Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ilk gezi için sorularım var :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    hasanaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gt 170
    arkadaşlar merhabalar öncelikle yazımı okuyacak arkadaşlarıma şimdiden teşekkür ediyorum kanuni gt 170 motorum ile yapacak olduğum ilk gezimi Denizli'nin ilçesi olan Baklandan bodruma yapmak istiyorum 13 günlük iznim var ilk defa motor ile uzun yol gideceğim yalnız sürekli değil gezerek kısa kısa molalar ile yapmayı planlıyorum .
    Bazı arkadaşlarımın fotoğraflarına baktıkca banada motor hastalığı bulaştı o yüzeden bana soracak olduğum sorularda yardım etmenizi ayrıca karşılaşabilecek olduğum sorun var ise paylaşmanızı istiyorum şimdiden 1 kaç soru

1. Motorumun rodaj süresi bitti galiba ama tam olarak tamamlansın diye ortalama gidiş -dönüş 600-650 km lik bir gezi olacak kitapcığa göre hareket etmek zorunda olduğumu düşünüyorum benim için problem olurmu ?(örnek:yolda tam 1000 km oldu tam olarak orada mı bakmam lazım + - 100 km sorun hemen oluşurmu )
    2. yanımda bulunması gereken malzemeler nelerdir(bodrumda akrabalarımın yanında kalacağım)
    3.Denizli den Bodruma aydın üzerimi daha rahat yolculuk yaparım yoksa denizlinin tavas ilçesi üzerinden mi daha önceden giden arkadaşım varmıdır?

teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    sym gts 250
    Kardeş merhaba,
    1000 km yi geçince herhangi bir sorun olmaz. İstersen yağını hiç değiştirme gider ancak motorun ömrü azalır. rodajın bittiğine göre garanti kitapçığına göre 2500 km de bir bakım olur. bunu +500 km aşmak sıkıntı yaratmaz. Eğer +500 kmyi aşarsan garantisi iptal olur.
    Lastik tamir kiti, akü takviye kablosu,çekme halatı, küçük bir alet takımı yanında mutlaka bulundur. Benim 50.000 km hiç akü takviye tablosu ihtiyacım olmadı, son gezimizde arkadaşın aküsü bittiği için kurtarıcı konumundaydı. Yerin varsa al.
    Hayırlı yolculuklar.

Motorunun kronik arızalarını öğren misal gaz teli debriyaj teli çabuk kopuyorsa yedek al.Lastiklerin tubelesse lastik tamir spreyi,şambrelliyse hazır yamalardan ve küçük yer kaplamayan bir pompa yağ yakıyorsa yedek yağ.

1-Yedek buji
    2-Bir kurbağacık
    3-Buji anahtarı
    4-Yedek buji
    5-Morunda kullanacağın anahtar takımı(şambrelliyse levye)
    6-yedek debriyaj,gaz teli
    7-Far sinyal ampülü
    8-Yağ yakıyorsa yedek yağ
    9-Lastik tamir spreyi(tubelesse)
    10-Hazır lastik yaması(şabrelliyse)
    11-Küçük pompa
    hayırlı yolculuklar.

lycantrophic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250
    Motora bağlı olarak değişir, bakımlarını düzenli yaptırıyorsan ve motorunda da kronik sıkıntılar yoksa fazla bişey almana gerek yok, ben bir lastik köpüğü, zincir yağı bir de zinciri sıkmak için anahtar alıp Sakarya'dan Bodrum'a temmuzun ortasında iki kere gittim geldim. Motosikletinin modelini yazmamışsın, ama kendi başlığında yazanları oku, onların tavsiyesini de al.

hasanaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gt 170
    tesekkurler arkadaslar nette problem var giremiyorum gorusmek uzere

gokayugur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joyride 200
    Garanti kitapçığını yanına al. Gittiğin güzergahta bulunan yetkili kanuni servislerini öğren. Rodaj km si dolunca ilk bakımını yaptırıp servis tarafından kaşe onay bastır.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)