Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

CBF 250 ile ; istanbul,zonguldak, karabük.

Motovento
    REKLAM ALANI
    CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    Günlerden salı idi, hafta sonu memlekete gitmek için bahane arıyordum, ancak oğlum ve eşim oldugu için araba ile gidip gelebilirdim,
    haftanın son günü bekledim, hayırlısı olurda motosiklet ile gitmek nasip olur dedim ve cumartesiyi bekleyim arabamın hazırlıklarını yapıyordum,
    perşembe günü gelen haber ile sevindim, abim ve yengem memlekete gideceklerdi, zira abimin ev taşımak için işi oldugu için gitmesi
    gerekiyordu ve cuma günü eşim ve oğlum onlarla gönderdim,
    allaha karşı kalbim doğru oldugu için planlarım yoluna girdi ki yeni aldıgım cbf 250 motosikletiim ile ilk uzun yolu ikinci kez memlekete gidecektim.
    daha önceden cbf 150 ile gitmiştim, bu sefer cbf 250 ile biraz daha kapsamlı olarak gidecektim karabük'e
    asıl hedef yine aynı olacaktı, ama digerinden biraz farklı ve maceralı olacaktı.
    annem ve babam memlekette oldugu için onların haberi yoktu, olsa bile kızmamaları elde değil,benim gitmememe neden olabilirdi onların bilmesi.
    cuma günü akşam planımı ve rotamı çizdim, motosikletimin hazırlıgı yapıp pazar gecesini beklemeye koyuldum,
    planım şöyle idi : pazar gecesi sabah saat 04:00 de kalkıp bolu üzerinden zonguldak çaycumada ki polis yigenimi görüp ordan bartın üzerinden memleketim
    olan eflaniye oğlumun ve ailemin yanına ulaşmaktı, planımda 1100 km civarı yol ve 150 tl harcama ayırdım.
    ancak 976 km ve 120 tl lik benzin ile gidip geldim.

ilk molamı 171 km sonra bekleme yerinde verdim,
    zira cbf 250 beni yormamıştı, ancak acelem olmadıgı için durmamazlık yapmak istemedim.
    yola devam
    daha sonra otobandan zonguldan ayrımından bartın yoluna girdim.

ormanlık alan çok güzel oldugu için durdum,
    önümdeki hava iyice karardı, aslında beni korkutan yola çıkıp yoldaki şartlar veya hava koşulları değildi,
    asıl benim korkutugum yola çıkmak idi,
    yola çıkmak yolun yarısını bitirmek idi.

hava iyice fenalaştı,
    ilk benzinciye girip benzin aldım,260 km de reverveye geçtikten 1 km sonra benzin aldım.

http://img66.imageshack.us/img66/2182/dsc02085medium.jpg[/IMG]

ereğli'yi geçtikten sonra hava gerçkekten karardı, yağmurluklarımı giyip yola devam ettim.

zonguldak sınırına girmiş bulunuyorum, resimde bende olmak isterdim ama sağnak yağmur altına fotograf makinamı bırakamazdım.

zonguldak merkezde hiç durmadım ve direk yigenimin yanına çaycuma ya gittim.
    kendisi 3 senelik polis ve dayımın oğlu oluyor,
    birkaç saat kaldıktan sonra yola koyuldum.
    ve çıkarken yağmur yine yağıyordu.

hızım zaman zaman 120 olsada bazen ibremde 140 km hızla devamlı gittigim oluyordu.

karabük'e geldigimde cep telefonum çalıyordu, açtım ve abim nerede oldugumu sordu,
    bende karabük tabelasında resim çekip 1 saat sonra orda olacagımı söyledim, inanmadı bana ve telefonu kapattı.

1 saat ardından eflaniye köyüme gelmiştim, fakat bizim memlekette de şans eseri, festival varmış,
    börekler çörekler pastalar hepsi beni bekliyormuş,
    direk abimin yanına gittim, öyle bir bakışı vardı ki sormayın,.
    yanlarına varmadan önce çantamda olan diger elbiselerimi giymiştim,

yigenim serdarda oradaydı ve beraber tura çıktık, yakın mesafe ve hava alarak tabi.

bu da yarış arabası havalı imiş.

işte oğlum yusuf daha 10 aylık olmasına ragmen beni özledigi gözlerinden bellii, aslında daha erken özlemesi ayrılalı 36 saat olmuştu.

festivalden ayrılıp evin yola düştüm,
    burası dedemim ve babannemin mezarlıgı.

pazar akşamı saat 12:30 da yatıp 04:00 de kalktım ve 500 km lik yolu tepmek için motosikletimin genel bakımı yaptıktan sonra
    eşimin beni uğurlayıp resim çekmesini istedim,

karabük bolu arası hava gerçekten çok karanlıktı, yanan farımın ışıgını görecek kadar karanlık olmaya başlamıştı.
    benzincide durup benzin aldım, ve bende buz gibi bir kola içerek rahatlamış oldum.

bolu dağı tüneline görmeden önceki hava ile tünelin öbür tarafında ki hava gerçekten çok farkılı idi,
    sanki başka bir memlekete girmiş gibi aslında arada sadece 1 km vardı.

bolu tünelini geçtikten sonra gaza yüklendim,
    ara sıra 100 km sabit hızla gitsemde sanki duracakmış gibi oluyordum,
    bazen ise 158 km hıza kadar ulaştıgım oldu.
    genelde 140 - 130 km hız arası gidiyordum.

uzun bir yolun ardından 976 km lik yolu 120 tl benzin masrafı ile sağsalim bitirdim.

cbf 150 ile cbf 250 nin uzun yoldaki birkaç farkını yazacagım:
    cbf 150 ile uzun yolda koltuk çok kıç ağrıtıyor, zira cbf 250 de böyle bir sorun olmadı,
    cbf 250 ile otobanda genel olarak sol şeritte 140 km hızla sabit gidebiliyorum, bu normaldir nede olsa 250 cc, ancak
    cbf 250 de olan titreşim cbf 150 de neredeyse yok kadar az,
    976 km lik yolu km de 122 kuruş yakarak katettim,
    cbf 150 ile 936 km lik yolu ise 110 tl ye katettim.

cbf 150 ilk vitesli motosikletim idi benim, onunla çok mutluydum kanıma kan katma için cbf 250 ile mutluluğa devam ediyorum.
    sağlıcakla kalın,
    motosiklet üzerindeki 1. uzun yolumu cbf 150 ile karabüke yaptım, 2. uzun yolumu ise cbf 250 ile yaptım,
    hayırlısı diyip cbf 250 ile bir uzun yol daha yapmayı planlıyorum

yolun işiyse gidilmek; biz gitmek üzere tayin edilenlerdeniz. 2
    98 Beygir.....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

çok güzel gezi olmuş daha nice kmlere allah kaza bela göstermesin oğlun çok şekermiş allah analı babalı büyütsün inşallah.

jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    şunun tatlılığa bak ya maşallah. bahtı açık olsun.

cihan kıyaslama çok faydalı olmuş aklımı okumuşsun teşekkürler bütün paylaşım için.
    jr. ben...bıretpitin yandan yemişi.

Motosikleti
    saolun arkadaşlar, oğlum çok tatlıdır allah olmayana da versin,
    cbf 250 ile uzun yolda gerçekten çok rahat ediyorum, bir ara 100 km hız ile gitmeye çalıştım ancak en fazla 5 km kadar gidebildim zira motor vites isteyip gazlamamı bekliyor, 5 km sonra saol sinyalimi çakıp 130-140 km hız arası yola devam ettim.
    yolda otobüsler ve kamyonlar ile başa baş gitmiyorsun, her zaman soldan geçiyorum, otobanın ikinci şeridini kullanırken yol üç şeride düştügünde trafik az da olsa sıkıştıgı zaman sol şeride geçip öndeki araçlardan yol isiyorum, zira boludan sonra genelde %75 sol şerit ve 140 km ile geldim.
    98 Beygir.....

cagatay_hepsen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung 250 comet'di gitti yamaha x-max 250 geldi
    eline motoruna sağlık çok güzel gezi olmuş umarım daha güzel gezilerinide burdan izleriz..
    ATATÜRK diyorki "Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır."

Motosikleti
    Yamaha FZR 1000
    Merhaba dostum ben 92-93 yıllarında yenice nodullar köyü karahasanlar mahallesinde ilkokul öğretmenliği yapmıştım okulu yeni bitirmiştim vekil olarak bir yıl görev yaptım kdz ereğlide dört yıl kaldım zonguldak çatalağzında büyüdüm resimler süper olmuş o yıllarım geldi aklıma eline emegine sağlık selamlar... Bursa MT...
    Kurtlarla dans.. --'-,-@

Motosikleti
    ı love Honda&yamaha
    valla süper yaa

omur.38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj-boxer
    guzel olmus cıdden szıde bıze bol fotoyla ıı aktardınz tsk ederız bunn ıcın ayrıyeten kazasız belasız surusler
    Arabalar bedenimi,motosiklet ruhumu taşır.

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    çok güzel bir gezi olmuş.elinize,emeğinize ve yüreğinize sağlık..
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

MEGAN66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    WR250R Gelincik
    Yüreğine sağlık. Çok güzel bir paylaşım. Bende askerliğimi çaycuma perşembede yaptım. O yolları çok iyi bilirim. Anlık değişir, bir yağmur bir güneş. Orman içi ve bol virajlı yollar. Bu sene hayalim oraya uğramak. Allah nasip ederse tabi. Hatta her gittiğimizde uğradığımız çok kral bir restaurant vardı, orayada uğrayacağım tabi. Ereğliden Zonguldağa, oradan da çaycuma perşembe devamında ya dönerim yada iznimi ayarlarsam o yoldan yozgat, samsun, ardahan yapıp gelirim. Rota şimdilik bu. O yolları ve anıları yaşattığın için tekrar teşekkür ederim. Memleketin her yanı bir cennet.
    Kimse emin degil ki şafaktan tekrar,
    İste gelsin gül renkli şaraptan tekrar,
    Sen altınmısın hey! aptal herif, Gömüpte çıkarsınlar topraktan tekrar.Ömer Hayyam

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Güzel bir gezi olmuş tebrikler. Nasip olursa bende 1 ağustosta gideceğim Kastamonuya .Yol yapımı gördüm tam olarak hangi mevkii bu yol çalışmasının olduğu yer.
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    güzel gezi olmuş.şenliklere denk gelmen de iyi olmuş.yeni motorun hayırlı olsun.bende kdz.ereğli'de,askerliğimi yaptım,anıların tazelendi.yalnız rica ediyorum,oğlunun yanaklarını benim için sıkıver.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

eline motoruna sağlık çok güzel gezi olmuş umarım daha güzel gezilerinide burdan izleriz

öncelikle gezin çok güzel olmuş hatasız kazasız yolculuk yaşamışsın
    fakat cbf 250 de devamlı 140 vurma gibi bir lüks yoktur.eger böyle bir lüks olsaydı sfır aldıgım cbf yi satmazdım.120 falan devamlı gidebilirsin düzde.158 gittim gibi bir rakam okudum. bunu da yanlış okumuş olabilecegini düşünüyorum.ibrede sende foto çekmişsin 9500 devirde 137 iniş aşagı ve rüzgarın arkadan estigi bir zamanda çekilmiş çok iniş olursa ve rüzgarda arkadan eserse 153 km bu motorun sonudur. kimse yanılmasın
    amacım motoru kötülemek degil dogruları ortaya dökmektir.

alix35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sattım düğünden sonra bakıcam
    yemyeşil yerler ağaçlar ormanlar...şehir hayatı ömrü kısaltıyor stres bol gürültü bol olunca şehir hayatı çekilmiyyor iyibir doping olmuştur size...bu arada motorunuzda çok güzel allah kaza bela vermesin...oğlunuzda çok şeker tam böyle yanakları ısırılacak yaşı....

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    helal olsun kardeşime...yeğenimde pek şeker...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

JaNTi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha D'elight
    Güzel bir gezi olmuş eline saglık.Bu arada motosikletinde hayırlı ugurlu olsun.Oglunu da yerime öpüver güzel kardeşim...
    Born To Be wild,Live to Ride...

Motosikleti
    Zonguldak yolu yakındır bana,polis yeğenimin yanına
    oradan bartına, kayınçom ve bacanağın yanına,
    bartından karabük'e ekmel arkadaşımın yanına
    ordan eflaniye annem ve babamın yanına,
    orada göreceğim çok kişi var,
    amcam,dedem, dayım, anneanem vs vs..

yol uzun yol takribi 1300 km civarı,
    ancak 1600 km ye çıkarma olasılığım yüksek ihitmal,
    aslında memleket bahane otobüse binip keyfi keyfine gitmek varken,
    o sıcakta o karadeniz sıcağı ne güzel çekilir motosikletle

ne otobüsü be ben çıkıyorum arkadaş pazartesi günü saat 04:00 ü gösterdiginde
    olurum herhalde saat 04:30 da çamlıca gişelerinde
    sağlıcakla kalın
    gelince yazarım burdan uzun uzun bir rapor,
    belki hiç resim çekmem, ama çekerim gene 400 500 resim,
    heryerden her kareden bir flim,
    aslonan yolda olmak değilmi arkadaş,
    yolun işiyse gidilmek ben gitmek üzere tayin edilenlerdenim:
    98 Beygir.....

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    güzel bir gezi,tekerine sağlık.2 hafta önce bizlerde 5 motor O güzergaha doğru gitmiştik,görüyorumki yine yağmurlu hava var.karadeniz turları genelde yağmurlu geçiyor diğer memlekette havalar sıcaktan baydırsa'da karadenzi'de millar soba yakıyor akşamları ona göre önlem almalı yola çıkmalı.yağmur'da motor sürmekte bir başka zevkli oluyor
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler