Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 SonuncuSonuncu

Çanakkale 1915 filmini şiddetle tavsiye ederim. Kesin izleyin.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkes başka bir tarih anlatıyor
    bir de benim bildiğim tarihi anlatmak isterim
    Senin,benim,baskalarinin birsey bildigi yok Tigerim kaplanim.
    Yani bidigimiz bir tarih yok.
    Inandigimiz tarih var.
    Bu nedenle tarih bu sekilde tartisiliyor.
    Bundan 50 sene sonra 2012 yili tartisilirken de ayni seyler olacak.
    Kimileri Tayyip büyük adamdi diyecek, kimileri yerin dibine sokacak.
    O zamanin yasayanlari da yine yetistirilme sekillerine göre bir tarafin tarihine inanacak.
    Tarihte sadece olaylarin sonuçlarina bakarak bir yargiya varabilmek mümkün.
    O bile yine de sizin algilarinizla ilgili bir sey.

Biz somut olaylar üzerinden giderek bir yargiya varmaya çalisalim.
    Yani sorulacak sorular basit aslinda.
    Mesela, cumhuriyetmi,padisahlikmi?
    ile baslayabiliriz.
    Yani bir ülke halkinin kendini yönetecek lideri kendi seçmesi,hukuk kurallarini kendisinin koymasi mi iyidir,
    yoksa babasindan taht devralan bir adamin kendi kuralllarini seyinin keyfine göre koymasi mi?
    Yani ben sorulari binlerce sayiya çikartabilirim.
    Mesele dogru olanin hangisi oldugunu seçebilmekte.

Yanlis algilanan bir sey daha var.
    Sevgili zippirman da ayni hataya düsmüs.
    Atatürk hilafeti kaldirmistir bu dogru.
    Ama hukuksal olarak kaldirmistir.
    Yani halife zaten olmayan birseydi.
    Atatürk olmayan bir seyi kaldirmistir.
    Son padisah Vahdettin halife falan degildi.
    Son halifemiz o degil yani.
    Bu genelin düstügü bir yanilgidir.
    Meraklisi varsa son halife kimdir diye arastirip bulsun, banane.

Atatürk padisahlik mevzusunu da kaldirmistir.
    Fakat yaptigi bu eylem, zaten olacak olan bir sonu hizlandirmaktan baska bir sey degildir.
    Türk halki özgür ve demokratik bir ülke olmanin hayalini Atatürk'ten çok daha önce kurmaya baslamis ve bu konuda somut adimlar atmistir.
    Tanzimat fermanlari, padisahin millete kiyagi degildir.
    Milletin, padisahi çaresiz birakmasinin en güzel örnegidir.
    Yani birinci dünya savasi olmasa da padisahlik zaten kalkacakti.
    Savas bu sonu hizlandirmaktan baska birsey yapmamistir.
    Cumhuriyet kazanimlarini, ülkenin menfaati için kullanmak yerine, kendini ve yandaslarini zengin edecek bir metaryal olarak kullanan adamlari tutup tutup basa getiren bu milletin hesabini Atatürk ve silah arkadaslarindan sormaya kalkismak, hastalikli bir yaklasimdir.
    Kendilerine demokrasi armagan edilmis bütün toplumlar uzayda fink atarken, onlardan çok daha önce demokratik haklara sahip olmus ama bu hakki birilerinin yedi sülalesini zengin etmek için kullanmis bir toplumun, hesabi demokrasiye kesmesi acinacak bir durumdur.

Kisacasi tarihte olmus bitmis olaylar vardir ve bunlardan bazilari üstü örtülemeyecek apaçik meydanda olan gerçeklerdir.
    Yeryüzünde milyonlarca insan bizim sahip oldugumuz haklara sahip olabilmek için kendi devleti ile savasti.
    Koskoca amerika bile bu çemberden geçip öyle büyük devlet oldu.
    Bize altin tabakta sunulan demokrasiyi biz baskalarinin tahakkumu altinda biraktik.
    Teba psikolojisinden kurtulup, birey olacagimiza, yeni padisahlara kul olduk.
    Sonuç?
    Eh bir bak etrafina.
    Bizden baska bu durumda kim var?
    Soykan67 ve Shrieker bunu beğendiler.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    cbf150,(bayan isimlerine inat) CaBBaR VT750 Shadow
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Yanlis algilanan bir sey daha var.
    Sevgili zippirman da ayni hataya düsmüs.
    Atatürk hilafeti kaldirmistir bu dogru.
    Ama hukuksal olarak kaldirmistir.
    Yani halife zaten olmayan birseydi.
    Atatürk olmayan bir seyi kaldirmistir.
    Son padisah Vahdettin halife falan degildi.
    Son halifemiz o degil yani.
    Bu genelin düstügü bir yanilgidir.
    Benim bildiğim tarihteki son halife abdülmecitti,pek yanıldığımı sanmıyorum))
    1914 te cihad çağrısınıda yapan oydu
    ama kim kaale alıyordu bilemem,şerif hüseyininde iplemediği kesin tın yani)))))
    bana göre ondan öncesinede bakarsak
    4 halifeden sonrası traştır yaa
    beni ilgilendirmiyor.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Transalp
    Alıntı ZIPPIRMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin gıçın iki bölümya gardaş hani,
    biri beynin diğeri ağzın olmuş be yaaa..
    o yüzdendirki hangi kısmına cevap yazsak gıç aynı gıç
    değmiyor iyimi
    Benim anlattıklarım kulağından girip , beyninde hazmedilmesi gerekirdi ancak sende beyin olmadığı için sen bu anlattıklarımı gıçından alıp midende hazmetmeye çalışıyosun.Önemli değil ne tarafında alışın kuvvetliyse ordan alabilirsin.Yeterki bazı şeyleri al.Bin yıl dünyaya ışık saçmış bi medeniyet olan islam medeniyetini görmezlikten gelip şurda 100 yıldır borusunu öttürenlere biat edip kendi geçmişine küfretmek en büyük ahmaklıktır.Medeniyet dediğin patlamak üzere olan bi balon.Bu balonun havası sönünce ortada bi mok kalmıyacak haberiniz yok.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı NoMotorNoCry adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim anlattıklarım kulağından girip , beyninde hazmedilmesi gerekirdi ancak sende beyin olmadığı için sen bu anlattıklarımı gıçından alıp midende hazmetmeye çalışıyosun.Önemli değil ne tarafında alışın kuvvetliyse ordan alabilirsin.Yeterki bazı şeyleri al.Bin yıl dünyaya ışık saçmış bi medeniyet olan islam medeniyetini görmezlikten gelip şurda 100 yıldır borusunu öttürenlere biat edip kendi geçmişine küfretmek en büyük ahmaklıktır.Medeniyet dediğin patlamak üzere olan bi balon.Bu balonun havası sönünce ortada bi mok kalmıyacak haberiniz yok.
    Tamam,
    biraz daha bekle hemen yazıp gitme hazmedeyim,
    hazımdan sonrada gaz çıkaracağım.. hani senin okadar yazdıkların boşa gitmesin babından,
    olayı kaçırma

2move - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Adamı dinden soğutursunuz hee!! (Tövbee) Senin kafa nerede? Harbi ne içtin, ne çektin? Ulan, islam medeniyetini görmezden gelen kim? İslama laf eden kim? Sen kimsin kimin dinini, kimin medeniyetini yargılarsın?
    Elhamdülillah, sen benim tırnağım kadar bile müslüman olamazsın.
    YA İSTİKLAL ,YA ÖLÜM ! ! !

Alemin kralı çarşı , herkeze karşı

cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Senin kafanla bu Etiler-Uygurlara kadar gider. Azıcık terbiyenizi takının konuşurken, ölçüsü kaçıyor farkında değilsiniz. Alıntı yaparak kimin görmezden geldiğini ve kimin küfür ettiğini yanıtlar mısın ? Hatta üstünü koyu renk ile belirt ki anlıyalım nereden ne anladığını.Yoksa kendin küfredip, kendin görmezden gelip, yine kendini savunuyor gibi görünüyorsun. Şurda 100 yıldır borusunu öttürenler ne demek. Patlamak üzere olan balon derken!? , kimden öğreniyorsun neye dayanarak söylüyorsun bunları. Bir yerlerden tüyo mu aldın ? Yoksa seni fena keklemişler. Şu teknoloji bitecek taş devrine geri döneceğiz modunda çekilen filmleri mi izledin anlamadım ki.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    İslam dünyası mı ışık saçmış ,
    Peh....
    Halkın Allah korkusunu hep kendi çıkarları için kullandılar....
    İslamla yönetilen medeniyetlere bak bakalım...
    Hep 3. dünya ülkeleri..
    Dün de böyleydi, bugün de böyle , yarın da böyle olacak...
    Ve senin kafadakiler önlerine bakmak yerine hep arkadakilerle övünüp , İleri gideceğine yerin dibine batacak....
    100 yıldır borusunu öttürenler miş....
    Hade ordan....
    Senin borun ötmüyorsa o senin problemin...
    En azından o boruyu öttürenleri biz seçiyoruz....
    Öttürün diyoruz...
    Soykan67 bunu beğendi.
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

ortadadogulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zc < cbf 150 < 150 mc<OPEL ASTRA>Linea
    önce film: öncekilerden bir farkı yok sadece daha özel kameralar. efektler 10 yıl öncesine göre iyi o kadar. nasıl ki fetih 1453 sadece ulubatlı hasan üzerin kurulmuş bu da iki üç konu üzerine bina edilmiş bir film. gitmeyen birşey kaybetmez. ben bir sinema eleştirmeni değilim sanıyorum şu konu altına yazan hiçkimse de değil madem öyle fikrimiz zayi olmayacak.
    kimse sinema eleştirmen değil dedik de sanıyorum yine kimse ne tarihçi ne de ilahiyatçı. kısaca azıcık ucundan filim seyretmiş, birkaç kitap okumuş, çocukluğunda zorla! cami kursuna gönderilmiş ya da ramazandan ramazana birkaç tv programı yada sohbet ile manevi açlığına çözüm bulmaya gayret gösteren kişileriz. işte en gözde ilahiyatçılardan birisi her sene tv ye çıkıp birbaşka ilginçliğe imza atınca - ki bu sene 50 çift ayakkabı kurban etme meselesi- biz de bilmesek de bazı konularda yorum yapabilme cesareti bulabiliyoruz.
    çanakkale harbine dair kaç konferansa katıldınız, kaç ansiklopedik bilgi okudunuz. askeri kütüphanede kaç çalışmayı elinize aldınız ? kara harp okulundan kaç komutandan askeri nizam ve stratejik prosedürler hakkında olumlu olumsuz görüş sordunuz ? osmanlı arşivlerinden kaç belgeye göz attınız. resmi kaç kaynak gördünüz.? sosyal paylaşım ortamlarında gerçekten uzak düzelenmiş birkaç argümanı bilgi diye sattığınızı da söylemiyorum. çok büyük bir hakaret olurdu.
    osmanlıyı savunana birilerinden aldığını satıyorsun kendi fikrin yok diyenlerin fikirleri doğuştan beyin hücrelerine mi işlenmişti. atatürk ve cumhuriyet savunuculuğunu "ismini düzgün yaz"makla olacağını savunanlar ne kadar atatürkçü. savunanlar bile adını yanlış yazıyor. ismi ne kemal atatürk ne mustafa kemal ne atatürk. ismi son ve resmi olarak (KAMAL ATATÜRK )türk. elahmdülilllah ben senden daha müslümanım diyenlerin ölçü birimi ne. karşısındakine kendini ölçtüğü için kızan adam aynı ölçü birimi ile mi karşılık veriyor. komik.
    atatürk olmasaydı biz ingiliz fransız olurduk fikri ne acı. ne diye küçük görüyorsunuz ingilizi fransızı almanı arabı kürdü lazı çerkezi . onlar da bir ırk bir milliyet değiller mi. sanki hepiniz türk müsünüz. balkandan daha anadoluya geleli kaç seneniz oldu ? hepiniz orta asya çocukları mısınız ? şimdi facebook bilginle ne mutlu türküm diyene dersin sen. o zaman ingiliz olan da ne mutlu türküm desin olsun bitsin öyle mi ? o söz öyle değil . türk tarihi musa peygambere kadar gittiğini savunanlar baba oğuzun (oğuz kağan) bir peygamber olabileceğini söylerler. 124 bin peygamberden birisi. bir de türke peygamber gelmedi diyenler çıkacaktır. türkün doğduğu yere fener mi tuttunuz! türk baba oğuz dan bu yana diz çökmedi desek yanlış olur. çinden moğoldan kaçtık lan anadoluya.sanki hep akın yaptık. bizim de güçsüz düştüğümüz dönemler olmuş. yaylaklar otlaklar bahane. türkü güçlü yapan şey diğer milletlerin süphe duymadan destek olmasıydı. o da müslüman olduktan kelli. yoksa ibn batuta seyahatnamesinde orta asya türkleri hakkında iyi şeyler yazmaz. evliya çelebi bile ( ki anadolu insanının %90 ı seyehatnameyi okumamıştır. ) türk derken koca kafalı aksi inatçı adamlardan bahseder bir ırkdan değil bir karakterden.
    kısaca sen balkan göçmeni kardeşim ne mutlu türküm diyene demekle türk olmazsın. hissediyorum diyorsan o ayrı. ben türküm diyene saygın olsun ki o bu toprakaların yerlisidir. davetsiz gelen mindersiz çöker derler bizim burda. hem davetsiz gelip hem bu toprağın insanına gerici cahil yobaz görgüsüz gibi sözlerle itham edeceksen sağ ayak topuğunun üzerine popon değmeden sana kimse kıymet vermez. o da bizim kusurumuz olsun. ben faşistim.demokrat değilim. şimdi beni bu faşistlikle birlikte anladığım dilden konuştuğunu iddia eden biri çıkar. benim anlayacağım dil tükçe dir. zihin türkçesi organ türkçesi değil. hani senin sonradan öğrendiğin dil. pomakça dan sırpçadan yunancadan yani ana dilinden sonra öğrendiğin dil. benim dilim müslüman türk olduğumu, ilk alfabemin kendime has bir alfabe olduğunu ikinci alfabemin kuran dili olan arapça olduğunu bu alfabe ile 50.000 in üzerine mühendislik ve tıbbi konuda eser yazdığımı bu yazdıklarımın bu gün hala kullanıldığını ve kaynak olarak kullanılmaya devam edileceğini, 100.000 in üzerinde edebi kaynak hazırladığımı bunların 10.000 e yakınının uluslararası kaynak olarak kullanıldığını, dünyanın ilk haritasını çizdiğimi, hatırlatmak isterim. kısaca cahil değilim. görmek istersen fatihte yazma eserler kütüphanesinin yolunu tutmanı tavsiye ederim. taksim beyoğlu gezme az tarihini gez. daha fazla görmek istersen istanbul üniversitesi edebiyat fakültesi kütüphanesi içinde nadide eserler kütüphanesine bir uğra. istanbulda kaç adet milyon taşı var ne işe yararlar hangi dönemden kalmışlardır ve niye hala yerlerinde duruyorlar bunu anladığında ne demek istediğimi de anlayacaksın. dedim ya faşistim konu ile alakalı olan kısmı en başta yazdım sonrası diğer yazılanları okudukça birikenler için.
    büğdüz kimdir bilmeden
    oğuz kağan destanını okumadan
    türk niye ö ile yazılmaz anlamadan hiçbirşey biliyorum deme.
    " zaman bendedir ve mekan bana emanettir" şuurunda...
    Olcay Avşar bunu beğendi.
    dükkanı açarken çekerim her daim bismillah
    pirimizdir sofuoğlu olsun şampiyon sağlığına zeval vermesin allah

ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Arkadaşlar, filmi büyük bütçeli holivud'un sahte kahraman filmleriyle kıyaslamayalım.. Bu filmi teknik ve sanatsal olarak beğenmesek de gidip seyretmemiz gerekir... Ki bundan sonra bu tarz filmler yapacak olanlar cesaret bulabilsin. Bu tarz filmler yapılsın, gişe bulsun ve tarihimizin şanına yakışır süper filmler yapılsın... Son zamanlarda belgesel diye TÜRK tarihine ŞAŞI bakan, ingiliz gözüyle bakan filmler yapılıyor. Amiralin oğlu tolga örnek'in yaptığı şaşı film gibi filmlere para babaları arka çıkıp ingilize acıyarak baktırıyor. Bu doğru değil.. Ne işleri vardı da geldiler?

Bir diğer fiyasko M. Ali Birandın çırağının yaptığı filmdir. Neyse ki amacına ulaşmadı. Ve bu filimle beraber Sinan çetin de çanakkaleye gene şaşı bakacak filmi çekecek parayı bulmuştur. Zarar ettik diyorlar ama sponsor olmadan bu adam filim yapmaz.

Maganda-komedi tarzı(!??) tuvalet kağıdı kadar haysiyeti olmayan filimlere gidip seyrediyorsunuz, habire şebek filmi çekiliyor.. Bu filmi gidip seyretmezseniz, yarın daha iyisini kimse yapmayacak.

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    zıpır emmi! şerif hüseyin denen adam ingilizlerin ona arap yarımadasında bir islam cumhuriyeti kuracağını sanan bir ahmaktı
    araplar böyle kandırıldı aşağı yukarı
    müthiş bir propagandayla Osmanlının islam düşmanlığı yaptığı yayıldı arapların içinde
    yapılanları yapan Osmanlı değildi ki, istanbuldaki mason hükümetti
    ama ortada bir ahmak varsa bir de onu kandıran olmalı, yani bir hırsız var
    Atatürk müthiş bir mücadeleye önderlik yaptı
    ama savaştığımız adamların medeniyetini aldık sonra (?)
    bunun makul izahi mümkün değil
    şapka kanunu vitali hakko denilen bir yahudiyi zengin etti (vakko)

Atatürk' ün başlarda modernleşme hastalığıyla yola çıkan bir vatansever olduğu ortada
    modernleşme batılı olmakla aynıdır
    ve biz kurtuluş savaşında o batıyla savaştık
    hep demiyor muyum, elin fransızı medeniliğiyle övünür, ama o paris san jelize bulvarında capuccinosunu yudumlasın diye libyalının kafasına bomba yağar
    devam edecek...

emrello - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TA '07 (Anya)
    Bu arada Tanzimat konusunda bilgi edinmek isteyen arkadaşlar Atlas Tarih'in son sayısına bakabilir. İlber Ortaylı'nın güzel bir yazısı var.
    Ağır metal insanı...

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Not Mesajı: Turkey, Atatürk, owe to God, all things remaining the Ataturk!

Şimdi şuna yanıyor insan...
    Elin gavuru bile bunu diyor ama hala bizim insanımız anlamıyor....

90 yıldır sesleri çıkmıyordu...
    Nooldu da devir değişti?.. Görüşler değişti?..

Lan Adam insana benzeyin diye fes i yasaklamış ŞAPKA takın demiş...
    Bunu bile nerenize takacağınızı şaşırmışsınız...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Yahu yapmayin sunu.
    Guzelim konu güme gidecek.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    gürol abi senin güzel bir imzan vardı atatürk ile sildiler geçenlerde onu yazsan zaten anlar herkes...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı canerol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gürol abi senin güzel bir imzan vardı ATATÜRK ile sildiler geçenlerde onu yazsan zaten anlar herkes...
    ATATÜRK 100 yıl sonrasında bile hala korkutuyor birilerini Erol'um
    yönetim bile tırstı sildi imzayı,kimsenin kim olduğu belli değil gizli kapaklı hepsi, yapacak birşey yok.
    ha bu demek değilki bunlar Cumhuriyet yürüyüşlerinide yasakladı baş eğeceğiz
    yürümek yasaksa bizde koşarız orası bizim bileceğimiz iştir
    NOT:http://ygrasil.blogspot.com/2009/10/...venk-siir.html

frantisec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1915 e tek taraflı Tarih diyenler.Çıktırın gidin ermenilerin gözünden bakın,Rumların gözünden bakın.Turgut Özakman Kıçından uydurmaz herşeyi belgesiyle yazar. Dipnotlarda belgeleri nerden temin ettiğine kadar yazıyor.Kaynakları karşılaştırıyorda yazıyor.

lycantrophic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250
    Alıntı frantisec adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1915 e tek taraflı Tarih diyenler.Çıktırın gidin ermenilerin gözünden bakın,Rumların gözünden bakın.Turgut Özakman Kıçından uydurmaz herşeyi belgesiyle yazar. Dipnotlarda belgeleri nerden temin ettiğine kadar yazıyor.Kaynakları karşılaştırıyorda yazıyor.
    Tarih bakanın bakış açısına göre gayet rahatlıkla değişir, alınan belgeler de önemli değil, kişi işine hangisi geliyorsa o belgeleri kullanır sonuçta. Yok belgeler herşeyi kanıtlasaydı bir anda, Ermenistan ermeni katliamını bu kadar zamandır savunamazdı ya da onların bakış açısından Türkiye "soykırım" olduğuna karşı çıkamazdı. Film saçmasapan militarizmi pohpohlayan "Türküz şöyleyiz böyleyiz en büyük biziz başka büyük yok" tarzı lise tarih kitabı olmanın ötesine gidemiyor. Turgut Özakmanın yaptığı işler de hep bir militarizme savaşa faşizanlığa övgü düzeyinde işler, bakmak istediği yerden gören. "Şu Çılgın Türkler"de mesela dış yardımın, dış politikaların hiç üzerinde durmamış sanki kurtuluş savaşı hiç dışarıdan yardım alınmadan verilmiş, alınan yardımlar da önemsizmiş gibi. Çanakkale savaşında da iki alayın Suriyeli araplardan oluştuğu ortada, ama ne kürtlerden bahsedilir ne araplardan, onlar aşağı ırktır çünkü üstün Türk ırkı varken onların çabalarının sözü mü edilir?

---------- Post added at 21:52 ---------- Previous post was at 21:40 ----------

Ayrıca kel alaka sahneleri birbirine birleştirmekle, gaz vermeye çalışmakla, ya da hollywood filmlerinden parçalar alıp kopyalamakla da iyi bir film çıkmıyor ortaya. Doğru dürüst bir savaş filmi nasıl olur izlemek isteyenler, kore filmi olan İki Kardeş'i izlesinler.
    Önemli olan nereye varacağın değil, yaptığın yolculuktur.

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    şu ülkede geçmiş sürekli konuşuldu da gelecek için sadece bir sonraki seçim kadar uzaklıktan bahsedildi...

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şu ülkede geçmiş sürekli konuşuldu da gelecek için sadece bir sonraki seçim kadar uzaklıktan bahsedildi...
    belirtmek isterim ki 1. dünya savaşına girmeden öncekine benzer bir durumla karşı karşıya olduğumuzu düşünüyorum
    arapların yerini kürtler alsın
    şerif hüseyinin yerine barzaniyi koyun
    goben ve breslavın yerini halep ve şam alsın
    damat ferit ve enver paşanın yerine kimi koyacağınızı da kendiniz bulun
    bu işi düzeltiriz de
    acep sütçü imamlar, kazım karabekirler, atatürkler var mı aramızda?
    dahası öyle adamların arkasında duracak, cihat şuuruna sahip bir nesilmiyiz?
    draggy ve ortadadogulu bunu beğendiler.

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    belirtmek isterim ki 1. dünya savaşına girmeden öncekine benzer bir durumla karşı karşıya olduğumuzu düşünüyorum
    arapların yerini kürtler alsın
    şerif hüseyinin yerine barzaniyi koyun
    goben ve breslavın yerini halep ve şam alsın
    damat ferit ve enver paşanın yerine kimi koyacağınızı da kendiniz bulun
    bu işi düzeltiriz de
    acep sütçü imamlar, kazım karabekirler, atatürkler var mı aramızda?
    dahası öyle adamların arkasında duracak, cihat şuuruna sahip bir nesilmiyiz?
    bu iş düzelirde bu ülkede düşünce de suç olduğu için içerde ne düşündük acaba biz burda neden yatıyoruz diye suçunu bilmeyen insanlar yatıyor

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)