu satıcıya.. satıcı bilmiyorum dana derisi galiba diyerek cevapladı) derinin sertliğinden ötürü diğer deri eldivenlerime yaptığım gibi buna da vazelin uyguladım ve üstüne bir haftadır kullanıyorum ama halen sert kısmen yumuşama var henüz ve alpinestar ne kuru nede yagışta kullandigimda ellerimi boyamazken Venom hatırı sayılır şekilde boyuyor.
    diğer bir fark ise (duruma göre avantaj/dezavantaj olabilecek bir durum) alpinestar ile 1-2 derecelerde öyle pek üşüme hissetmesem de Venom ile sabahları 8-9 derecede rüzgarı hissettiriyor.. bu yaz için avantaj olabilecek bir durum gibi ama soğukta bu mod kullanılmaz.
    Dediğim gibi bu öyle marka karşılaştırması vs değil çünkü biri 1000 TL üstü fiyata sahip iken diğeri yarısından da ucuz bir fiyata sahip. Yani amaç şu an için kullandığım iki eldiven hakkında niyeti olanlara bilgi aktarma amaçlı bir paylaşım olması.
    bu arada Venom markası emin olmamakla birlikte Pakistan'da üretim yaptıran bir Türk firması diye hatırlıyorum(öyle okumuştum sanki biryerlerde), marka hakkında daha net bilgiye sahip arkadaşlar yazacaklardır doğrusunu.
    sonuç bütçeye göre iki markada alınıp kullanılabilecek hatta gerçekten Türk markası ise desteklenip bizlere daha uygun fiyata daha kaliteli ekipman sağlamasına yardımcı olunması gereken bir marka diye düşünüyorum.
    yazım hataları var ise affola telefondan yazdım.
    saygılar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

3-5 eldiven denedikten sonra tipini çok sevdiğim alpinestars sp-8 eldiveni aldım ama hiç beğenmedim hiç kullanamadım çin malı gibi elime tam oturuyor ama elimi kapatamıyorum

Motosikleti
    BMW F650 GS TWİN
    Alıntı velizrsln adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3-5 eldiven denedikten sonra tipini çok sevdiğim alpinestars sp-8 eldiveni aldım ama hiç beğenmedim hiç kullanamadım çin malı gibi elime tam oturuyor ama elimi kapatamıyorum
    menşei ne olursa olsun tüm eldivenlerime aynı şeyi uyguluyorum sizde deneyin bence.
    şöyle ki;
    akşam şayet tekstil kısımları varsa oralar hariç deri kısımlarını güzelce vazelinleyin bol bol değil ama sürün ve yedirin, ve yarım saat kadar takın elinizde kalsın, sonra çıkarın bırakın sabaha kadar öyle emsin iyice. sabah yola çıkarken kuru bir bezle silin . gerekirse aynı işlemi tekrar edersiniz. hem deri beslenmiş olur hemde elinizin şeklini alır yumuşar eldiven

Alıntı iskampavya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    menşei ne olursa olsun tüm eldivenlerime aynı şeyi uyguluyorum sizde deneyin bence.
    şöyle ki;
    akşam şayet tekstil kısımları varsa oralar hariç deri kısımlarını güzelce vazelinleyin bol bol değil ama sürün ve yedirin, ve yarım saat kadar takın elinizde kalsın, sonra çıkarın bırakın sabaha kadar öyle emsin iyice. sabah yola çıkarken kuru bir bezle silin . gerekirse aynı işlemi tekrar edersiniz. hem deri beslenmiş olur hemde elinizin şeklini alır yumuşar eldiven
    vazelini sürüp yola çıksam olmaz mı
    insta: veli_montana_

Motosikleti
    BMW F650 GS TWİN
    Siz bilirsiniz, deneyin.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    olmaz.

Eldivenin biraz alışma süresi vardır. Ondan sonra esner.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    sp8 in ilk versiyonunu kullanıyorum, derisi diğer eldivenlere göre biraz daha sert, o yüzden kapanmıyor olabilir. vazelinle veya deri bakım sütleriyle yumuşatılabilir diye düşünüyorum.
    revit in eldiveni var, gayet yumuşak ama çok çabuk yıprandı.
    mesela knox un handroidleri de çok çabuk yıpranıyor, benim arkadaş 3 tane eskitti 5 yılda.
    https://bit.ly/30jiOxE

Alıntı iskampavya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Siz bilirsiniz, deneyin.
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    olmaz.
    Eldivenin biraz alışma süresi vardır. Ondan sonra esner.
    Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sp8 in ilk versiyonunu kullanıyorum, derisi diğer eldivenlere göre biraz daha sert, o yüzden kapanmıyor olabilir. vazelinle veya deri bakım sütleriyle yumuşatılabilir diye düşünüyorum.
    revit in eldiveni var, gayet yumuşak ama çok çabuk yıprandı.
    mesela knox un handroidleri de çok çabuk yıpranıyor, benim arkadaş 3 tane eskitti 5 yılda.
    bu vazelin yani yağ sürüp elime giyip şeklini alma kısmı pek aklıma yatmadı çünkü düz duruyorken iyi zaten elimi sıkamıyorum
    insta: veli_montana_

Motosikleti
    BMW F650 GS TWİN
    bu vazelin yani yağ sürüp elime giyip şeklini alma kısmı pek aklıma yatmadı çünkü düz duruyorken iyi zaten elimi sıkamıyorum
    Yağı sürüp elinize giyip açılmasını,esnemesini, elinizin şeklini almasını beklemeyin zaten. Vazelini sürün akşam ertesi gün kullanacağınız vakte kadar bırakın. Ki deri yağı emsin yumuşasın.. sonra giydiginizde açılır elinizin şeklini alır o zaten.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)