Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Traktör-Motosiklet

Motovento
    REKLAM ALANI
    remzi_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Burada forumda bakinirken bunu buldum..

http://www.gaskrank.tv/tv/motorrad-s...tlic-14391.htm

Ama Almanca..
    70km/h ile bir traktöre carparsaniz yasama sansiniz hemen hemen sifir deniyor..
    Dikkat edilmesi noktalar

1. Achtung Einmündug=Yan yollara dikkat
    Traktör yola girerken mecburen bütün yolu kapatir.
    Burada sadece gazi kapamak ise yarar..
    Traktör sapma isini bitirdikten sonra sollama seridi bos kaldigi zaman sollayin..

2. Der abbiege unfall=Dönerken kazalar
    Traktörün isaretlerine dikkat edin (Sinyal)

3. Auf Gegenverkehr achten=Karsi tarfige dikkat edin
    Genelde Traktör sürücüleri karsidan gelen motosiklenin hizini yanlis tahmin ederler..
    Karsi yönden traktörün geldigi gördügünüz zaman hizi azaltin..
    Fren yapmaya hazir olun

4.Auf Schilder achten=Tabelalara dikkat edin
    Süratinizi buna göre ayarlayin

5. ABS rettet Leben=ABS hayat kurtarir
    ABS li motosiklet almaya dikkat edin..

6. Vorsicht Verschumutzung=Yoldaki pisliklere dikkat
    Köy yollarinda gezmek isteyenlerin yolda pislikleri düsünmesi gerekir..
    Onun icin herzaman gözünüz yolda olsun ve fren yapmaya hazir olun..

7. Erhöhte Aufmerksamkeit bei Nacht=Karanlikla cok cok dikkatli olun
    Traktörler genelde kötü isiklandirilmistir

---------------------------------------

ileriye bakarak/düsünerek arac kullanmak hayat kurtarir...

Dikkatli olun
    nezih77 bunu beğendi.
    Hayatin icin bir saniyeni harca.
    Hayatini bir saniye icin harcama.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    exile - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    traktörcüde maganda kurşunu gibi yolla atlıyor ama??
    aman kaza yapmıyım ordan hayvan cıkar burdan traktör çıkar diye boş yoldada 15 20 yle gidilmez ki

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    ben çalıştığım yer itibari ile haftada 6 gün git gel 16 km yol köy yolu pancar zamanı mısır zamanı buğday zamanı gerçekten traktörler öyle çok oluyorki yollarda birde ne far ne sinyal var allaha emanet gidiyor çoğunda sigorta falanda yok muayene de aynı alah göstermese kaza yapsak yandık gece işe giderken yol aydınlatmaları da yetersiz olduğudan çok dikkatli ve yavaş gidiyorum tabiri caizse tıss tıss yani
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    Suzuki AN 125
    Çok güzel paylaşım teşekkürler..daha öğrenecek çok şey var motosiklette...

traktörcüde maganda kurşunu gibi yolla atlıyor ama??
    aman kaza yapmıyım ordan hayvan cıkar burdan traktör çıkar diye boş yoldada 15 20 yle gidilmez ki
    Motosiklet üzerinde hayatta kalmak istiyorsan aynen o şekilde buradan ne çıkar oradan ne atlar diye gideceksin...

Videonun başındaki kaza sahnesini yeniden izlersen sadece lastiğe çarpan sürücünün ne hale geldiğini gördün...

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bide o traktör hareket halinde değil hareket halinde o lastiğe çarpıldığında kim bilir hasar ne kadar büyür :(
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Bu tarz yollarda bizde sadece traktör değil başka konularda da dikkatli olmak gerekiyor.
    Yola fırlayacak eşek, at, koyun, keçi gibi hayvanlar, gene yola fırlayacak / saldıracak azmani köpekler, yolun ortasındaki inanılmaz çukurlar vs.

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Remzi oldukça faydalı bir konu olmuş. Paylaşım için tşk.

Konunu "Faydalı Bilgiler" bölümüne taşıdım.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    köy yollarına da bakın. resmen adamı gazlmaya teşvik diyor. şu avrupa birliği ülkeleri adamı resmen intihara sürüklüyor ama kahramanım Remzi bize taktik verip hayatımızı kurtarıyor

emğine sağlık Kahramanım benim :D
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    çarptırdıkları motor dandik..gelsin iddasına bile girerim 1150 gs adventure çarpışssın traktör yamulur..sencer abi deneyek istiyorsan )))
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

Çok önemli bir konu ve faydalı bir video.
    Paylaşım için teşekkürler Remzi.
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı sercan2667 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çarptırdıkları motor dandik..gelsin iddasına bile girerim 1150 gs adventure çarpışssın traktör yamulur..sencer abi deneyek istiyorsan )))
    sen hiç traktörlerin arka tekerini gördün mü?
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

motoseyyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 500
    Remzi çok önemli bir konuya değinmiş.Hatta o eğitim filminde Türkiye'de karşılaşabileceğimiz bazı şeyler de yok..Ben seyahat ederken doğayla daha fazla başbaşa olabilmek için kasaba ve köy yollarını tercih ediyorum.Eğitim filmindeki durumlardan kat ve kat fazlası ile karşılaşıyorsunuz. Ayrıca Avrupa'daki gibi yollar ,nizami traktörler,işaretler bulmak ne mümkün.Her an bir karış derinliğinde çukura,öbek öbek hayvan pisliklerine,kural bilmez traktör sürücülerine,hayvan sürülerine,saldırıya yatmış köpeklere,hiç bir uyarı levhası olmayan ve birdenbire karşılaşacağınız toprak yada mıcırlı yol...vs. vs. gibi durumlarla sık sık karşılaşıyoruz.
    Köy yolu burası, trafik pek olmaz deyip dikkatimizi dağıtmayıp ,aksine her an hiç ummadığımız bir durumla karşılaşabileceğimizi unutmamalıyız. Teşekkürler Remzi hatırlattığın için.
    '' Baki kalan bu kubbede bir hoş sada imiş ''

yasin.33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çelik SK 100-3
    yaw arkadaşlar traktörün sesi 500 mt öteden bile duyuluyor. yolda traktör için 15 20 ile gitmek akıl işi değil zaten ama hayvan çıkabilme ihtimalini atlamamak gerek. ha siz traktörü görmeyip arka tekerleğe gömerseniz kask bile kurtarmaz sanırım o ortadaki göbeğe çarpınca

Motosikleti
    Keeway Cruiser 250 - 2008
    Alıntı yasin.33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaw arkadaşlar traktörün sesi 500 mt öteden bile duyuluyor. yolda traktör için 15 20 ile gitmek akıl işi değil zaten ama hayvan çıkabilme ihtimalini atlamamak gerek. ha siz traktörü görmeyip arka tekerleğe gömerseniz kask bile kurtarmaz sanırım o ortadaki göbeğe çarpınca
    Hayvan çıkabilme ihtimalini bir çok kez yaşadım fakat ilki çok tehlikeliydi ve kıl payı kurtuldum.

Motor'un periyodik bakımını yaptırmaya Elazığ'a gitmiştim. Tam Bingöl girişinde bir yol var, hafif eğimli bir yol. Motor ağır olunca gaz vermesenizde ivmeleniyor (çak yavaş gidilecek bir yol da değil), o zamanlar xenon farlarım yoktu, orjinal 35 w ampül vardı farda. Yolda gri renkli 5-6 tane eşek çıktı önüme. Onlar gri ben bembeyaz oldum Allahtan son anda kıl payı sıyırdım geçtim.

Arkadaşlar motosikletlerimizdeki ampüller yeterli olmayabiliyor. Bu nedenle Öncelikle ampülleri kesinlikle yüksek değerli olanlarla değiştirin ve sis farı takın. Gece görüşünde inanılmaz farkediyor. Özellikle xenon, sarı far gibi gözü yormuyor. Çok rahat bir sürüş sağlıyor.

Traktör konusuna gelince; Bingöl-Elazığ karayoluna bile zınk diye çıkabiliyorlar, hatta ters şeritten girip canlarına bile kastedebiliyorlar. aman diyeyim, yolunuzun üzerinde yan yollar varsa gündüz korna, gece uzun-kısa far ile kendizi belli edin. Hoş ben gündüz de far kullanıyorum. 55w *2 Hella sis bağladım. Kamyonculara inat. Malatya yolunda delirttiler resmen beni. Hırs yapıp bir hafta sonra xenon, bu sezon başında da sis bağlattım. Karşıdan lunapark gibi gelen kamyona önce uzun sonra hala uzunlarla gitmekte inatçı ise sisleri çakıyorum ve "gülümse çekiyorum" diyorum
    [COLOR="#000000"][B]We believe in the sky, and we don’t believe in the sunroof.[/B][/COLOR]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)