Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Siirt, Diyarbakır, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya, Turu..

Motovento
    REKLAM ALANI
    ilka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    28.09.2013 Cumartesi günü öğlen saatlerinde başlamış olduğum, hesapta küçük bir tur olması gereken gezimin Km. ne baktığımda toplam 1.231 i gösteriyordu. :( iyide oldu .... Rotam aşağıdaki gibi oldu..

Fotoğraf çekmeye Batman Siirt arasında başladım..

Siirt'e Oğlumun sınavları süresince gitmiş olduğumuz; Denizli Pamukkale ünv. Aydın Adnan Menderes Ünv. Geçen yıl. Bu yıl ise Malatya İnönü Ünv., Sivas Cumhuriyet Ünv. Erzincan Ünv. Sürekli karşılaşıp sonrasında ise iyi bir arkadaş olduğumuz Yaşar Eroğlu Bey'i ziyaret etmiş oldum.

Ergani'den sonra Diyarbakır, Batman ve Siirt'e kadar yollar harika ancak yok denecek kadar az viraj var Siirt' 20 Km. kala üç beş tane viraj var başkada yok..

Yaşar Bey'le Öğretmen evi lokalinde buluşuyoruz, hal hatır sorduktan sonra yemeğe geçiyoruz yemek sonrası çaylarımızı içtikten sonra Yaşar Beyden izin isteyip Siirt'ten ayrılıyorum..

Diyarbakır Bismil ilçesi, Diyarbakır istikametine doğru ilçenin çıkışında bir benzin istasyonunda Diyarbakır'dan FZ6 sı ile beni burada karşılayacak olan Yunus kardeşimi bekliyorum..

Yunus ile Abdullah birlikte geldiler, ayak üstü kısa bir sohbetten sonra birlikte Diyarbakır'a döndük. Yunus ile Abdullah künefenin Diyarbakır'a ait olduğunu iddia ettiler, ee bende tadına baktım süt ile yapılıyor tek kelime ile mükemmel, Hataylılara duyurulur. Buradan Yunus ve Abdullah kardeşlerime göstermiş oldukları misafirperverlikten dolayı çook teşekkür ediyorum. Vakit bayağı geç oldu saat 00:13 Yunus ve Abdullah'tan izin isteyip Şanlıurfa'ya doğru gaz açıyorum. Gece saat 01:34 te Şanlıurfa'ya girip otel arıyorum ancak otellerin çoğu dolu. Zar zor bir otel bulup iyice dinlendikten sonra sabah saat 10:00 gibi ziyaretlerime başladım buyurun resimler.

Şanlıurfa kalesi ve mancınıklar..

Şimdi bu resimde görülen ancak komik olan bir durum var ki oda benim ayıbım. Resimdeki arkadaşların isimleri var ama karıştırdım ondan dolayı Benzin istasyonunda çalışan hepsi birbirinden değerli personelin isimlerini aşağıya yazıyorum, ayrıca kendilerinden de özür diliyorum...
    Sedat TUTAY
    Bekir EKİN
    Mehmet ÇİZİK
    Mustafa DEMİRKOL
    Halil TUTAY
    Mehmet ÇETİN..

Yukarıdaki resimleri çeken delikanlı...

Eyyup peygamber sabır makamı ve camii..

Eyyup Peygamber ve eşine şifa veren su kuyusu..

Mağaranın üstüne yapılan kubbe..

Mağaranın içi..

Kuyudaki suyu motopomp aracılığıyla bu musluklara aktarmışlar, isteyen şifa niyetiyle içiyor..

Cami'nin içi..

Eyyup Peygamber dönüşünde, Balıklı göle giderken sağlı sollu motor tamircilerini gördüm ve rast gele bir motor tamir atölyesi önünde durdum. Yüzsüzlük edip dükkan sahibine; " Urfalılar siz çay ısmarlamaz mısınız ?" deyince Salih ve Şahin Kara kardeşler buyur edip yakında çay ocağı olmadığından hemen bitişikte evleri olduğundan çayımız evden demlenip geldi. Buradan Şahin, Salih Kara'ya teşekkürlerimi sunuyorum sağ olsun var olsunlar..

Balıklı Göl'den görünümler..

Hz. İbrahim'in düştüğü yer..

Yılan derisi, görevliler 5 Mt. olduğunu ve her hafta Zeytinyağı ile bakım yaptıklarını söylüyorlar..

Kaleye doğru tırmanıyorum..

Kaleden Balıklı Göl'ün görünümü..

Kaleden çekilen son resim bu oldu. Artık Şanlıurfa'dan ayrılma zamanı geldi, şimdi hazırlığımı yapıp Adıyaman'a doğru yola çıkıyorum..

Şanlıurfa çıkışı..

Bu bölümde yol çalışması var. Mevkii Atatürk barajı ..

Atatürk barajı Elektrik toplama ve dağıtma merkezi..

Uçsuz bucaksız Pamuk tarlaları..

Adıyaman girişi..

Motorda gidene dikkat edin, zavallı motorun halini canlı görecektiniz.. :s

:D

Bu tür şansızlıklar hep beni bulur. Şehir içerisine giremedim daha doğrusu korktum. Sanırım maç sonucunda Adıyaman Belediye spor yenilmiş taraftarlar ortalığı toz duman etmişler ve devam da ediyorlardı, şehre girmeden devam ettim.. :((:

Pierre Antik kent. İyi ki Adıyaman şehir merkezine girmemişim karanlık çökmesine az kaldı yoksa bu harika yerin resimlerini çekemezdim.. :sp:

Evin içi görüldüğü gibi tek göz, ancak duvarları mezar şeklinde oyulmuş..

Arkeolojik kazılar hala devam ediyor...

Evet değerli arkadaşlar bir Gezi'de bu resimle son bulmuş oldu..
    bundan sonraki bölümde resim çekmedim, çok komik ama makinenin bellek doldu, :@ yetmezmiş gibi şarjı bitti. :$$ Şarj bitmese, bellekte dolmasa yine çekim yapamazdım çünkü hava karardı.... :s

Başka gezilerde buluşmak üzere hoşça kalın.....
    mücahit_89, zenon, egem1194 ve 9 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Ybr 125(satıldı) yamaha xmax ABS
    süper bir gezi olmuş ofis caddesinde turlayıp diyarbakır dağkapıda tatlı yenmeliydi ocakbaşı rest yemek yenebilirdi, siirte büryan ali büryan yada örnek büryana gidilebilirdi güreş caddesinde çay içilebilirdi .
    Burakesk bunu beğendi.

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    muzaffer kardeşim bizi yine götürdü gezdirdi.teşekkürler kardeş.özellikle de ş.urfa'daki o mağara kafeye bayıldım.ADANA'dan selam olsun.
    Burakesk bunu beğendi.

bY_aLp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX250
    çok güzel bir gezi olmuş diyarbakırdan 10 gün önce geldim yakındada adıyaman ve urfaya gitmeyi düşünüyordum artık düşünmüyorum direk gidecem galiba
    Burakesk bunu beğendi.

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Bende tekrar gitmiş kadar oldum oralara teşekkürler
    Burakesk bunu beğendi.

canYOLDAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 YAMAHA MT 09
    Yine çok güzel bi gezi olmuş muzaffer abi gezilerinin devamını diliyorum, ne zaman yolun düşerse D.bakır'a beklerim abi bol bol künefe yeriz gerçi o gün yemek sözümüzü tutamadık ama başka sefer mutlaka yeriz tekrar görüşmek dileğiyle saygılar abime ...
    Burakesk bunu beğendi.

Sevgili ceyceypad Diyarbakır'ı bayağı gezdik, e künefe'de yedik, yemek alacağım var (CANYOLDAŞTAN) hayırlısı bir daha ki sefere inşallah. Büryan kebabına gelince maalesef öğlenden sonra kalmazmış, bir kaç lokanta dolaştık ama kalmamıştı, nasip yokmuş demek..

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:18 ----------

Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    muzaffer kardeşim bizi yine götürdü gezdirdi.teşekkürler kardeş.özellikle de ş.urfa'daki o mağara kafeye bayıldım.ADANA'dan selam olsun.
    Teşekkür ederim Bora Abi, evet iki ayrı yerde var mağaradan üst bölümde olan iki katlı..

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:22 ----------

Alıntı bY_aLp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok güzel bir gezi olmuş diyarbakırdan 10 gün önce geldim yakındada adıyaman ve urfaya gitmeyi düşünüyordum artık düşünmüyorum direk gidecem galiba
    Direk olarak nereye gideceksin ? Diyarbakır'a mı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:24 ----------

Alıntı Deryali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende tekrar gitmiş kadar oldum oralara teşekkürler
    Ben teşekkür ederim Deryali.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:27 ----------

Alıntı canYOLDAS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yine çok güzel bi gezi olmuş muzaffer abi gezilerinin devamını diliyorum, ne zaman yolun düşerse D.bakır'a beklerim abi bol bol künefe yeriz gerçi o gün yemek sözümüzü tutamadık ama başka sefer mutlaka yeriz tekrar görüşmek dileğiyle saygılar abime ...
    Göstermiş olduğunuz ilgi ve alakaya çok teşekkür ediyorum, Sözünüzü tutma diye bir sıkıntınız olmasın benim acelem vardı. İnşallah en kısa zamanda tekrar görüşürüz...
    Burakesk bunu beğendi.

EGE YELI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    Güzel gezi ve karelerin icin tesekürler
    Burakesk bunu beğendi.
    Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene

Alıntı EGE YELI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel gezi ve karelerin icin tesekürler
    Ben teşekkür ederim, sağolun..
    Burakesk bunu beğendi.

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Güzel gezi. Paylaşım için teşekkürler.

Başlıkta Elazığ ve Malatyadan bahsetmişsiniz onların fotoğraflarını görememek beni üzdü.

Alıntı Sinan Er adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel gezi. Paylaşım için teşekkürler.

Başlıkta Elazığ ve Malatyadan bahsetmişsiniz onların fotoğraflarını görememek beni üzdü.
    Sevgili Sinan başlığım şöyle; "Siirt, Diyarbakır, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya, Turu.." Elazığ yok çünkü Elazığ çıkış noktam, Resimlerde Malatya yok nedeni ise, Gezi raporunun son kısmı gözünden kaçtı galiba buraya tekrar yazayım; "Evet değerli arkadaşlar bir Gezi'de bu resimle son bulmuş oldu..
    bundan sonraki bölümde resim çekmedim, çok komik ama makinenin bellek doldu, :@ yetmezmiş gibi şarjı bitti. :$$ Şarj bitmese, bellekte dolmasa yine çekim yapamazdım çünkü hava karardı.... :s
    Ancak bir gezim daha var uzun soluklu bir gezi oldu o gezide Malatya fotoları var ama Elazığ yok, ama senin için Elazığ fotolarını da çekip koyarım..
    Burakesk bunu beğendi.

hocaseko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 XJ6 , 2014 MT 07 abs , 2018 cbr 650 FA
    4 yıl adıyaman 2 yıl kahta da çalıştım...tam nostalji oldu...sizin içinde güzel gezi olmuş...
    Burakesk bunu beğendi.

Alıntı hocaseko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4 yıl adıyaman 2 yıl kahta da çalıştım...tam nostalji oldu...sizin içinde güzel gezi olmuş...
    Hesaplanmamış gelişi güzel bir gezi oldu, ama detaylı gezilerim olacak nasip olursa.
    Burakesk bunu beğendi.

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Alıntı ilka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili Sinan başlığım şöyle; "Siirt, Diyarbakır, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya, Turu.." Elazığ yok çünkü Elazığ çıkış noktam, Resimlerde Malatya yok nedeni ise, Gezi raporunun son kısmı gözünden kaçtı galiba buraya tekrar yazayım; "Evet değerli arkadaşlar bir Gezi'de bu resimle son bulmuş oldu..
    Ancak bir gezim daha var uzun soluklu bir gezi oldu o gezide Malatya fotoları var ama Elazığ yok, ama senin için Elazığ fotolarını da çekip koyarım..
    Cevap için teşekkürler.

Sondaki cümleyi gördüm ama bilerek öyle yazdım Bu bahaneyle bi Malatya yapar bolca fotoğraf çekersin diye düşündüm.
    Burakesk bunu beğendi.
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    motoruna sağlık bedene kuvvet abi malatya resimlerini de görmek isterdik yalnız.
    Burakesk bunu beğendi.

Süper olmuş bence. İki teker her zaman òzgürlüktür

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    Güzel gezi, güzel paylaşım...
    Burakesk bunu beğendi.
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

Alıntı Sinan Er adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cevap için teşekkürler.

Sondaki cümleyi gördüm ama bilerek öyle yazdım Bu bahaneyle bi Malatya yapar bolca fotoğraf çekersin diye düşündüm.
    Başım üstüne Sinan kardeşim senin için giderim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:50 ----------

Alıntı abeciMotoru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motoruna sağlık bedene kuvvet abi malatya resimlerini de görmek isterdik yalnız.
    Sinan'a söz verdim Halil kardeşim Malatya'ya gidip ikiniz için bolca resim çekerim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:54 ----------

Alıntı rsomuncu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Süper olmuş bence. İki teker her zaman òzgürlüktür
    Teşekkür ederim, Aynen öyle.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:57 ----------

Alıntı Salih_T adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel gezi, güzel paylaşım...
    Teşekkür ederim, çok sağol..

HELLAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VSTROM BEYAZ
    Ben begenmedim. Coğrafyası. Kötü. Insanları. ?...........askere. polis e. Ateş. Etsinler

Vatan. Hainleri.
    Burakesk bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial Sentör 150
    yalnızmı gezdin
    iki motorlu ve artcılarınızla falan daha eğlenceli olurdu ama bu sizin tercihiniz tabi ve cok beğendim
    inş. seneye bende yaza düşünüyom masraflar ne oldu biraz bahsetsen
    Burakesk bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)