Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Mondial 150ZC ile İstanbul - Ayvalık Tatili :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    STeReO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Uzun süredir aklımdaydı çinli motorumla tatile çıkmak. Ve bu sene hayalimi gerçekleştirdim. Çinli motor ile uzun yol çok düşündürücüydü elbette ama tüm söylenenlere kulak tıkayıp çıktım yola. Tam 1 hafta sürdü tatilim.

Güzergahım İstanbuldan feribot ile Bandırma - Gönen - Manyas - Yenice - Edremit - Ayvalık. Aynı yoldan Erdek e uğrayarak geri dönüş yaptım. Toplam 950 km yaptım 1 haftada. Yolum genelde ıssız dağ yolları oldu. Tek sorunum geri dönerken kayışımın yolda paramparça olmasıydı. Ama kayışında hakkı vardı, tam 6000 km dir değişmemişti. Nasıl unuttum hala şaşıyorum. Evet fotoğraflar ile sizlerle paylaşmak istiyorum.

İşte Motorum ve BEN

İşte Kırmızı şerit güzergahım oluyor. Yeşil noktalar gidişimi, Mavi noktalar dönüşümü gösteriyor. Ayrıntıyı seviyorum

İnternet üzerinden bandırmaya 12:30 seferine biletimi almıştım. Yenikapı iskelesine geldim hemen.

Motoru ilk defa bu kadar yüklemiştim. Çantalar yakışmış dimi Feribotun kalkış saati 12:30 du ve ben yenikapıya 12:45 te gelebildim. Anlayacağınız biletim yanmıştı Çaresiz yeni bilet aldım o da 15:30 da kalkıyodu. Tam 3 saatim vardı.

Ne yapsam ne yapsam diye düşünürken şöyle hareketli bi yerde takılsam zaman çabuk geçer dedim ve aklıma hemen Sultanahmet geldi Burada tam 2,5 saat takılmışımdır. Tursit gezdiren üstü açık otobüsün şöförü ile yoyo satan çocuklarla ahbap oldum nerdeyse

Yarım saat kala yeni kapıya geldim ve Feribota bindim. Yandaki motorun sahibi abi ile muhabbet ettik. Fotosunu çekemedm onun. O da erdek e geçiyomuş motoru 35 plakalıydı. Bana motorumu en kısa zaman da, en az 500 cc bir makina ile değiştirmemi ve Rahmi Barutçudan sürüş eğitimi almam gerektiğini söyledi. Bi an düşündüm acaba zengin mi görünüyorum diye

Yaklaşık 2 saat yolculuktan sonra nihayet Bandırmaya inmiştim. Manyas a doğru ilerlemeye başladım. Yolda çok şiddetli bir rüzgar beni bekliyordu.Yoldan savuracaktı nerdeyse mecbur durmak zorunda kaldım. Duruduğum halde motoru ayakta tutmakta zorlanıyorudm çünkü iki tarafım da açıklıktı. Manysa giderken bir köyün içinden geçtim.

İnekli tabelalardan yolumda epeyce vardı

Yolum genelde hep doğa ile iç içe oldu. Çok güzeldi

İstanbuldan uzak olmak gerçekten de huzur veriyor..

Gönen e ulaşmıştım nihayet. Ulaştığımda saat akşam 6 civarıydı sanıyorum ve etrafta kimsecikler yoktu. Çok şaşırdım..

Feribotu kaçırmanın bedeli karanlığa kalmak oldu. Hemde öyle bir karanlık ki Gönen ile Yenice arasında dağ yolundan ilerledim. Yaklaşık 40 km benzinlik yok, köy yok, her taraf ağaç dağ orman farları kapatınca zifiri karanlık oluyo Olaki bir sorun çıksaydı kalakalmıştım herhalde

Geliş yolculuğumda çektiğim fotoğraflar bunlardı. Akşam 8:30 gibi akçaya ulaşmıştım. Üzerimde buyuk bir yorgunluk vardı. Sırtımdaki çantanın etkiside büyüktü yorgunlukta. Ertesi günü kaldığım otelden manzaralar..

Motorumda dinlenmeye çekilmişti. O kadar yol sorunsuz gelmiştim..

Otobüs ile amcaoğlu da geldi akçaya Kaldığımız otelde bu koca teras bizimdi

Yanımda getirdiğim Mangal ile bir akşam mangal yapalım dedik ama gece vakti pek iyi görüntü alamadık

Ayvalık

Sarımsaklı yolu üzerinde kısa bir mola

Burası da cunda adası merkeze giderken.

Cunda adasında tepeye doğru tırmanırken ormanın arasına giden bozuk bir yol gördük. Tabela koymuşlar manasıtır varmış diye. Bizde gidelim bakalım dedik. Çıka çıka karşımıza çıkan yıkık dökük bi yapı çıktı. Yol devam ediyodu bastık bizde. Yol toprak, taşlı, bu seneki yuvacıkta girdiğimiz yolu hatırlayan varsa ahanda aynısı bakalım nereye gidiyo diye gittik ve adanın öbür tarafına vardık. Öyle bi yoldan sonra kaymak gibi bir asfalt bonus gibi oldu

Akçaydaydım ve tatilim bitmişti. Toparlanmaya başlamıştım

Ve yola çıktım edremitten yeniceye doğru. Dağ yoluna girmeden önce benzin almak için yenicenin merkezine giderken kayışım koptu süratim genelde 80-90 km idi. Benzin almak için acele ettiğimden oldu yokuş aşağı 100-105 görürken bir anda gitti. Sonradan fark ettimki 6000 km dir aynı kayışla ilerlemişim. Çok şükür yenice merkeze yakın olduğumdan sorunu orada hallettim çok yardımcı oldular. Zira gece 12 de feribot kalkıyodu kesinlikle yetişmem lazımdı. O kargaşada foto çekmeyi unutmuşum maalesef.

Ve karanlıkta geldiğim dağ yolu yenice gönen arasındaki baraj yolu

Böyle yolları çok seviyorum ne güzel

Güneş tepedeyken çıkmıştım yola. Yolun başında motor yokuşlarda zorlanmıştı ama sonradan düzeldi.

Gönen yenice barajı herhalde bu

Bu yolları gecenin karanlığında gelmiştim

Kendimi çekmeyi hiç sevmem bu fotoğrafı sırf buraya koymak için çektim. Kötü çıkmışım. Telefonun ekranında güzel gözüküyodu oysa

O koskoca yol daralıp bol tezek kokulu ufak bi köyün içinden geçiyo

ve dağ yolundan çıkıp gönenden erdek e doğru yol alıyorum ana yoldan. Şansıma fotoda hiç araba gözükmüyo

Ve son fotoğraf bandırmaya yaklaşık 15-20 km kala bandırma yolu üzerinde çektim bu fotoyu. Burdan edincik üzerinden erdek e gittim feribotun kalkmasına 4 saat vardı erdekteki arkadaşımla zaman gerçirdikten sonra bandırmaya giderek istanbula dönüş yaptım. Bu motorla en uzun yolum oldu 1 haftada 950 km yapmış oldu. Umarım seneye tekrar yaparım.

Bundan önce de Kırklareli yapmıştım rekoru egale etmiş olduk yani.

Yuvacık ta son sırada kalmış oluyo

Zaman ayrıdığınız için Teşekkürler..
    İnanın Çocuklar! Güzel Günler Göreceğiz, Güneşli Günler, Motorları maviliklere süreceğiz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

gündüzleri çayırova, akşamları karakartal, geceleri alice harikalar diyarında...
    Motosikleti
    azrailden yeni arakladım...
    güzel gezi olmuş eline koluna tekerine sağlık...
    I gOt a GaMe To Win...:bounce:
    eskiden [COLOR="Red"]merter[/COLOR] vardı şimdi [COLOR="red"]fenerbahçe[/COLOR] var...
    [B][COLOR="Red"]drift religion[/COLOR][/B]

alix35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sattım düğünden sonra bakıcam
    helal olsun valla büyük cesaret...
    başkasının ayıbını ört ki; bi başkası da senin ayıbını örtsün...

Motosikleti
    apache baş baş Gt 250R and today 50 :)
    guzel tatıl olmus kaza bela olmaması sevındırıcı kayıs olayı kotu olmus ama tecrube ıste elıne saglık resımler ıcın bu gıdısıle o rekorda fazla surmez yakında antalya fılanda yaparsın

canercamalan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT-250 ЯЯ
    sağ salim gittin geldin ya kardeşim gerisi mühim değil hoşgeldin
    ۞۞۞۞Drift Religion۞۞۞۞ GT 250RR

Motosikleti
    keeway sl 150 kocasının artçısı:)
    tebrık ederım arkadaşım valla helal olsun sağsalim gidip gelmişin tebrıkler ınsanlar bır daha yaza hepberaber gıderız tabıkı motorları büyütebilirsek
    [COLOR="Red"]hayat oyundan ibaret gel bu oyunu beraber oynayalım:cat::cat::cat:[/COLOR]

emir27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Güzel gezi olmuş paylaşım için teşekkürler.O motorla rahatlıkla gidilir aslında o tür gezilere ama yinede kafası kurcalanır insanın
    (K)aza (A)nında (S)eni (K)orur.

ugurapay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GV250
    Güzel gezi kayış kopma olayıda nazarboncuğu olmuş
    Ne olacak Bu Türkiye nin ve Tekstilin Hali http://www.apaydinmakine.net

ortadadogulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zc < cbf 150 < 150 mc<OPEL ASTRA>Linea
    şimdi bana da cesaret geldi yola çıkmak için. hele bir ramazan çıksın aradan.
    dükkanı açarken çekerim her daim bismillah
    pirimizdir sofuoğlu olsun şampiyon sağlığına zeval vermesin allah

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Güzel gezi
    Seneye bende umarım ...

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    uzun süre sürünce motorda ısınma sorunu olmuyomuydu. en fazla durmadan ne kadar gittin?
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    -
    Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    uzun süre sürünce motorda ısınma sorunu olmuyomuydu. en fazla durmadan ne kadar gittin?
    ortalama hız ile gittiğinde sorun olmuyo 70 km durmadan gidebildim ama ortalama hızlarla..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:29 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:25 PM ----------

Alıntı Burçin&İlker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tebrık ederım arkadaşım valla helal olsun sağsalim gidip gelmişin tebrıkler ınsanlar bır daha yaza hepberaber gıderız tabıkı motorları büyütebilirsek
    motor buyutmekmi ne gerek var böylede gidiyoruz yetmezmi
    İnanın Çocuklar! Güzel Günler Göreceğiz, Güneşli Günler, Motorları maviliklere süreceğiz.

Moderatör (forrap) Tuncer Sezen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Güzel bir gezi olmuş..
    Cesaretin için tebrik ediyorum.
    O feribotta karşılaştığın arkadaşın yorumlarına daha doğrusu önerilerine ise sadece güldüm Aklına gelmemiştir senin,baya yardımcı olmuş arkadaş .. Kafanda birden ampul yandı demi 500 cc al deyince,neden aklıma gelmedi diye hayıflandın hatta.. Tahmin edebiliyorum.

Fotoğraflar için teşekkürler

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    güzel gezı eline koluna motoruna sağlık

Motosikleti
    -
    Alıntı forrap adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel bir gezi olmuş..
    Cesaretin için tebrik ediyorum.
    O feribotta karşılaştığın arkadaşın yorumlarına daha doğrusu önerilerine ise sadece güldüm Aklına gelmemiştir senin,baya yardımcı olmuş arkadaş .. Kafanda birden ampul yandı demi 500 cc al deyince,neden aklıma gelmedi diye hayıflandın hatta.. Tahmin edebiliyorum.

Fotoğraflar için teşekkürler
    ya çok profesyonel gözüken tipler, ya da gerçekten profesyonel tipler vardır ya, artık hangi sınıfa giriyo o arkadaş bimem öyle birisiydi. Bunu satma dedi şehir içinde kullanırsın dedi, onu uzun yolda kullan ded,i yakında dersler başlıyomus rahmi bartucunun onu kaçırma dedi, dedi de dedi yani

Motosikleti
    SYM EVO 250
    yaaaav süper yaaa uzun yol mükemmel oluo helal olsun sana ama tek basına gitmek çok kötü yaaa..bi arakadaşın da olsa daha güzel olurdu emin ol...

tebrik ederim..
    işte buna dokunma !!!

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawa...
    Kardeşim valla helal olsun benim arabayla bile gözümde büyür o yol

Helal olsun Semih Abi
    Eline yüreğine tekerine sağlık.(Zc yle yapılamaz zannedilen herşeyi yapıyorsun ya helal olsun ) kşke bnm de bi zc'm olsa....

snaken - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zc
    senin turun sayesinde motorumla grur duyuyorum
    OTOBÜSCÜ DEYİLİZKİ HOSTESİMİZ OLSUN

cihan_34_ist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 F
    Ben motorumu gözümde işe yaramaz görürken Bir çin malı olarak bbunlar yapılabiliyormuş. Bu ramazan bayram tatlinde yani 3 hafta sonda bende bi gezi yapmak istiyorum 3-4 günlüğüne gelicek Arkadaşlar warsa plan kurmaya başlıyalım ??
    Ilerlediginiz yolda hic bir zorlukla karsilasmiyorsaniz,bilinki o yol asla sizi dogruya ulastirmaz... heybetini gizli tut gidişin ölümü korkutuyor...

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler