Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ormanda gezinti

Motovento
    REKLAM ALANI
    YOLAVCISI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni 250 Cross
    ===YOL AVCISI===

13 EYLÜ 2009
    PAZAR TAŞI,TOPRAĞI ÖZLEDİK,

Malum,RAMAZAN ayı nedeniyle 1 aya yakındır evden ayrılamıyorduk.Ancak daha fazla dayanamayacağımı düşündüğüm anda benimle aynı fikirde olan OĞUZ kardeşimin,açtığı RAMAZAN gezisi TOPİĞİNE,Osman abim,Nuri,ve BEN bu teklife BALIKLAMA atladık

Gezi öncesi,işyerimin deposunda bulununan motorumu aldım.
    Haller Gençlik Merkezi,Güvenlik Amiri SEZGİN ARKADAŞIMLA bir hatıra fotosu aldım.

Buluşma yerimiz NEO ya gitmek üzereyim.

NEO önündeyim,arkadaşlar daha gelmemiş.

Bizim tayfanın genç üyesi,ONUR bizi geçirmye gelmiş

ONUR kardeşim,geleceğin hevesli motorcularından

Bu gezimizin Mimarı OĞUZ KARDEŞİM

OSMAN ABİ ve NURİde gelince,kendimizi KENT ORMANInda bulduk.

İki orman arasındaki geçişi sağlamak için nadaslı bir tarladan geçmemiz gerekti.

Kısacık verilen molada biriki foto aldık.

OĞUZ için hareket zamanı

OĞUZ Benide yoldan çıkardı

KENT ORMANI nın zirvesindeyiz.

Zirveden ESKİŞEHİR görünüşü.

KENT ORMANInda yüksekçe olan bir yere güvenlik için set çekilmiş.

Orman içindeki ufak mağaralardayız.

Ormanın girişine doğru İNİŞTEYİZ.

ORMANdan çıkmak üzereyiz.

KENT ORMANI önünde de kısa bir mola.

Dönüş yolu üzerindeyiz.Yolumuzu uzatarak evlere dağılacağız.
    Bu sırada geçen hafta OĞUZun kross yaparak,fotolarını bizimle paylaştığı yerdeyiz.

Dik ve Taşlı bir yokuşta,Tırmanış keyfi

ÇOK KISACIK olsada eğlendiğimiz,bir kaç saatlik güzel bir orman gezisini ,ŞÜKÜR ki sorunsuz
    tamamlayarak evlerimize döndük.
    Bu geziyi planlayan OĞUZa ve katılan OSMAN abi ve NURİye TEŞEKKÜRLER

===YOL AVCISI===
    ===YOL AVCISI===

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TVS Apache
    resımler harıka tesekkurler bendemı kroscu olsam acep

Forumdan Uzaklaştırıldı
    şu krosçular taşın toprağın içinde motosiklet sürmekten ne zevk alırlar anlamış değilim
    paylaşım için tşkler ...

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    cross dağda bayırda güzel, ilerdegarajıma bende bi ktm alıcam
    Uzaklarda bir güneş doğuyor!..

NeTMaViSi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    3 motosiklet parçaladım şimdi tabanvayım :)
    Alıntı eftelya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şu krosçular taşın toprağın içinde motosiklet sürmekten ne zevk alırlar anlamış değilim
    paylaşım için tşkler ...

Cross motor kullanmak kadar zevkli bişey yokki atlayıp hoplamak heleki motorun hakımıyetın saglamak ıcın verdıgın emek bu zevki arttırıyo =) düz yoLda babanemde motor kullanır =P :D

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:27 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:26 PM ----------

Alıntı mondial50tt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cross dağda bayırda güzel, ilerdegarajıma bende bi ktm alıcam

tavsiye ederim =)
    [COLOR="DeepSkyBlue"]øØ |[ ߀Nim s€vdคM maviDir , mคvi iSe uMut... รєภ ђ€p yür€ğiNi mคvi Tut... ® ]| Øø
    TR - - A Rh+ ---> MæVi PæNT€RL€R - [/COLOR]

Doru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bence de her motor kullanan kişinin kesinlikle bir de kros motoru olmalı. Ben de ileri de bir arkadaşımla beraber alacağım.(Allah İzin Ederse)
    Atın yiğidine doru , adamın yiğidine deli derler.

Motosikleti
    Alıntı Doru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence de her motor kullanan kişinin kesinlikle bir de kros motoru olmalı. Ben de ileri de bir arkadaşımla beraber alacağım.(Allah İzin Ederse)

valla hiç arazıye cıktınızmı bılmıyorum ama gercekten cok zevklı bısey ama cıktıgınız arazıyı once bı ölçüp tartın tanıyın sonra gazlarsınız =) özelliklede yagmur yagarken gıdın o zaman zevkınıze 2 ye katlarsınız =)
    [COLOR="DeepSkyBlue"]øØ |[ ߀Nim s€vdคM maviDir , mคvi iSe uMut... รєภ ђ€p yür€ğiNi mคvi Tut... ® ]| Øø

Doru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı NeTMaViSi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla hiç arazıye cıktınızmı bılmıyorum ama gercekten cok zevklı bısey ama cıktıgınız arazıyı once bı ölçüp tartın tanıyın sonra gazlarsınız =) özelliklede yagmur yagarken gıdın o zaman zevkınıze 2 ye katlarsınız =)
    Vallahi hassas bir noktaya temas ettiniz. Hiç araziden inmedim ki dersem yalan olmaz. Ama tabi motorla belli bir yere kadar çıkyorum. Hem motora kıyamıyorum , hem de riske atmak istemiyorum .Malum 300 kg dan ağır bir motor oralar da zor olur. İşin açmazı şu ki : ben devamlı ava giderim dağlara ( domuz , kurt , tavşan oluyor bizim oralarda. Bu yüzden hem bunun için (gerçi bu işi araba da görür ) , hem de arazi kullanımı ve tecrübesi bir başka olur (zevki de ) diye düşünüyorum. Dediğiniz gibi; o başka bir şey mücadele ederek motoru arazi de kullanmak . İnşaallah alacağız. Durumu biraz toparlayayım da.
    Atın yiğidine doru , adamın yiğidine deli derler.

