Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ayvalık-Keremköy gezisi !

Motovento
    REKLAM ALANI
    CengizhanD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 '09 ve Orijinal Honda Kinetic '00
    Uzun zamandır gitme fikrimiz vardı.Ve sonunda yola çıktık.

Yaklaşık 30 km sürdü yol.

Keremköy'e ulaştık ve orada bir kahveye oturduk.Heredot cevdeti hatırlayanlarınız vardır.İşte öyle bir şey kahvehaneler.Ayrı bir kültür.Boş adamı kahvede barındırmazlar.İllaki bir şeyler görüp geçirmiş olacak , orada oturan.Dinlemesini bilecek.Anlatılanlara şaşırıp gülecek.

Siyaset kahvehanelerde yapıldı yıllarca.Halada devam ediyor.Ama kulislerdeki gibi küfürle değil.Ciddi düşünceler ve fikirlerle.

Atam doğru demiş.

"Köylü milletin efendisidir."

Gidiş yolu.

yiit10

ben

ehliyet ruhsat lütfen

Ve size o kahvedeki abimizden duyduğumuz güzel bir fıkrayı anlatmak istiyorum ;

Kilisede koyun besleyen biri yaşarmış.Kilisenin güvenliğindende o sorumluymuş.Ama bir karga her gün koyunların yemini yiyip çana çıkıp sıçıyormuş.Adam bu kargayı yakalamak için bir gün yemin yanına bir tas rakı koymuş.Karga yemi yemiş , rakıyı içmiş.Adam kargayı yakalamış.

Ulan müslüman olsan rakıyı içmezsin , hristiyan olsan çana sıçmazsın peki sen nesin ?

kargada "ayvalıklıyım" demiş

argo bir kaç kelime için bağışlayın...
    Ayvalık Motosiklet Tutkunları (A.M.T)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı CengizhanD adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Kilisede koyun besleyen biri yaşarmış.Kilisenin güvenliğindende o sorumluymuş.Ama bir karga her gün koyunların yemini yiyip çana çıkıp sıçıyormuş.Adam bu kargayı yakalamak için bir gün yemin yanına bir tas rakı koymuş.Karga yemi yemiş , rakıyı içmiş.Adam kargayı yakalamış.

Ulan müslüman olsan rakıyı içmezsin , hristiyan olsan çana sıçmazsın peki sen nesin ?

ben bu fıkrayı 10 sene önce duymuştum. ama Ayvalıklıyım mı diiyordu hatırlamıyorum

Motosikleti
    :D sanırım her yörede anlatılıyor :D ama amcam süper anlattı yahu koptuk hehe

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Güzel kareler .Fotolar bu kadarmı
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    başka foto yokmu.............................
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    yola ne yazık ki tedarikli çıkmadık.aklımıza esmişti.bu yüzden kapsamlı bir gezi sayılmaz :(

yakında cunda adasının derinliklerine doğru akacağız.ara sokaklar , zorlu parkurlar , kırmızı toprak bakalım kısmet daha çok fotoğraf ekleyeceğiz diğer konumuzda bunu ilk olduğu için mazur görün

Motosikleti
    HONDA CBR 125R
    Alıntı CengizhanD adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Yaklaşık 30 km sürdü yol.

Keremköy'e ulaştık ve orada bir kahveye oturduk.Heredot cevdeti hatırlayanlarınız vardır.İşte öyle bir şey kahvehaneler.Ayrı bir kültür.Boş adamı kahvede barındırmazlar.İllaki bir şeyler görüp geçirmiş olacak , orada oturan.Dinlemesini bilecek.Anlatılanlara şaşırıp gülecek.

Siyaset kahvehanelerde yapıldı yıllarca.Halada devam ediyor.Ama kulislerdeki gibi küfürle değil.Ciddi düşünceler ve fikirlerle.

Atam doğru demiş.

"Köylü milletin efendisidir."

Gidiş yolu.

yiit10

ben

ehliyet ruhsat lütfen

Ve size o kahvedeki abimizden duyduğumuz güzel bir fıkrayı anlatmak istiyorum ;

way gençler bende keremköydenim ya geliyosunuz haber vermiyosunuz yaa
    [COLOR="Navy"][/COLOR]helal olsn herkezee :queen:[I][COLOR="Navy"][/COLOR][/I]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler