Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Güvenlik bütçe tasarısı

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar merhaba.12 gün sonra motosiklet eğitimim başlıyor ve bende şu ekipman işini halledeyim diyorum.Bu konuda açıkça söylemek gerekirse zırcahilim.Tamam biraz araştırdım ama genede bilmiyorum yani.Eğitimim ve trafiğe alışma sürem mondialin sanırım drift modeli 150 cc lik çirkinden tornistan bi motosikletiyle olucak ama öğrenip trafiğede alıştıktan sonra inşaAllah bi honda cbr250r alıcam.Süpersport olucak tarzımda yani.

Öncelikle almam gerekenlerin bir listesini yaptım.Bunlar haricinde almam gereken neler var ?

Kask-Mont-Pantolon(kot değil)-Ayakkabı-Eldiven-Bellik-Göğüs ve Sırt koruması-Motosiklet için kaliteli bir kilit.Ancak bunu simdilik sallayalım önce ekipman.Sonra hallederiz onu.

Simdi bu malzemeler haricinde almam gereken bişey var mı.Varsa nedir.

İkinci sorum ise bu malzemelere kaç para bütçe ayırmam gerektiği ? Simdi 50 liralık kask alıyım dendiğinde olmaz o iş deniyo o halde demekki kask için harcanabilecek minimum tutar 50 tl değil.8000 liralık kask alıyım dendiğindede bineceğin motosiklet honda cbr250r gidicen bunla şehirde fıtı fıtı 70 80 90km 8000 liralık kaska gerek yok.

Peki o halde bu malzemeler için minimum ve maximum kaç tl harcamalıyız ? Her biri için kaç para harcamalıyız.Ayrı ayrı bütçe önerisi verirseniz sevinirim.Bu arada alıcağım ürünlerin hepsi yazlık olucak hatta aşırı yazlık olsun terletmesin ama güvenliktende ödün vermesin abi.

Simdiden tesekkür ediyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

kask için konuşmak gerekirse, 'kafana göre al'
    https://www.youtube.com/watch?v=eOCHwI6Mnx4

Alıntı surmenajetki adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kask için konuşmak gerekirse, 'kafana göre al'
    https://www.youtube.com/watch?v=eOCHwI6Mnx4
    ne demek bu?

Freye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Fazer8
    Kask=350-400 TL yeterlidir Mt Revenge-Nitro Aikido yeterde artar bile

Mont=300-500 TL arası yeterlidir omuzlarında sırtında dirseğinde korumu olan mümkünse deri bir mont olsun marka önemli değil.

Bot-Çizme= Minimum 300 Tl lik güzel bir Bot yada çizme olsun aşağıda sana vereceğim linkteki bot benim çok hoşuma gidiyor ama hiç denemedim.
    Not:çizme daha iyi korur ama iyilerinin fiyatları baya bir tuzudur o yüzden dandik bir çizme alacağına kaliteli bir bot alamını öneririm
    https://www.motoavm.com/ProductDetai...beyaz/271/4169

Eldiven:200 Tl üstü gene aynı Montdaki gibi deri olursa daha iyi olur aşağıda vereceğim linkteki eldivene benzer bir şeyler olsun
    https://www.motoavm.com/ProductDetai...rmizi/269/2498
    Not:bilek korumalı eldivenler daha iyidir seçim senin dostum.

Pantolona gelince neden kot pantolon istemediğini yazarsan daha iyi yardımcı olabilirim çünkü tech90'nın full kevler pantolonları var ve çok çok iyi kalitelidir sonuna kadar tavsiye ederim.

bellik falan onlar hakkında çok bir bilgim yok o yüzden yanlış bir bilgi vermemek için yazmadım
    Köpeklerin neden camdan dışarı baktığını ancak motosiklet sürücüleri anlar

@Freye hocam güvenlik ekipmanı konusunda hassasım bir kere alıp adam gibi bir ekipman dizmek istiyorum senin yazdıgın fiyatlarda alısveris yaparsam muhtemelen 4000 tl yi dolduramıcaz ben güvenliğim için 4000 lirayı gözden çıkardım bunu harcıcam ayrıca kime danısmıssam kask icin minimum 700 800 lira harcaman gerekiyor aşağısı korumuyor diyor bence sende bir donanımlarını gözden geçir yorumun için teşekkür ederim

Hondolog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Herkesin kendi bütçesi var ve bunu 5 parça için (kask, bot, mont, pantolon, eldiven) kullanıyor, siz şahsın 800 tl bütçesini sadece bir kask için kullanmasını tavsiye edemezsiniz, her yerimizi, aynı oranda, cebimiz elverdiğince korumalıyız.

