Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Soft Body Armorlar Hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    Bashwarp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bir kaç gün önce öğrendin böyle bir şey olduğunu. Anladığım kadarıyla tişörtün üzerine giyiyoruz koruma olarak.

Sırt, omuz, kol, göğüs korumaları var bildiğimiz body armorlar gibi ama bu vücudumuzu sarıyor ve robocop gibi durmuyor.

Merak ettiğim şey bunları tişörtü üzerine giyip, üzerine de mevsim durumuna göre "normal" mont, kapşonlu, kaban vb. giyebilirmiyiz? Normal bir motosiket montu gibi korur mu?

Günlük olarak kullanım kolaylığı ve gün içinde sürekli motosiklet montu ile gezmemek için böyle bir şey almayı düşünüyorum.

Kullanan, bilen, duyan arkadaşlarımız varsa aydınlatırlarsa sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Quad87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 Umuyor..
    Aliexpress den aldıkları bir modeli kullanan arkadalımz var ama kalite olarak bence vasattı. Bu fotoğraflarda gösterilenler ise baya güzel kaliteli ürünlere benziyor. Fiytlarını da öğrenip normal bir yazlık ceketle fiyat performans kıyaslaması yapıp karar vermek daha mantıklı geliyor bana .

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    montsuz giyilmez ki bunlar, daha fazla dikkat çekersin, içini gösteriyor file gibi bir şey. Mont gibi koruma da sağlamaz.

Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    montsuz giyilmez ki bunlar, daha fazla dikkat çekersin, içini gösteriyor file gibi bir şey. Mont gibi koruma da sağlamaz.
    Zaten üzerine mevsimine göre bir şey giymek lazım mont, kapşonlu vb.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Alıntı Bashwarp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zaten üzerine mevsimine göre bir şey giymek lazım mont, kapşonlu vb.
    Peki motosiklet montu almayıp aynı paraya bunları alıp üzerine ilk düşmede yırtılacak yağmura toza dayanıksız normal bir mont giymenin anlamı nedir? Kapşonu ise hiç anlamadım, kask giymeyecek misin?

Bir arkadaşım içine body armor giyip üstüne normal deri montunu giyiyor. Deri sürtünmeyi kurtarıyor. İçtekilerde darbeyi . Bana da çok mantıklı geldi bu şekilde yapılabilir. Knox un güzel setleri var. İçine bunu giyip üstüne sürtünmeye dayanıklı bir mont bulunduktan sonra sıkıntı olmaz bence

Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki motosiklet montu almayıp aynı paraya bunları alıp üzerine ilk düşmede yırtılacak yağmura toza dayanıksız normal bir mont giymenin anlamı nedir? Kapşonu ise hiç anlamadım, kask giymeyecek misin?
    Aynen. Saçlarıma da jöle sürücem memoli gibi gezicem mahallede. Kızları falan kesicem işte ne biliyim starbucks ın önüne geçerim, hatta kaskı koluma falan takarım öyle daha şekil olurum.

Alıntı tenereci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir arkadaşım içine body armor giyip üstüne normal deri montunu giyiyor. Deri sürtünmeyi kurtarıyor. İçtekilerde darbeyi . Bana da çok mantıklı geldi bu şekilde yapılabilir. Knox un güzel setleri var. İçine bunu giyip üstüne sürtünmeye dayanıklı bir mont bulunduktan sonra sıkıntı olmaz bence
    Evet katılıyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)