Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

26-12-2009 esimin ehliyet sınavı ve sonrası Yurekce ile camlıyaylaya cay içmeye gitti

Motovento
    REKLAM ALANI
    gezgin_33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF-150
    26-12-2009 eşim fundanın ehliyet sınavı sebebi ile saat 09:30 civarıTarsus barboros lisesine geldik

İşini şansa bırakmamak için yedek kalem alıyor.

Fazla geçmeden aynı sınava girecek olan agabisi de geliyor.

Hafta içi yagan yagmurun camuru halen kurumamış. Sanki deg tepe gecmişiz gibi camur oluyor motorum.

Eşime bol sans dileyerek sınava ugurladıktan sonra atıştıran hafif yagmur ile birlikte Kanuni yetkili servisimiz Vedat ustamızı ziyaret ediyorum.

Vedat ustanın evlatlarım dedigi kedilerinin birkaç tanesi.

Vedat ustam mesgul.

Bol kazanclar vedat ustam
    Vedat ustanın yanından ayrılıp okula dondum. Kendimce esim sınavdan cıktıkdan sonra Camlıyaylaya gider sucuk ekmek yaparız diye plan kuruyordum. Bu arada Sencer Abi (Yurekce ) aradı.
    İbrahim nerdesin.
    Tarsusdayım abi esimin ehliyet sınavı var.
    Sonra ne yapacan
    Abi Camlıyaylaya cıkmayı dusunuyorum.
    Tamam geliyim beraber cıkalım.
    Buluşma yerini kararlaştırıp tel kapatıyorum.
    Tarsus trafiginde fotograf cekmek hiç aklımıza gelmedi. Tarsus cıkısı yoldan kareler.

Cok guzel bol virajlı yollarda motosiklet kullanmak gercekten cok zevkliydi.
    İste kanıtı Yurekcenin Viraj keyfi.yuzunden okunuyordu.

Esim once arabayı tercih etti.

Sonra arabayı sıkıcı bulunca motoru deneni ve benden tam not aldı.

Guzel manzara ve bol virajlı yolların ardından Sıkma ayran yemek icin kucuk bir mola verdik. Aslında niyetimiz sucuk du ama sıkmayı gorunce dayanamadık. Ne kadar dogru karar verdigimizi Camlıyaylaya varınca anladık. Maalesef Camlıyaylada bir tane Kendin pişir Kendin ye bulamadık. Zaten aradıgımız tarzda el yapımı sucuk da bulamadık. Gelmişken boş donmeyelim bari diyerek sıcak birer cay içtik. Başlıgı oluşturan da bu oldu. Yurekce ile Camlıyaylaya cay içmeye gittik.. Sonuc. Cam bahane Bol virajlı yollar ve Manzara sahene. Fotoların gerisi Ailecek bize sıkma hazırlayan Guleryuzlu koylu esnafımız ve Yoldan manzaralar..

As kalsın unutuyordum. Sencer abimizin ve GSR600 un gun yuzune cıkmamış. Duşman canlatan dosta masallah dedirten fotoları. (Fotoyu cekene de masallah deyin lutfen)

Sencer Abinin Motosikletci selamı.

Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.
    baktık ki, kime ne etiket yapıştırmışsak doğru çıkmış..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Hastayım Yürekcenin motoruna

TebrikLer ; Aman Kasksız Foto yüklemeyin
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    CBF-150
    Yoldan karelerle devam.

Camlıyayla Gorunen karlı dagın hemen alt tarafı. Yaklaşıyoruz..

Sencer Abimiz geliyor.

Yaylalarda gunes ile bulutların dasına sık sık rastlanır.

Ve işte Camlıyayla tabelası

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:06 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:50 ----------

[/COLOR]Karlı dagın Camlıyayladan gorunusu

Az kalsın Camlıyaylada motoru bırakıp gelecektim. Fotodaki motorun Deposu Mz deposu. Motor Kanuni motoru, Kuyruk ybr125 in kuyrugu. Sencer abiye toplama oldugunu idda ettim. Tam bu arada sahibi geldi. Toplamamı dedim
    Hayır orjınal.
    İnanmadım tabiki.
    Ama adam karalı. Sende ne var, ruhsatına bahse varmısın.
    Ben yok canım ne gerek var kem kum derken ruhsatı cıkarttı. Tıp: Supersport 125 yazıyordu..

Zamanımız daraldıgı için hızlı bir donus yaptık.
    Camlıyayla yolu gerek birbirinden zevkli virajları bazen 110 km ye kadar cıkabildigimiz duzlukleri ile tam bir motosiklet yolu. Ama velakin Camlıyaylada bişiler bulup yeriz umidine kapılmayın. Camlıyaylaya gidecekseniz mutlaka azıgınızı yanınıza alınız. Zaman ayırıp okudugunuz için teşekkürler
    Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.

106GT! - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    16 Fireblade SP Repsol...
    Ne güzell bir gez olmuş paylaşım için tşkler...

Motosikleti
    HONDA CBR 600F
    Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hastayım Yürekcenin motoruna

TebrikLer ; Aman Kasksız Foto yüklemeyin
    virajlar nasıl ama kardeşim canın çekti demi cakalAZ

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Son fotoda çamurluk bile titanın... Mz sportstar a giydirmiş adam ne bulduysa...

Gezi güzel... Yürkçe nin motorunu da hiç beğenmedim... :::
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

ufuktan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Zx10R
    Allah kaza bela vermesin ... Yürekçe kankamla iyi gezmişsiniz

Motosikleti
    CBF-150
    Alıntı ufuktan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah kaza bela vermesin ... Yürekçe kankamla iyi gezmişsiniz
    Tesekkurler..

demirgursel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    güzel gezi, geziyi anlatırken ehliyet sınavını unutmuşsun ibrahim onun sonucu nasıl.yengeme a2 alıyorsun deyilmi,
    sencerimede selamlar, tamam motor on numara, kendide on numara, ama şu sırt çantası taşımaktan vazgeçemedi bir türlü, tak bi topcase rahatına bak arkadaş, o makinayla 200 ü aştığında çanta seni germeyecekmi
    sıkıysa yakala HAYALBUYSA

Güzel gezi, güzel paylaşım

Forumdan Uzaklaştırıldı
    süper gezi olmuş , kar gördük sonunda ayağınıza sağlık : )

hanedan12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    güzel gezi olmuş....Tebrikler... Nice güzel gezilere....

üstad dikkat et yanlayacak gibi duruyor
    Kangren olmuş tüm kollara adanmıştır.
    Eğer bir yıl sonrasını düşünüyorsan, bir tohum ek. Eğer on yıl sonrasını düşünüyorsan, bir ağaç ek. Eğer yüz yıl sonrasını düşünüyorsan, insanları eğit.

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    harika tebrık ederim inşallah sınav ıyı gecmiştir paylaşımınız için teşekkürler

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    güzel ve eylenceli birgün olmuş.yanlız,virajlarda daha çok keyif almak için kasklarınızı çıkarmamışsınız.cakalaz öyle diyo,daha çok keyif alınıyormuş.

bu arada sencer abinin motoru hakkatten çok güzel.nazar değmesin.maşaallah
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

Alıntı m.şanveren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel ve eylenceli birgün olmuş.yanlız,virajlarda daha çok keyif almak için kasklarınızı çıkarmamışsınız.cakalaz öyle diyo,daha çok keyif alınıyormuş.

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Arkadaşlar, Çamlıyaylaya gidip nasıl sucuk veya et bulamadınız hayret ettim. Örneğin o gördüğünüz "Çamlıyaylaya Hoşgeldiniz" tabelasından 300 metre önce, sağ tarafta iki kasap ve kendin pişir kendin ye türü yerler var. Ayrıca daha önceki yerde (sarıkavakta) ve Çamlıyaylanın içinde bir çok yer var. Hatta kasap sayısı neredeyse bakkal sayısı kadardır. Kasaptan et alıp fırından da alacağınız tepside 90 dakikada leziz et tava da yapabilirdiniz. Veya Çamlıyaylaya özel yapılan lahmacundan yaptırıp parmaklarınızı da yememek için kendinizi de zor tutardınız! Aç kalmanıza üzüldüm, ama "oraya giderken yiyecek götürün" demeniz bence çok garip. Neyse umarım bir dahaki seferde ağzınıza layık etler yersiniz.

Resimler için ellerinize sağlık. Güzel bir gezi olmuş. Sencer'e (Yürekçe) selamlar.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    çok zevkli bir geziydi, hele tam yolun ortasında gelen telefonlarla ben yemeğe davetliyim, ibrahimlere yemekli misafir gelecek haberlerini alınca nasıl bir dönüş yaptık anlatamam.
    yaklaşık 70km viraj tırmanışını yaklaış 45-60 dak sığdırdık ama müthiş performan sergiledik.
    siz bakmayın ibrahimin 150cc motor kullandığına, eski evi yayla yolunda olduğundan eşiyle beraber çok uyumlu bir çiftler ve motoru kontrollü olduğu kadar devirli de kullanıyorlar...

bu arada motorumu beğenmeyenleri haklı buluyorum, beğenenleri ise zevkli buluyorum

gürsel abicim, arkaya çanta taktıracam ama çanta demiri 250tl, çanta 250 tl.... :( ancak çatlayan kaskımı yenileyebildim şu sıralar.anlatabildim mi? ( çantadakiler : patlak köpüğü, ahtapot file, yağmurluk takımı, zincir yağı, su ) ben de topcase istiyorum ama nafile, istemekle olmuyor....

bu güzel günü benimle paylaşan ibrahim ve eşi funda'ya çok teşekkür ederim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:36 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:33 ----------

Alıntı Naci63 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, Çamlıyaylaya gidip nasıl sucuk veya et bulamadınız hayret ettim. Örneğin o gördüğünüz "Çamlıyaylaya Hoşgeldiniz" tabelasından 300 metre önce, sağ tarafta iki kasap ve kendin pişir kendin ye türü yerler var. Ayrıca daha önceki yerde (sarıkavakta) ve Çamlıyaylanın içinde bir çok yer var. Hatta kasap sayısı neredeyse bakkal sayısı kadardır. Kasaptan et alıp fırından da alacağınız tepside 90 dakikada leziz et tava da yapabilirdiniz. Veya Çamlıyaylaya özel yapılan lahmacundan yaptırıp parmaklarınızı da yememek için kendinizi de zor tutardınız! Aç kalmanıza üzüldüm, ama "oraya giderken yiyecek götürün" demeniz bence çok garip. Neyse umarım bir dahaki seferde ağzınıza layık etler yersiniz.

Resimler için ellerinize sağlık. Güzel bir gezi olmuş. Sencer'e (Yürekçe) selamlar.
    abicim, o gün şansımıza bir şey yoktu. her tarafta sucuklar asılıydı ama mangal yoktu, fırın boştu. tabeladan önceki kasaplarda Adana MT ile bir yemek anımız mevcut ama biz çamlıyayla merkezde aç kaldık. esanflara da sorduk ama gerçketen yiyecek yoktu
    oysa bizim arslanköy, fındıkpınarına filan çıksak sucuk yemeyeni dövüyorlar yaaa
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Motosikleti
    CBF-150
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok zevkli bir geziydi, hele tam yolun ortasında gelen telefonlarla ben yemeğe davetliyim, ibrahimlere yemekli misafir gelecek haberlerini alınca nasıl bir dönüş yaptık anlatamam.
    yaklaşık 70km viraj tırmanışını yaklaış 45-60 dak sığdırdık ama müthiş performan sergiledik.
    siz bakmayın ibrahimin 150cc motor kullandığına, eski evi yayla yolunda olduğundan eşiyle beraber çok uyumlu bir çiftler ve motoru kontrollü olduğu kadar devirli de kullanıyorlar...

bu arada motorumu beğenmeyenleri haklı buluyorum, beğenenleri ise zevkli buluyorum

gürsel abicim, arkaya çanta taktıracam ama çanta demiri 250tl, çanta 250 tl.... :( ancak çatlayan kaskımı yenileyebildim şu sıralar.anlatabildim mi? ( çantadakiler : patlak köpüğü, ahtapot file, yağmurluk takımı, zincir yağı, su ) ben de topcase istiyorum ama nafile, istemekle olmuyor....

bu güzel günü benimle paylaşan ibrahim ve eşi funda'ya çok teşekkür ederim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:36 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:33 ----------

abicim, o gün şansımıza bir şey yoktu. her tarafta sucuklar asılıydı ama mangal yoktu, fırın boştu. tabeladan önceki kasaplarda Adana MT ile bir yemek anımız mevcut ama biz çamlıyayla merkezde aç kaldık. esanflara da sorduk ama gerçketen yiyecek yoktu
    oysa bizim arslanköy, fındıkpınarına filan çıksak sucuk yemeyeni dövüyorlar yaaa
    Ben tesekkur ederim Sencer Abi. Sencer abi virajlı yollarda agırlıgından dolayı buyuk motorları kontrol etmek daha zor olsa gerek. Oyle bir tecrubem olmadıgı için tam bilmiyorum.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:57 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:49 ----------

Alıntı eftelya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    süper gezi olmuş , kar gördük sonunda ayağınıza sağlık : )
    Kar'a cok yaklaştık ama Zamanımızın kısıtlı olmasından dolayı ulaşamadık. Allah kısmet ederse en kısa zamanda da karda mangal keyfimizi sizlerle paylaşmayı umuyorum... Benzer link ekte verilmiştir...

http://www.motosiklet.net/forum/etki...-mersin-2.html

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:01 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:57 ----------

Alıntı demirgursel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel gezi, geziyi anlatırken ehliyet sınavını unutmuşsun ibrahim onun sonucu nasıl.yengeme a2 alıyorsun deyilmi,
    sencerimede selamlar, tamam motor on numara, kendide on numara, ama şu sırt çantası taşımaktan vazgeçemedi bir türlü, tak bi topcase rahatına bak arkadaş, o makinayla 200 ü aştığında çanta seni germeyecekmi
    Unutmadım abi unutmadım. Esim sınavının guzel gectigini soyledi. Hadi hayırlısı... Sorma abi kayıt esnasında A2 almasan olmazmı diye yokladım. Cevap sert : A2 si olmayan ehliyete ben ehliyet demem... Sonuc tabiki A2 de alıyoruz.

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    gezgin_33 eşinizin ehliyeti hangi sınıf a2 ise sizi tebrik ederim ben eşime motor kullanmasını öğretemedim

Motosikleti
    CBF-150
    Alıntı tr100a adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gezgin_33 eşinizin ehliyeti hangi sınıf a2 ise sizi tebrik ederim ben eşime motor kullanmasını öğretemedim
    B+A2 alacak hayırlısıyla..

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler