Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Günlük Hayatta Ekipmanları Ne yapıyorsunuz?

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar bir scooter alarak aranıza katıldım ancak aklıma birşey takıldı. Malum bir çok ekipmanımız var ve diyelimki kız arkadaşla buluşucaz . Şık olmak istiyoruz . Peki bu kadar ekipmanı ne yapıcaz? Hepsi motora sığmaz vede günkük kıyafetimize uymayabilir örneğin botlarımız. Pratik cevaplar gelir diye sordum bu soruyu mesela az önce bir konuda yandan fermuarlı pantolon oldugunu ögrendim. Kendi pamtolonumuzun üzerine giyiyoruz sanırım. Varmı böyle başka pratik ekipmanlar?
    Siz işe, üniversiteye veya şık gitmek istediginiz bir yere gidince ne yapıyorsunuz ekipmanlarınızı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    okan kömür - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda grom
    Çok zor montu genelde yazda olsa üstümde kalıyo elimde taşıyınca daha çok terliyorum kaskıda scooterin varsa içine koyarsın eldivenle dizliğide kaskın yanına koyarın olur biter pantolonlardada korumaları belli olmayan şık duran pantolonlar var onlardan alabilirsin ama motorda şıklık fazla olmuyo yol birden su oluyo üstün basın camur oluyo çok takmamak lazım şık olmak için ekipmani ihmal etmeyelin sakın

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    İnce halat klitler var 1 - 1,5mt boyunda anahtarlı, uygun fiyata. Montun kolundan geçiriyorsun kaskın da çenesinden, ardından motosikletinin herhangi bir yerinden de geçirip kıyafetlerini motosikletin üzerine kilitliyorsun. Hem ekipman çalınma derdin olmuyor hemde yanında taşıma derdin.

Bot işi sıkıntı, ancak scooter varsa çıkarıp sele altı bagaja koyup gündelik ayakkabılarını giyebilirsin.

Yine de takım elbise giymem gerektiği durumlarda motosikletle gitmiyorum, gündelik yaşamda da ince halat kilit ile kıyafetleri motora kilitleyip gidiyorum, büyük kolaylık oluyor, tavsiye ederim. Çoğu zaman ise kıyafetimi bırakmayıp kaskımı elime alıyorum. Mont da dikkat çekiyor, ekipmanlar üzerimde geziyorum, dikkat çekici oluyor

Halat kilit şöyle birşey:
    http://www.motomaxonlineshop.com/sec...x150cm-pmu2993

Tabii daha incesini alırsan daha iyi olur, kullanımı daha kolay olur.
    mehmetenis bunu beğendi.

aquarist4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 Diversion gitti,MT 07 Deep Armor geldi
    Öyle durumlarda arabayı kullanıyorum

4Vaqrant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 300
    Sen scooter olarak bunu soruyorsan biz ss kullanıcılari ne yapalım...? Korumali pantolon üzerinde durur kardeş, bot ayağında kalır, mont üzerinde durur , balaklava üzerinde durur, kaski cikarirsin eldivenleride çıkarırsin eldivenleri kaskin içine koyarsin kaski eline alıyip taşırsin bunun alternatifi ancak montu motosiklete bağlamak felan olur ki ben,ona güvenmiyorun kitlersen bi ihtimal... yani motorla,kiz arkadasinla bulusmaya gidilmez ekipmanlarla, yani gidersin cekersin makineyi kafeye oturursun kafeye koyarsin ekipmanlari o olur ama avm avm dolaşamazsin şık zaten gozukemezsin saçlar benim gibi uzunsa daha kaskin ilk saniyesinden yapış yapış olur.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    Motorcu adam zaten giyiminden bellidir. Şıklık kişiye göre değişir kimine şık kimine paçoz görünebilir.
    Bence Scooter kullanan bot ve korumalı pantolon giymez. Kaskı sele altına veya TopCase e atar montunu eline alır. Bu kadar basit. Şıklığı bozulacak kıza hoş görünecek diye düşünülmez.

yunusus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Walla motosiklet kiyafetleri her zaman oldukça şık gelmiştir. Toplantılara bile o şekilde katıldığım çok olmuştur. Illaaki biri birine uymak zorundaysa birak onlar sana uysun.
    yasdal bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-25
    Merhaba,

Kaskı cantaya koyar, gerisi için ameleliğim devam eder. Her zaman o kaskı topcasete koyarken ya mırıldanır ya da içimden geçiririm " amelelik bu yıaaa "

yapcek birşey yok gençlik,taşıcez.

Kazasız belasız

@yeknet Niye bot ve pantolona gerek yok, scooter kullanan adama trafikte araba çarpamaz mı ?
    ulassscannn ve aliaraz bunu beğendiler.

ulassscannn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eldiven,dizlik,mont sele altına kask da filesiyle sırta bu kadar basit aslında

kukuleta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kask mont eldiven varsa dizlik topcase in içine, pantolon varsa ona yapcak bişi yok üstümde kalıyo

Hamza Toruk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DORUKOĞLU
    Öncelikle aramıza hoş geldin şık görünmek senin elinde bir tane topcase al dizlikler oraya hadi kaskıda oraya attıgını düşünürsek sende sadece mont kalır onuda spor birşey aldığın zaman altada kot pantolon yada tech 90 lar dış görünüşü normal kot pantolonlar gibi iş çözdüldü ama diğer motorsiklet pantollarından aldığın zaman üniversitede kurye muamelesi görüyorsun Ama saç konusunu artık unutabılırsın kardeş evde fön çek kaskı tak olay bitti

Maalesef scooterimin bagajına sadece eldiven sığar. Nostaljinin bagajı küçük birde yarısını akü kaplıyor. Sizden aldıgım fikirlerle şunu düşündüm, topcase ayakkabılarımı koyarım, montu kaskı kilitle birbirine bağlayıp motora kitlerim, eldivenler sele altı bagajına , pantolonda ya dizlik takarım yada güzel bir kot alırım.dizlik takarsam onlarıda yan heybeliklere koyarım.

Bir sorum daha var kışın kendi montunuzun üstüne ekstra motor montumu giyiyorsunuz yoksa hep motor montuylamı dolaşıyorsunuz?

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Motosiklet ve kız arkadaş en kötü ikililerden biri. Gideceğim yere kadar motorla giderim motoru otoparka bırakıp gezer tozar dönüşte alırım başka türlü olmuyor.

burak1990 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Minsk 125 - Bajaj Boxer 150
    şehir içi kısa mesafelerde illaki daha pratik olmak gerekiyor. çoğu arkadaş kızacak ama her motora binişte full ekipman mümkün değil. Şehir içi takılacaksan motor botu, pantolonu giymezsin bileği de koruyan bir dizlik takarsın. Ceket mi giymen gerek, bellik dirseklik takarsın. Hı ama ne yapman gerek, 100 basıyorsan 70 basman gerek. Örneğin ben çalıştığım okula motorla gidiyorum, o kılıkta okula gitmem mümkün değil. Klasik deri ceketler de var korumalı olan fakat fiyatları devasa boyutlarda. Az daha koy ybr al kafasıyla arkadaşlar 3000 tl ekipmana ayır diyorlar da e napak binmeyek mi gardaş çözüm olarak motorun kadar değil ekipmanın kadar hız yapman gerek. Korumadan kıstığım kadar hızımdan kısıyorum, fıtı fıtı gidiyorum sağdan sağdan.

DamienRice - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha TDM 900 A
    İsteyince oluyor şu yorumları okudum çok şaşırdım. Sevgilim aynı zamanda artcım avm avm motor ile geziyoruz. Montu ve kaskı elimizde taşıyoruz tabiki. Bazı avm lerde emanet dolabı oluyor kilitli içine koyuyoruz. Zor değil o kadar altı üstü bulusup bir cafeye gideceksiniz varsın elinde dursun ekipmanlar

Hocam ben motoru daha çok ulaşım aracı olarak kullanıcam. Mesela sabah erken okula gidicem öglen spora geçicem ögleden sonra tekrar ders var felan. E spor çantası taşıycam birde ekipman defter kitap derken pek pratik olmuyor. Yoksa dediginiz gibi haftasonu gezmelik taşırsın elinde sorun yok

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Benim kız arkadaşım yok en güzel çözüm bence bu
    Saçlar Dağınık üst baş tozlu çoktaa fifi yani

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Alıntı modifix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam ben motoru daha çok ulaşım aracı olarak kullanıcam. Mesela sabah erken okula gidicem öglen spora geçicem ögleden sonra tekrar ders var felan. E spor çantası taşıycam birde ekipman defter kitap derken pek pratik olmuyor. Yoksa dediginiz gibi haftasonu gezmelik taşırsın elinde sorun yok
    Dediğin yerlere giderken süslenmeye gerek yok ki hep duraklayacaksın zaten. Kaskı ve dizliği motorun üstüne bağlayacaksın, eldiveni çantana mont da üstünde dursun zaten kış boyu montla gezmiyor muyuz

Cavalry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    LandCruiser
    Bırak birazda başkaları sana ayak uydursun..
    Bu hastalığı kaptıysan etrafındakilerde ister istemez alışacaklar, yapacak bir şey yok..
    Ben kız arkadaşımla bir yere gittiğimde dönüp dönüp motora bakıyordum o da bu durumdan huylandı.. Nereye baktığımı sordu kaç sefer ben de motora baktığımı söyledim ama kıskançlık işte anlamıyorlar motora öyle aşık gibi bakabileceğimizi.. Ben de çözümümü buldum; Oturacağımız mekanları bildiğim için motoru öyle bir yere park edip kendim de öyle bir yere oturuyorum ki Hatuna bakarken motoru, motora bakarken de hatunu görebiliyorum.. Tecrübe tabii bunlar
    Çok takma kafana bunları... Ben toplantılara bile deri montla gidiyorum

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)