Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
11. sayfa BirinciBirinci ... 910111213 ... SonuncuSonuncu

169 adet yazlığı varmış, 224 tane konutu varmış, hadi içeri atalım bunları :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Hani bir söz vardır, seyh ucmaz mürid ucurur diye.

Bir kölenin sahibinin kim olduğu, kölenin köle olduğu gerçeğini değiştirmez.

Tebaanın seçim özgürlüğü olamaz o sahibinden memnundur. (Stockholm sendromu)

En azından zihninde bile özgür düşünceyi tatmamış birisi için özgürlük tehlikeli birşeydir

Sıradan halk için Osmanlı idaresinde yaşamak ile Bizans vs idaresinde yaşamak arasında temelde hiç bir fark yoktur.
    35emre35 ve otopsici bunu beğendiler.
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tarihinden ders almayan çok az millet vardır ki, biride bizim milletimizdir.
    Kutsal kitabımız Kuran-ı Kerim boşa yazılmamıştır günümüze ışık tutmaktadır, dünyada hayat sonlanana kadar da bizlere rehber olacaktır zira, Gençliğe Hitabeyi de günümüzü anlatan güzel bir örnek olarak kabul etmek lazımdır bence.
    Soykan67 ve YÖRÜK bunu beğendiler.

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ne güzel gidiyosunuz..

Osmanlı...
    çağ açığ çağ kapatan bunu yapabilmek için tahta geçerken kardeşlerini boğdurtan, tamamına yakını cavur türk melezi olan çok ırklı bir hükümranlıktı..

viyanayada onlar dayandı, ingiliz genarale kılıcı istanbulda onlar teslim etti..

Türkiye cumhuriyeti çok mu farklı.. 3-4 cephede ordusu olmadan şu anda ki misakı millli sınırlarını alanlar da bizim atalarımız..pkk lı teröristi meclise sokanda biz değilmiyiz.. Yarın doğuda kurulacak kürt devletine de topraklarını biz elimizle verecez...

kısacası viyana kapısına dayanan da biziz pkk ile başaçıkamayan da

birileri bişi yapar nasılolsa diye bekleyin .. en son bu ülkenin başkentinde elinde Türk bayrağı yürüyen, amacı Türkiye Cumhuriyeti' nin kuruluşunu kutlayıp kurucusunun mezarını ziyaret etmek isteyen kalabalığa tazzikli suda sıkıldıya sözün bittiği nokta o oldu.

beyler bayanlar bazı olgular vardırki biz buna kısaca milli irade diyelim, partiler üstüdür.. sen x partiye sempati duyarsın ben y partisine duyarım bazıları ise z den hoşlanır. zemin türk milli iradesi üzerine bina olmadığı sürece inanın hiç bir parti bizi esaret altında yaşamaktan öte götüremez..
    YÖRÜK, Soykan67, haojin2005 ve 5 diğerleri bunu beğendiler..
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

haojin2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 2006/Lada Samara 1500i 2001
    [QUOTE=besikcioglu;2878644]
    Alıntı haojin2005 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ALLAH'TAN BAŞKA kimse kimsenin dinini,imanını bilemez.BU ÜLKEYİ KURTARAN KİŞİ DE İSLAM DÜŞMANI FALAN DEĞİLDİ.İslam düşmanı olduğunu kim söylüyor?Tamam ibadetimizi,dini vecibelerimizi özgürce yapmamızı sağlayan kişi mi islam düşmanı?Yoksa zamanında 40.000 Alevi kardeşimizi katledenler mi islamın koruyucusu.O İslam'ın koruyucusu dediğin Osmanlının padişahı olan V.Murad'ın ve üç tane mason şeyhülislamının mason olması da mı tesadüf.Allahaşkına böyle mi İslam'ı savundular.(İnanmıyorsan git mason kaynaklarından bak).Ama ATATÜRK hakında mason diye bir masal uydurdunuz,masonlara sorsan hiçbiri kabul etmez bunu.Onlar bile kabul etmezken sizin bu çabanız niye.
    Ayrıca konuyu açan arkadaştan özür dilerim konuyu dağıtanlardan biri olduğum için ama adam burada ülkenin kurucusuna hakaret etmiş be ne yapayım?[/QUOTE arkadaş ben ülkenin kurucusuna hakaret etmiyorum ülkeyi kurmuştur. dogrudur benım itirazım. kimsenın başörtüsüne karışamaz. ben kimsenin acık giyindigine karışmadıgım gibi. başörtüsüne düşman olan benim anlayışıma göre din düşmanıdır.atatürkün annesi kız kardeşi nin başı örtülümüydü? sanırım evet atatürkü sevenler hep tessettürlü lere düşman neden acaba? dinimizde ölen bir meftaya benim bildigim KURAN I KERİM okunur ama atayuı sevenler kuran okumasını bile bilmiyorlar sanırım biz anneleri başörtülü insanlar kuran okudugumuzda tüm ülke büyüklerine tüm gelmiş gecmiş hakkı rahmetıne kavuşmus devlet buyuklerimize fatiha okuruz. şimdi kim atayı seviyor. belli oluyor.
    Çok şüfür Atatürk'ü de seviyorum,Kur'an I Kerim okumasını biliyorum.Sen rahat ol 23 Nisanda,29 Ekimde,10 Kasımda Atatürk' e ve şehit olan atalarımıza fatiha okurum,okumayı borç bilirim.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    [QUOTE=haojin2005;2878992]
    Alıntı besikcioglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok şüfür Atatürk'ü de seviyorum,Kur'an I Kerim okumasını biliyorum.Sen rahat ol 23 Nisanda,29 Ekimde,10 Kasımda Atatürk' e ve şehit olan atalarımıza fatiha okurum,okumayı borç bilirim.
    Zaten o konuyu hiç deşme dostum. Zira bu sene bunu da gördük yok kutlama yasak yok 19 mayıs yasak o yasak bu yasak. Ne kadar seviyorlar yasaklamayı.A.K.P.

haojin2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 2006/Lada Samara 1500i 2001
    [QUOTE=ero__;2879046]
    Alıntı haojin2005 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Zaten o konuyu hiç deşme dostum. Zira bu sene bunu da gördük yok kutlama yasak yok 19 mayıs yasak o yasak bu yasak. Ne kadar seviyorlar yasaklamayı.A.K.P.
    Aynen öyle hocam..

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şöyle bir adamın ağzından tekbir duyarsam düşünürüm...

http://galeri2.uludagsozluk.com/208/...lan_300618.jpg

okuyoruz kardeşim..maide 51 i okuyoruz...
    “...Ey Muhammed, inkarcılarla ... savaş, on*lara karşı sert davran” (Tevbe Suresi, ayet 73)
    Enfal Suresi’nde, “... (inkarcıların) boyunlarını vurun, parmaklarını doğrayın” (Enfal Suresi, ayet 12) diye ekler. Tevbe Suresi’nde, “...müşrikleri nerede görürseniz öldürün” (Tevbe Suresi, ayet 5) dedikten sonra, ehl-i kitab’a (yani Ya*hudilerle Hıristiyanlara vd...) karşı, İslami kabul etmelerine ya da “cizye” (kafa parası) vermelerine kadar savaşılmasını emreder ve şöyle der:

“Kendilerine kitap verilenlerden Allah’a ve ahret gününe inan*mayan, Allah ve Resulünün haram kıldığını haranı saymayan ve hak dini (İslam dinini) kendine din edinmeyen kimselerle, küçü*lerek elleriyle cizye verinceye kadar savaşın” (Tevbe Suresi, ayet, 29).

Senin güdümlü dediğin radikal isalmcılar bu ayetlere göre hareket ediyolar ki en azından kuran ı kerim in emrettiği gibi yaşıyolar arkadaşım...onun için sizde savaşın inkarcılarla, boyunlarını vurun bence ki radikaller kadar samimi olun en azından...

bu okudukların bana yetiyo dostum...yanlış yorumluyosun dersen de "biz kuran ı apaçık anlaşılsın diye yolladık" ayetini ve kuran ın anlaşılması için herhangi bir rehbere gerek duyulmadığını belirten bir sürü ayet gösteririm....
    sizin amacınızı anlayamadım, ancak cımbızla çekme olayına karşıyım:

müşrikleri nerede görürseniz öldürün” (Tevbe Suresi, ayet 5) böyle demişsiniz ama ayetin esası aşağıdaki gibi:

http://www.kuranmeali.org/9/tevbe_su..._mealleri.aspx

O haram aylar çıktığında artık müşrikleri, kendilerini bulduğunuz yerde öldürün. Yakalayın onları, kuşatın onları, tüm geçit noktalarını tıkayın onların. Bunun ardından tövbe eder, namazı gereğince kılar, zekâtı verirlerse, yollarını açın onların. Kesin olan şu ki, Allah Gafûr'dur, Rahîm'dir.

diğer yazdıklarınızı da siz kontrol edin, mantığınızın almadığı yerler zaten kitabımızda yok, tercüme hataları çok var, doğru kaynaklardan yararlanın, mesela Yaşar Nuri Öztürk'ün kitaplarını okuyabilirsiniz, kitabını okuyacağınız kişi mutlaka profesör olsun, başka bir sürü kitabı olsun, ben eminim tercüme hataları yapmamış olacaktır ...
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Alıntı polo34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

müşrikleri nerede görürseniz öldürün” (Tevbe Suresi, ayet 5) böyle demişsiniz ama ayetin esası aşağıdaki gibi:

O haram aylar çıktığında artık müşrikleri, kendilerini bulduğunuz yerde öldürün. Yakalayın onları, kuşatın onları, tüm geçit noktalarını tıkayın onların. Bunun ardından tövbe eder, namazı gereğince kılar, zekâtı verirlerse, yollarını açın onların. Kesin olan şu ki, Allah Gafûr'dur, Rahîm'dir.

diğer yazdıklarınızı da siz kontrol edin, mantığınızın almadığı yerler zaten kitabımızda yok, tercüme hataları çok var, doğru kaynaklardan yararlanın, mesela Yaşar Nuri Öztürk'ün kitaplarını okuyabilirsiniz, kitabını okuyacağınız kişi mutlaka profesör olsun, başka bir sürü kitabı olsun, ben eminim tercüme hataları yapmamış olacaktır ...
    Bence bu gösterdiğiniz tercümede de mantık hatası var. buraya göre onları ölüm tehdidi ile dolaylı olarak zorla müslüman yapın , hakkı ile olurlarsa salın olmazlarsa öldürünmü demek istiyor.
    Müslümanlığın mantığına aykırı değilmi bu .
    Daha çok özrü kabahatinden büyük gibi bir açıklama olmuş sanki.

Gerçi konu bu değil ama görmüşken yazım dedim.
    alp_tunay ve İHTİYAR bunu beğendiler.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence bu gösterdiğiniz tercümede de mantık hatası var. buraya göre onları ölüm tehdidi ile dolaylı olarak zorla müslüman yapın , hakkı ile olurlarsa salın olmazlarsa öldürünmü demek istiyor.
    Müslümanlığın mantığına aykırı değilmi bu .
    Daha çok özrü kabahatinden büyük gibi bir açıklama olmuş sanki.
    Aynen ağzımdan aldın.....
    Bu nasıl çelişki...

Allahın verdiği canı allahtan başkası alamaz diye biliyoruz...
    Sırf müslüman olmadı diye adam öldürmek...
    Bencede bir yanlışlık olmalı...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda

..
    Allah var alptunay ve acayüp benden daha detayli düsünmüsler haklarini teslim etmem lazim.
    Ben daha farkli algiladim olayi.
    Yani çok basit kaçacak ama ben okur okumaz anladigim tek sey su oldu.
    Ulem ölü adam nasil tövbe edip namaza niyaza baslayacak?

Yani yanlis anlasilmasin,
    diger detaylara dikkat edip ya o mevzu ölenler için degil,diye olabilecekleri de düsündüm.
    öldürmeyi basaramadiklariniza da ambargo uygulayin,
    sanayag, gaz kuyruklari olsun,
    filtreli sigara için günlerce kuyruk beklesinler,
    gazyagi benzin bulamasinlar,
    ekmek karne ile satilsin,
    mecburen demirele oy versinler,
    ertesi gün bolluk bereket olsun
    gibi bir anlama geldigini de idrak ediyorum.
    Bana yabanci gelmedi çünkü çocuklugumun büyük bölümü kuyruklarda geçti.

Netice itibariyle baktik ki pabuç pahali
    kelime-i sahadet getirip müslüman olduk.

Yani konuyu dagittim biliyorum ama özellikle yaptim.
    Inanci tartismanin kimseye faydasi yok arkadaslar.

Adi üstünde inanç
    yani inanilan sey.
    ispat vesaire gerekmez.
    Bunla alay da edilmez.
    Tartisilmaz da.

Tartisilacak olan sey sudur.
    Ben böyle inaniyorum ve sen de eger yasamak istiyorsan benim gibi inanmalisin söylemidir.
    Baska dünya yok.
    Yani ben burayi begenmedim bir müsade geri gideyim beni baska yere tayin edin gibi bir sansiniz yok.
    Ya da ulem herkes söyle düsünüyor, ben niye öyle düsünmüyorum?
    Dur ben de onlar gibi düsüneyim deme sansiniz da yok.
    Zaten insanoglunun böyle bir opsiyonu olsaydi ve her yeni dogan, daha öncekiler gibi düsünseydi hala atesi odunlari birbirine sürterek yakiyor olurdunuz.
    Bu durumda sigaranizi yakmak için ates istediginiz adamin yedi sûlalenize edecegi küfrü forum kurallari geregi yazamiyorum.
    Kisacasi her fikri kiyasiya tartisalim.
    Hatta birbirimizin agzina ziçalim.
    Ama lütfen birbirimizi dogdugumuzdan beri bize dikte edilen ve sirf anamiza babamiza ya da baska büyüklerimize olan güvenimizden dolayi inandigimiz degerlerden vurmayalim.
    Ama lütfen bizim tercihimiz olmayan ve anne babamizin bir anlik zevk ugruna nesebimizi belirledigi irk üzerinden birbirimizi vurmayalim.
    Sizin birbirinizi yediginiz irk ve din mevzulari hakkinda dünyaya yeni gelen bebegin en ufak bir fikri yok.
    Ve o irk ve din odakli savaslarin ve pustluklarin hiçbirinde o bebegin suçu yok.
    Shrieker, İHTİYAR, 35emre35 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

dentcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 899 Panigale
    asgari ücretli, yada işçi hatta memur diyorsunuz... Herkes subay olabilirmi ? Bu kadar ucuzmu? Akıllı ve çalışkan olacaksın ki okulunda başarılı olacaksın.Sonra sınavlarda dereceye gireceksin. Çakı gibi delikanlı olacaksın ;1.50 m yada şiman yada renk körü olmayacaksın. Temiz anan baban olacak ki atanı, Atatürk' ü bileceksin. seni yetiştirenlerin hayattaki önderi 500-600 yıllarında yaşamış islami arab liderler değil; 90 yıl önce vatanını işgal eden ingilizden, yunandan, italyandan, fransızdan, ermeniden, rusdan geri alan öz be öz TÜRK liderler olacak. Ülkeni ve halkını seveceksin onlar için her görevi vatanın her yerinde yapmayı kabul edeceksin. Daha saatlerce sana Türk subayının meziyetlerini sayarım ama sen ve senin gibilere değmez... SENİN BU MEZİYETLERE SAHİP HİÇ KOMŞUN VARMI HATTA AKRABAN YADA TANIDIĞIN? CEVAP BELLİ - YOK.................. OLMAZ DA....

ARKADAŞLAR........PARA KAĞITTIR DEVLETİN MATBAASINDA BASILIR EĞER ADİL DAĞITILIRSA SINIRSIZ BASABİLİİRSİN... TEK KURAL DENGEDİR ..............HERKESE YETER........... ......HER İKTİDAR KENDİ YANDAŞINI ZENGİN EDER..... OLSUN VATAN SAĞOLSUN.
    ()

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    demirele oy versinler,
    vaay, coq emmi de demirelci çıktı!
    diyebilir miyim bu durumda?
    işte bir Ayeti seçerken sizin yaptığınız da böyle bir şey

yoksa bakın aynı Kuran ne diyor:
    Mümtehine suresi
    Bismillah
    8. Allah, sizi, din konusunda sizinle savaşmamış, sizi yurtlarınızdan da çıkarmamış kimselere iyilik
    etmekten, onlara âdil davranmaktan men etmez. Şüphesiz Allah, âdil davrananları sever.
    9. Allah, sizi ancak, sizinle din konusunda savaşan, sizi yurtlarınızdan çıkaran ve çıkarılmanız için destek
    verenleri dost edinmekten men eder. Kim onları dost edinirse, işte onlar zalimlerin ta kendileridir.
    okuyun arkadaşlar Kuranı, tamamını okuyun
    ufkunuz açılır, bakışınız değişir
    her dara düştüğünüzde ilaçtır, yol göstericidir

tevbe suresinde yakaladığınız yerde öldürün dedikleri, müslümanlara binbir eziyet yapıp medineye göç etmelerine neden olmuş azılı müşriklerdir
    bugün ortadoğudaki amerikan işgal kuvvetleridir
    japonyada kendi halindeki budist skinoski tamba sama değildir

ne yapacaktık yani, pamuklara mı saracaktık, katillerimizi, tecavüzcülerimizi?

İslam "sana tokat atana öteki yanağını dön" diyen bir din değildir
    islam "sana tokat atana tokat atma hakkı tanır, ama ona iyi muamelede bulunursan da bunu över"
    ancak seni öldüren, yurdundan çıkaran, dinine hücum eden karşı tek emri vardır, onunla ölesiye savaşacaksın
    büyük resimde abd askerinin şeytanın ordularından olduğunu, hedefte olanın İslam coğrafyası olduğunu algılayamayışınız sizi bu tür yorumlara sevk ediyor
    ve dahası da anlamak gibi bir derdiniz yok

İslamı savunuyorum algısına kapılmayın, iyi biliyorum onun bize ihtiyacı yok
    bizim ona ihtiyacımız olduğundan anlamaya, anlatmaya çalışıyorum
    retox70, GaCCaLL ve trgy bunu beğendiler.

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    dentcan
    Herkes inancında hürdür. İstediğine inanabilir. İnancından dolayı kimseyi suçlamaya hakkın yok. Bugünün mimarı senin gibi gereken saygıyı göstermeyenlerdir.

Sen hala asker ocağını ayrı bir zümre olarak toplum üzerinde tutmaya çalış. toplum kendi ordusunu kendi içinde bak nasıl kurmuş.
    "minareler süngü kubbeler miğfer
    camiler kışlamız müminler asker "

Devleti ayakta tutanda yere yıkanda kendi halkıdır. Halkın herşeyin üzerinde olduğunu unutmamak lazım.
    otopsici bunu beğendi.
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900

neyse vazgeçtim yazmaktan....

sağlıcakla...
    polo34 bunu beğendi.

Deli Çerkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Başbakan IQ 'sunu konuşturmuş yine.

Mersinde bir ağaç dikimi etkinliğinde fidanları görünce ""Bunlar fidan olmaktan çıkmış, ağaç olmuş. 15 yaşındaymış, yakında evlendireceğiz" ifadesini kullanmış.Bakacak Promter olmayınca normal böyle şeyler demesi, Allah seni başımızdan eksik eylemesin başbakan.Neşe kaynağımızsın. Seni başımızıza musallat edenlerinde , gelmişini geçmişini , soyunu sopunuuuu, hep merak eder dururdum zetan , Bu zeka seviyesinde insanlara böyle siyaset yakışır. Herkez layığını bulur..
    krd, 35emre35, haojin2005 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    Alıntı Sinan Er adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Sen hala asker ocağını ayrı bir zümre olarak toplum üzerinde tutmaya çalış. toplum kendi ordusunu kendi içinde bak nasıl kurmuş.
    "minareler süngü kubbeler miğfer
    camiler kışlamız müminler asker "
    Benim bildigim süngü,savasilan tufegin ucuna takilan,mühimmat bitince göğüs göğüse savasarak düsmani etkisiz hale getirmeye yarayan bicagi andiran sivri ve delici bir alettir...ayrica migferi de, savasan askerlerin baslarina giydikleri herhangi bir mermiden ya da etrafa sicrayip dagilan sarapnel yada diger cisimlerden korumaya yarayan celik yada kompozit maddeden yapilan bir baslik olarak bilirdim..simdi cahilligimi bagisla sinan er ama sizin toplumun kurdugu ordu savasirken camide ictima edebilirler hadi kabulum ama dusman saldirirken migfer olarak kubbeleri sungu olarak da minareleri kullanarak nasil karsilik verecekler dusmana?
    ero__ bunu beğendi.
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    Alıntı Deli Çerkes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Seni başımızıza musallat edenlerinde , gelmişini geçmişini , soyunu sopunuuuu, hep merak eder dururdum zetan , Bu zeka seviyesinde insanlara böyle siyaset yakışır. Herkez layığını bulur..
    ne demek istiyorsun deli çerkeş?
    başbakan seçimle göreve gelmiştir, senin IQ seviyen de bu yaptığın çirkinliğe mi yetti?
    ben de senin gelmişini geçmişini merak ediyorum.
    napacaz?
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Deli Çerkes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başbakan IQ 'sunu konuşturmuş yine.

Mersinde bir ağaç dikimi etkinliğinde fidanları görünce ""Bunlar fidan olmaktan çıkmış, ağaç olmuş. 15 yaşındaymış, yakında evlendireceğiz" ifadesini kullanmış.Bakacak Promter olmayınca normal böyle şeyler demesi, Allah seni başımızdan eksik eylemesin başbakan.Neşe kaynağımızsın. Seni başımızıza musallat edenlerinde , gelmişini geçmişini , soyunu sopunuuuu, hep merak eder dururdum zetan , Bu zeka seviyesinde insanlara böyle siyaset yakışır. Herkez layığını bulur..
    Bende neden insanların oy verdiğini merak eder dururum da, yazdığın pek olmadı be hocam. Bırak büyüklerimiz birbirine deve desin kutup ayısı desin, bize yakışmaz.

Deli Çerkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bakın beyler,

Elbette kim oy verir neden verir bu kavram görecelidir. kişiden kişiye oy vermenin sebepleri değişir. Herkezin kendince sebepleri vardır ve bu sebepler sadece kişiyi ilgilendirir. gelmiş ve geçmiş ve soy sop kelimelerini kullanmamam gerekirdi.Bunları yazarken bu şekilde algılanabileceğini düşünemedim. Bunun için özür diliyorum.

Ağaç dikiiminden 15 yaşındaki ağaçların evlendirimesi meselesi basının önünde dile getirilmiş bir sözdür.Bunu söyleyen ülkenin başbakanıdır.
    Bir obama veya yunan başbakanı veya esed birebir aynı kelimeyi etse ilk ilk aklınıza gelen şey veya tepkiniz ne olurdu?

Ya haber uydurma, ya bunu söyleyen yalancı diye düşünebilirdiniz. Bu söz mersinde kadın kollarının ağaç dikiminde basının önünde söylenmiştir. ve bir ülkenin siyasetcisi , hele hele yütürenin başı böyle bir söz söylüyorsa , müsaede edinde hicvedebileyim.

soy sop meselesi için tekrar özür diliyorum..

besikcioglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    raptor 650i
    ben ak partiye neden oy verdim. 2004 de fransadan kesin dönüş yaptım. izmite geldim heryer harabe bislik diz boyu birde şimdi izmite bakın. yıllarca istanbulda hava cöp su sorunu olurdu şimdi yok.kücüktüm evimizin oldugu caddede bir elin parmak sayısı kadar binek arac yoktu. şimdi park etmeye yer bulamassın.hastaneye giderlerdi doktor muhayne haneme gel orda bakayım denirdi. ilac almak icin sıra beklerdin. yollar köstebek yuvasıydı.hollanda fırmasında tır soforuydum. türkiyeye yuk var derlerdi hem sevinir hem üzülürdük nedenmi yollar büyük problemdi. hasta anana bakarsın devlet para verir. sakat cocugun var devlet para verir.okullar başlıcak veliler nasıl alacaz şu kitapları denirdi.sanki başı kapalı olan bu ülkeden degil sen okul okuyamassın başını ac denırdı imamhatıp okursun polis asker olamassın. anan namaz kılar asker olamassın ama namaz kılanın cocugunu er yaparsın. başı kapalı olandan vergi alırsın. egerki bu hukumetin yaptıklarınıda görmüyosanız.ya ben körüm yada siz bu ülkede yaşamıyorsunuz. biz bu ülkenin başına kim geldiyse dogruya dogru yanlışada yanlış dedik. ama ak parti karşıtlarını bir türlü memlun edemedik.cok develasyon cok iflaslar gordü türkiye. begensenizde begenmesenizde %50 ilen gelen bir iktidar var.
    Halil Karamanoğlu bunu beğendi.

REKLAM ALANI
11. sayfa BirinciBirinci ... 910111213 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)