Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Gündoğmuş gezisi 360 km

Motovento
    REKLAM ALANI
    Selka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    Eşimle Akdenize yağan yağmurlar sonrası orta toroslarda bir gezinti yapma fikri oluşmuştu.. Bu heyecan ile hazırlanmaya başlamıştık bile..

İşte haritamız...

Niyetimiz yaklaşık 1100-1200 metreler ve 300-400 km lik bir gezinti olunca mecburen sabahın erken saatlerinde kalkmak zorunda kalmıştık...

Sonra bir gaz açtık Manavgat Migros'a varmıştık bile.. Hem bir şeyler içmek hemde öğle yemeğimizi almak için..

Antalya Akseki yolundan Gündoğmuş sapağına dönünce içliklerimizi giyiyoruz. Yükselen irtifa ile hava soğumaya başlamıştı...

Yol ve irtifa ile acıkmıştık... Kahvaltı zamanı idi....

Kahvaltımız eski kaşar peynirimiz, çıtır simitlerimiz, tulum peyniri, domates ve sıcak demli çay idi..

Dağ ve çam kokusu iştahımızı çok açmıştı….

Yolcu yoluna gerek haydi km yapalım dedim, hanıma....

Manzaralar; bizi güzel bir yolculuğun beklediğinin sinyallerini gösteriyordu...

Dağların başında dumanları görünce etkilenmemek mümkün değil.. Durduk.. Bir Mola daha verdik.. Manzara harikulade…

Burada da sıcak bir bardak Çay daha içiyoruz ama çoban köpeklerinin bizlere doğru yaklaştığını görünce gitme zamanı artık diyoruz…..

Haydi hanım atla salya sümük çoban köpekleri tam gaz bize geliyorlar diyorum..

Gündoğmuşua doğru yol almaya başlıyoruz.. Gene sisler, yollar, dağlar.... Devam... Soft Enduro...

Ve Gündoğmuş¸ dağların ve sislerin ardında görünüyor..

O ne yol kenarında yaklaşık 40 metreden akan harika bir şelale var….. Harika...

Eşim bayılıyor... Çok mutlu…

Manzara harikulade...

Bu manzara karşısında etkilenmemek mümkün değil... Bende hemen birkaç kare resim alıyorum..

Şelale aşağıdaki havuza doluyordu ve inanılmaz bir gürültü vardı. Eşimle birbirimizi zor duyuyor ve anlıyorduk..

ileride bir mağara vardı ama içerisine girmeye cesaret edemedik..

Yola devam.. Gündoğmuş'a 7 km var...

Nihayet Gündoğmuş¸...

Gündoğmuşta Köprülü Güzelbağ kavşağı... Güzelbağa doğru devam ediyoruz…

Ve 1200 mt de yağmur başlıyor...... Eh napalım devam…. Kader…
    “Hard Drıve Or Stay AT Home”

Boş ver diyoruz yattı balık yan gider ne yapalım.. Altı üstü hasta oluruz.. Bu arada yağmur kesiliveriyor....

Bir viraj bir viraj daha derken aman allahım bir viraj daha sonrası nirvanaya erecek türden bir manzara...

Ve bir kaç kare resim alıyoruz...

Ve Alara Kemer Köprüsündeyiz.. Vadi tabanındayız...

Yağan yağmurlar ile dere bulanık akıyor…

Güzelbağ virajları burada bir araba ile kafa kafaya geliyoruz benim hızım 30 ama aracın hızı 70 km civarı inanılmaz….

Yola devam..

Güzelbağ…

Öğle yemeğimizde Akdeniz Manzaralı

Uzaktan Akdeniz...

Tekrar deniz seviyesine inice sıcaklıyoruz ve içliklerimizi çıkartıyoruz....

Sonra yola devam ve Antalya...

Artık başka gezilerde buluşmak üzere iyi bayramlar.....
    SOSYAL BİR MESAJIM KALMADI ARTIK BU İNSANLIĞA

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kankicbf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    güzel gezi olmuş ama hiçbişi okunmuyo anlaşılmıyo yazılardan

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Fotolar harika Yazıları da düzelttiniz mi tamamdır topic.

szr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr125
    ELinize motorunuza sağlık; bende geçen sene bu zamanlar Antalya merkezden Feslikan yaylası civarlarına gitmiştim tabi tam çıkamadım oralara ; Antalya'nın sıcak havasına güvendik ama Toroslar buz kesmiştihavada kararıyordu geri döndüm; çamlar arasındaki virajlı yolları görünce aklıma o yaptığım gezi geldi ; birde V-Strom'a alışabildiniz mi? yakıt olarak söylendiği gibi cimri mi? Saygılar...

Motosikleti
    seneye...
    çok güzel gezi olmuş..yollar tam bana göre virajlı
    *KyMcO*

GÜZEL BİR GEZİ OLMUŞ ARKADAŞLAR ,YAZILARINIZ BOZUK.

gezgin_33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF-150
    Deli motor Deli gezi olmuş Paylaşım için teşekkürler... Yorumları okuyamıyorum Yazılar bozukk...
    Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.
    baktık ki, kime ne etiket yapıştırmışsak doğru çıkmış..

Hay.alper.est - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yazılardan o garip A lardan bişey anlşmadık ama geziniz güzel paylaşım için tşkler.
    ''Yaşamak özgürlükse, özgürüz hepimizde...''

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Tebrikler; güzel zaman geçirmişsiniz
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    Arkadaşlar yazıları düzelteceğim bir anda bozuldu..

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı Levsy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fotolar harika Yazıları da düzelttiniz mi tamamdır topic.

FOTOLAR GERÇEKTEN ÇOK GÜZEL...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

fuatbmw01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW
    guzel bır gezı olmus tebrıkler
    kara murat benim FUAT KOŞAK

Motosikleti
    yamaha xt 660r \ ybr 125ESD
    Güzel gezi olmuş tebrikler...

Motosikleti
    Suzuki GS 500 E artçısı veeeeee Honda Activa 100
    güzel bir gezi olmuş paylaşım için teşekkürler resimlerde çok güzel harika doğa resimleri var ama içlerinden eşiniz ve motosiklet olan resmi çok beğendim
    HAYATLA DALAŞMA

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Güzel bir gezi olmuş tebrikler .Zaten diğer gezilerinide takip etmiştim paylaşımın için teşekkürler.
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    Arkdaşlar gezi raporumdaki karakterleri düzeltmek istiyorum ancak açmış olduğum başlıkta değiştir ikonu olmadığından değiştirme yada düzeltme işlemi yapamamaktayım. Durumu moderatöre bildirdim düzelirse en kısa sürede yazılarımı düzelteceğim. Şimdiden mesaj yazan arkadaşlarıma teşekkür ederim.

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Alıntı Selka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkdaşlar gezi raporumdaki karakterleri düzeltmek istiyorum ancak açmış olduğum başlıkta değiştir ikonu olmadığından değiştirme yada düzeltme işlemi yapamamaktayım. Durumu moderatöre bildirdim düzelirse en kısa sürede yazılarımı düzelteceğim. Şimdiden mesaj yazan arkadaşlarıma teşekkür ederim.
    Bundan sonra değiştiremezsin malesef .Yazdıktan sonra süren başlıyor 10 dakika içersinde değiştirdin ,değiştirdin.Sonra değiştiremiyorsun.Dün öyle bir uygulama düşünmüş Modlar.
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    harika kareler......
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    eşinizle birlikte yapmış olduğunuz gezileri ilgiyle takip ediyorum.ADANA'ya geldiğinizde halukla sözleşmemize rağmen son anda çıkan ani bir iş dolayısı ile sizleri karşılayamamıştım.umarım,siz bu taraflara bir daha gelirsiniz yada ben sizin oralara gelirsem,tanışmak istiyorum.sevgilerimle.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    Alıntı korkut 250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bundan sonra değiştiremezsin malesef .Yazdıktan sonra süren başlıyor 10 dakika içersinde değiştirdin ,değiştirdin.Sonra değiştiremiyorsun.Dün öyle bir uygulama düşünmüş Modlar.
    Allah allah niye ki! Tuhafıma gitti böyle bir uygulama... O halde yapacak bi'şey yok kusuruma bakmayınız yazılar çok kötü neyse ki resimler kareler çok beğenildi..

Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eşinizle birlikte yapmış olduğunuz gezileri ilgiyle takip ediyorum.ADANA'ya geldiğinizde halukla sözleşmemize rağmen son anda çıkan ani bir iş dolayısı ile sizleri karşılayamamıştım.umarım,siz bu taraflara bir daha gelirsiniz yada ben sizin oralara gelirsem,tanışmak istiyorum.sevgilerimle.
    Evet Haluk ile tanışmak nasip oldu. Gerçekten harikulade bir insan. Bizi Adana'da karşılamış ve Seyhan göleti yakınında sıkma börek ikram etmişti. Gerçekten çok lezizlerdi. Haluk beyi en son 5000 km lik bir geziisinde ANtalya'da karşılamak istemiştim lakin denk gelmedi. Ancak allahın günü çok sizinlede tanışmayı bende çok isterim. Ama Adana'da ama Antalya'da sonuçta memleket bizim.. Birgün buralara geliniz, birlikte gezelim sizler ile orta toroslar ile batı torosların keyfine varalım.. Gerçi Toroslara sizlerde yabancı değilsiniz ya benimki de laf işte.. Ayrıca her daim maalesef iş güç insanı bağlıyabiliyor... Sizi çok iyi anlıyorum... Haluk ile Antalya'da denk gelememizde de Haluk beyin çabuk dönme telaşesi idi... Bu arada Adana MT yi ve sizlerin harika faaliyetlerinizi her daim kıskanmışımdır...
    gezi yazılarıma olan ilginiz için de ayrıca çok teşekkür ederim..

Motosiklet.net üyesi arkadaşlar Mayıs ayında Antalya'da Toroslarda kayak yapar, yayla da pembe renkli tereyağında kızarmış alabalık yersiniz 40 km aşağıya iner 27 derecede denize girer güneşlenir bronzlaşırsınız. Finike de kana kana portakal suyu içer, ormanlar içinde Beşkonakta azgın sularda rafting yaparsınız.... Hemde hepsini aynı anda aynı mevsimde .. Ne diyim..

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler