Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456715 ... SonuncuSonuncu

Zevkler tartısılmaz ama ( Enduro )

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    HONDA XL650 v Transalp
    ya senin yaptığın çok farklı şeyleri karşılaştırmak olmuş, ferrari kullanan birinin hummer kullanımının ne kadar sıkıcı olduğunu bahsetmesi gibi bişey olmuş
    sen enduro nun gittiği yolda ve hızda racingle gitmeye çalış bak gör hangisi daha salam çıkıyor yada tek parça çıkıyor. tamam enduro arazi ve patika yol aracı ama yoldaki kavisleri ve eğimleri hissettirmeyecek diye bir kaide yok, yani ikisinin kullanım amacı çok farklı, sen 300-400 km yol git racing de yogunluktan bitersin ama enduro da bu çok daha az olur hele kol kasların biter racingde.

asla kıyaslanacak araçlar değil

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    aytacaksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR800X Crossrunner
    Alıntı chaosbaris adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya senin yaptığın çok farklı şeyleri karşılaştırmak olmuş, ferrari kullanan birinin hummer kullanımının ne kadar sıkıcı olduğunu bahsetmesi gibi bişey olmuş
    sen enduro nun gittiği yolda ve hızda racingle gitmeye çalış bak gör hangisi daha salam çıkıyor yada tek parça çıkıyor. tamam enduro arazi ve patika yol aracı ama yoldaki kavisleri ve eğimleri hissettirmeyecek diye bir kaide yok, yani ikisinin kullanım amacı çok farklı, sen 300-400 km yol git racing de yogunluktan bitersin ama enduro da bu çok daha az olur hele kol kasların biter racingde.

asla kıyaslanacak araçlar değil
    kac km hız ile seyahat edebildiğinde önemli ama

phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    "seyahat etmek" önemli bir kavram evet. ss motosikletler seyahat etmek için değildir. yoksa bütün otobüs koltukları manuel olarak öne doğru 60 derece eğimli olması gerekirdi.
    Güncel Motosiklet Haberleri ve Kültürü Blogu
    https://www.facebook.com/BoutiqueMoto

beyazit60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym joymax250i
    phradrel çok doğru söylemiş aga taktir ettim doğuştan endrocu.
    Gittiğim yere varmak değil, motorumla yolda olmak önemli olan.

TAYFUNBORA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm 690 Sm
    Bence elma daha güzel,armut kötü.
    https://www.youtube.com/user/funtay34
    http://instagram.com/tayfunboralegend/
    https://www.facebook.com/tayfun.bora

roadmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRANSALP
    Alıntı aytacaksel adlı üyeden alıntı Mesajı göster

fazla abartmadan 150 km süratle nekadar süre gidebiliyorsun
    TECRÜBE GÜZELDİR AMA PAHALLIYA MALOLUR

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Daha saçma konular bekliyoruz camiamızdan...
    erhan_karagoz bunu beğendi.
    #sürenadam

Alıntı NoMotorNoCry adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Enduro kullanmak aptallık mı?Sen bizimle dalga mı geçiyosun?Sana asıl aptallığın ne olduğunu söyleyeyim mi?İki teker üzerinde tonlarca ağırlıktaki metal yığınları arasında tehlikeli hızlarda gitmektir.Dünya turuna çıkacak insan neden enduroyu tercih ediyo.Herkes aptal sen mi akıllısın.Sana daha önce de yazdım ama anlamamakta inat ediyosun.Rüzgardan şikayetçiysen 380 TL'ye bi tane vairo touring cam takıyosun , rüzgar sorun olmaktan çıkıyo.Sana daha önce de sordum , hangi enduroyu kullandın da böyle olumsuz düşünüyosun?Bugüne kadar racing , maxiscooter , commuter , naked ve enduro , bütün bu tarz motorlara sahip oldum ancak ben enduro ile son noktayı koydum.Transalp kadar keyifli bir motor görmedim.
    hocam 18-25 yas arası dedim.Bana aptalca geliyor burayı dikkate alınız bizde 30 dan sonra endurocu olcaz yani kaçarı yok aptalca olsa üretilmezdi , milyonlar satmazdı.Lütfen dikkatli okuyunuz

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:47 ----------

Alıntı phradrel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "seyahat etmek" önemli bir kavram evet. ss motosikletler seyahat etmek için değildir. yoksa bütün otobüs koltukları manuel olarak öne doğru 60 derece eğimli olması gerekirdi.
    Racing'e iki kisi binenlere bende hayret ediyom. Arkadaki adama acıyorum. Bu arada cross arıyorum hocam düşman değilim enduroya

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:49 ----------

Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha saçma konular bekliyoruz camiamızdan...
    Durmak yok yola devam
    Syanur bunu beğendi.

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    enduro'cu olmak ayrıcalıktır...
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Şu enduro ayrıcalığını bı ben anlayamadım. 2 yıl KLE500 kullandım ama çok da aman aman bı ozelliği yok enduronun. Herşeyden bıraz var işde. Bana sorarsanız endurodan zıyade Touring'dir son nokta. Bknz aşağıdaki fotolar.

Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

beyazit60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym joymax250i
    youtubeden alexin gollerini izliyordum nerden geldim buraya anlamadım. Endro iyidir boşver racingi rahatsız makine.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Transalp
    Alıntı ErknOzyurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam 18-25 yas arası dedim.Bana aptalca geliyor burayı dikkate alınız bizde 30 dan sonra endurocu olcaz yani kaçarı yok aptalca olsa üretilmezdi , milyonlar satmazdı.Lütfen dikkatli okuyunuz[COLOR="Silver"]
    18-25 yaş arası enduro kullanmanın aptallık olduğu konusunda ısrar ediyosun yani.Ulen herkes senin gibi tonlarca ağırlığındaki metal yığınları arasında 200 km hızla slalom yapma meraklısı mı?Sizin gibi gençleri de o yaş aralığında yaptığınız dangalaklıklar yüzünden kaybediyoruz.Yolları yarış pistine çeviriyosunuz.Ondan sonra da bi kamyonun kasasına arkadan girince , sinek gibi yapıştığınız yerden zor kazıyolar sizi.O yaş aralığında hiç mi aklı başında motorcu yok.Herkesi kendin gibi mi sanıyosun.Bak benim birader abi motora başlıcam dedi.Nedir motordan beklentin dedim.Hız istemiyorum , eksoz sesiyle de işimi olmaz dedi.İlk motoru enduro oldu.Daha da başka motor gözü görmüyo.Adam gibi motorcu oldu.Senin de bir an önce aklını başına alıp bu saçma düşüncelerinden kurtulman lazım.Yoksa sonun hiç iyi değil.Araba tokatlamak falan çok salakça muhabbetlerin var.Arabayı tokatlarsın ama ne geçer eline.Sonunda tokatlaya tokatlaya bi gün tokatı yersen asfalttan cesedini zor kazırlar.
    serdar23_Bilgem bunu beğendi.

Alıntı NoMotorNoCry adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    18-25 yaş arası enduro kullanmanın aptallık olduğu konusunda ısrar ediyosun yani.Ulen herkes senin gibi tonlarca ağırlığındaki metal yığınları arasında 200 km hızla slalom yapma meraklısı mı?Sizin gibi gençleri de o yaş aralığında yaptığınız dangalaklıklar yüzünden kaybediyoruz.Yolları yarış pistine çeviriyosunuz.Ondan sonra da bi kamyonun kasasına arkadan girince , sinek gibi yapıştığınız yerden zor kazıyolar sizi.O yaş aralığında hiç mi aklı başında motorcu yok.Herkesi kendin gibi mi sanıyosun.Bak benim birader abi motora başlıcam dedi.Nedir motordan beklentin dedim.Hız istemiyorum , eksoz sesiyle de işimi olmaz dedi.İlk motoru enduro oldu.Daha da başka motor gözü görmüyo.Adam gibi motorcu oldu.Senin de bir an önce aklını başına alıp bu saçma düşüncelerinden kurtulman lazım.Yoksa sonun hiç iyi değil.Araba tokatlamak falan çok salakça muhabbetlerin var.Arabayı tokatlarsın ama ne geçer eline.Sonunda tokatlaya tokatlaya bi gün tokatı yersen asfalttan cesedini zor kazırlar.
    Abi siz araziye girdinizde ne oldu işte hızda öyle birşey.Her an 200 vurmuyoruz ki bizde otobanda basarsın.Trafikte hararetten kurtulamıyoruz yani basılcak yer var basılmıycak yer var dediklerinizi 600 ve üzeri Racing'e binip ls2/nolan/scorpion kask takıp / tekstil , deri dift kıyafet giyen arkadaslara söyleyın hocam

Ahmanamra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 125 R 2006
    Ya o değilde mobilet mi enduro mu karar veremedim ben . Mobiletin o eşsiz egsoz sesini bulamıyorum r1 de bile. Ne anlıyorsunuz diğer motorlardan
    Etme cahille sohbet küstürürsün. Silme çıkını cam kırığıyla kestirirsin. ;)

http://www.facebook.com/amraercan

Alıntı Ahmanamra adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya o değilde mobilet mi enduro mu karar veremedim ben . Mobiletin o eşsiz egsoz sesini bulamıyorum r1 de bile. Ne anlıyorsunuz diğer motorlardan
    Ah be abi birşey demiyorum size. R1 deki ses yılanı deliğinden çıkarır / Mobilet insanı taşlatır umarım farkı anlatabilmisimdir P

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Alıntı ErknOzyurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ah be abi birşey demiyorum size. R1 deki ses yılanı deliğinden çıkarır / Mobilet insanı taşlatır umarım farkı anlatabilmisimdir P
    Hiç bile katılmıyorum.Aksine mobilet tıss tıss diye çalıştığından yılan üzerinde daha etkili olur zannımca ..

lycantrophic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250
    Saçma sapan ara gazı veren ergenlerin altındaki R1'deki sesi duyunca çekip vurasım geliyor şahsen.
    Önemli olan nereye varacağın değil, yaptığın yolculuktur.

Motosikleti
    HONDA XL650 v Transalp
    Alıntı izmir3535 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    endrocu olunmaz endrocu doğulur.endrocunun hayata bakışı farklıdır. zevk adamıdır... keyfine düşkündür. terbiyelidir. zeki dir.ne söylediğini bilir.hepsi kask takar!birbirlerini gördülermi selamlaşırlar. çok cüneyt arkın filmi izlememiştirler. fazla atıp tutmaz;tutarsız yorum yapmazlar....
    aynen öyle arkadaşım sonuna kadar katılıyoroum, gelip geçici bir anlık hevesle alıp sonrasında hemen satmazlar motorlarını

---------- Post added at 12:05 ---------- Previous post was at 12:02 ----------

Alıntı aytacaksel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla benim motorum transalp ve hiç zorlamadan 160 yapıyorum daha üstüne çıkmak istemiyorum Allah muhaza bu motorsiklet bir kontrol kaybedildinmi çok hızlıyken toplamak imkansız, zaten motorsiklet kullananların pek çoğu şunu iyi bilir motorsiklette hatayı birkere yaparsın.
    herkese önerim çok hız sadece gereksiz bir hazdır... buda benim atasözüm olsun

izmir3535 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tdm900
    erkan arkadaşımız gerçek bi BİLGEKAHAN çıktı. ne yazsanız yazacak. 2013 model racing alanlarada yanında uspatula veriyorlarmış duymuşmu acaba.racing ciler sivrisinek gibidir .sivrisinekerin ömrü 21 gündür. az yaşarlar. bi arkadaşım izmirde 5 yıldır felç.racingle kaza yaptı arkada oturan akrabası öldü kendi felç kaldı. bu arkadaşın açtığı konuya yazmayın bence . bir doğru vardır türk bayrağının rengi kırmızı bunun üstüne bir şey söylenemez. racing ler yarış amaçlı makinalardır.bi rahatlığı yoktur yorucu bir makinadır arkada oturan oturduğuna pişman olur 2 saat yol gidse yorgunluktan 1 gün yatar vs....bunlarda racingle ilgili doğrulardır. ama arkadaşımız halen id daa ediyor. kanıtlanmış bir doğruya itiraz ediyorsan ne diyelim erkan kardeş en büyük sensin sen bir cedaysınnn. dünya endru tarzını kötülemezken sen kötülüyorsun vı dı vı dı dıdıdıddı konuşuyorsun. sen kral sın

Motosikleti
    HONDA XL650 v Transalp
    bimukabele hocam, bende o abartılı seslerle motorları bağırtanları pek hazetmem, hem gürültü kirliliği hemde o motorsikletin canına okuyorlar. ben ustama sordum eğer adam satış için konuşmuş olsaydı egsozt satmak için çok iyi bişey derdi, o performans egzostları motorum ömrünü çalmaktan başka bir işe yaramıyor. bence motorsikletin öyle basbasbağıran sesinden ziyade boyutuna ve gücüne göre tok bir ses yeterli
    lycantrophic bunu beğendi.

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456715 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)