Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bora33:Kayseri Kapuzbaşı'na gidildi!

Motovento
    REKLAM ALANI
    bora33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    defender
    25.07.2009 cumartesi günü murat abi ve eşi tdm 900 ile ve devrim'de tdm 900 ile ve ben ktm 640 ile sabah 08.00'de mersin'den yola çıkıyoruz. arkadaşlar asfaltçı olunca otobana girdik. tarsusta f650 dakar sahibi abdurrahman bey ve eşi ile adana çıkışında buluşup yola devam ettik.

pozantı'da otobandan çıkıp benzinlikte mola verdik. sabah bizden daha önce yola çıktığını bildiğimiz xl 200 ile gezimize iştirak eden mustafa bey ve suna hanımla benzincide buluşup,niğde çamardı yönüne dönüyoruz.

çamardı yaz gününde bile bayağı serindi, mola anından bir fotoğrafımız

tarsus'ta tenduro grubunun üyeleri (f 650)nihat şan, (xl 700 transalp)turgut bey ve (f650)fatih bey ile yahyalı ilçesinde buluştuk.

yahyalıda yemek yediğimiz yer

buradan 60 km olan kapuzbaşı köyüne 8 motorsiklet toplam 11 kişi yola çıktık.

aladağlar milli parkı içinde bulunan şelaleye vardık.

burada adana mt den arkadaşlar ile karşılaştık

akşam kamp yeri için piknikçilerin gitmesini beklerken, 2 km mesafedeki güney şelalesi denilen bölgeye yürüyüş yaptık

abdurrahman ,dağcı, yamaç paraşütçüsü ve endurocu adam nihat şan' ı ayakları ıslanmasın diye taşıyor

bir alıntı
    Dünyanin en yüksek ikinci selalesi durumunda olan Kapuzbasi selalesi, görenleri adeta büyülemektedir. Irtifa akisi itibari ile Uganda'da bulunan Victoria çaglayani (100 mt.) hariç, ABD'de bulunan Niagara'dan 55 m., Finlandiya'da bulunan Imatra'dan 25 m., Erzurum'daki Tortum'dan 50 m., Antalya'daki Düdenden 25 m. ve Manavgat'tan 5. m. daha büyük olan Kapuz basi selalesinin aktigi yerin rakimi ise 700 m. dir. Aladag'in zirvesinde bulunan kar ve buzullardan beslenmekte ve yesilköye 3 km. uzaklikta olup, ziyaretçilerini yazin sicakliginda buz gibi çaglayan sularinin serinligi ile karsilamaktadir. Zamanti irmaginin iki yaninda ve irmagin üzerini kapatan tabii bir köprünün bas kisminda yer alan biri 20 m. digeri 10 m., yükselikte iki selale vardir. Yine Kapuz Basi Köyü yakininda tepenin dogu ve güneyindeki derin vadi yamaçlarindan irili ufakli büyük bir gürültü ile akan ve görenleri hayrete düsüren vadinin yamacindan, Voklüz ayna seklinde çikan sular büyük selale halinde Suarisi deresine dökülerek oradan da Zamanti irmagina karismaktadir. Yörede 5 tanesi büyük, iki tanesi küçük olmak üzere yükseklikleri 40 ile 80 m'yi bulan ve her biri dereyi besleyecek güçte olan 7 selale vardir. Ayrica ilçeye 7 km. uzaklikta Derebag Kesteliç Selalesi de görenleri büyüleyecek derecede bir görkeme sahip olusuyla, görmek isteyenleri etkileyecek bir doga harikasidir.

akşam yemeği alabalık bu havuzdan canlı olarak yakalandı

çadırlar kuruldu bazıları yıldızları seyrederek yattı dışarısı kimbilir nasıldı öyle ki sabaha karşı bayağı soğuktu. dışarda yatanları kutluyoruz.

sabah kahvaltısı yapıldı ve adana kozan üzerinden, kestirme olduğu söylenen yoldan gitmeye karar veriyoruz. haritada ham toprak yol olarak gösterilen ormanlık yola girince, neşem iyice arttı. neden mi çünkü motorum yolunu bulmuştu o kadar asfalt yoldan sonra.tdm ciler isyanlarda ama biz gülücükler dağıtıyoruz.

tam çamurluk arası olmamış ama neyse

toz oluyor yazın, kışın çamuru bekliyoruz motorumla

hakikaten yol kısalmıştı 40 km ve 70 km lik stabilize kısım keyifliydi. kapuzbaşı şelaleleri görmeyi çok istediğim bir yerdi. yeni bir gezide görüşmek dileğiyle.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    protdeaf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kşın inşallah..
    Çok güzel bir gezi olmuş. Paylaştığınız için teşekkürler.

Motosikleti
    Ybr
    Süper bir gezi olmuş tebrik ederim ....

kroscu01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda XR400R
    gardaş elinize sağlık bu arada yeni makinanda hayırlı olsun.

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Çok güzel bir gezi olmuş. Güzel fotolar..Paylaştığınız için teşekkürler.
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    adaşım,Çok güzel bir gezi olmuş.Paylaştığınız için teşekkürler.siz,güney şelalelerine giderken,yolda yaya olarak gidiyordum,selamlaşmıştık,o bendim.daha sonra orada bizim gurubun diğer üyeleri ile karşılaşmışsınız.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

muzaffer1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 CBF1000F
    Tebrik ederim, çok güzel gezmişsiniz, birlikte çektirdiğimiz foto çok güzel çıkmış, ayrıca tanışdığımıza memnun oldum...
    Denildiği kadar okumayan bir toplum değiliz. ErkekIer bildiğini okuyor, kadınlar da canına okuyor

killing_machine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Yzf R1 05
    Enduro ve doğa diyince zaten akan sular durmuş
    Fotolar içn tşk.
    MoToCroSS RuLeZZ

azgurbuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bianchi 21 Vites
    Şelalede karşılaştık, 5'e 5 maç önerimizi kabul etmediler

bora33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    defender
    Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adaşım,Çok güzel bir gezi olmuş.Paylaştığınız için teşekkürler.siz,güney şelalelerine giderken,yolda yaya olarak gidiyordum,selamlaşmıştık,o bendim.daha sonra orada bizim gurubun diğer üyeleri ile karşılaşmışsınız.
    evet abi seni tam ilk girişte gördüm, motordaydım o an.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:39 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:38 AM ----------

Alıntı kroscu01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gardaş elinize sağlık bu arada yeni makinanda hayırlı olsun.

sağol kadir ustacığım alışmaya çalışıyorum yeni motoruma

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:40 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:39 AM ----------

Alıntı muzaffer1968 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tebrik ederim, çok güzel gezmişsiniz, birlikte çektirdiğimiz foto çok güzel çıkmış, ayrıca tanışdığımıza memnun oldum...

bizlerde çok memnun olduk abi.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:50 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:40 AM ----------

Alıntı azgurbuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şelalede karşılaştık, 5'e 5 maç önerimizi kabul etmediler
    mersin her zaman maçta sizi yener olmazsa plaj voleybolu yapalım

YOLAVCISI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni 250 Cross
    ....ARKADAŞIM ,çok güzel bir gezi olmuş. PAYLAŞIM İÇİN TEŞEKKÜRLER...
    ===YOL AVCISI===

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler