Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Lastik alırken dikkat beyler ucuza koşmayınız...

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    kanuni GT170

kırmızı ile çerçevelenmiş kısım'da 2704 27. hafta 2004 üretimi demek 2011-2012 üretimlerin son iki hanesi 11 ve 12 olmalı yani dış lastiklerin son kullanma tarihi var bunu unutmayın ve şaşırmayın.Siz siz olun özellikle büyük marketlerde ve lastik satıcılarındaki kampanyalı satışlara kanıp hemen almayın.

MUTLAKA ÜRETİM TARİHİNE BAKIN

lsatiklerin kullanım süresi teknik olarak 4 yıldır ama doğru koşullarda stoklanırsa nem,koku,ısı vb..bu tam sağlanamadığı için bu ömür 2 yıla düşüyor siz lastik alırken son 2 yıl içinde üretilmiş olanı alın.Dış lastiklerin üzerinde üretim tarihi olarak önce kaçıncı haftada üretildiyse o yazar 1 yılda 52 hafta var.1 ocaktan itibaren sayın her ayda ortalama 4 hafta var.ve yılın son iki rakamı yazar.yayınlanan resme bakın daha iyi anlayacaksınız. Aman dikkat lütfen bunu herkese ulaştıralım....
    dekarator, asipatron, siptar23 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    ayak gücüyle çalışan 2tekere 5 yaşından beri binen gazlı 2tekere yeni başlamış biriyim.ve son olarak bir Beşiktaş taraftarı.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ragnar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125R
    Honda CBR 125R kullanıcısıyım.
    Şu anda motorumun üzerinde Michelin Pilot Sporty var. Ebatlar; Ön:100/80 17" - Arka:130/70 17"
    Lastiklerimi değiştirmek istiyorum çünkü yolda hiç güven hissetmiyorum. Belki de acemiliğimden ama ekspertiz yaptırdığımda sert hamurlu bir lastik olduğu söylendi. Altın Elbiseli Adam'ın da sürekli bahsettiği yumuşak hamurlu lastiklerden almak istiyorum. Motosikletime uyan 3 farklı marka lastik buldum ama bu lastiklerin yumuşak hamurlu mu sert hamurlu mu olduğunu nereden öğrenebilirim ?
    Sizce hangisini tercih etmeliyim ?

Pirelli Sport Demon
    Bridgestone Battlax BT39
    Continental ContiTwist SM
    Günün güneşe sahipse masanda sızar zaten her kaltak..

vader - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750D Integra
    http://www.motolastik.com/main/links.asp?link_ID=35

konu ile ilgili faydalı bilgiler.

Saygılarımla.
    Tecrübe, limitlerini bilmektir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)