Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

scooter ile uzun yol

Motovento
    REKLAM ALANI
    remember222 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 250R
    merhaba arkadasşlar kanuni trex 150 ile 2 kişi konyadan ilçesi olan beyşehire gitttik (90 km)yolculuğumuz toplamda 1,5 saat sürdü ve çok keyifliydi birde yola gece çıktık konyalı olanlar bilir beyşehir yolu çok virajlı ve rampalarla dolu (belenbaşını bile iki kişi 40'tan aşağı hiç düşmedi) malesef resim çekemedim ama bu haftasonuna bir daha gitmeyi düşünüyoruz benim asıl sormak istediğim scooterla uzun yo yapanlardan bilgi almak istiyorum bu konu hakkında bana yardımcı olur musunuz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    GSR 600
    Geçen yıl istanbuldan Trabzona konaklamasız gitmiştim. 1100 km. Detayları burda var..
    http://www.hayatonda.com/index.php/trabzon-gezisi

ahmetusta61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xmax 400
    bende düşünüyorum temmuzun 15 sinde gitmeyi trabzona motorla yolla ilgili tavsiyeleriniz varsa alabilirim tecrubesi olan arkdaşlardan
    www.ahmetusta61.blogspot.com
    ÇILGIN MOTORCU

ezme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XSR 900
    murus link açılmıyor!
    ben artçı için ve bagaj olarak çanta yaptırdım! çantaya sırt desteği de ilave edince artçı için çok rahat oldu! Arka amörtisörleri de en yumuşak ayarına getirdim! Benim için çok büyük bir değişiklik olmasa da artçı için fark ettiğini söylüyor arkadaşlar! Bende 150 km den uzun yol yapmadım daha ama antalya-ankara, antalya-izmir planlarım var! İntercom ihtiyacı duyuyorum; ister artçı ile olsun ister diğer motorla! onu da acaba telefonun bluetoothu üzerinden program aracılığı ile çözebilir miyim diye bakıyorum ucuz tarafından! iphone kullanıyorum, iphone-iphone sorun yok, walkie talkie programı ile çözdüm ama üniversal bir program arıyorum; android-iOS-nokia konuşturacak!
    07 EEE 31

Beycivan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    Dün sabah 11:00 gibi Bandırmadan yola çıkıp gönen-dereköy alabalık tesislerinin sezon açılışı ziyaretine gittik ordan Çanakkale ilçesi Biga'^ya yolumuza devam ettik akşam 18:20 gibi geriye dönmek üzere yola çıktık. Yolda karşılaştığım sorunu da yazayım fazla şarjdan dolayı akü düdüklü tencereye döndü eşimin oturduğu arka koltuk hamam pozisyona gelince bir bakayım dedim buharlı ütü gibi duman çıktı dedim tamam motor gitti. Sonra aküyü söktüm elim nerdeyse yanıyordu yere attım kapaklarını açtım gram su kalmamış konjektör arızasından fazla şarj akünün selasını vermiş birde bosch markaydı. Bu sefer benzin pompası motor stop edince hava yapmış hortumu ağzımla çekip benzini biraz emerek karbüratöre gitmesini sağladım ayak pedalıyla çalıştırıp geldim ama sinyaller far korna hepsi sırayla yandılar şu an bakım yapıyorum. Yolculuk 10 numaraydı tabi bu sorun yaşanmasaydı daha iyi olurdu ama her sorun bir tecrübe oluyor. Bir adet beyin ateşleme bobini konjektör far ampulü yanınızdan eksik etmeyin arkadaşlar.

151rsfa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250R
    ben de konya beyşehirliyim bilirim o virajları

ahmetant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xciting 250 i
    Bence bir scooter ile yapılabilecek en güzel gezi;
    http://www.motosiklet.net/forum/etki...-10-300km.html

Motosikleti
    HONDA CBR 250R
    hiç kimmse yaptığım yol hakkında yorum yazmamış ama ben şunu bilirim eğer motorun bakımlı olursa ve de yolda gidersen üzmezsen seni yolda bırakmaz bundan sonraki hedefim ise antalyaya gitmek

Motosikleti
    HONDA CBR 250R
    yorum yapan yok muuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu?

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ne yazsam ki birkaç fotoğraf olsaydı söyleyecek birşeyler bulabilirdim. zira 100km den kısa mesafeye kontak açmayan biriyim Antalya'ya gittiğinde dönüşte Isparta-Afyon yaparsan yola çıktığına değmiş olur.
    112ciyiz

ezme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XSR 900
    arkadaşlar yarın bir aksiilik olmazsa motorla antalya-ankara yapıyorum. Cumartesi de dönüyorum ankaradan antalyaya! bakalım nasıl bir yolculuk olacak! burdan yazarım scoooter ile uzun yolculuk konusunda sizlere
    07 EEE 31

bur-k@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 pert oldu :(
    ben 86.000 km de paketçiden çıkma activa ile izmir - fethiye yaptım 6.5 saatte gidebildim normalde 4 * 4.5 saatte gidiliyor araba ya da motorla yanıma da şırınga , 10 anahtar 1 lt motor yağı aldım birazcık yağ eksiltti bide patlak difransiyel bloğundan eksilen yağı 10 anahtar ile tapasını açıp 200 km de bir şırınga ile yağ bastım o kadar istedikten sonra 50 cc ile gidersin yeter ki işi bil ;)
    ÖĞRENMEDEN,ÇALIŞMADAN,YORULMADAN,RAHAT YAŞAMANIN YOLLARINI ARAMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİREN MİLLETLER;ÖNCE HAYSİYETLERİNİ, SONRA HÜRRİYETLERİNİ,SONRA İSTİKLALLERİNİ,KAYBETMEYE MAHKUMDURLAR. K.ATATÜRK

Tolme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400ABS, Motoran Vento 100
    Alıntı remember222 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hiç kimmse yaptığım yol hakkında yorum yazmamış ama ben şunu bilirim eğer motorun bakımlı olursa ve de yolda gidersen üzmezsen seni yolda bırakmaz bundan sonraki hedefim ise antalyaya gitmek
    dostum yanlış anlama ama yaptığın yol çokta uzun bir yol değil,ben geçen yıl izmirden antalyaya gidip geldim,giderken sahilden,dönüşte ise denizli aydın rotası üzerinden dönerek toplamda 1200km yol yaptım,180cc lik scooter ile 2kişi gittim geldim,istersen sende gidebilirsin ama motoru zorlamadan bol mola vererek.
    İnsanlarıda Para Gibi Işığa Tutun, İçinde "ATATÜRK" Yoksa Sahtedir!!! - "Don't ride faster than your angels can fly"

isg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan xplore 200 CROS
    gidilebir tabikide bence az bile gitmişsin. daha uzun kazasız ve uzun yollara. tekeriniz düz bassın.
    DÖRT TEKER BEDENİMİ İKİ TEKER RUHUMU TAŞIR...!!!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)