Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Soma-Balıkesir

Motovento
    REKLAM ALANI

KISA BİR BALIKESİR TURU. . .

Arkadaşlar geçen günlerde aldığım motosikletimle ilk uzun yol maceramı sizlere elimden geldiğince anlatacağım.Bir gün önceden saat 21.00 sıralarında gidecek bir yer düşünürken Balıkesir seyahati yapmak aklıma geldi.Aslında planım vardı ama uygulamaya geçirme fırsatı bulamamıştım.Sabah saat 9.00 sularında evden çıkıp motosikletin olduğu depoya doğru yola koyuluyorum.Tabi heyecan tavan yapmış durumda.

Yürüyerek 10-15 dk süren yolculuğum sonrası depoya vardım.Bu da garaja giden boş arazi.

Ve işte bir gün önceden yıkayıp yağladığım ve çeşitli bakımlarını yaptırdığım(sibop ayarı,karbüratör ayarı,zincir gerginliği,motor civatalarının sıkılması,zincirin yağlanması vs)motosikletim.
    Motosikletin arkasında gördüğünüz sırt çantasında bulunan bayağı bir eşya var.Listeyi en sonda yazacağım.Motosikletimizi çalıştırıp 2-3 dakika kaskımızı giyip,eldivenimizi takıyoruz.Kendi resmimi çekmeyi unutmuşum heyecandan.Kaskım,eldivenim ve montum vardı üzerimde.

Ve benzinimizi ağzına kadar doldurup lastik havalarımıza bakıyoruz.Ve yola koyuluyoruz.Bekle beni Balıkesir.(Manisa/Soma-Balıkesir mesafe 78 km)

Ve 10-15 km sonra bir durup fotoğraf çekiyorum.Geldiğim ve gideceğim yol sırasıyla aşağıda.

Ve km saatimiz 1218 gösteriyor.Hadi bakalım yollar bizi bekler deyip yola koyuluyoruz.

Burası oturduğum şehre 30 km mesafedeki rüzgar santrali.Ve o bölgede dikkatimi çeken güzel bir ev.Güzel mangal yapılır bahçesinde.

Karacalar rampasını bitirdikten sonra bir mola daha veriyorum.Motosikletim pek yorulmuş gibi değil ama ben moralim bozuk olduğu için kafamı dinlemek adına biraz otlanıyorum.Motosiklette bu arada biraz soğuyor.(Bu yoldaki tek resmim ve kusura bakmayın biraz tipim kayık çıkmış.)

Tekrar yola koyulduğumda dikkatimi çeken şey ön fren diskinden gelen gart gurt sesler.Hızlandığımda ses kesiliyor.Ama içim rahat etmiyor ve Kuyualan bölgesine gelmeden bir benzinlikte duruyorum.Hem su,bisküvi,kola alıyorum hem de balata temizleyici ile balataları güzelce temizliyorum.Ve ses kesiliyor.Benzinlik o kadar güzel bir yerde ki fotoğraf çekmeden edemiyorum.Benzinlikteki arkadaşta motosiklete meraklı olacak ki motosikleti inceliyor.

Ve beklediğim yer Kuyualan bölgesindeyim.Artık inişe geçiyorum.Güzel bir köy kahvesinde durup çay içiyorum.Kahvenin sahibi de benle muhabbete dalıyor.Çaylar bizden olsun diyor.İşte kahvenin manzarası. . .

Tekrar yola çıktıktan sonra derenin kenarından giderken biraz moralim bozuk olduğu için derin düşüncelere dalmışım.Ve neredeyse fotoğraf çekmeyi unutuyordum.Bu derenin adını bilmiyorum.Ama gerçekten bahar bu dereyi güzelleştirmiş.Bir gün motosikletçi arkadaşlarımla burada bir piknik yapmak isterim.

Arkadaşlar Balıkesir’e çok yakın olan bu bölgeden sonra halamın evine varıyorum.Ayrıca Balıkesir’in içinde 147 yaparak yanımdan geçen 1000 RR’cı arkadaşı kırmızı ışıkta yakalayıp kask taksan motor yine 147 yapar diyerek iğneliyorum.(Yaşasın güvenlik)Ve eve vardığımda artık motosikleti kilitleyip yemek yeme vakti.Motosiklet yalnız kaldı.

Halam benim geleceğimden haberdar olmadığı için aperatif bir şeyler hazırlıyor.(Pizzaya bayılırım.)

Biraz alışveriş vakti.Alışveriş merkezine gidiyorum.Biraz geziyorum.Bu arada km saatim 1297 diyor.

Alışverişten sonra tekrar evime dönüyorum.Geri dönerken fotoğraf çekmedim.Çünkü hem aynı yerlerden geçiyorum.Hem de motosikletin bu mesafeyi tek seferde gidip gitmeyeceğini,ve nasıl bir yorgunluk olacağını merak ediyorum.Ve işte tekrar garajıma yakın olan motosikletimin servisine uğruyorum.Biraz muhabbet edip motosikleti tekrar garaja bırakıyorum.

Arkadaşlar uzun yolda yanıma aldığım malzemeler bunlar.Kullandığım tek malzeme balata temizleyici oluyor.
    Buji
    Sigorta
    Elektrik bandı
    Ampül
    Kablo
    2 adet şambrel
    Pompa
    Lastik sökme levyesi
    Pense
    Tornavida
    Buji anahtarı
    Anahtar takımı,alyan takımı
    Gaz teli
    Maket bıçağı
    İp
    Kilit
    Yedek anahtar
    Çakı
    Su
    Arkadaşlar kaskınız başınızda,yolunuz açık olsun.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sadık1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Resimleri doğru boyutta eklersen daha güzel bir rapor olacaktır...
    GÖZÜ PEK MOTORCULAR VARDIR, BİRDE YAŞLI MOTORCULAR...
    HEM GÖZÜ PEK HEMDE YAŞLI MOTORCU YOKTUR...

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Güzel gezi olmuş

Havalar ısınıyor, deniz mevsimi geliyor. Önümüzdeki ay Kınık - Bergama üzerinden Dikili veya Ayvalık yaparsınız artık siz

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Alıntı Levsy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel gezi olmuş

Havalar ısınıyor, deniz mevsimi geliyor. Önümüzdeki ay Kınık - Bergama üzerinden Dikili veya Ayvalık yaparsınız artık siz

Abi sen nerelerdesin yaaa...Abi gittiğini görünce çok üzüldüm...Tekrar hoşgeldin
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

Motosikleti
    NX 400
    Alıntı m.şanveren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi sen nerelerdesin yaaa...Abi gittiğini görünce çok üzüldüm...Tekrar hoşgeldin
    Merhaba tekrar Sevenimiz varmış demek, çok memnun oldum, sağol.

Güzel gezi olmuş

Sağolasın abi.Resimlerin boyutunu düzeltemedim ama uğraşıyorum.Buraları biliyormusun abi? Yolun düşerse beklerim.

Motosikleti
    NX 400
    Ben foruma resim koyarken sayfada verilen kodlarla uğraşmıyorum. Yüklediğin resme sağ tıklayıp "özellikler" de ve oradaki resim linkini kopyala. Sonra buradaki resim ekleme simgesine tıklayıp o linki yapıştır.

Aşağıdaki resim için link http://img1.loadtr.com/b-575472-dre3.jpg, ve siteye konulmuş hali aşağıda Tabii bu işlem için resmi yüklediğin sitenin bu işleme, yani bu şekilde resim gösterilmesine izin veriyor olması gerekir.

Ben Bergama'lıyım. Soma'da çocukluğumun bir kısmı geçti o dönemde akrabalarımın olması nedeniyle. 1989'dan beri Ankara'dayım. Yılda 2 kez gelirim o taraflara.

Ben foruma resim koyarken sayfada verilen kodlarla uğraşmıyorum. Yüklediğin resme sağ tıklayıp "özellikler" de ve oradaki resim linkini kopyala. Sonra buradaki resim ekleme simgesine tıklayıp o linki yapıştır.

Aşağıdaki resim için link http://img1.loadtr.com/b-575472-dre3.jpg, ve siteye konulmuş hali aşağıda Tabii bu işlem için resmi yüklediğin sitenin bu işleme, yani bu şekilde resim gösterilmesine izin veriyor olması gerekir.

Ben Bergama'lıyım. Soma'da çocukluğumun bir kısmı geçti o dönemde akrabalarımın olması nedeniyle. 1989'dan beri Ankara'dayım. Yılda 2 kez gelirim o taraflara.
    Abi ben de soma'dayım.Yolun düşerse beklerim bu taraflara.Baraja,dikiliye heryere gideriz.Merak etme.Bakalım resimlerle uğraşalım.

dionysos06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Avenger Street 150
    Harika gezi olmuş. Paylaşım için tşkler...
    Bir garip yolcu...

Alıntı dionysos06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Harika gezi olmuş. Paylaşım için tşkler...
    Gezi güzeldi arkadaşlar ama ben şu büyük abilerimle bir geziye gidemedim ona yanarım. Bergama-Kozak turuna katılacağım kesinlikle.

Motosikleti
    NX 400
    Alıntı immortalboss adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gezi güzeldi arkadaşlar ama ben şu büyük abilerimle bir geziye gidemedim ona yanarım. Bergama-Kozak turuna katılacağım kesinlikle.
    Kim düzenliyor o turu. Bu siteden arkadaşlar mı?

O Kozak çam ormanlarında bir yarım gün geçirmeniz birkaç yaş daha gençleşmeniz için yeterlidir

Kim düzenliyor o turu. Bu siteden arkadaşlar mı?

O Kozak çam ormanlarında bir yarım gün geçirmeniz birkaç yaş daha gençleşmeniz için yeterlidir
    Evet abi seni de bekleriz. Teyzemin evi var orda köyde.Mükemmel biryer.Çatıya çıktığında deniz görünüyor.Ama cırcır böceği biraz kafamızı ütüleyebilir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)