Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Safranbolu Evleri / Dünya Mirası..

Motovento
    REKLAM ALANI

Amasra dönüşü uğradığımız ve Unesco tarafından '' Dünya Miras Listesinde ''

yer alan, birçok film ve tv. dizisine ev sahipliği yapan Safranbolu'nun; tarihi evleri ..

[B][COLOR="Purple"] Ne insanlar gördüm üzerinde elbise yok..[/COLOR][/B][B][COLOR="RoyalBlue"][COLOR="Blue"]Ne elbiseler gördüm içinde insan yok[/COLOR]..[/COLOR][/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Pek güzeller gerçekten de..Nicedir görmek istedğim ama bir türlü denk getiremediğim mekanlardan birisi..

Bu tadilat görmüş olan evlerin içerisinde insanlar yaşıyor değil mi? Yoksa koruma listesinde olmalarından ötürü sadece dayalı döşeliler ama içleri boş mu?

Alıntı Osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pek güzeller gerçekten de..Nicedir görmek istedğim ama bir türlü denk getiremediğim mekanlardan birisi..

Bu tadilat görmüş olan evlerin içerisinde insanlar yaşıyor değil mi? Yoksa koruma listesinde olmalarından ötürü sadece dayalı döşeliler ama içleri boş mu?
    Evet, değindiğin gibi; evlerin büyük bir çoğunluğu restore edilmiş.

Çok fazla miktarda butik otel ve pansiyon işletmesi mevcut..

Yerli tursitlerden daha çok, yabancı turistlere rastlamak mümkün.

Fotoğraf karesi içinde yer alan tarihi mekanlara ev veya konak yapımı

için izin verilmemektedir.
    [B][COLOR="Purple"] Ne insanlar gördüm üzerinde elbise yok..[/COLOR][/B][B][COLOR="RoyalBlue"][COLOR="Blue"]Ne elbiseler gördüm içinde insan yok[/COLOR]..[/COLOR][/B]

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    cok güzek mekanları gezmişsiniz bızlerde bu yazın ordaydık taş sokaklar ceşmeler ve hala yaşayanlar olması gercekten harıka bır yer

ninjet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    çok güzel. paylaşım için saol. gidip görmek istediğim yerlerden biri... işallah bu yaz gidicem bende. Şimdi görünce bi kez daha gitmeliyim dedim =)
    i.V.i.B.i

hattat_hasan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda ANF 125İ İnnova & honda sh 300i
    fotoğraflar çok güzel abi eline sağlık kısmetse ilk baharda gidip göreceğim kısmetse uzun bir karadeniz gezisi var artvine kadar inş. görmediğim yer bırakmayacam
    Göz nereye bakar, gönül oraya akar,Gönül nereye akar, ayak oraya koşar...(Hz Mevlana) Özgürlük iki tekerleklidir... Hasan Derviş

Tolme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400ABS, Motoran Vento 100
    çok güzel evler karadenizin doğasıyla bu mimari birleşince seyride ayrı bir zevkli oluyor, bana biraz ankara beypazarını hatırlattı,paylaşım için teşekkürler
    İnsanlarıda Para Gibi Işığa Tutun, İçinde "ATATÜRK" Yoksa Sahtedir!!! - "Don't ride faster than your angels can fly"

Orko_ye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Safranbolu gerçekten görülmesi gereken yerlerden biri.

Benim 2 kere gitme şansım oldu. Çok sevdiğim bir arkadaşım Safranbolulu ve düğününüde orda yapmıştı. Konaklar ve butik oteller insanı otantik bir atmosfere sokuyor. Ben son gittiğimde tarihi Cinci Han'da kalmıştım. Bu han tarihi İpek Yolu üzerinde konaklama ihtiyacı için kullanılırmış. Enteresan olanı ise her odanın bir sahibi var ve odaların girişlerinde o sahibinin adı yazıyor. Yani kaldığınız odada tarihde hangi tüccarın kaldığını kimin sahibi olduğunu biliyorsunuz. İnsan tuhaf bir duyguya kapılıyor birazda ürperiyor tabiki.

Yolu düşen herkese tavsiye ederim, Safranbolu'ya gidin. Tabiki lokum almadan dönmeyin
    ..::.. GO ..::..

emomen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 1100 xx
    Safranbolu yaşayan bir miras...
    hiç gitme şansım olmadı ama bu yaz inşallah gitmeyi planlıyorum... Bir arkadaşım orada okuyor buyur gel misafirim ol diyor naz yapıyorum
    Paylaşım için teşekkürler dostum...
    Bedenimdeki Ruhun ^3^ günlük sahibiysem istedigim gibi yaşarım.

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Bazı değerlerimizin koruma altına alındığını görmek gerçekten güzel oluyor.
    Paylaşım için teşekkürler.

Yorum yapanlara teşekkürler..

Safranbolu'nun farklı bir atmosferi ve hassas bir dokusu var.

Sokaklarında dolaşır veya konakları gezerken; biran için,

zamanı durduruyor ve eski dönemde yaşadığın hissine kapılıyorsun..

Motosikleti
    2017 nmax155. 2012 hyosungGV250
    bir safranbolulu olarak , sizin bu gördüğünüz güzellikleri 10 yıl kadar öncesinde göremiyordum . yani şöyle . sürekli insan aynı yerde yaşayınca bulunduğu yerin güzelliğinin pek farkına varamıyor. ama bundan 10 yıl önce güzelim safranbolu'mu dışarıdan gelen bir turist gözü ile gezdim .ve her yerini karış karış bilirim dediğim yerlerin güzelliklerini göremiyormuşum meğer . ara sıra cinci han'ına akşamları gider bir keyf kahvesi içerim yazın havalar sıcakken akşamları o dar ara sokaklarda gezmek ve tarihi solumak insana iananılmaz bir ruh dinginliği veriyor. restore edilen evlerin çoğu bahsedildiği gibi konaklama ve butik otel olarak kullanılıyor. ama eski safranbolunun yazın konaklama yeri olarak kullanılan bağlar diye bir semti var eski safranboluya yaklaşık 2 km mesafede ve yukarıda sarıçiçek dağının eteklerine kurulmuş bir yerleşim yeridir.buradada eski tarihi evleri restore edip (eski şekli ile) içerisinde oturan ailelerde bulunmaktadır. ben en çok saat kulesinin gece 12 deki çan sesini çok seviyorum ortalık sessiz ve sakinken o çan 12 kere vurur .ve hep aklıma meşhur safranbolu belgesel ini çeken rahmetli suha arın aklıma gelir . bu çan sesini 70 li yıllardaki ses kayıt sistemi ile kaydetmeye çalışmışlar .ama başlarından geçen çok komik bir olay var . son gidecekleri gece her şeyi hazırlıyorlar gece saat 12 ye 5 dakika var ve zamanı bekliyorlar .saat oluyor 12 ve çan da sadece 1 kere bir dan diye bir ses ve gerisi yok beklyorlar beklyorlar yok. meğerse o gece saatler 1 saat ileri alınmış .saat görevlisi bu işi akşam eve gitmeden önce yaptığı için bizimkiler kayıt için bir gece daha konaklamak zorunda kalmışlar. bu belgeseli mutlaka izlemelisiniz .hatta safranboluyu gezmeye gelmeden önce izleyin . müthiş bir tat alacağınıza eminim....

remzi_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Güzelmis yahu...
    Gidip, gezip, görmek gerek...
    Nerelere kaliyor bu Safranbolu?
    Simdi haritaya bakip bulayim..
    Hayatin icin bir saniyeni harca.
    Hayatini bir saniye icin harcama.

Alıntı remzi_39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzelmis yahu...
    Gidip, gezip, görmek gerek...
    Nerelere kaliyor bu Safranbolu?
    Simdi haritaya bakip bulayim..
    Gerçekten gezmek ve görmek istersen önce Karabük iline gidecek ve

8-10 km sonra Safranbolu'ya varacaksın..

Aşağıdaki linki tıklarsan; Safranbolu'dan sonra Amasra'yı da ziyaret

edeceğinden eminim..

http://www.motosiklet.net/forum/etki...ar-gezisi.html

TORAMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Scarabeo 200 ie
    Çok güzel evler muhakkak görülesi yerler.

İnşallah birgün oralara gitmek kısmet olur.

metanecho - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS K4, DL650 K5 - 93 323 HB
    buralara yolu düşen herkesi en azından bi çayımı içmeye beklerim. karabük üniversitesi mühendislik fakültesindeyim ;)
    B rh(+)
    Aynada Herkesin Baktığı Yabancı

Motosikleti
    2005 BURGMAN 400
    Memleketimiz öylesine güzelki her fotoğraf karesi topiklere ayrı bir güzellik ve ahenk katıyor.
    Paylaşım için teşekkürler...

Paylaşım için teşekkürler. Mimari kültürümüze sahip çıkmak gerekiyor.

Motosikleti
    şuan motor yok..peugeot 407 cup. land rover
    bu evleri pem e pembe düşünüyorumda of of

emrello - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TA '07 (Anya)

Safranbolu gerçekten muhteşem ötesi bir yer. Ayrıca yemekleri de olağanüstü. Mutlaka gidilmesi görülmesi gereken yerlerden.
    Ağır metal insanı...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)