Alıntı Hondolog adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkesin kendi bütçesi var ve bunu 5 parça için (kask, bot, mont, pantolon, eldiven) kullanıyor, siz şahsın 800 tl bütçesini sadece bir kask için kullanmasını tavsiye edemezsiniz, her yerimizi, aynı oranda, cebimiz elverdiğince korumalıyız.
    orda yazdıkları şahsın koruması değil bana önerdiği koruma ve benim bütçemin 4000 tl oldugunu yazdıgım yer gözünden kaçmış ben ona tavsiye vermiyorum o bana tavsiye veriyor.En azından ben tavsiye istemek icin başlık açtım.Ayrıca 800 tl ile de kişi kendini koruyamaz 5 parçaya bölerek.Bu hesaba göre 100 liralık kask la çıkıcaksınız trafiğe demektir.Youtube dan o kaskların kaza testlerine bakarsanız tekrar kask alıcağınızdan eminim.Çünki belli bir miktarın altındaki kasklar korumuyor.Tek numarası trafik polisi kovması o kadar.

@hmet42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    .2010 ybr 125 .
    freye sana on numara tavsiyede bulunmuş.amaç güvenlikse hepside yeterli ekipmanlar .ama senin amacın 4000 lirayı doldurmaksa ona göre tavsiye iste milletten.kusura bakma da sanki biraz paranla hava atmak amacıyla soru soruyor gibisin.

shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    Penye/Pamuklu "Buff" özellikle de yazın...

Alıntı @hmet42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    freye sana on numara tavsiyede bulunmuş.amaç güvenlikse hepside yeterli ekipmanlar .ama senin amacın 4000 lirayı doldurmaksa ona göre tavsiye iste milletten.kusura bakma da sanki biraz paranla hava atmak amacıyla soru soruyor gibisin.
    paramla hava yaptıgım felan yok öğrenciyim ben kıçımdan ter çıka çıka biriktirdim o parayı baba parası değil alın teri kazanarak biriktirdim sadece güvenliğe önem veriyorum ve biraz araştırıp öğrenirseniz altın elbiseli adam felan youtube da izleyebileceğiniz bi sürü motosiklet üstadları var ve hepside bu konuda cimrilik yapılmaması gerektiğini anlatıyolar üstelik altın elbiseli adamın bizzat kendi ağzından bu işin 1000 liraya kapatılmayacağını duyabilirsiniz videolarında.

keza gene popüler youtube kanallarından yolcudur abbas ile de iletişime geçtim full korumayı 4000 5000 civarına tamamlayabileceğimi söyledi.Demekki boş değilmiş.

Lütfen bu yanlış anlaşılmasın parayla hava attıgım felan yok bu işin oluru bu.200 liralık kaskla olmuyor malesef.

buyrun buda milliyetten bir dip not

http://www.milliyet.com.tr/ozel-habe...lhaber-717445/

ucuz kasklar öldürüyor

shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    Bence en çok bütçeyi kask için ayırmalısın, yine ilk başta pahalı ama yağmur/rüzgar astarı çıkan bir mont alırsan yazın da giyebilmen mümkün, montun sert CE onaylı sırt koruması varsa ek bellik gereksiz eğer belin açıkta kalmıyorsa, aynı şekilde pantolonda da dahili koruma varsa diz korumasına gerek yok, yaz/kış fark etmez ama ayakkabı ya da bot yerine uzun çizme almanda da fayda var.

@hmet42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    .2010 ybr 125 .
    ilk sorunda şu şu şu ekipmanları alacağım ama bunlara kaç para bütçe ayırayım diye soruyorsun.bütçenden de bahsetmiyorsun.ondan sonra adam sana güzel bi şekilde tavsiyede bulununca yok ben 4000 lirayı tamamlamalıyım diyorsun.çok izlediysen barkının videolarını iyi araştırdıysan burda niye soruyorsun ki millete.ondan sonra bide tavsiye istediğin adama sen ekipmanlarını bi gözden geçir diyorsun.

Alıntı @hmet42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilk sorunda şu şu şu ekipmanları alacağım ama bunlara kaç para bütçe ayırayım diye soruyorsun.bütçenden de bahsetmiyorsun.ondan sonra adam sana güzel bi şekilde tavsiyede bulununca yok ben 4000 lirayı tamamlamalıyım diyorsun.çok izlediysen barkının videolarını iyi araştırdıysan burda niye soruyorsun ki millete.ondan sonra bide tavsiye istediğin adama sen ekipmanlarını bi gözden geçir diyorsun.
    bilader tavsiye istemek için açtım bu konuyu ben çoluk çocuk avutmak için değil başlıktan çık kumda oyna barkın 1000 lirayla olmayacağını söyledi şu kadar harcayın demedi bende burda kullanıp memnun oldukları kaskları felan tavsiye ederler diye konu açtım konumu kirletme yardımın dokunmucaksa yürü endamını görelim.Hayır bu kadar fakirlik kompleksi olmaması lazım bi insanda parasıyla hava atıyo diye gelmiş ya çalış seninde olsun kuzu gir bi işe 4 ay çalış birikiyo emin ol.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)