Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456 SonuncuSonuncu

Polisimize Feda Olsun

Motovento
    REKLAM ALANI
    ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı oocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayrıca,

240 bin kişinin görev yaptığı bir camiada 50-100 hatta 200 tane kötü örnek olabilecek vaka bile ortaya koysanız , bu bütün camianın binde birini bile oluşturmaz . İnsanları karalamadan önce biraz daha insaflı olmak lazım
    Bütün camiaya kaymak için tek tek örnek mi göstermek zorundayız anlamadım gitti. Kaç yüz tanesi gösterildi forumlarda, medyada! Daha ne kadar savunacaksınız bu tipleri hayret ediyorum.

Vazgeçtim hayret etmiyorum, zira ya akrabanız arkadaşınız var ya da polissiniz demek zaten.

Hak yiyen b.k yesin demişler. Hakkım yeniyorsa yanında b.ku bedavaya sunarım ben. GÖZÜM ÜZERLERİNDE BU TİPLERİN!
    DALGIC_800 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Alıntı psyche adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazdıklarım ironiydi sadece Türkiyede yaşıyoruz ne mantığı ne açıklaması adam alenen eğleniyordu motorunda arızası olan adam otorup çay içmez motoru dışarıda çalışıyorken yada buna gülmez ya servise götürür ya oturur başında sorunu gidermeye çalışır espri yapmaz,bir de gidip soraydın diyor tüm suç benim sorsam eminim söylerlerdi illa bir yere mok atıp haklı çıkacaksınız sonuçta bir şekilde adamlar beni darp etse sonrada çıkıp derdiniz sen azmettirmişsin,o yüzden sabaha kadar yazsam video da çeksem kendi gözünle görsen şartlamışın kendini nafile

Eleştirmeyi öğrenin artık yahu bu adam yanlış yaptıysa yanlış yaptı bu kadar basit 40 tane adam yoldan geçerken bu motora ne oluyor diye baktı herkese tek tek açıklaması lazım o polisin ne demeye ulu orta motoru çalıştırıp çay içtiğini yoldan geçen vatandaşlar ne düşünüyordu polis hakkında sizce ?

Herşeye şükret herşeye hamdolsun yanlışları görme eleştiriye kapat kendini diye diye eşekleşti toplum bende dahil

Ağzımıza kadar vergiye borca batmışız sesimi sesimizi çıkaramıyoruz dünyanın en pahalı benzinini en pahalı pasaportunu kullanıyoruz biri de çıkıp demiyor ki siz ne yapıyorsunuz

Yukarıdaki de İNSAN İNSAN diye şahsıma atıf da bulunuyor aklınca iğneleme yapacak baştan beri susuyorum ama sustukça adamlar üste çıkmaya çalışıyor.
    Şimdi olaya birde şöyle bakalım,

Avatar resminde bir film karesinden alınmış resim bulunan adı sanı belli olmayan , yaşadığı şehri hayatımda duymadığım bir İNSAN !! gayet polemik yaratabilecek bir konu açıyor ve yangına körükle gitmekten hiç çekinmiyor. Ben bütün bunlara rağmen öküz altında buzağı aramadan fikirlerimi net bir şekilde ortaya koyarken kendisine İNSAN !! diye hitab ettiğim kişi celalleniyor.

Adama derlerki ,

Polisten korkuyorsun , bizdendemi korkuyorsun adın sanın şehrin yokmu senin . Sırf motoru 10 dk çalıştırdı diye bir polise ağız dolusu küfür etme hakkını kendinde bulurken , sana İNSAN!! diye hitab edilmesinden neden rahatsızlık duyuyorsunki

Saygılar

---------- Post added at 02:53 ---------- Previous post was at 02:47 ----------

Alıntı ero__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bütün camiaya kaymak için tek tek örnek mi göstermek zorundayız anlamadım gitti. Kaç yüz tanesi gösterildi forumlarda, medyada! Daha ne kadar savunacaksınız bu tipleri hayret ediyorum.

Vazgeçtim hayret etmiyorum, zira ya akrabanız arkadaşınız var ya da polissiniz demek zaten.

Hak yiyen b.k yesin demişler. Hakkım yeniyorsa yanında b.ku bedavaya sunarım ben. GÖZÜM ÜZERLERİNDE BU TİPLERİN!
    Sevgili kardeşim,

Haksızlığa tahammülü olmayan bir adamım . Adım sanım yerim işim bellidir . Kullanıcı isimleri arkasına saklanıp oraya buraya saldırıp ortalık karıştırmayı sevmem . 240.000 tane adamın olduğu bir yerde illa çürük yumurtalar çıkar. MT nin üye sayısı 100.000 civarında görünüyor .Ben sana hergün bu forumdan 100 tane çürük yumurta çıkarır önüne koyabilirim . Bu benim ve seninde çürük yumurtamı olduğumuzumu gösterir sadce buna cevap ver yeter.

Saygılar
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

psyche - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600
    Şimdi olaya birde şöyle bakalım,

Avatar resminde bir film karesinden alınmış resim bulunan adı sanı belli olmayan , yaşadığı şehri hayatımda duymadığım bir İNSAN !! gayet polemik yaratabilecek bir konu açıyor ve yangına körükle gitmekten hiç çekinmiyor. Ben bütün bunlara rağmen öküz altında buzağı aramadan fikirlerimi net bir şekilde ortaya koyarken kendisine İNSAN !! diye hitab ettiğim kişi celalleniyor.

Adama derlerki ,

Polisten korkuyorsun , bizdendemi korkuyorsun adın sanın şehrin yokmu senin . Sırf motoru 10 dk çalıştırdı diye bir polise ağız dolusu küfür etme hakkını kendinde bulurken , sana İNSAN!! diye hitab edilmesinden neden rahatsızlık duyuyorsunki

Saygılar
    Özelden tüm kişisel bilgilerimi yolladım umarım İnsan vasfınıza nail olmuşumdur.
    "Önü yoktan sonu boktan bu kuru davadan,
    utanır gayret-i güfranla cehennem de geçer. "

Psychedelic Gececi

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus

. Sırf motoru 10 dk çalıştırdı
    Bu size normal mi geliyor..
    CBF için jikle ile 10 dakika çalıştırması motora ciddi zarar verir...
    Kaldı ki zaten sıcak motor.. Oraya binerek gelmiş...
    Yaktığı benzin cabası....

Arkadaş zaten ettiği küfürlerin farkında....
    Bir motorcu olarak motoru ,
    Bir vatandaş olarakta belki benzine , belki de motorun haline acımıştır...
    Ta başta da dediğim gibi.. Plakasını alıp ilgili birime şikayet etseydi daha iyi olurdu....
    Belki sonuç alırdı...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Alıntı Benli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    POLİS VAZİFE VE SELAHİYET KANUNU

Kanun Numarası: 2559

Madde 1 - Polis, asayişi amme, şahıs, tasarruf emniyetini ve mesken masuniyetini korur. Halkın ırz, can ve malını muhafaza ve ammenin istirahatini temin eder.
    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Motorkafa bayağı iyimişin , sence?
    Bak hocam bu aşağıdaki alıntı milletvekili andı.
    "Devletin varlığını ve bağımsızlığını, yurdun ve halkın bölünmez bütünlüğünü, halkın kayıtsız şartsız egemenliğini koruyacağıma; hukukun üstünlüğüne, demokratik, laik ve sosyal hukuk devleti ve Atatürk ilkelerine bağlı kalacağıma; halkımın refah ve mutluluğu için çalışacağıma; her yurttaşın insan haklarından ve temel hak ve özgürlüklerden yararlanması ülküsünden ve Anayasaya bağlılıktan ayrılmayacağıma; namusum ve şerefim üzerine and içerim."
    Biliyorsundur diye uğraşmaya gerek duymadım ama eğer okuyacaksan bu yemine sadık kalmayan 20 30 tane döküman bulayım sana.
    Yani her şey anayasanın 547854354645789. maddesine uygun olarak yürümüyor.
    düzgünbaba, DALGIC_800 ve Mengu16 bunu beğendiler.
    Motosikletli Kaplumbağa...

düzgünbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    varvarvar
    Bu başlığa konu olan memur o videodaki kişi değildir. Biz vatandş döven bir memurdan değil motorunu nedenini bilmediğimiz bir şekilde kafe önünde çalıştırıp çay içmesini tartışıyoruz. Kimsenin gururu veya kafası falan kırılmış değil en fazla 1 lt benzin gitti. (ve belkide bunun mantıklı bir sebebi var bilmiyoruz)

Saygılar[COLOR="Silver"]
    Size video beğendiremedik okan bey ne edelim coq arkadaşın dedikleri ile avunacağız,hani dediya torunlar farklı bakacak birgün
    sevgiler.

Motosikleti
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu size normal mi geliyor..
    CBF için jikle ile 10 dakika çalıştırması motora ciddi zarar verir...
    Kaldı ki zaten sıcak motor.. Oraya binerek gelmiş...
    Yaktığı benzin cabası....

Arkadaş zaten ettiği küfürlerin farkında....

Bir motorcu olarak motoru ,
    Bir vatandaş olarakta belki benzine , belki de motorun haline acımıştır...
    Ta başta da dediğim gibi.. Plakasını alıp ilgili birime şikayet etseydi daha iyi olurdu....
    Belki sonuç alırdı...
    Sevgili Kardeşim,

Motoru çalıştırma sebebinin ne olduğunu bilmediğimiz sürece birşey söylemek yanlış olur. İçinde bulunduğumuz kış günlerinde güney sahilimzde bile olsa 10 dk veya 60 dk CBF i jiklede çalıştırmak herhangi bir zarar vermez. Ayrıca katılmadığım bir konu daha var hiçbir motor jikle çekiliyken 10 dk çalışmaz (heleki sıcaksa mutlaka boğulur ve tekrar çalıştırmak mümkün olmaz) belliki motorda bir problem var ve o memur motorun stop etmemesi için jikle kolunu çok az çekerek sadece rölantiyi bir miktar yükseltmiş.
    Arkadan gelen yunus ekibindekiler gidip motoru direk stop etememişler her ikiside motoru dinliyor gaz veriyor ve tekrar dinliyorlar , belliki birşeyler araştırıyorlar.
    Neden ısrarla öküz altında buzağı aramaya çalışıyorsunuzanlayamıyorum.

Saygılar

psyche - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600
    Sevgili Kardeşim,

Motoru çalıştırma sebebinin ne olduğunu bilmediğimiz sürece birşey söylemek yanlış olur. İçinde bulunduğumuz kış günlerinde güney sahilimzde bile olsa 10 dk veya 60 dk CBF i jiklede çalıştırmak herhangi bir zarar vermez. Ayrıca katılmadığım bir konu daha var hiçbir motor jikle çekiliyken 10 dk çalışmaz (heleki sıcaksa mutlaka boğulur ve tekrar çalıştırmak mümkün olmaz) belliki motorda bir problem var ve o memur motorun stop etmemesi için jikle kolunu çok az çekerek sadece rölantiyi bir miktar yükseltmiş.
    Arkadan gelen yunus ekibindekiler gidip motoru direk stop etememişler her ikiside motoru dinliyor gaz veriyor ve tekrar dinliyorlar , belliki birşeyler araştırıyorlar.
    Neden ısrarla öküz altında buzağı aramaya çalışıyorsunuzanlayamıyorum.

Saygılar
    Konuyla ilgili son yorumum bu kez polisler yada devlet düşmanlığı yapmayacağım motorcu olarak yazıyorum,
    Motor jigledeyken özellikle 3-4 dk sonra sürekli kusmaya başladı bildiğiniz kendi kendine stop eder gibi olup rolanti tekrar coşuyordu bu da motorun sürekli rolantide kalamayacağının kanıtı yada motorun arızasıydı bilemiyorum ama net olarak 7-8 dakika motoru stop ettirmedi teknik bilgisi ileri olan arkadaşlar yorumlar.
    "Önü yoktan sonu boktan bu kuru davadan,
    utanır gayret-i güfranla cehennem de geçer. "

Psychedelic Gececi

haojin2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 2006/Lada Samara 1500i 2001
    [QUOTE=oocan;2904563]Bu başlığa konu olan memur o videodaki kişi değildir. Biz vatandş döven bir memurdan değil motorunu nedenini bilmediğimiz bir şekilde kafe önünde çalıştırıp çay içmesini tartışıyoruz. Kimsenin gururu veya kafası falan kırılmış değil en fazla 1 lt benzin gitti. (ve belkide bunun mantıklı bir sebebi var bilmiyoruz)

Saygılar[COLOR="Silver"]

---------- Post added at 02:17 ---------- Previous post was at 02:13 ----------

Bakın;ilk mezajımda Hz.Ömer(r.a)'den örnek verdim.
    Hz.Ömer devlet işlerinde kullandığı mumu bile kişisel işlerinde kullanmazmış.
    Mesele 1 lt benzin veya 1 motosiklet değil.
    O benzinin her damlasında milyonların hakkı var.
    İnsanların da burada savundukları olay budur.
    Yoksa kimse sebepsiz polise sataşmaz.
    Saygılar.
    Bir insanın gerçek zenginliği, onun bu dünyada yaptığı iyilikleridir. (Hz. Muhammed(s.a.v))Bizim dinimiz, akla en uygun ve en doğal bir dindir. Ve ancak bu nedenledir ki son din olmuştur.(M.K.Atatürk)

Motosikleti
    SYM GT EVO 250 İ
    Alıntı psyche adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün can sıkıntısından sahil kenarında bir kafeteryaya gidelim dedik arkadaşla,giyindik korumalarımızı taktık Kafeye doğru yol aldık, hemen ardımızdan bir yunus ekibi park etti neyse biz geçtik oturduk kahvemizi içiyoruz,memur arkadaşlar da yüksek morali sanırım kendi aralarında Türkçe dışı değişik bir dil ile espriler şakalar vs.. Biz içeri oturduk fakat yunuslardan biri girmedi kafeye, o motorun başında kaldı ağzı açık güler halde , stop etmedi üstelik jigleyi açarak yüksek devirde çalışmaya bıraktı motoru ve kendi girdi içeri arkadaşının yanına, motor çalışa dursun bunlar güzelce masalarına oturdular siparişlerini verdiler neyse bi kaç dakika sonra gidip kapatır diye bekliyorum tabi ama bunda gram niyet yok yaklaşık 7,5 dakika motor jigle açık çalışır halde dışarıda bıraktı ve içeride koyu bir sohbete daldılar,bu arada motorun yanından geçen vatandaşlar şaşkın şaşkın motora bakıyor polislerimiz ise vatandaşların şaşkın bakışına gülüp bir yandan kahvelerini yudumluyorlar,fakat öyle bir yayılma,rahatlık yok,diğer motorize ekip ulaşıyor ve o motorize ekiptekiler inip motoru stop ettiriyor içerideki arkadaşlarıyla işaretleşip.Onlardada bir rehaver bir eğlence havası sezinliyorum.Bu olaydan aklımda kalan bazı sorular var.

Eğer cafeteryaya çay içmeye geçiyorsan motoru neden stop etmiyorsun ? Hadi stop etmedin ne demeye jigleyi açıp o halde haybeye çalıştırıyorsun ? Zaten postu serdin kullanmayacaksın motoru ne demeye fantezi olsun diye bunları yaparsın ? Araba değil bu ısıtasın,kaldı ki Türkiyenin en güneyi en sıcak yeri ne kar yağar ne don olur tek marş alır gider ne kadar soğuk olursa olsun.

Benzinin faiş olduğu bir ülkede vergilerimizle alınan motosikletleri konan akaryakıtı böyle hunharca harcayan bilinçsiz,cahil,eğitimsiz adamlara canımızı,malımızı emanet ediyoruz,videosunu da çektim fakat baya küfrettiğim için koyamıyorum buraya.

Ben böyle rahat adamlar görmedim.
    Merhaba

Polis ekiplerinin oto ve motor yunus vs. gün içinde bitirmesi gereken benzinleri var, misal sabah X LT benzin aldın akşam teslim edince o bitmiş olması lazım , İstanbul'da Mecidiyeköy de çalışırken iş yeri garajına polisler doblo tarzı araçlar ile gelirlerdi 1-2 saat araç çalışır şekilde kalırdı onlar iş hanının kantininde sohbet ederlerdi , bir keresinde sormuştum bunun mantığı ne diye, orada ki memur anlatmıştı bu durumu, bende yarın Emniyete gidip durumu anlattım o günden sonra bir araç bile otoparka gelmedi büyük ihtimalle sizin gördüğünüz Yunus ta benzin bitirmeye çalışıyor, KM kontrolü yapamıyorlar çünkü.

Saygılar

Motosikleti
    [QUOTE=haojin2005;2904618]
    Bu başlığa konu olan memur o videodaki kişi değildir. Biz vatandş döven bir memurdan değil motorunu nedenini bilmediğimiz bir şekilde kafe önünde çalıştırıp çay içmesini tartışıyoruz. Kimsenin gururu veya kafası falan kırılmış değil en fazla 1 lt benzin gitti. (ve belkide bunun mantıklı bir sebebi var bilmiyoruz)

Saygılar[COLOR="Silver"]

---------- Post added at 02:17 ---------- Previous post was at 02:13 ----------

Bakın;ilk mezajımda Hz.Ömer(r.a)'den örnek verdim.
    Hz.Ömer devlet işlerinde kullandığı mumu bile kişisel işlerinde kullanmazmış.
    Mesele 1 lt benzin veya 1 motosiklet değil.
    O benzinin her damlasında milyonların hakkı var.
    İnsanların da burada savundukları olay budur.
    Yoksa kimse sebepsiz polise sataşmaz.
    Saygılar.

Çok doğru bir açıdan bakıyorsunuz ama bir eksikle , biz hala o memurun o motoru niye ısrarla çalışmaya bıraktığını bilmiyoruz , varsayımlar yapıp burada cevap verme imkanı olmayan bir şahsa hakaretler yağdırıyor onun üzerinde bütün polis teşkilatını karalıyoruz. Benim bildiğim Hz. Ömer (r.a.) o memura söz hakkı vermeden karar vermezdi. O yüzden Hz. Ömer (r.a.)adaleti ile bilinir.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    İçinde bulunduğumuz kış günlerinde güney sahilimzde bile olsa 10 dk veya 60 dk CBF i jiklede çalıştırmak herhangi bir zarar vermez. Ayrıca katılmadığım bir konu daha var hiçbir motor jikle çekiliyken 10 dk çalışmaz
    Bu sözünüzün altına birşey yazmak istemiyorum....
    Kalkıp yok öyle değil böyle diye işin aslını da anlatmayayım...

Her neyse...
    Öküzün altında buzağı falan aramak değil, Son günlerde oluşan bu talihsiz videolar arttıkça insanın siniri bozuluyor...
    Hele ki bu olaylara benzer olayları yaşayan kişilerden bazıları da aramızdayken bu gibi tepkiler olur....

Kaldı ki ben bile neler yaşadım....
    Hayatında karakola gitmemiş bir insan olarak motorum çalındığında gittiğimde hırsızı bile haklı bulup çıkmıştım....
    Hala ruhsatım elimde durur... Kocaman çalıntı kaşesiyle...

Asıl kızılan nokta sivil hayatta bir baltaya sap olamayacak türdeki insanların polis olup , bu mesleği şahsi egoları için kullanmaları olabilir mi ?...
    İşte bunları polisler kendi aralarında ayıklaması lazım değil mi?...
    Neden 250 bin memur zan altında kalsın ki?...
    DALGIC_800 ve ero__ bunu beğendiler.
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    Alıntı samsam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba

Polis ekiplerinin oto ve motor yunus vs. gün içinde bitirmesi gereken benzinleri var, misal sabah X LT benzin aldın akşam teslim edince o bitmiş olması lazım , İstanbul'da Mecidiyeköy de çalışırken iş yeri garajına polisler doblo tarzı araçlar ile gelirlerdi 1-2 saat araç çalışır şekilde kalırdı onlar iş hanının kantininde sohbet ederlerdi , bir keresinde sormuştum bunun mantığı ne diye, orada ki memur anlatmıştı bu durumu, bende yarın Emniyete gidip durumu anlattım o günden sonra bir araç bile otoparka gelmedi büyük ihtimalle sizin gördüğünüz Yunus ta benzin bitirmeye çalışıyor, KM kontrolü yapamıyorlar çünkü.

Saygılar
    Bu yazdığına kendin inanıyormusun

Sırf benzin bitirmek için ortalık bir yerde jiklede motor çalıştırmak hiç akıllıca değil. Bir hortum ve pet şişe ile 30 sn de o iş hallolur. CBF gibi bir motorla 10 dk jiklede motor çalıştırarak 300 gram benzin bile yakamazsın . İstersen bir dene .

Saygılar

haojin2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 2006/Lada Samara 1500i 2001
    [QUOTE=oocan;2904623]
    Alıntı haojin2005 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Çok doğru bir açıdan bakıyorsunuz ama bir eksikle , biz hala o memurun o motoru niye ısrarla çalışmaya bıraktığını bilmiyoruz , varsayımlar yapıp burada cevap verme imkanı olmayan bir şahsa hakaretler yağdırıyor onun üzerinde bütün polis teşkilatını karalıyoruz. Benim bildiğim Hz. Ömer (r.a.) o memura söz hakkı vermeden karar vermezdi. O yüzden Hz. Ömer (r.a.)adaleti ile bilinir.
    Polis akrabalarım var,tanıdığım polis insanlar var.
    Hepsi de oldukça iyi insanlar.
    Ben arkadan konuşmamaya çalışırım.
    Onların yüzüne de söylüyorum bu aksaklıkları,çünkü meslektaşlar.
    Ancak trafikte veya haberlerde,medyada karşılaştığım polisler tamamen farklı.
    Polislerin tamamına hiçbir zaman giydirmedim,genelleme yapmaktan nefret ederim.
    Öğrenciyim,ileride meslek seçimimde polisliği de düşünüyorum.
    Çünkü böyle aksaklıkları gidermeye çalışmak istiyorum en azından.
    Keşke olmasa aksaklıklar,polislerle anlaşabilsek toplum olarak.
    Saygılar.
    Bir insanın gerçek zenginliği, onun bu dünyada yaptığı iyilikleridir. (Hz. Muhammed(s.a.v))Bizim dinimiz, akla en uygun ve en doğal bir dindir. Ve ancak bu nedenledir ki son din olmuştur.(M.K.Atatürk)

Motosikleti
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Asıl kızılan nokta sivil hayatta bir baltaya sap olamayacak türdeki insanların polis olup , bu mesleği şahsi egoları için kullanmaları olabilir mi ?...
    İşte bunları polisler kendi aralarında ayıklaması lazım değil mi?...
    Neden 250 bin memur zan altında kalsın ki?...
    Bu polisler uzaydan gelmediler ,polis okullarından yetiştiler.Biraz araştırırsan son 2-3 seneye kadar polis alımında hangi kriterlere bakıldığını , kimlerin hangi dernek veya kuruluşlara üye olmalarının mülakatlarda büyük fark yarattığını ve bu çevrelerin emniyet üst yönetimininde büyük bir çoğunluğunu oluşturduğunu bulabilirsin. Polis ile ilgili her olayda hükümete çakmayı adet edinenler asıl bu hususları araştırırlarsa özellikle agresif tavırları ile mesleği şahsi egolarına alet etmeyi adet edinenlerin hükümetin siyasi görüşü ile uzaktan yakından alakalarının olmadığını görebilirler.

Motosikleti
    SYM GT EVO 250 İ
    Bu yazdığına kendin inanıyormusun

Sırf benzin bitirmek için ortalık bir yerde jiklede motor çalıştırmak hiç akıllıca değil. Bir hortum ve pet şişe ile 30 sn de o iş hallolur. CBF gibi bir motorla 10 dk jiklede motor çalıştırarak 300 gram benzin bile yakamazsın . İstersen bir dene .

Saygılar
    Sizce neden olabilir ?

bassy_bolu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tahminime göre, bunların motorla hergün gitmek zorunda oldukları güzergahlar vardır.. Tabi gitmediklerinde motorda yakıt fazlası çıkacağından, benzini azaltmak için yapmış olabilirler?

Edit: benden önce yazan olmuş bu yorumu
    Dağda motor kullanan asfaltta yan yatmaz...

Motosikleti
    Alıntı samsam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizce neden olabilir ?

Arkadaş ne tembel adamlarsınız yukarıya elli yerde tahminlerimi yazdım zahmet edip okusanıza Allah Allaaah akşam akşam kızmaya başlıyorum..

Motosikleti
    SYM GT EVO 250 İ
    Arkadaş ne tembel adamlarsınız yukarıya elli yerde tahminlerimi yazdım zahmet edip okusanıza Allah Allaaah akşam akşam kızmaya başlıyorum..

Peki,

Saygılar

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sevgili kardeşim,

Haksızlığa tahammülü olmayan bir adamım . Adım sanım yerim işim bellidir . Kullanıcı isimleri arkasına saklanıp oraya buraya saldırıp ortalık karıştırmayı sevmem . 240.000 tane adamın olduğu bir yerde illa çürük yumurtalar çıkar. MT nin üye sayısı 100.000 civarında görünüyor .Ben sana hergün bu forumdan 100 tane çürük yumurta çıkarır önüne koyabilirim . Bu benim ve seninde çürük yumurtamı olduğumuzumu gösterir sadce buna cevap ver yeter.

Saygılar
    Bakın halen aynı şeye takıldınız gidiyorsunuz insanları da yanlış yönlendiriyorsunuz.

BÜTÜN POLİS CAMİASI BÖYLE DİYEN OLDU MU?

BU CÜMLEYİ ANLAMAK BU KADAR ZOR MU?

POLİSLERİN YÖNETİM ŞEKLİ İLE İNTERNET FORUM YÖNETİM ŞEKLİ AYNI MI?

DENETİM KADEMELERİ AYNI MI?

Sizde bu yukarıda yazdığım sorulara bir cevap verirseniz iyi olur. Hepsi böyle demiyorum. Ama illa öyle anlamak istiyorsanız öyle anlayın. Anlayış sizin kafanızı değiştirecek değilim. İnsanların yapmadığı şeylerin yüklenilmesine feci kızarım, ağır konuşurum.

Yukarıda yazdığım bütün camia lafı da bir genel yapıdadır. Öyle yazınca belki anlarsınız dedim ama onu da anlayamadınız. Hepsi böyle G.T demiyorum. Ama böyleleri çoğunlukta.

Çok defa çevirmeye girdim. Güler yüzlü efendi polis yok mu ? VAR! En basiti geçen gece GBT kontrolü yapıp kayıt alıyorlar. Polis evraklarımı istedi. Uzattım, emniyet kemerimi çözüp inecektim ki inmenize gerek yok hava soğuk zaten dedi. İnmedim. 20 sn. geçti ve inmemeyi kendime yediremedim, hava soğuksa soğuk adamlar iş yapıyor birşey soracak olsa ayağıma tekrar geri gelmesin benden yaşca büyük insan diyip indim araçtan üzerime montumu dahi almadan.

İşin özü ne kadar ekmek o kadar köfteden ibarettir...
    alp_tunay bunu beğendi.

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)