Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 4567816 ... SonuncuSonuncu

Zevkler tartısılmaz ama ( Enduro )

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    HONDA ANF 125 INNOVA + CRF 250 L
    Sinan Er,Turing motorlarla toprak yola girebilirmisin?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Transalp
    Alıntı ErknOzyurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi siz araziye girdinizde ne oldu işte hızda öyle birşey.Her an 200 vurmuyoruz ki bizde otobanda basarsın.Trafikte hararetten kurtulamıyoruz yani basılcak yer var basılmıycak yer var dediklerinizi 600 ve üzeri Racing'e binip ls2/nolan/scorpion kask takıp / tekstil , deri dift kıyafet giyen arkadaslara söyleyın hocam
    Muhabbete bak , araziye girdiniz de noldu?Biz araziye girdik ve hayatta kaldık.Ama bilmem farkında mısın bugün ölümlü motosiklet kazalarının %90'ı sizin gibi asfaltta gazlamayı seven , araba tokatlamayı marifet sanan spor motorculardan çıkıyo.İster full koruma giy , isterse deri mont.Sen motorunla 200 km hızla giderken kaza yaparsan seni çelik kıyafet olsa koruyamaz.Daha bunun farkında değilsin kalkmışsın enduroya mok atmaya çalışıyosun.Enduroya binmek aptallık diye saçma sapan konuşuyosun.Asıl en büyük aptallık o ölüm makinelerine binip en ufak bir hatanın bile telafi edilemiyeceği yüksek hızlara çıkmaktır.Hangisi aptallık?Tedbirli olup hayatta kalmak mı , yoksa umursamadan gazlamak mı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:21 ----------

Alıntı Sinan Er adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu enduro ayrıcalığını bı ben anlayamadım. 2 yıl KLE500 kullandım ama çok da aman aman bı ozelliği yok enduronun. Herşeyden bıraz var işde. Bana sorarsanız endurodan zıyade Touring'dir son nokta. Bknz aşağıdaki fotolar.

http://www.rtwwnewsite.ridethewildwi...-with-ease.jpg

http://www.eaglerider.com/image.axd?...&SSLMode=false

http://i846.photobucket.com/albums/a...my_2010_02.jpg

http://www.club-honda.eu/graphics/ga...3_st1300_3.jpg
    Arkadaş sende kle500 kullanmışsın ama enduronun ruhunu çözememişsin malesef.Resimlerini koyduğun motorlar asfaltın kralıdır ancak toprak yola giremezsin.Biz endurocular asfalta mahkum kalmayı özgürlüğümüzün kısıtlanması olarak görürüz.

phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    son nokta touring diyen arkadaş, onun yerine adamlar passat yapmış ) yani bana göre )
    Güncel Motosiklet Haberleri ve Kültürü Blogu
    https://www.facebook.com/BoutiqueMoto

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı LİDYALI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neden girilmesin ki?.....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Transalp
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Resimlere daha dikkatli bakarsan motorların yerden yüksekliğinin 5 parmak olduğunu görürsün.Amortisörler izin verse bile yükseklik kurtarmaz.

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı NoMotorNoCry adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Resimlere daha dikkatli bakarsan motorların yerden yüksekliğinin 5 parmak olduğunu görürsün.Amortisörler izin verse bile yükseklik kurtarmaz.
    BMW RT yerden yükseklik 20 cm civarında..Çok engebeli olmayan her yola girerim...
    Yeter ki sen girmek iste...

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Peki buna gücü yetmeyenlerin alternafi nedir?Commuter mi?

Motosikleti
    CBF1000F & CRF250L
    sen o bahsettiğin enduroluk yaşlara kadar bursa otobanında ve caddelerde takılmaya devam et arkadaşım. şanslıysan ve boyun uzunsa zamanı gelince atlarsın enduroya ;)

Alıntı pistolpitt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen o bahsettiğin enduroluk yaşlara kadar bursa otobanında ve caddelerde takılmaya devam et arkadaşım. şanslıysan ve boyun uzunsa zamanı gelince atlarsın enduroya ;)
    Umarım 30 a geldğimizde deneriz onları , genç yaşta uygun değil enduro kanımca öyle ama 30 a gelince racing gibi aptalca makina mı olur diye söylenirmiyim söylenirim.Burda benden yaşça büyük abilerim var ben 21 yasındayım adım ozan bu arada bu arakdasın hesabı artık bunu söylemekten bıktım aktivasyon kodu gelmıyor üye olamadık her neyse .Dedikleriniz doğru bile olsa insana ters gelince geliyor arkadas işte yapacak bir şey yok.Hani derler ya çocuk işte desen anlamaz bağırsan anlamaz gülsen anlamaz o durum benim için geçerli

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:24 ----------

Alıntı izmir3535 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    erkan arkadaşımız gerçek bi BİLGEKAHAN çıktı. ne yazsanız yazacak. 2013 model racing alanlarada yanında uspatula veriyorlarmış duymuşmu acaba.racing ciler sivrisinek gibidir .sivrisinekerin ömrü 21 gündür. az yaşarlar. bi arkadaşım izmirde 5 yıldır felç.racingle kaza yaptı arkada oturan akrabası öldü kendi felç kaldı. bu arkadaşın açtığı konuya yazmayın bence . bir doğru vardır türk bayrağının rengi kırmızı bunun üstüne bir şey söylenemez. racing ler yarış amaçlı makinalardır.bi rahatlığı yoktur yorucu bir makinadır arkada oturan oturduğuna pişman olur 2 saat yol gidse yorgunluktan 1 gün yatar vs....bunlarda racingle ilgili doğrulardır. ama arkadaşımız halen id daa ediyor. kanıtlanmış bir doğruya itiraz ediyorsan ne diyelim erkan kardeş en büyük sensin sen bir cedaysınnn. dünya endru tarzını kötülemezken sen kötülüyorsun vı dı vı dı dıdıdıddı konuşuyorsun. sen kral sın
    Hocam mesajları tekrar okumanı öneririm yanlıs anlamıssın tüm olayı

SonpoL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Yahu şu tartışmalar hiç bir zaman bitmeyecek sanırım . İsteyen istediğini kullanır kime ne? SS kullanan ölüyor da, enduro kullananlar ölmüyor mu? Bilmeyen adam sanacak ki, makina canı sıkılınca kamikaze yapıyor . Motosiklet tehlikeli değildir, sürücüler tehlikelidir. Abuk subuk araç kullananlar, sınıf farketmeksizin eninde sonunda başına iş alır. Şu sınıf ırkçılığınızı bir kenara bırakın artık.

Benim için ss bir tutkudur. Onunla her yere de giderim. Yolun dışına mı çıkacağız? Jip kiralar onunla giderim. Dağ da mı yaşıyordum da yolu dert edeyim. Çok dert etmeyin böyle şeyleri. Kaldı ki, imkansız diye bir şey yoktur hayatta.

Önce emniyet, sonra hareket...

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS

Elbetteki girebilirim. Toprak yol stablize yol. Kar, kış, yağmur, farketmez. Bu motorla her yola girersin. Enduro ile yola ihtiyacın yok.

Muhabbete bak , araziye girdiniz de noldu?Biz araziye girdik ve hayatta kaldık.Ama bilmem farkında mısın bugün ölümlü motosiklet kazalarının %90'ı sizin gibi asfaltta gazlamayı seven , araba tokatlamayı marifet sanan spor motorculardan çıkıyo.İster full koruma giy , isterse deri mont.Sen motorunla 200 km hızla giderken kaza yaparsan seni çelik kıyafet olsa koruyamaz.Daha bunun farkında değilsin kalkmışsın enduroya mok atmaya çalışıyosun.Enduroya binmek aptallık diye saçma sapan konuşuyosun.Asıl en büyük aptallık o ölüm makinelerine binip en ufak bir hatanın bile telafi edilemiyeceği yüksek hızlara çıkmaktır.Hangisi aptallık?Tedbirli olup hayatta kalmak mı , yoksa umursamadan gazlamak mı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:21 ----------

Arkadaş sende kle500 kullanmışsın ama enduronun ruhunu çözememişsin malesef.Resimlerini koyduğun motorlar asfaltın kralıdır ancak toprak yola giremezsin.Biz endurocular asfalta mahkum kalmayı özgürlüğümüzün kısıtlanması olarak görürüz.
    Delinin biri kuyuya bir taş atmış kırk akıllı çıkarmaya ugraşmış )) . Toprak yol stablize yol. Kar, kış, yağmur, farketmez. Bu motorla her yola girersin. Enduro ile yola ihtiyacın yok.

Konuyu açan arkadaşın oğrenmek istediği neden enduro.

Bana sorarsanız enduro değil de Motorda son nokta Touring dir. Bir başkasına göre Cruiser. Ötekine göre Scoter. Bu kavram görecelidir.
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

Alıntı Sinan Er adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elbetteki girebilirim. Toprak yol stablize yol. Kar, kış, yağmur, farketmez. Bu motorla her yola girersin. Enduro ile yola ihtiyacın yok.

Delinin biri kuyuya bir taş atmış kırk akıllı çıkarmaya ugraşmış )) . Toprak yol stablize yol. Kar, kış, yağmur, farketmez. Bu motorla her yola girersin. Enduro ile yola ihtiyacın yok.

Konuyu açan arkadaşın oğrenmek istediği neden enduro.

Bana sorarsanız enduro değil de Motorda son nokta Touring dir. Bir başkasına göre Cruiser. Ötekine göre Scoter. Bu kavram görecelidir.
    Aslında almak istediğim cevabı aldım sonuç / Ya enduro , ya enduro / AMA ŞİMDİ DEĞİL ! kanı kaynatan Racing artık dede oldugumuzda veya evlendiğimizde Enduro bu söz bu yüzden var bence

Motosikleti
    HONDA ANF 125 INNOVA + CRF 250 L
    Toprak yollarda kaç tane turing gördün. Kafaya takan girer ama turing motorlar toprak yollar için yapılmamıştır. Ben hem asfaltta hem de toprakta motosiklet kulanacağım diyen endurodan şaşmaz.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Transalp
    BMW RT yerden yükseklik 20 cm civarında..Çok engebeli olmayan her yola girerim...
    Yeter ki sen girmek iste...
    BMW'nin amortisör ayarları değişebilen motoru var diye toprak yola girebilecek diye bi şey yok.Hadi motorun yüksekliği kurtardı , amortisörleri de yumuşattın.Ee lastikleri napacaksın.Bütün bu motorların üzerinde asfalt lastiği var.Sen hiç hayatında asfalt lastiğiyle toprak yola girdin mi?Ben girdim.25 bin km ömrü olan lastiği 5 bin km'de perte çıkardım.Lastiğin üzerinde yarıklar oluştu.Naked motorum da oldu , spor motorum da oldu.Ne zaman asfalt dışına çıksam iç organlarımın içerde zıpladığını hissettim.Bi daha tövbe ettim , asfalt dışına çıkmadım.Ama şimdi transalp'le toprak yolda sanki düz yolda gidiyomuş gibi gidebiliyorum.Spor , naked , touring bu motorlarla asfalt dışına çıkılmaz.Zorlamaya gerek yok.Hem kendinize hem de motorunuza yazık.
    Barış Şuşut bunu beğendi.

rasta07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NT700 v Deauville
    Enduro = Özgürlük...

Kendinizi asfalta mahkum etmenin anlamı yok .
    Köpeğe atılan bir kemik yardımseverlik değildir. Yardımseverlik, en az köpek kadar aç olduğunda etini onunla paylaşmaktır. Jack London

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Toprak yollarda kaç tane turing gördün. Kafaya takan girer ama turing motorlar toprak yollar için yapılmamıştır. Ben hem asfaltta hem de toprakta motosiklet kulanacağım diyen endurodan şaşmaz.
    Görüp görmemem turing motorun toprağa girmeyeceğine kanun değildir...
    Eğerki girilmesi icap ediyorsa girer...Kişiye göre değişir.... (Bknz bir kaç satır üstteki R1 Fotosu)

Ama kalkıp ta dağ taş geziye çıkılmaz...
    Ayrıca hem asfaltta hem toprakta kullandım yıllarca....
    Şimdiye kadarki tercihim naked di... Er5 ve Fazere e uzun süre bindim...
    Ama senin gibi hiç yol seçmedim...
    Şimdi diceksin ki şimdi neden enduro ya biniyorsun....
    Şimdilik maddi durum bozuk... Düzelsin gene iyi bişeyler alırız..
    BMW'nin amortisör ayarları değişebilen motoru var diye toprak yola girebilecek diye bi şey yok.Hadi motorun yüksekliği kurtardı , amortisörleri de yumuşattın.Ee lastikleri napacaksın.Bütün bu motorların üzerinde asfalt lastiği var.Sen hiç hayatında asfalt lastiğiyle toprak yola girdin mi?Ben girdim.25 bin km ömrü olan lastiği 5 bin km'de perte çıkardım.Lastiğin üzerinde yarıklar oluştu.Naked motorum da oldu , spor motorum da oldu.Ne zaman asfalt dışına çıksam iç organlarımın içerde zıpladığını hissettim.Bi daha tövbe ettim , asfalt dışına çıkmadım.Ama şimdi transalp'le toprak yolda sanki düz yolda gidiyomuş gibi gidebiliyorum.Spor , naked , touring bu motorlarla asfalt dışına çıkılmaz.Zorlamaya gerek yok.Hem kendinize hem de motorunuza yazık.
    Kişiye göre değişeceğini belirttim...
    İster 10000 de bitsin lastik, ister 5000 de..
    Ama girebiliyor değilmi....
    Paran varsa her yola sokarsın...
    Bu kadar basit...

roadmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRANSALP
    [QUOTE=alp_tunay;2833036]Görüp görmemem turing motorun toprağa girmeyeceğine kanun değildir...
    Eğerki girilmesi icap ediyorsa girer...Kişiye göre değişir.... (Bknz bir kaç satır üstteki R1 Fotosu)

Ama kalkıp ta dağ taş geziye çıkılmaz...
    Ayrıca hem asfaltta hem toprakta kullandım yıllarca....
    Şimdiye kadarki tercihim naked di... Er5 ve Fazere e uzun süre bindim...
    Ama senin gibi hiç yol seçmedim...
    Şimdi diceksin ki şimdi neden enduro ya biniyorsun....
    Şimdilik maddi durum bozuk... Düzelsin gene iyi bişeyler alırız..

üstadım malidurum düzelincede 1200 gs olur işallah
    alp_tunay bunu beğendi.
    TECRÜBE GÜZELDİR AMA PAHALLIYA MALOLUR

Muhendis45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache, TDM 850
    Ozan kardeşim sen racing motora gönül vermişsin o yolda ölmek te kalmak ta senin bileceğin iş.
    Motosiklet kazalarının çoğu racing makinalar ile oluyo.
    Bir arkadaşımızın dediği gibi; "kasksız endurocu gösterin bana"...
    Konya Bosna hersek mahallesi öğrenci mekanıdır.
    Yaşları 18 ile 25 arası değişir ve motosikleti olanın (parası olan motosikletliler) kaskı yoktur arkadaş.
    Kısaca; Enduro demek hayatını sevmek ve özgürce yaşamaktır.
    LİDYALI bunu beğendi.
    Ölümüne gidelim dedinde benzin mi yok dedik

Alıntı Muhendis45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ozan kardeşim sen racing motora gönül vermişsin o yolda ölmek te kalmak ta senin bileceğin iş.
    Motosiklet kazalarının çoğu racing makinalar ile oluyo.
    Bir arkadaşımızın dediği gibi; "kasksız endurocu gösterin bana"...
    Konya Bosna hersek mahallesi öğrenci mekanıdır.
    Yaşları 18 ile 25 arası değişir ve motosikleti olanın (parası olan motosikletliler) kaskı yoktur arkadaş.
    Kısaca; Enduro demek hayatını sevmek ve özgürce yaşamaktır.
    Hocam artık daha önemli sorunlarımız var benzin gibi /1000 cc racing km de 80 kurus yakmaktadır endurolar için durum nedir bilemem ama endurolarda 50 krs yaksa bile bu adamlar bi çıkınca 1 ay eve dönmeyen tipteki insanlar ) o yüzden es geçelim bunları su benzın olayına bakalım

[Turan] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ErknOzyurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam artık daha önemli sorunlarımız var benzin gibi /1000 cc racing km de 80 kurus yakmaktadır endurolar için durum nedir bilemem ama endurolarda 50 krs yaksa bile bu adamlar bi çıkınca 1 ay eve dönmeyen tipteki insanlar ) o yüzden es geçelim bunları su benzın olayına bakalım
    He şimdi yaraya tuz bastın. birbirinizi yiyeceğimize gelin şu tayyip efendiyi yiyelim..

Nası fikir

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 4567816 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)