Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

600cc ile ilgili bir kaç sorum olacak

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    eğitimini almış, birazda yetenekli bir arkadaş direk 600cc ye binerse sürüşte zorluk çeker mi? (TRAFİKTE değil örneğin boş bir alanda zorluk çeker mi?)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    CxAnKACx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 200 (2014)
    16 yasindayken egitim almistim hic motor tecrubem yoktu, egitim bitince hoca bana su anda sana versek 600-650cclik makineleri de cok rahat kullanirsin burda ancak trafigi dusununce 250lik senin icin en mantiklisi demisti.
    Bos bir alanda 600luk motorla(SuperSport oldugunu varsayiyorum.) anca stunt yapilir ya da pistte yarisilir.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı CxAnKACx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    16 yasindayken egitim almistim hic motor tecrubem yoktu, egitim bitince hoca bana su anda sana versek 600-650cclik makineleri de cok rahat kullanirsin burda ancak trafigi dusununce 250lik senin icin en mantiklisi demisti.
    Bos bir alanda 600luk motorla(SuperSport oldugunu varsayiyorum.) anca stunt yapilir ya da pistte yarisilir.
    bencede trafik olmasa büyütülecek birşey yok tabiki kişiyede bağlı benim kendime güvenim yüksek.

Sabırsız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZXr
    Çekmeden ölürsün merak etme
    Bune ve Ertugyigit bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Sabırsız adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    belki sen ölürsün ama ben ölmem rahat ol.

Motosikleti
    Mondial, M 150 Vulture
    Tabi Trafikten önce bazı sorunlar olacak, keskin virajdan nasıl çıkacaksın? Dar alanda nasıl döneceksin, Yollar Konya yolu gibi dümdüz değil.

Sykkuno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    Alıntı Sabırsız adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öyle deme hocam çok yetenekli bi'arkadas o. Mükemmel bisiklet kullanıyormuş.
    ozhanhrmann2, Ertugyigit ve Bune bunu beğendiler.

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    Rahat kullanır merak etme..2000 km sonra alışılıyor 600cclere..1000cc isteyebilirsin.. İlk 100km biraz uğraştırır o kadar..

Bu da 1000cc

motorcuyolu bunu beğendi.

ozhanhrmann2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam H2R var 300 beygirliğinden de gelecekmiş. Önemli olan kendine güvenmen. 600lükle ben ölmem rahat ol. sen ölürsün' tarzı konuştuğunuza göre 300 beygir umarım sizi paklar. Yok sağol diyorsan da F16 türlerimiz mevcut.
    beko12345 ve Ertugyigit bunu beğendiler.

Motosikleti
    Mondial, M 150 Vulture
    Birde öğrenmişi var

https://youtu.be/cmHK0XFCPVI

Ayrıca ölmem demiş ya vatandaş. Bir de şöyle fotoğraf var.aşağıya ekledim. O da ölmem sanıyordu, hatta firavun vardı kendini ölümsüz ilan etmişti. Onu gören var mı?

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    Alıntı motorcuyolu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eğitimini almış, birazda yetenekli bir arkadaş direk 600cc ye binerse sürüşte zorluk çeker mi? (TRAFİKTE değil örneğin boş bir alanda zorluk çeker mi?)
    bence ilk motor olmaz üçüncü motorum olacak http://www.motosiklet.net/forum/moto...eni-motor.html (ilk motor 10 bg mondial sonra cbr 250 ) ben bile bazen kendi kendi me soruyorum iyimi yaptık yoksa olmadımı aslında 3. motor bile olmaz ama nefsimize yenik düştük bir kere bende merak ediyorum nasıl olacak gerçi bu inceleme https://www.youtube.com/watch?v=7Uty8TXtrsQ içimi rahatlattı biraz birde tabiri caizse çok kudurmuyorum motorda tedbiri elden bırakmadan diğer araçların da her türlü itliği yapacağını varsayarak sürdüğüm için sorun olmayacak tır inşallah

" Yav tabikii ölmezsin be ooluum, hem reenkarnasyon varmış bi daha gelicez. "
    Ertugyigit, Darkfriairs ve berkcigdem bunu beğendiler.

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    arkadaşlar 600cc ye başlamak hakkında bilgi istemiş.
    fakat trollemişsiniz. inci değil burası yerini bilmenizi rica ediyorum.

ben sana bildiğimi anlatayım.
    motosiklet sürmek zor değildir. motosiklette refleks zordur. viraj olsun ani kararlar olsun bunların hepsi zamanla olcak şeyler. başlangıç motorunun 250cc üstü olmamasının sebebide budur. 180 ile gidiyorken öğrenemezsin. fakat 50 ile giderken öğrenirsin. nasıl ki bisiklet sürmeye ilk 4 tekerle başlayıp sonra yanda ki tekerlekleri çıkarıyorsak buda aynı.
    ha, benim tecrübem var en az 10,000 km istanbul trafiğinde vitesli kullandım diyorsan. düşünülebilir,
    fakat ilk başlayan için kesinlikle 600cc olmaz.

egekrgz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600RR
    Ya sürer sürmesine düz yolda herkes gider ama makinaya nasıl davranması gerektiği var kompresyona mı sokar sık sık boğarmı devirlimi kullanır şanzımanımı yer artık bilemem bence kesinlikle küçük cc li bi tecrübe motoru şart

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    Alıntı atillatopal9 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

motosiklet sürmek zor değildir. motosiklette refleks zordur. viraj olsun ani kararlar olsun bunların hepsi zamanla olcak şeyler. başlangıç motorunun 250cc üstü olmamasının sebebide budur. 180 ile gidiyorken öğrenemezsin. fakat 50 ile giderken öğrenirsin. nasıl ki bisiklet sürmeye ilk 4 tekerle başlayıp sonra yanda ki tekerlekleri çıkarıyorsak buda aynı.
    ha, benim tecrübem var en az 10,000 km istanbul trafiğinde vitesli kullandım diyorsan. düşünülebilir,
    Arkadaş 600cc ile başlamak hakkında fikir istememiş.. Arkadaş ben başlayacağım görün siz diyor.. biyeybaraküs ün konusuna cevabı şu;

bende 600rr alacağım kendime güveniyorum çünkü çok yetenekliyim. Hiç hayatımda araba sürmeden önce bana tarif ettiler aldım direk sürdüm sanki 10 yıllık sürücü gibi motordada öyle olacak 600rr için para biriktiriyorum 600 lükle başlicam videoyada alacam bakın nasıl başlangıç motoru olarak kullanılıyormuş.!

bu arada hayırlı olsun.
    Fikir isteyen biri gibi mi gözünüze gözüktü.. He tabi doğru yolu gösterelim diyebilirsiniz bunun için uzun uzun yazabilirsiniz.. Ben 50. düzgün cevabımdan sonra bıraktım.. Artık doğal seleksiyonu oluruna bırakıyorum..

Neyse bahse girecek olsam arkadaşın 600rr alması için gereken parayı toplaması harçlıkları ile 20-25 sene sürer derdim.. Alamayacağı motor ile ölebileceğini de sanmıyorum..

Alıntı ozhanhrmann2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    " Yav tabikii ölmezsin be ooluum, hem reenkarnasyon varmış bi daha gelicez. "
    bidahaki sefere kralsın be oğlum
    ozhanhrmann2 bunu beğendi.

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    Alıntı Onur2876 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bidahaki sefere kralsın be oğlum

sinek olarak dünyaya gelip 600 rr ön camında veya kask vizöründe ölmekte te var
    berkcigdem ve ozhanhrmann2 bunu beğendiler.
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

Alıntı atillatopal9 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

sıkıntı da orada aslında; arkadaş bilgi istemiyor versek de almıyor. her konuda verilen öğütlerin dikine gidiyor. yanisi onun hayatı bizi ilgilendirmez de benim gibi tecrübesi olmayan yeni başlayacak arkadaşların kafasını bulandırmasın gerisi arkadaşa kalmış.

Gerçi sizin gibi olmak lazım ama diğer konularına da bakarsanız anlarsınız demek istediğimi, maksat benim gibi fazla tecrübesi olmayan arkadaşların kafasını bulandırmasın vesselam.
    zonguldak..

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    bilginozi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600rr ABS - 2008
    600cc ile başlayan birisi olarak sana ciddi bir şekilde cevap vermek istiyorum.

- Öncelikle düşük hızda da olsa %99 düşeceksin. Ben 1 defa trafikte 15km hızda panik frende kayıp düştüm. 2 defa olduğu yere. 2 defa da 4-5km hızda ön fren yüzünden dengemi kaybedip düştüm. Yani kesin düşeceksin bunu bir defa baştan kabul etmen lazım. Motor zarar gördü diye üzülmemelisin.

- Trafik tecrübem olduğu için motorla trafiğe ayak uydurmam kolay oldu. Ama senin trafik tecrüben yoksa araçların ne yapabilecekleri ile ilgili ön görüye de sahip değilsindir. Bu önemli hatta hayati bir konu aslında.

- Motoru alırsan o motorla eğitime katılmanı şiddetle tavsiye ederim. Hiç aklımıza gelmiycek şeyleri orada anlatıyorlar.

- Öngörü ile birlikte spor motosiklette fren mesafene göre ve gerektiğinde durabileceğin hızlarda gitmeyi bilmen gerekiyor. Otobanda 250km ile gidersin bişey olmaz ama şehir içinde 50km ile bir yere çarpıp ölebilirsin. Bu ince çizginin farkında olman lazım.

- İlk öğrenmen gereken şeylerden birileri düşük hızda frenaj ve kontra tekniği olmalıdır.

- Ben kendime frenaj konusunda güvenmediğim için motoruma abs taktım şimdi içim rahat.

- 32 yaşında olduğum için çok şükür ciddi bir kaza atlatmadım ama yaşım 20 olsaydı muhtemelen şimdi bu yazıları yazamıyor olabilirdim.

- Bu arada motorumu alalı 7 ay olmuş.

İnşallah senin için hayırlısı olur.

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    belki sen ölürsün ama ben ölmem rahat ol.
    madem bu kadar rahatsın ne dıye soruyorsun o zaman çekermiyim çekmezmiyim diye. gelmiş her dakika yeni bir konu açıyor troll arkadaşlar bu kişi forum mod larıda kendisini uzaklaştırırsa çok seviniriz.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)