Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Esnaf ve Sanatkarlara Bir Uyarı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Maliye Gazetesi kurnazlığını bilenleriniz vardır, bilmeyenler şurdanbakabilir ;

http://sozluk.sourtimes.org/?t=maliye+gazetesi

yada google dan aratabilir, bana anlattırmayın şimdi uzun uzun

Bunların yenileri türemiş, kuryeyle evrak gönderiyorlar.

Dün bir tane motorlu kurye geldi, evrağınız var dedi. İyi ver dedim aldım 10 TL ücreti var dedi, al dedim senin olsun

Zarfın üzerinde yazan yazıyı araştırınca yine aynı dümen olduğunu gördüm netten, bana gelenin adı Express Maliye mi ne öyle birşeydi.

Yani işin özü elinize nereden geldiği belli olmayan bir zarf gelirde ödeme isterlerse hiç almayın bence ha bu ha başka bir iş.

Benim haberim ve beklentim olmadan bana gelen zarfa niye para ödiyeyim di mi

Ha bu arada konuyu açacak yer bulamadım be, konu dışı ama konu dışına açarsam kimse görmez
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Moderatör (forrap) Tuncer Sezen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Abartmışlar olayı.Ha hırsızlık ha bu,aslında pek bir farkı yok.İkiside insanları kandırmak ve parasını almaya yönelik.
    Vaktin olacak uğraşacaksın adamlarla,gerçi yaptıkları şeyin hukuksal yönden bir yaptırımı olmayabilir,sonuçta kandırarak rıza ile alınan bir para,araştırmak lazım.
    Bu arada zarf gelirse almam,ama zarfın içinde Mısır daki dedemin mirası varsa senin peşine düşerim Olcayım

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Araştırmadan etmeden neden alıyosun ki zarfı. Bende alırım ama para istediler mi (ki pek olmaz) sorarım, necisin sen diye. Az biraz kurnaz olmak lazım, Olcay'cım. Saf mısın anlamadım.
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

alix35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sattım düğünden sonra bakıcam
    bizim iş yerinde sürekli takım elbiseli adamlar geliyor maliyeden geliyoruz diyorlar, önce bi trısıyorum sonra maliye gazetesi alırmsınız diyor...bende maalesef patron yok diyor ve gönderiyorum.... böyle bişey olursa da almam zarfı...teşk...bilgilendirdiğin için...
    başkasının ayıbını ört ki; bi başkası da senin ayıbını örtsün...

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    yamaha süper tenere 1200cc ZE
    ooo bunun gibi neler var anlatmakla bitmez birde adliye tarafı var bu işim baş savcı bilmem ne diye ararlar kitap cıkardık derler birde agır ceza hakimleri var ama araştırıyorsunuz yok öyle birşey yıllar evel emekli olmuşlardır onların adını kulanırlar yada yoktur öyle biri bunlar hatırladıklarım eskiden mali şübe vardı birde

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:03 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:02 PM ----------

Alıntı tubis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Araştırmadan etmeden neden alıyosun ki zarfı. Bende alırım ama para istediler mi (ki pek olmaz) sorarım, necisin sen diye. Az biraz kurnaz olmak lazım, Olcay'cım. Saf mısın anlamadım.
    iyi okursan oda almamış
    Ben dostlarımı ne kalbimle nede aklımla severim
    Olurya kalp durur..Akıl unutur...Ben dostlarımı ruhumla severim O ne durur ne de unutur....(MEVLANA)

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    uyarınız için teşekkürler ben zaten elden gelenleri tersleyıp geri gönderıyorum bu uyarınızıda dıkkate alacağım teşekkürler evet bu konu konu dışı olmalıydıda hadı neyse görmezden gelelım

newceri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125
    Bunun adı dolandırıcılık. Mahkemeye versen içeri atarlar bunlara
    10 yıldır sadece 1 kez aldım oda ilk karşılaşmamda sonra aslın öğrenince Alama müsait değilim felan diyordum Hani maliyeci havasında geliyorlarya . "ALMIYORUM BEN" diyorum ısrar ederseler "zorlamı satıyorsunuz diyorum", "Hayır" diyor. Almıyorum o zaman diyorum gitmek zorunda kalıyorlar.

En çokda maliyeden geldik havaları yokmu beni bitiriyor.

Uyarı için Teşekkürler.
    2008 Ybr125 Buji : NGK CR6HSA Motor yağı : motul 5000 15w50 Rolanti:1.300dvr Filtre temiz ve kuru - zincir ve kablolar yağlı - Kask ve çene kemeri takılı

Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Alıntı Eyong adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi ver dedim aldım 10 TL ücreti var dedi, al dedim senin olsun
    Alıntı halis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi okursan oda almamış
    Almış işte Almadın mı Olcay ?

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    yamaha süper tenere 1200cc ZE
    Alıntı tubis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Almış işte Almadın mı Olcay ?
    hemşerim orda macazi anlam var ama olcay cevap verir sanki zarfı al senin olsun demiş
    Ben dostlarımı ne kalbimle nede aklımla severim
    Olurya kalp durur..Akıl unutur...Ben dostlarımı ruhumla severim O ne durur ne de unutur....(MEVLANA)

Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Alıntı halis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hemşerim orda macazi anlam var ama olcay cevap verir sanki zarfı al senin olsun demiş
    Offf tamam abi sende yaaa, gülüp durma. Hayır bende konduramadımdı zaten, Olcay çok kurnazdır ya o bakımdan. İyi neyse, şimdi anladım.

OGLUMVE BEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi yeşil fıstık
    benim buraya gelirse kesin dayak yer
    cerrahi sana teşekkür ederim bana hayatımın süprizini yaptın:

newceri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125
    Almamış canım. Kuryeye Bana geldi ama al senin olsun demiş
    2008 Ybr125 Buji : NGK CR6HSA Motor yağı : motul 5000 15w50 Rolanti:1.300dvr Filtre temiz ve kuru - zincir ve kablolar yağlı - Kask ve çene kemeri takılı

Arkadaşlar güncellityorum konuyu.
    Görmeyen arkadaşlar okuyup bilgilensin

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    Eyong; 10 gaymeden olduk diyosun yani alarak boşu boşuna
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

shule - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ninja250r-600RR-gs650
    uyarı için tskler...elemanlarımı uyardım bende...
    Düş kurmaya cesaret edenler,onları gerçekleştirmeye de cesaret eder

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Bu aslında geçen SavaşKayan ile tartıştığımız kanundaki açıklık olayının bir çeşidi.

Tamamen yasal bir tokatçılık çalışması.

Her şirketin ufak tefek usulsüzlükleri eksikleri vardır, bu yüzden her firma sahibi hep tedirgindir aman ceza yemeyim diye, çünkü irdeleyen bir resmi görevli illaki bir hata bulur.

Aman devletle ters düşmeyeyim psikolojisi hemen hemen tüm şirket sahiplerinin ortak güdüsüdür.

İşte bu güdü bu yöntemle sömürülür.

İsmi ticaret odası, maliye, bakanlık, meclis, belediye v.s. içeren ama kesinlikle resmi kurum olmayan bir şirket kurarsın.

Bu tamamen yasaldır ve her türk vatandaşının doğal hakkıdır.

Bu şirket değeri 50kuruş etmeyen çeşitli katalog cd v.b. ürünleri herkese ücretsiz yollamaktadır, elle tutulur hiç bir geliri yoktur, hatta dernek olarak da kurulabilir, böylelikle hem stopaj ıvır zıvır masrafı olmaz, hemde resmi izlenimi vermesi daha kolay olur.

İkinci bir şirket daha kurarsın, bu şirket, kargoculuk ve taşımacılık hizmeti vermektedir, bu da tamamen yasaldır ve her türk vatandaşının kurma hakkı vardır.

İlk şirketin bedavalarını, ikinci şirketin üzerinden dağıtırsın.

Ve firma sahipleri ve çalışanlar, eyvah resmi evrak kaygısıyla tereddütsüz 10tl'yi ödeyip paketi teslim alırlar.

Hatta bazıları sorar, 10 çok değilmi?

Cevap belidir, paket çok önemli olduğu için sigortalı gönderildi...

Bu cevap 10tl'yi açıklamakla kalmaz, bu paketi almam lazım fikri de flaş patlatarak beyne girer.

Bu tipler bir bölgeye minibüsle bırakılırlar, her birinin çantasında yüzlerce paket ve en az 5 kişi, o bölgeye saldırır.

Çantalarında 500 paket var diyelim, çarpı on 5000tl, başarı oranı inanamayacağınız kadar yüksek ancak biz %20 diyelim, 1000tl cepte, günde en az 3 bölge gezilir, günlük ekibin kazancı 3000tl minumum.

Evet ayda 90bin TL bir kazanç... Ve tamamen yasal...

Şimdi bu bu eleman şirketinizden içeri girdi diyelim, önceden hazırladığımız 5x10 kalas zaten giriş kapısının arkasında duruyor, önce gidip içerden kapıyı kitliyoruz, sonra çantanıza bakabilirmiyim diyerek zorla çantasını açtırıyorsunuz ve yüzlerce aynı kargodan görüyoruz, artık tatlı su kurnazımızı tamamen tespit ettik, çalışma arkadaşlarınız tatlı su kurnazını tutarken siz 5x10 kalasınızı alıp kafasına kafasına tercihan dötüne dötüne yandım anaaam diyene kadar geçiriyorsunuz.

Dayağın ortalarına doğru, bir kişinin arayıp polis çağırmasında fayda var zira bunları dövmek inanılmaz keyif verici, ayarı kaçırıp adamı öldürmeden birilerinin gelmesi şart...

Motosikleti
    Honda NC 750X
    Yahu benim 10 TL yi verdiğimi sanan arkadaşalr varya, hah işte onlara bu adam gelseydi bundan haberleri olmadan kesin alırlardı, almadım yahu yazıyı iyi okuyun
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Yahu benim 10 TL yi verdiğimi sanan arkadaşalr varya, hah işte onlara bu adam gelseydi bundan haberleri olmadan kesin alırlardı, almadım yahu yazıyı iyi okuyun
    Hayır almam. Biz iyi okuyoruz, sen iyi yazmayı dene bence. Bu anlamı biz çıkarıyorsak senin sayendedir.

Motosikleti
    Honda NC 750X
    Biz derken, ya teksin ya iki kişi

Neden herkez senin gibi anlamıyor

Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Biz derken, ya teksin ya iki kişi

Neden herkez senin gibi anlamıyor
    Benimle beraber bir kişi daha o parayı verdiğini düşündü o yüzden biz dedim.

Ayrıca herkez değil, herkes.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler