Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Ramazanda daha bir dikkatli olmak gerekiyor !

Motovento
    REKLAM ALANI
    beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Merhabalar ,

Bugün yolumda ilerlerken yan yoldan aniden otobüs fırladı önüme , hiç durmadan bakmadan . Neyse ben fren yaptım , oda bastı tabi 2 mizinde lastikler kitlendi zar zor 1 karış kala durduk . Tabii büyük araçya tüm yollar onların zaten .

Dedimki Ramazan ayındayız dalaşmıyayım adamla . Neyse baktım adam otobüsü çekti inmeye çalışıyor . Ulan hem suçlu hem güçlü herife bak ! 18,5-19 yaşındayım , 3 senedir body yapıyorum , 110 kiloyum ama öyle hımbıl hımbıl değilim , sportif iriyim , lisanslı basketçiyim . Daha hiç dayak yememiş bir gencim . Yaşıtlarıma göre çok iriyim ve güçlüyüm ve korkusuzum . Tek yumrukla insan devirmişliğim çok vardır . Tabiki bunları marifet olarak anlatmıyorum . Aslında çok insancılım sadece şahşıma ve aileme yapılan hareket ve hakaretlere karşılık susup oturmam , gerekeni yaparım .

Tabi adam çekince kenara ben dellendim , özür dileyeceğine el kol yapıyor . Baktım iniyor otobüsten , çıkardım kaskı uçucam direk adama . Bir baktımki 50 yaşlarında amca . Kusura bakma amca dedim ( suçlu tamamen o fakat yaşına hürmetimden dolayı ). Bindi tekrar otobüsüne , bende bindim motora ayrıldık neyse .

Demek istediğim , oruçlu kafayla insanlar daha agresif ve dikkatsiz oluyor . Aman dikkat edin , her an temkinli olun bu dönemde .
    Kavga en son çözüm olmalı !
    Herkeze kazasız sürüşler dilerim ..
    Mecnun bir bilseydi motosiklet sevgisini , severmiydi hiç Leyla zillisini ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Ne gariptirki bende aşağı yukarı her gün kaza tehlikesi atlatıyorum. Sinyal verip sallamayan, yola atlayanlar... Yol hakkı bende olmasına rağmen kafayı yola çıkartan araçlar... Durak çıkışı soluna bakmadan yola atlayan otobüsler. Ve bu otobüs 3 şetiyli yolun ortasına çıkıyor !
    Her seferinde yanına kadar gelip bayan-erkek bütün sürücülere sayıp sövüyorum aynan yokmu, bakmıyormusun diye... Korna küfür kıyamet alıştım şahsen
    MrMaydec bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı tr_select adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne gariptirki bende aşağı yukarı her gün kaza tehlikesi atlatıyorum. Sinyal verip sallamayan, yola atlayanlar... Yol hakkı bende olmasına rağmen kafayı yola çıkartan araçlar... Durak çıkışı soluna bakmadan yola atlayan otobüsler. Ve bu otobüs 3 şetiyli yolun ortasına çıkıyor !
    Her seferinde yanına kadar gelip bayan-erkek bütün sürücülere sayıp sövüyorum aynan yokmu, bakmıyormusun diye... Korna küfür kıyamet alıştım şahsen
    Hakikaten öyle birgün çatlıyacağım sinirden

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    dün bende yolumda giderken yan yoldan birisi bodoslama atladı önüme, adama baktım, birşey söyledi anlamadım, ama kan beynime sıçradı hem suçlu hem güçlü diye "ne diyosun" diye bağırdım "ters yoldan geliyosun" dedi. nasıl ya diye bir an kitlenince adam bastı kaçtı gitti. üşenmedim geri döndüm, ters yolda filan değilmişim. adam çakallık yapıp yalan söyleyip kaçıp gitmiş
    rumelian ve isimbulamadı bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dün bende yolumda giderken yan yoldan birisi bodoslama atladı önüme, adama baktım, birşey söyledi anlamadım, ama kan beynime sıçradı hem suçlu hem güçlü diye "ne diyosun" diye bağırdım "ters yoldan geliyosun" dedi. nasıl ya diye bir an kitlenince adam bastı kaçtı gitti. üşenmedim geri döndüm, ters yolda filan değilmişim. adam çakallık yapıp yalan söyleyip kaçıp gitmiş
    Diyecek laf bulamıyorum bu tür insanlara

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Alıntı beko12345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar ,

Bugün yolumda ilerlerken yan yoldan aniden otobüs fırladı önüme , hiç durmadan bakmadan . Neyse ben fren yaptım , oda bastı tabi 2 mizinde lastikler kitlendi zar zor 1 karış kala durduk . Tabii büyük araçya tüm yollar onların zaten .

Dedimki Ramazan ayındayız dalaşmıyayım adamla . Neyse baktım adam otobüsü çekti inmeye çalışıyor . Ulan hem suçlu hem güçlü herife bak ! 18,5-19 yaşındayım , 3 senedir body yapıyorum , 110 kiloyum ama öyle hımbıl hımbıl değilim , sportif iriyim , lisanslı basketçiyim . Daha hiç dayak yememiş bir gencim . Yaşıtlarıma göre çok iriyim ve güçlüyüm ve korkusuzum . Tek yumrukla insan devirmişliğim çok vardır . Tabiki bunları marifet olarak anlatmıyorum . Aslında çok insancılım sadece şahşıma ve aileme yapılan hareket ve hakaretlere karşılık susup oturmam , gerekeni yaparım .

Tabi adam çekince kenara ben dellendim , özür dileyeceğine el kol yapıyor . Baktım iniyor otobüsten , çıkardım kaskı uçucam direk adama . Bir baktımki 50 yaşlarında amca . Kusura bakma amca dedim ( suçlu tamamen o fakat yaşına hürmetimden dolayı ). Bindi tekrar otobüsüne , bende bindim motora ayrıldık neyse .

Demek istediğim , oruçlu kafayla insanlar daha agresif ve dikkatsiz oluyor . Aman dikkat edin , her an temkinli olun bu dönemde .
    Kavga en son çözüm olmalı !
    Herkeze kazasız sürüşler dilerim ...
    Dostum bence kendini anlattıgın kadar olsaydın o adama 1 yumruk vururdun en azından alınma sakın bir boksör arkadaşım vardı şöyle derdi yapçak adam gider yapar alır silahı vurur yada köşeye çeker kimseye anlatmaz kimseyle konuşmaz yapmıcak olan adamda konuşur derdi :D

birdaha söylüyorum sakın alınmayasın inan 1 gram kötü niyetim yok fakat şu kelimeler garip olmuş konuyla alakasız birazda övgü dolu şahsen bunları okumak gereksiz diye düşündüm. bize bişi kanıtlamana hayliyle gerek yok tamam güçlüsün

18,5-19 yaşındayım , 3 senedir body yapıyorum , 110 kiloyum ama öyle hımbıl hımbıl değilim , sportif iriyim , lisanslı basketçiyim . Daha hiç dayak yememiş bir gencim . Yaşıtlarıma göre çok iriyim ve güçlüyüm ve korkusuzum . Tek yumrukla insan devirmişliğim çok vardır .

saygılar forumdaşım..
    Salih_T ve yilmaz0634 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı CEM. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum bence kendini anlattıgın kadar olsaydın o adama 1 yumruk vururdun en azından alınma sakın bir boksör arkadaşım vardı şöyle derdi yapçak adam gider yapar alır silahı vurur yada köşeye çeker kimseye anlatmaz kimseyle konuşmaz yapmıcak olan adamda konuşur derdi :D
    Şöyle söyliyeyim zaten inmiyecektim . O inince hepten dellendim . Eğer yaşı büyük olmasa inanın bana yumruğumu esirgemezdim . Hani derle ya delikanlı diye hakikaten şuan deli-kanlı yım insanın en korkusuz ve dinç olduğu zamanlar benim yaşlarım . Demek istediğim şuana kadar kavgalardan çekinmesiğim gibi bundanda çekinmezdim açıkçası . İnanıp inanmamak sizin kararınız tabiki ama yalan borcum yok zaten Son olarak BAYANLARA ve YAŞLILARA benden el kalkmaz .

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:14 ----------

birdaha söylüyorum sakın alınmayasın inan 1 gram kötü niyetim yok fakat şu kelimeler garip olmuş konuyla alakasız birazda övgü dolu şahsen bunları okumak gereksiz diye düşündüm. bize bişi kanıtlamana hayliyle gerek yok tamam güçlüsün

18,5-19 yaşındayım , 3 senedir body yapıyorum , 110 kiloyum ama öyle hımbıl hımbıl değilim , sportif iriyim , lisanslı basketçiyim . Daha hiç dayak yememiş bir gencim . Yaşıtlarıma göre çok iriyim ve güçlüyüm ve korkusuzum . Tek yumrukla insan devirmişliğim çok vardır .

saygılar forumdaşım..
    Haklısınız fakat , sonradan korkak ilan edilmemek için yazdım .

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Şöyle söyliyeyim zaten inmiyecektim . O inince hepten dellendim . Eğer yaşı büyük olmasa inanın bana yumruğumu esirgemezdim . Hani derle ya delikanlı diye hakikaten şuan deli-kanlı yım insanın en korkusuz ve dinç olduğu zamanlar benim yaşlarım . Demek istediğim şuana kadar kavgalardan çekinmesiğim gibi bundanda çekinmezdim açıkçası . İnanıp inanmamak sizin kararınız tabiki ama yalan borcum yok zaten Son olarak BAYANLARA ve YAŞLILARA benden el kalkmaz .

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:14 ----------

Bir replik vardır. SAKİN OL ŞAMPİYON Kardeşimde senin yaşlarında. Oda aynı senin gibi... Döverim, asıcam, kesicem hö hö höyyt filan. 23-5 olda bi... Ne kadar boşmuş anlarsın
    Salih_T bunu beğendi.
    Yurt dışındayım, mesajdan ulaşın.

Motosikleti
    Alıntı tr_select adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir replik vardır. SAKİN OL ŞAMPİYON Kardeşimde senin yaşlarında. Oda aynı senin gibi... Döverim, asıcam, kesicem hö hö höyyt filan. 23-5 olda bi... Ne kadar boşmuş anlarsın
    Dediğim gibi deli-kanlı lık dönemleri işte . yanlış anlaşılmasın kavga en son çare olmalı belirtmek isterim ki belirtmiştim zaten . Anlatmak istediğim bu ramazan ayında daha dikkatli olmamız gerektiğiydi konu kaydı biraz

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R

estafrullah forumdaşım kim korkak ilan edecekki böyle bi durumda seni sen dogru olanı yapmıssın konuya deginmek gerekirse şahsen ben tek kelime dahi etmeden devam ederdim trafik bu böyle şeyler çok oluyo şu 1 ayda böyle 20 adet konu açılıyor belki daha fazla tabi bunlar okuduklarımız. kötü bi kaza ile sonuçlanmadı iyiki paçayı yırtttmıssın otobüsün altında kalmakta vardı.

ben sadece arkadaşımın dedigini söyledim üstüne alınma sen saygı çerçevesinde dogru olanı yapmıssın benim gözümde tebrik ediyorum trafikte böyle tipler çok var deidigim gibi hangi birini ayıklıcaksın dikkatli olmak gerek .

Motosikleti
    estafrullah forumdaşım kim korkak ilan edecekki böyle bi durumda seni sen dogru olanı yapmıssın konuya deginmek gerekirse şahsen ben tek kelime dahi etmeden devam ederdim trafik bu böyle şeyler çok oluyo şu 1 ayda böyle 20 adet konu açılıyor belki daha fazla tabi bunlar okuduklarımız. kötü bi kaza ile sonuçlanmadı iyiki paçayı yırtttmıssın otobüsün altında kalmakta vardı.

ben sadece arkadaşımın dedigini söyledim üstüne alınma sen saygı çerçevesinde dogru olanı yapmıssın benim gözümde tebrik ediyorum trafikte böyle tipler çok var deidigim gibi hangi birini ayıklıcaksın dikkatli olmak gerek .
    Haklısınız aslındada , sonradan niye pasif kaldın gibi yorumlar için yazdım , sonradan okuyunca farkettim biraz fazla olmuş.
    CEM. bunu beğendi.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    '78 Honda XL50, T1, '68 Simson Schwalbe, '91 Honda
    Bu gece saat 01.00 sularında İstanbul-Kuruçeşme Opet benzincisinin içinde otoparkçılar 4-5 yaşlarında bir erkek çocuğunun bacağının üzerinden müşteri otosuyla geçtiler.

Balıkçıdan (Park Fora) çıkan müşteriye otomobil yetiştiriyorlardı.

Çoğunun gözleri kan çanağı (uykusuzluk+susuzluk), dikkat sıfır.

Adam hem Oruç'lu hem otomobil direksiyonunda bütün gün.

Geçen yıllardaki Ramazan'larda;

E-5'de metrobüs durağının yanından geçerken iftara yetişmeye çalışan arkadaşının zart diye kapı açması sonucu benim yaşadığım kaza,

yakın bir arkadaşımıza, iftara 10 dakika kala, sigara krizindeki Tır şoförünün, Gebze'de, döner kavşakta göz göre göre çarpması (ve o arkadaşımın henüz 28 yaşında bir bacağının 3 cm kısa kalması),

bir belediye şoförünün iftara 45 dakika kala Bostancı Minibüs yolunda yönetmenlerimizden birine, hatalı sollamayla kafadan çarpması ve dizinden yaralaması

gibi bir çok hadiseye şahit olduk.

Elbette kimsenin ibadetine karışılmaz, karışılmamalı da.

Fakat bir bilene sormak isterim (misal: Müftülüğe); bu tutulan oruçlar, başka kullara zarar verilmesine neden oluyorsa, halen sevap mıdır?

Kaç gün oruç tutarak 4-5 yaşlarında bir çocuğun bacağının üzerinden geçmek günah olmaktan çıkar?

Yoksa işi sebebiyle bütün araç sürenler seferi olur mu?

Offf ortaçağ'da sıkışıp kalmak çok fena.

Slmlr
    Brkn
    DALGIC_800, Thracian, akira2012 ve 8 diğerleri bunu beğendiler..

Arabaların ve yayaların motora karşı saygı duymayı, onuda bir araç olarak görmeyi ve ciddiye almayı öğrenmedikleri sürece; ister oruçlu olun ister olmayın bu hiç bir şeyi değiştirmez..
    Öncelikle bu bilince sahip olmalı o insanlar daha sonra tepki göstermeli..

Motosikleti
    Alıntı Carl Gustav adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu gece saat 01.00 sularında İstanbul-Kuruçeşme Opet benzincisinin içinde otoparkçılar 4-5 yaşlarında bir erkek çocuğunun bacağının üzerinden müşteri otosuyla geçtiler.

Balıkçıdan (Park Fora) çıkan müşteriye otomobil yetiştiriyorlardı.

Çoğunun gözleri kan çanağı (uykusuzluk+susuzluk), dikkat sıfır.

Adam hem Oruç'lu hem otomobil direksiyonunda bütün gün.

Geçen yıllardaki Ramazan'larda;

E-5'de metrobüs durağının yanından geçerken iftara yetişmeye çalışan arkadaşının zart diye kapı açması sonucu benim yaşadığım kaza,

yakın bir arkadaşımıza, iftara 10 dakika kala, sigara krizindeki Tır şoförünün, Gebze'de, döner kavşakta göz göre göre çarpması (ve o arkadaşımın henüz 28 yaşında bir bacağının 3 cm kısa kalması),

bir belediye şoförünün iftara 45 dakika kala Bostancı Minibüs yolunda yönetmenlerimizden birine, hatalı sollamayla kafadan çarpması ve dizinden yaralaması

gibi bir çok hadiseye şahit olduk.

Elbette kimsenin ibadetine karışılmaz, karışılmamalı da.

Fakat bir bilene sormak isterim (misal: Müftülüğe); bu tutulan oruçlar, başka kullara zarar verilmesine neden oluyorsa, halen sevap mıdır?

Kaç gün oruç tutarak 4-5 yaşlarında bir çocuğun bacağının üzerinden geçmek günah olmaktan çıkar?

Yoksa işi sebebiyle bütün araç sürenler seferi olur mu?

Offf ortaçağ'da sıkışıp kalmak çok fena.

Slmlr
    Brkn
    Kesinlikle katılıyorum barkın abi . Fakat yazmak istemedim bir kesim çıkıpta sen dinsiz misin gibi saçma yorumlar yapar diye . Ne diyeceğimi şaşırıyorum artık . Herkezin dini kendine ama oruç tutupta , trafikte küfür edip , kavga edip , bağırıp çağırıp bunları oruçluyum diye ört pas etmek istiyorsa şahış , tüküreyim onun müslümanlığına .

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ramazn trafik açısından gerçekten çok tehlikeli bir zaman dilimi hele ki iftar vaktine yakın bırakın motosikleti ben yaya olarak trafiğe çıkmaya korkuyorum.Millet dikkati dağınık kafa yerinde değil,aşırı öfkeli sinirli.Geçen gün eşim ile beraber çıkıp bir turlayalım dedik 3 farklı kaza tehlikesi atlattık yarım saat içinde.Ana yola sağına soluna bakmadan atlayan arabalar artık zaten klasik.Arkasına bakmadan yola doğru kapı açanlar zaten alışıldık ama yeni bir şey gördüm geçen gün adamın biri şu Doblo tarzı ticari araçlardan biriydi sağa yanaştı durdu tam ben yanından geçerken önüme doğru fırladı ön tekerlek hafiften kitlendi benim zar zor durdum.Valla bu aralar sakinim belki eşim arkamda olduğu için ama sinirlenirsem ne oruçlu dinlerim ne yaşlı dinlerim en iyi ihtimal bir güzel söverim.Oruçlu olarak trafikte abuk subuk davranışlar sergileyen arkadaşlar milletin hayatını tehlikeye atarak,kazalara sebebiyet vererek abuk subuk davranışlarınızla milletin sinirini bozarak trafiği karıştırarak çok ilahi bir iş yapıyorsunuz manyak sevap kazanıyorsunuz tebrik ederim sizi.Oruç tutanlar özellikle iftar vaktine yakın lütfen direksiyon başına geçmesin hem kendi iyilikleri hem de etrafındaki herkesin iyiliği için.Üstüne alınan alınsın.İster dinsiz diyin ister kafir deyin ama hiç bir ibadet insan hayatından daha değerli değildir.
    akira2012 bunu beğendi.

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    [B] 18,5-19 yaşındayım , 3 senedir body yapıyorum , 110 kiloyum ama öyle hımbıl hımbıl değilim , sportif iriyim , lisanslı basketçiyim . Daha hiç dayak yememiş bir gencim . Yaşıtlarıma göre çok iriyim ve güçlüyüm ve korkusuzum . Tek yumrukla insan devirmişliğim çok vardır .
    off çok etkileyici...

Motosikleti
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ramazn trafik açısından gerçekten çok tehlikeli bir zaman dilimi hele ki iftar vaktine yakın bırakın motosikleti ben yaya olarak trafiğe çıkmaya korkuyorum.Millet dikkati dağınık kafa yerinde değil,aşırı öfkeli sinirli.Geçen gün eşim ile beraber çıkıp bir turlayalım dedik 3 farklı kaza tehlikesi atlattık yarım saat içinde.Ana yola sağına soluna bakmadan atlayan arabalar artık zaten klasik.Arkasında bakmadan yolu doğru kapı açanlar zaten alışıldık ama yeni bir şey gördüm geçen gün adamın biri şu Doblo tarzı ticari araçlardan biriydi sağa yanaştı durdu tam ben yanından geçerken önüme doğru fırladı ön tekerlek hafiften kitlendi benim zar zor durdum.Valla bu aralar sakinim belki eşim arkamda olduğu için ama sinirlenirsem ne oruçlu dinlerim ne yaşlı dinlerim en iyi ihtimal bir güzel söverim.Oruçlu olarak trafikte abuk subuk davranışlar sergileyen arkadaşlar milletin hayatını tehlikeye atarak,kazalara sebebiyet vererek abuk subuk davranışlarınızla milletin sinirini bozarak trafiği karıştırarak çok ilahi bir iş yapıyorsunuz manyak sevap kazanıyorsunuz tebrik ederim sizi.Oruç tutanlar özellikle iftar vaktine yakın lütfen direksin başına geçmesin hem kendi iyilikleri hem de etrafındaki herkesin iyiliği için.Üstüne alınan alınsın.İster dinsiz diyin ister kafir deyin ama hiç bir ibadet insan hayatından daha değerli değildir.
    Katılıyorum . Özellikle din sohbetine girmedim olay çıkmasın diye

Din bu değil ya . Oruç tutup eşini dövmek , çocuğunu dövmek , gelen geçene laf atmak değil , olmamalı . Ya ben Müslüman değilim yada bu insanlar Müslüman değiller .
    akira2012 ve Salih_T bunu beğendiler.

emocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    alkollü araç kullanmak suç. uyuşturucu kullanarak araç kullanmak suç. Oruçlu ara kullanmak yasak değil .
    Neden ? Kan şekerin düşmüyor mu ? sersem olmuyor musun ? reflekslerin azalmıyor mu ? asabi olmuyor musun ?
    2013 yılı itibariyle anlamını yitirmiş sosyokültürel bir uygulama daha ORUÇ .
    siz hiç doğada oruç tutan bir kedi veya köpek gördünüz mü
    insan beyninin bir BUG ıdır inanma ihtiyacı ve belli ritüellere uyma .
    hele TR De ohooo adam normalda rakısını içer zinasını yapar ama ramazanda oruç tutar
    Ulu Önder Mustafa Kemal'in kurduğu şeriat sonrası tek demokratik devlet olan Türkiye'mde gelişmiş bir absürd kültür daha .

Valla eskiden böyle değildim artık din kelimesini gördüğüm her yerde islamın abeste iştigali konusunda yazmaya ve Önder Mustafa Kemal'i övmeyi görev edindim . ( hakaret içermeden saygı çerçevesinde)
    Sonuna kadar ateistim sonuna kadar islam'ı sevmiyorum .

Gelelim topic başlığına . ramazan da motosiklet kullanmayın sakata gelmeyin
    saykem bunu beğendi.

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    açlık ve susuzluğun dayıanılmazlığı ile asabi gezen insanlar dolu ortalık.
    Oysaki ramazan hoşgörü ayıdır. hele helede sinirini asabiyetini oruca bağlayan insanların da rabbim orucunu kabul etsin
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

flame - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt-09,Derbi Gpr 125 Nude
    Alıntı emocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alkollü araç kullanmak suç. uyuşturucu kullanarak araç kullanmak suç. Oruçlu ara kullanmak yasak değil .
    Neden ? Kan şekerin düşmüyor mu ? sersem olmuyor musun ? reflekslerin azalmıyor mu ? asabi olmuyor musun ?
    2013 yılı itibariyle anlamını yitirmiş sosyokültürel bir uygulama daha ORUÇ .
    siz hiç doğada oruç tutan bir kedi veya köpek gördünüz mü
    insan beyninin bir BUG ıdır inanma ihtiyacı ve belli ritüellere uyma .
    hele TR De ohooo adam normalda rakısını içer zinasını yapar ama ramazanda oruç tutar
    Ulu Önder Mustafa Kemal'in kurduğu şeriat sonrası tek demokratik devlet olan Türkiye'mde gelişmiş bir absürd kültür daha .

Valla eskiden böyle değildim artık din kelimesini gördüğüm her yerde islamın abeste iştigali konusunda yazmaya ve Önder Mustafa Kemal'i övmeyi görev edindim . ( hakaret içermeden saygı çerçevesinde)
    Sonuna kadar ateistim sonuna kadar islam'ı sevmiyorum .

Gelelim topic başlığına . ramazan da motosiklet kullanmayın sakata gelmeyin

Tr'de demeseydiniz beğenecektim yazdığınızı.Genel hatlarıyla katılıyorum.Fakat Türkiye'de yazsanız daha hoş olurdu

Bu arada gerek yok böyle atara gider atraksiyonlara.Yaşlı amca el freni çekip iniyorsa sizde sinirliyseniz ve böyle abartılı tepki veriyorsanız,yaşa başa bakmadan dalacaksınız o zaman.O yaşının hörmetini bilmez ise sizede durmak düşmez.Ki bunda sinirlenip kavga çıkaracak birşey yok...Ben hergün menemen dolmuşlarıyla eshot şöförleriyle uğraşıyorum...Öfkeyle kalkan zararla oturur veyahut oturtturulur.
    Yamaha Mt09 dıştan modifiyeli içten şimdilik stock :p --------Derbi Gpr 125 Nude,Gianelli Perfomance Exhaust,Athena Air Filter-------- 0(rh)+ (Italian)

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)