Motosikleti
    Alıntı Doru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vallahi hassas bir noktaya temas ettiniz. Hiç araziden inmedim ki dersem yalan olmaz. Ama tabi motorla belli bir yere kadar çıkyorum. Hem motora kıyamıyorum , hem de riske atmak istemiyorum .Malum 300 kg dan ağır bir motor oralar da zor olur. İşin açmazı şu ki : ben devamlı ava giderim dağlara ( domuz , kurt , tavşan oluyor bizim oralarda. Bu yüzden hem bunun için (gerçi bu işi araba da görür ) , hem de arazi kullanımı ve tecrübesi bir başka olur (zevki de ) diye düşünüyorum. Dediğiniz gibi; o başka bir şey mücadele ederek motoru arazi de kullanmak . İnşaallah alacağız. Durumu biraz toparlayayım da.

cok guzel sıze en buyk tavsıyem ozellıkle yagmur yagmasını bekleyıp oyle cıkın arazıye =) motorsıkletın hakımıyetını tabırı caızse kıç atmasını engellemek ıcın verdıgınız mucadele ve arkadan fırlayan camurları aynadan ızlemek cok zevklı =)
    ve bende sızın gıbı dusunuyorum ben motosıklet kullanmayı arazıde ogrendım asvalt bana cok basıt gelıo o yuzden :D

romeomustdie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DR-Z 400 S
    Ben de bugünü paylaşayım sizlerle orman ormandır

Kanuni Cross 250 - 3. yol dışı deneme. (Alanya - Kızılalan mevkii)

Motor 400 km'ye geldi ve sanırım o da ben de yol dışı kullanıma ve parkura iyice alıştık.

Bugün kendi sınırlarımı zorladım motor performans olarak benim gibi bir kullanıcıya şimdilik fazla bile, daha önce de belirtmiştim enduro deneyimim oldukça var ancak sert arazi ve hoplama rampası cross deneyimim olmamıştı biraz ürkütücü ancak kesinlikle çok zevkli.

Gittiğim yer, orman içinde, oldukça geniş toprak bir alan ve çevresinde onlarca doğal rampa , iniş, engel, taşlık arazi vs. mevcut ayrıca birileri dağ bisikletleri için rampalar yapmış ve sanırım bir dönem orada dağ bisikleti yarışları yapılmış.

İlk başta atlamaya korktuğum rampanın yüksekliği 1,5 m var, ilk bir kaç kez yavaş hızla sadece üzerinden indim çıktım ve sonra cesaretimi toplatıyıp hızlanarak ilk atlayışımı gerçekleştirdim ilk defasında ön teker arka teker den çok önde indi korktum fakat düşmedim, 2. defa iki teker sanırım aynı anda yere indi ama çok sert hissettim ve selenin üstüne küt diye oturdum bu da hoşuma gitmemişti, 3. defa denediğimde forumlardan okuduğum gibi yaptım biraz daha hızlı girdim rampaya ve üst noktada kalçamı geriye doğru çektim iniş daha iyidi ama hala korkuyorum ayrıca insanın tek başına öğrenmesi ürkütcü.

Biraz da forumlarda anlatılan dönüş ve kontra tekniği denedim , o gerçekten zevkliydi motoru yatırıp dış ayaklığa baskı uygulayıp gaza da yüklenince dönüş keskinleşiyor ve motora kıç attırılabiliyor

çok dik iniş ve çıkışlarda kesinlikle insan kendini rahat bırakmalı ve vitesleri çok iyi tanımalı yoksa rampanın ortasında kalabilirsiniz, çıkış sanki daha kolay gibi görünüyor, çok dik inişler ürkütücü, insan motorun önteker üstünden aşacağını düşünüyor fakat rampaya ve motora alışınca diğer denemelerde korkmadan yapılabiliyor.

Tektekere gelince, sanırım kanuni bunun için biraz güçsüz çok fazla başarılı olamadım, birinci viteste hız yavaş olduğu için burnu iniyor , 2 viteste güç az olduğu için çok kalkmıyor (muhtemelen ben beceremiyor da olabilirim, motora bok atmayayım şimdi ,

Deneyimli arkadaşlar yazdıklarımda yanlış veya eksik yaptığım şeyler varsa, belirtirlerse sevinirim, çünkü okuyarak ancak bu kadarını becerebiliyorum tavsiyelerinize ihtiyacım var.

hep tek olduğum için fotoğraf ekleyemiyorum üzgünüm.
    insan acizdir, muhtaçtır, fazla artislik yapmamalıdır.

Motosikleti
    Honda CBF 150/ Honda Titan 125
    Alıntı eftelya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    paylaşım için tşkler ...
    Dene gör
    [B]Bir tutkudur içimizdeki özlemi yollara vuran..[/B]:bestmt:

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler