Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Eskişehir i gezdim.Ama Sakarıılıcayı anlatacağım...

Motovento
    REKLAM ALANI
    tbk_1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuru Fasulye tepkimeli, Enjeksiyon sistemi........
    Efendim merhabalar...
    Yıllık izne çıktım ve gezmek istedim, yardımcı olup yol gösterecek bir dost ile tanıştım..Buyrun izlenimlerim..
    Pazartesi sabahı 9,00 civarı Bursa dan hareket ettim mezitler geçişinin soğuğu yerini sabah serinliğine çevirmişti, Bozüyük kavşağında durup rotamı Söğüt yönüne çevirdim Bozüyüğün içinden kısa bir tur atarak...

Söğüte doğru sürekli tırmanış halinde stabilize tali yolları kullandım manzaraları gezerek,
    Söğütte kısa bir ihtiyaç molası verdim ki tarihi binaların olduğu güzel bir köşe yakalamıştım az gezdim az dinlendim...

Söğütün içindende geçip diğer ucundan İnhisar ilçesine doğru devam ettim gitgide manzara yeşerdikçe yeşeriyordu, Sakarya nehri üzerinden geçtim köprüden şöyle bir baktım..

Yolda coğrafya ilgimi çekmeye başlamıştı..

İlginç bir anı oldu şu kısım bana, İnhisar-Mihalgazi arasında 30km yol boyunca yolumun tam doğrultusunda ama çok ileride bir silüet görünüyordu çok sivri ve yüksek bir çıkıntı vardı ki ne kadar yol alırsam alıyım ulaşamıyordum...

Sonunda vardım tabi artık Mihalgazi deydim... ve tekrar Sakarya nın üzerinden bu sefer ters yönde geçtim...

Evet ulubilge google beni dersime iyi çalıştırmıştı Sakarıılıca tabelasını elimle koymuş gibi buldum haritayı gece yalayıp yuttum ama sırada kişisel becerinin önemli kısmı kalmıştı ki Sakarı ılıcanın içine girip Melih beyin bulunduğu İstirahatgahı olan karavanı bulmak...(bu söz içimi kararttı birden acaba yanlış bir söylemmi olduki?)
    Aslında abartmıyalım şansım yaver gitti, kaplıcalar bölgesinde Girişte sağda bir termalsuyla beslenen kaydıraklı hoşbir yüzme havuzunu geçince,

Yolun solunda ilk önce bir camii sonra dereyatağı vadiye doğru yayılmış Çaybahçeleri, market vs. yerler ileride kaplıca hamamları, sağda ise birisi bana kısmet olacak olan kiralık saf düzeninde sıralanmış odalar,

Odaların bitiminde park halinde olmaktan çıkmış iyice yerleşik bir halde görünen sahra çadırı içinde kendine yerbulmuş dinlendirmekten ziyade sanki kendisi de dinleniyormuş izlenimi veren üç adet karavan...

Karavanları da geçince zaten yerleşim bitiyor yol dağa tırmanmaya başlıyor... Fakat yeşilliklerden hiçte dağ görünümü aklınıza gelmiyor..

Geri döndüm üçte bire kadar indirmiştim seçenekleri tek iş kapıyı çalıp Melih bey ben geldim, hani internet üzerinden tanışmıştık ta madem izine ayrıldın gel buraları da gör diye davet etmiştiniz işte geldim merhaba demek...

Yol yorgunluğu, uykusuzkuk, adres aramanın stresi, değişik manzaraların takibine çalışmak ve öğle güneşinin az seyrek saçlı başımı okşamasıyla ben söylemeden hocam zaten yorgunluğumu yüzümden anladı ve on dakika içerisinde elinde elinde bir odanın anahtarıyla geldi ve hemen yerleştim... Ev sahibim çok iyi ve ilgiliydi şipşak yatar vaziyetteydim birtek gelip üstümü örtmediği kalmıştı
    Öğle şekerlemesi bittiğinde saat 14,30 civarıydı, kapıyı açıp dışarı çıktığımda ciğerlerimin genişlediğini hissettim...O bölgede tarifini yapamayacağım bir koku ve hafiflik var havada...

Hala da doyamadığımı hissediyor ve kandırabileceğim motorcu arkadaşlarımı arıyorum tekrar gitsemde fazla özlemesem diye...Neyse az bir yürüyüşle gezindim, hocam geldi imdedıma yetişti gel dedi ben seni gezdireyimde gör,
    odamın yanındaki yüzme havuzunu kısadan turlamakla yetindik ramazan orucu gem vurdu iştahıma,
    akabinde atladık hocamın otomobile Mihalgazi ve Sarıcakaya dolaylarında eşsiz manzaralar, Sakarya nehrinden değişik görüntüler alabileceğim nehir kıyısı parklar,

ve beni şaşırtan bir konu da belki ramazan ayı olduğu için bana tenha göründü oralar ama yanılmıyorsam 2-3 değişik yerde ama birbirina yakın sayılabilecek su parkları havuzlar,

Akşam olmaya başlayınca havadaki kokunun daha da belirgin halde hissedilmesine birde tatlı yağan yağmur eklenince tadından yenmediği bir gerçek...Yağmur kendine has bir şekilde topraktan yeşillikten düştüğü her karıştan bize doğru bir ferahlık gönderiyordu..

Ertesigün dönmem gerekiyordu ve Eskişehir üzerinden dönmek istedim.Hocama elimden geldiğince teşekkür edip vedalaştım, yemyeşil bir tepeye aslında dağa kıvrıla kıvrıla yılan gibi tırmanmaya başladım, her virajın kıyısından ayrı güzel görünüyor ve görüntü gitgide kuşbakışı oluyordu... Onbeş kilometre kadar orman harikaydı ama sonra bitti, içanadolu sınırları başlamış olmalıydı sarp görünümlü yamaçlar tepeler, Hekimdağ diye bir yerleşim yeri vardı entepedeki düzlükte gelip geçtim...
    Eskişehir i gezişimin konuyla alakalı olmadığını düşünüp burada kesiyorum ama Melih beye hala da çok teşekkür etmek istiyorum sağolsun...

Sıkıcı olduysam özürdilerim, zahmet edip okumanıza teşekkürler...
    Saygılar...
    ʞoʎ ʎǝşıq uǝpıƃ sɹǝʇ ɯıʎıʎı uǝq

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Tekerleğine sağlık...
    Görülesi yerler listesine Sakarlıılıca'yı da ekledik böylece...
    1-3-8........................................138
    FORUM KURALLARI ve KULLANIMI HAKKINDA

Motosikleti
    Teşekkürler olcan...
    Kısmet olur inş..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    keyifli bir gezi olmuş,paylaştığın için teşekkürler

mehmetay18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero Thriller
    güzel olmuş,ayağına saglık .. darısı başımıza diyelim bizde..
    Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır.

Istanbul (Fındıkzade, Taksim, Suadiye, R.Hisarüstü)
    Motosikleti
    Yamaha XT 350 & YBR 125
    dostum o kadar bagajda ne tasıyon sen?? sırtta canta yanda heybe altınd burgman?? burgmanın bagajına beni katlayıp koyarlar zaten şaştım kaldım valla biz bi tane arka cantayla idare etmeye calısıyoruz
    GSM : +90 532 604 4810
    mail:gokhanturker@yahoo.com
    MSN:gokhanturker79@hotmail.com

cihan_34_ist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 F
    Güzel Gezmişsin Tebrikler.
    Ilerlediginiz yolda hic bir zorlukla karsilasmiyorsaniz,bilinki o yol asla sizi dogruya ulastirmaz... heybetini gizli tut gidişin ölümü korkutuyor...

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Valla nehir boyunca yol aldığını görünce google.map den takip ettim güzergahını...Hatta gizemli dik yamaçları da buldum. Yanlız morotun üstünde bi ben yokum...Ne var o çantlarada? Uzaya mı gidicen

emrahkrm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Versys '07
    Özgür güzel gezmişsin kardeşim ellerine sağlık ;)

mafit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Yüzmeye taaa oralara gidilir mi diye düşünürdüm. Demek ki gidilirmiş. Teşekkürler paylaşım için ;)
    Mesut KORKMAZ
    05324625892
    www.mesutkorkmaz.com

Motosikleti
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla nehir boyunca yol aldığını görünce google.map den takip ettim güzergahını...Hatta gizemli dik yamaçları da buldum. Yanlız morotun üstünde bi ben yokum...Ne var o çantlarada? Uzaya mı gidicen
    [QUOTE=Salsaboy;1786997]dostum o kadar bagajda ne tasıyon sen?? sırtta canta yanda heybe altınd burgman?? burgmanın bagajına beni katlayıp koyarlar zaten şaştım kaldım valla biz bi tane arka cantayla idare etmeye calısıyoruz[/QUOTE

Yıllık izine çıktığımı belirttim efendim ikigünlük Eskişehir gezisi düşünmedim 20 günlük tur düşündüm yanımdaki çadır-tulum-kampet-yağmurluklar vs.. sayamıyacağım kadar malzeme nerede görebiliyor musunuz bakın bakalım...
    Okuyup beğenenlere teşekkür ederim...

vioLence - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL Z ONE 150 BEYAZ
    güzelmiş tekerine sağLık nehirler fln gecekten güzel görünüo heleki o havuz :D cnm yüzmek istio
    AMMA VELAKİN, HER ŞEY NASİP

buralpdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    artık var
    oda fiyatları nasıldı, gidersek kalabileceğimiz yerler hakkında bilgi verirmisin
    İlo 50cc-Jawa250-Jawalazer-Honda Strada200cc-Honda Titan-Mondial 110ft-Cbr600-Dr 800-Afrikatwin-Varedero-QM200GY-Honda İnnova-Cb125e-Mondial Prostreet

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İyi gezmişsin Nice bol km'lere hatta yeni motorunla inşallah
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Motosikleti
    Alıntı buralpdi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    oda fiyatları nasıldı, gidersek kalabileceğimiz yerler hakkında bilgi verirmisin
    Levent abicim sen merak ettiğini söyle muhtarı tutar karşına dikerim ayrıntılara girsin diye...
    çay bahçesi, lokanta,hamamlar,havuz,200 kişi kapasiteli odalar(odalarda kişi gözönünde bulundurulmadan 4 kişi 20-50 tl kalabilmekte değişik kalitede odalar var.),çadır karavan alanı bulunmakta mütevazi doğa düşkünü kişilerin yeri diyebiliriz.
    Tam senlik dememe gerek yoktur heralde değilmi?

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Tesekkurler paylasim için.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

duymazay11 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asyamotor 2005-İJE sepetli motor 79
    Sakarıılıcaları her yıl giderim.
    Ama senin resimlerindeki gibi görmemiştim.Resimler çok güzel çıkmış.
    Oraya kadar gidipte kapalı hamama girdiğini yazmamışsın.Her derde deva olan sıcak hamamından faydalanmadıysan çok yazık.
    Paylaştığın için teşekkürler.

buralpdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    artık var
    Alıntı tbk_1980 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Levent abicim sen merak ettiğini söyle muhtarı tutar karşına dikerim ayrıntılara girsin diye...
    çay bahçesi, lokanta,hamamlar,havuz,200 kişi kapasiteli odalar(odalarda kişi gözönünde bulundurulmadan 4 kişi 20-50 tl kalabilmekte değişik kalitede odalar var.),çadır karavan alanı bulunmakta mütevazi doğa düşkünü kişilerin yeri diyebiliriz.
    Tam senlik dememe gerek yoktur heralde değilmi?
    evet tam bana hitap ediyor bilgiler için çok sağol en kısa zamanda gidip göreceğim, paylaşım içinde çok teşekkürler resimler harika( etkisinde kalmışım hemen oda fiyatlarını soruyorum seni tebrik etmeden)
    İlo 50cc-Jawa250-Jawalazer-Honda Strada200cc-Honda Titan-Mondial 110ft-Cbr600-Dr 800-Afrikatwin-Varedero-QM200GY-Honda İnnova-Cb125e-Mondial Prostreet

Motosikleti
    Beğenen ve yorumlayan herkese teşekkürler,
    coq üstadım da gelip buraları gezecek ben biliyorum...

Motosikleti
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçtiğim yolu da bir göstereyim ki herkes anlayamaya da bilir...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler