Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

[Adana MT] - 08.11.2009 Meydan Kalesi Gezisi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer
    Merhaba

Bu güzel hafta sonunu ne zamandır gitmek istediğimiz ama her seferinde bir engelle karşılaşıp bir türlü gidemediğimiz Meydan Kalesine giderek geçirdik. Çok uzatmadan buyurun fotoğraflarla gezi raporumuza.

Geziye Katılanlar
    qrar (Erhan + İjlal) - Suzuki DL650 V-Strom (K7)
    naci63 (Veyis + Figen) - BMW R1150R
    makine (ben + Sezen) - Suzuki DL650 V-Strom (K6)

Buluşma yerinden hareket ediyoruz.

Artık yoldayız.

Yolda kısa bir mola veriyoruz. Çay ve kurabiye eşliğinde düşen kan şekerimizi yükseltiyoruz.

Keyifli bir sürüşten sonra Meydan yaylasında yemek yiyeceğimiz yere geliyoruz. Etimizi alıp fırına sürülmek üzere tepsimizi hazırlıyoruz.

Yemek hazırlanırken motorlarımız dinleniyor.

Eti fırına verdikten sonra motorlara atlayıp kaleye doğru yola koyuluyoruz. Geçen hafta yağan yağmurlardan dolayı yolun çamur olabileceği söylenince bozuk yola uygun olmayan Veyis hocanın motoru BMW R1150R bize katılamadı. Bizde 2 DL650 düştük dağ yollarına. Kaleye çıkana kadar çok zor yol şartlarıyla karşılaştığımızı belirtmek istiyorum. İşte kale yolu.

Zor bir yerden geçiyoruz.

Sonunda bir düzlüğe geliyoruz. Aslında bu düzlük yolun sonu. Motorlarımız park edip kaleye tırmanmaya başlıyoruz.

Biraz tırmandıktan sonra artık kaledeyiz. Meydan Kalesi hakkında biraz bilgi vermek istiyorum.
    Meydan Kalesi

Meydan Kalesi, büyük dağ silsileleri tarafından yüzük şeklinde kuşatılmıştır. Kale burçlarının bir tanesi yarım ay şeklinde öne çıkmaktadır. Surların bazı bölümleri yıkık durumdadır. Güneybatısında iki tane gizli odacık bulunmaktadır, kalenin en dıştaki kısmı dörtgen taşlardan örülmüştür. Kıyı kısımlarının bir bölümü yıkılmıştır. Yapılışı yaklaşık 12-13.yy dönemlerinin sonlarında gerçekleşmiştir.

Aladağ ilçe merkezine 12 Km. uzaklıkta olan Meydan Yaylası ve 1563 metre rakımlı tepe üzerinde 2000 metrekarelik alan üzerinde kurulu bulunan kalenin beraber gezilebilir.

Meydan Kalesi'nin güney tarafında yer alan Meydan Yaylası ile Kuzey tarafında Aladağ ilçesine kadar uzanan geniş ormanlık alan ve sahip olduğu ağaç türleri ile beraber seyri, ziyaretçilere keyif verir.

Meydan Yaylası'nın yerleşim merkezi içinden geçildikten sonra yaklaşık 2-3 kilometre araçla tırmanılarak kalenin yakınlarına varılır. Kalenin Meydan Yaylası'na bakan güney tarafından kapı yoktur. Kalenin ana giriş kapısı dışında bazı noktalardan kaleye giriş mümkünse de, kale duvarlarının yer yer yıkık olduğu bu noktalardan kaleye giriş oldukça tehlikelidir. Kalenin ana giriş kapısı, Aladağ ilçesine bakan kuzey tarafındadır. Araç park edildikten sonra, başınızın üzerinde abidevi biçimde yükselen çam ağaçlarıyla kaplı ormanın içinden 15-20 dakikalık bir yürüyüş ile Meydan Kalesi'ne varılabilir. Kaleye gezinti için çevreyi bilenlerden rehberlik almakta fayda vardır.

Erhan keşif yapmak üzere burç'a tırmanmaya karar verdi.

Kaleyi gezmeye devam ediyoruz.

Kalenin surları ve Aladağ manzarası. Şansımıza havada nem oranı yüksekti. Görüş mesafesi azdı.

Geri dönüş yoluna koyuluyoruz.

Sonunda Meydan Yaylasında yemek yiyeceğimiz yere gidip yemeğimizi yedik. Yemek fotoğrafları Erhan (qrar)'ın fotoğraf makinesinde kendisi sanıyorum en kısa zamanda ekler. Yemek sonrası çay keyfimizi fotoğrafladık.

Çayımızı da içtikten sonra dönüş yoluna koyulduk ve çok şükür kazasız belasız evimize vardık.

Güzel geçen bir gezimizi daha sizlere sunduk. Bir başkasıyla karşınızda olmak ümidiyle yolunuz açık olsun.

Makine

Fotoğraflar : Hasan Alp İNAN & Sezen İNAN @ Tüm hakları saklıdır. İzinsiz hiçbir şekilde kullanılamaz.
    "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    qrar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL 650 A K07
    inşallah yükleyebilirim. bilgisayar biraz sorunluda

Gezi güzelmiş.. Ayağınıza ve motorlarınıza sağlık.. Kale çok güzel buram buram tarih kokuyor..

kroscu01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda XR400R
    zor bir yerden geçiyoruzu okuyunca bunun neresi zorki diyorum sonra altınızdaki makinaların ağırlığını düşününce size hak veriyorum elinize tekerinize sağlık gittiğinizyer sevdiğim bölgeler arasında.

Motosikleti
    @kroscu01 Evet Kadir abi hafif motorla sorun olmayabilir ama bu devlerle ve uygun olmayan lastikle bayağı bir zor oluyor.

Gaziantep İl Temsilcisi AYDEMİR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    O Bir Goldwing 1800 cc Birde Yamaha 250 cc
    vay vay vay güzel insanlar özlemiştik sizleri ne iyi etmişsiniz ne güzel gezmişsınız benım bir şey dikkatımı cektı Erhan kilomu almiş evlılık yaramiş sankı yenge iyi bakıyor demekki...

elinize tekerinize saglik dostlar.....Antep den selamlar..
    HAyat bisikLET GİBidİR PEDal ceVİRmeSSEn düşERSİn....
    O BİR SUZUKİ ( YAKIŞIKLI )

71Hakan71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125
    güzel gezi olmuş elinize sağlık

azgurbuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bianchi 21 Vites
    Güzel fotolar kadar dikkatimi çeken göbekler olmuş; bu ne hal yav

Motosikleti
    Sağolun dostlar. Evet göbekler büyüdü. Az hareket masa başı işi adamı böyle yapıyor. Erhan'a da evlilik yaradı maşallah

Motosikleti
    KAWASAKİ VN 800
    tekerinize sağlık hasan,veyis hocam ve erhanım tehlikeli bir yolculuk yapmışsınız,sağ salim dönmüşsünüz,yolunuz ve farınız hep açık olsun

Motosikleti
    @Endurocu01 Sağolasın Cengiz abi. Yolunuz açık olsun. Tanıdıklara selamlar.

Motosikleti
    Yamaha FJR 1300+200 cc Kros+180 cc ATV YAMAHA XT 3
    Adaş nihayet ekranda gördük seni.negüzel yerlere gitmişsiniz.bende FJR yi elden çıkardım enduro düşünüyorum tam DL ÜZERİNE KONUŞUYORKEN senin geziyi gördüm iddiamız DL dağ yollarında başarılı olmaz dı ama gezdiğiniz yerler baya zor yollar bence DL başarılı. Erhan yemek işlerinden anlıyor galiba yemek organizasyonu sezeninmi yoksa erhanınmı?fotolar için tşk

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:31 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:27 ----------

Erhan şu avatarındaki resim valla çok korkunç, yav rüyama gireçek diye korkuyorum ne tarafa baksam aklıma avatardaki resim geliyor.selamlar
    Yelkovana bak o sana hayatın Nasıl geçtiğini anlatacaktır

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Motorlar süper, gezi süper Ama ben böyle motorla öyle yollara girermiydim bilemiyorum

Motosikleti
    @hasancolakefe Merhaba Hasan abi. DL650 - 1000'nin arazide zorluk yaşatan unsurları altının alçak olması, amortisörlerin sert kalması ve ağırlık. Ama buna rağmen kross motosikletlere uygun olan yollarda gezebiliyoruz. Lastik faktörü çok önemli. İyi lastikle arazide çok daha başarılı oluyor.

Yemek işinde hemen herkesin bir katkısı oldu. Tepside et yapma herkesin ortak kararı olarak ortaya çıktı. Misafirimiz ol da beraber yiyelim abi. Bekliyorum mutlaka.

Yolunuz açık olsun.

teknikhoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    İyiakşamlar...
    Çok uzun zamandır sizleri görememiştim...Çok güzel bir gezi olmuş gerçekten.
    Jawa 350 TS...Asya 125 T

Hay.alper.est - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Abi ne güzel gezmişsiniz ama demişsiniz ki

Alıntı Makine adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eti fırına verdikten sonra motorlara atlayıp kaleye doğru yola koyuluyoruz. Geçen hafta yağan yağmurlardan dolayı yolun çamur olabileceği söylenince bozuk yola uygun olmayan Veyis hocanın motoru BMW R1150R bize katılamadı. Bizde 2 DL650 düştük dağ yollarına. Kaleye çıkana kadar çok zor yol şartlarıyla karşılaştığımızı belirtmek istiyorum. İşte kale yolu.
    Bence sizde fazla zorlamayım motorlar DL jantları üç lü yani zor yollara pek gelmez.Diğer nedenleri siz yazmışsınız zaten.
    ''Yaşamak özgürlükse, özgürüz hepimizde...''

azgurbuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bianchi 21 Vites
    Arazide ABS'yi kapatamamak (hele taşlı çakıllı yerde) tehlike yaratmıyormu?

Motosikleti
    fz1 fazerr
    güzel bir gezi olmuş ayrıca gezdiginiz yerlerde harika elinize sağlık
    [U][U][COLOR="Red"][/COLOR][COLOR="Blue"]Menfaat yolunda edinilen dostluk,çile yokuşunda son bulurmuş[/COLOR][/U].[/U]

Gnusher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    06 Fz6 Fazer 98hp
    Aaa benim abilerim vardı ya 2 adet. Şimdi hatırladım, şans eseri görünce. Öldük mü kaldık mı soran eden yok. Gezi her zaman ki gibi planlı ve tarihi bir Hasan Alp İnan organizasyonuna benziyor. Bilsem katılırdım belki, taş topak görmeyeli baya oldu. Erhan Abime de selam ediyorum, mutluluklar diliyorum hiç gözükmüyor artık, gören olursa söylesin. Veyis Hocamın BMW aldığını yeni görüyorum hayırlı olsun.

Hepinize keyifli sürüşler.

qrar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL 650 A K07

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:26 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:14 ----------

yaww foto eklemeyide unutmuşuz. birde bilgisayar handikapı yaşanınca......

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler